Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.30. 14:38:51
Az a baj, hogy szokás szerint kiragadsz egy mondatot, és az alapján akarod a saját értelmezésed elfogadtatni másokkal.

Drizzt és a kis társaság többi tagja elkisérte Bruenort kutatásában, melynek célja ősi otthonának, a Mithril Csarnoknak megtalálása és visszafoglalása. Ekkor történt, hogy Drizzt először találkozott az emberrel, aki ellentéte, és halálos ellensége lett. Az ember bérgyilkos Artemis Entreri eredetileg Regist, a félszerzetet üldözte, de Drizztben tükörképét és igazi ellenségét találta meg.


Tehát akkor minden ember, vagy csak az a konkrét ember volt az ellensége?
Dátum: 2008.11.30. 14:00:25
Hány lába van a Goyának?
7
6
3
2


Ezt a kérdést nem tudom hová tenni. Ha Fransisco de Goyáról érdeklődik, elég borzasztó.Ha van valami fantasyszörny, amit Goyának hívnak, akkor meg spec.

Melyik a grizli medve latin neve?
Vulpes Vulpes
Canis Lupus
Homo Sapiens
Ursus Arctos Horribilis


Talán inkább grizzlymedve.
Dátum: 2008.11.30. 13:10:52
Hány épületet lehet felépíteni a szövetségben?
5
2
16
10


Ezt nem tudhatja aki még nincs olyan szövetségben, ahol a torony 2. szintje felépült.
Dátum: 2008.11.30. 12:44:00
Idézet: Clanner - 2008.11.30. 12:21:59
Amennyire én emlékszem, nekünk a töritanárunk valami olyat mondott, hogy tüzes trónon égették meg, az embereit pedig kényszerítették, hogy egyenek a húsából, különben velük is csináltak volna valami durva dolgot.


Én is pontosan így tanultam. A felfalós-felnégyelős-felakasztós történet már csak józan paraszti logikával is sántít. Mikor tanuljátok már meg hogy a wiki nem szentírás? Akár most ebben a pillanatban átírhatnám benne a Dózsáról szóló cikket, hogy halálra csikizték. Akkor arra esküdnétek hogy márpedig úgy volt.

Edef! Az idézet, amit Drizztről találtál, nem azt mondja, hogy az ember mint faj volt halálos ellensége, hanem csak egy konkrét személy. Igaz, ehhez nem árt kicsit ismerni a történetet, de hidd el, szerette az emberek nagy részét.
Dátum: 2008.11.29. 23:41:46
Úgy hogy neki az van beállítva, hogy tudjon alacsonyabb szintű játékost is támadni, de cserébe csak 15 portyapontot kap egy nap, neked pedig a napi 30 pp van beállítva, amivel nem lehet lefelé ütni.
Dátum: 2008.11.29. 23:33:28
A bajnoki viadalon 10. szinttől lehet részt venni, mivel a múltkori volt az első, és még ugyebár "fiatal" volt a mezőny, Miklósék egyszeri alkalommal 8. szinttől rendezték meg.
Dátum: 2008.11.29. 22:56:04
Hány állat volt Mózes bárkáján?(beugratós).
Egyse mert nem volt bárkája
Egyse mert ő sose megy bárkával csak repülővel
Minden állatból egy hím és egy nőstény
Pontosan 100 állat


Ha nem írta volna oda hogy beugratós, akkor még tetszene is.

melyik nem adattároló eszköz?
könyv
merevlemez
flopi
kazán


Kirázott a hideg ettől a kérdéstől. Lehet hogy nem adatot kéne tárolnom a kazánban?
Akkor mostmár érted, miért itt vetődött fel.
Dátum: 2008.11.29. 21:44:56
A Monthy Python Csoport tagjai közül ki nem tanult a Cambridge-i Egyetemen?
Eric Idle
Graham Chapman
Terry Jones
John Cleese


Szeretem a műveiket, de azért ez már szerintem súrolja a specialitás határait.
Cirip: Világ2-n keresd. Bár a világ1 + világ2-n egységesen megjelenő WaffenSS88 nevű tag még rosszabb nevet választott, de ő legalább bemutatkozó szöveget nem írt.

Byzon: Részben igazad van, a Waffen-SS valóban az SS katonai részlegét jelenti, csak éppen pont ez a rész okolható bizonyítottan a háborús bűnök többségének végrehajtásával. A W-SS az összes harccal kapcsolatos hadosztály összefoglaló neve, köztük láger-osztagok, a kivégző-osztagok, az orvosi-osztagok...
Nemegyszer németeket gyilkoltak csak azért, mert ők voltak az "elit", nekik kellett megmenekülni, túlélni...

A nürnbergi-per háborús bűnösnek ítélte az egész szervezetet.
Ha majd a Delta Force bizonyítottan hasonló bűnöket követ el, emlegethetjük őket egy lapon.
Dátum: 2008.11.29. 21:16:46
Pedig az Szaúd-Arábia, ha úgy ejted, ha nem. És igen, ha két betű rossz, akkor két betű miatt visszakapod rossz helyesírás értékeléssel, ha olyan ember értékel aki komolyan veszi. Fogadnánk el jó kérdésnek, aztán másoljuk ki ide, hogy majd az admin kijavítja? Ha jól tudom, ha helyesírás, vagy "szerepelt már" indokkal kapod vissza a kérdést, akkor azt a kérdezési lehetőséget nem vonja le a gép.
Úgy látszik sosem volt jó ő sem történelemből. Valaki magyarázza már el nekem, hogy ha ennyire nagy magyarnak érzi magát, hogy hirdethet náci eszméket? A nácik a magyarokat ugyanolyan alsóbbrendű népnek tartották mint a szláv népcsoportokat. Elég sok szart műveltek velünk az alatt a nem egész 3 év alatt, egyesek mégis azt hiszik, hogy az milyen jó.
Legyen hungarista, azzal semmi gond nincs. Igenis nem állapot, hogy egyes helyeken útlevél kell, hogy az ember meglátogassa az egy faluval odébb élő rokonait. De ne azokat éltesse büszkén, akik az egyik legfőbb okai annak, hogy az ország ma itt tart, ahol.
Dátum: 2008.11.29. 20:33:49
Idézet: Byzon - 2008.11.29. 19:59:22
Ki volt a terror uralma idején a legfőbb jakobinus vezér?
Louis Antoine Saint-Just
Maximilien Robespierre
Georges Danton
Jean-Paul Marat

Rossz kérdés. Mi alapján? Különböző politikai tisztségeket töltöttek be a diktatúra idején, nehéz megmondani, melyik volt jelentősebb. A diktatúra első időszakában még jóval komolyabb volt Danton hatalma. Robespierre talán a legismertebb, de a legfőbb?


Amelyiknek volt akkora hatalma, hogy kivégeztesse a másikat, az a legfőbb.

Saját csokor:

Mivé változik Franz Kafka Átváltozás című novellájának hőse?
Óriás bogárrá
Nem változik át
Férfiból nővé változik
Nyúllá

Egy szép kérdés
mennyi 1*2*3 - 2*3*4?
-31
-22
-18
-23


Legalább jó a műveleti sorrend...

Mely játékot nem az Valve software készített/készíti?
Counter-Strike
Portal
Rage*
Half-Life


Melyik; Software; készítette

Folytasd : " Edward király, angol király ...
Csörtet fakó lován: "
Ugrat fakó lován: "
Léptet fakó lován: "
Üget fakó lován: "

A stilisztikája borzalmas, és szerintem vagy 10-szer szerepel a kérdés.

Zalában mivel helyetesítik sok esetben a szörp szavunkat?
málna*
barack
alma
körte


Helyettesítik, valamint nem tudom hogy egy tájegység kifejezései mennyire tartoznak a speciális kategóriába...
Dátum: 2008.11.29. 12:55:59
Idézet: Eviciusz - 2008.11.29. 08:51:58
Alábbi kérdés például hogyan mehetett át a szitán?

Az I. Világháboruban meik nem tartozott a központi hatalmakhoz.

Törökország
Németország
Osztrák-Magyar Monarchia
USA

A központi hatalmakhoz tartoztak a hármas szövetség tagjai, Olaszország, Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia, s ide csatlakozott Románia 1883-ban. Az antant szövetségben pedig a franciák és az oroszok szövetséget kötöttek, majd a franciák és az angolok 1904-ben. [innen ered az antant szó] Végül az angolok szövetkeztek az oroszokkal 1907-ben. Később, 1915-ben az antant szövetséghez átáll Olaszország, rá egy évre Románia is. A központi hatalmakhoz csatlakozott Törökország és Bulgária, az antanthoz Szerbia és 1917-ben az USA.

A kérdező szerint USA a helyes válasz . Lehet hogy rosszul emlékszem , ( javítsatok ki ha tévednék ! ) de az első világháború 1914-től 1918-ig tartott. a helyesírást azt meg már ne is firtassuk!


Az évszámokkal van bajod, vagy ennyire nem tudsz olvasni? Melyik ország NEM tartozott a központi hatalmakhoz?

Ha az 1918-ig tartó háborúba csak 1917-ben lépett be valaki az egyik fél oldalán, akkor evidens hogy nem tartozhatott a másik oldalhoz. Nem olyan bonyolult kérdés, ráadásul ezt illene tudni megválaszolni utánanézés nélkül.

A helyesírást meg tényleg nem firtatnám a helyedben, az egyetlen saját komment-mondatodban több hiba van.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:48:34

Melyik mű szerzője Petőfi Sándor?
Pista öcsémhez
Jancsi és Juliska
Befordultam a kocsmába
Az apostol
Ez vicces akart lenni? ...mert akkor nem így kellett volna a kérdést feltenni.
Pl: "Milyen címen írt verset Petőfi Sándor?"
"Melyik egy Petőfi vers címe?"


Nem értem a problémát. Ezek közül az egyetlen mű, amit Petőfi írt, az Az apostol. És az nem vers, hanem elbeszélő költemény. Annyiban jogos esetleg az észrevétel, hogy nem szerzője, hanem írója.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:54:45
Hydro!
A segítséged meg semmit sem ér, mert csak jelen fórum 324. oldalára küld, és ott újra megnyitva megint marad azon az oldalon! Végtelen ciklusban.
Nagyon meg szívtam. el is ment vele a keresgélésben vagy 1 perc! Mire vissza is tértem az erdeti oldalra.
Inkább vedd ki! ...mert csak félre vezető!


Pedig jól működik. Csak neked nyilván fordítva van a fórum, az új hozzászólásokat rakja az elejére.
Kit érdekel? Reklám és speciális.
Persze, neked is igazad van, sok hibás kérdés átmegy, de ez azért van, mert az értékelőket is az adott értékeléseik alapján lehet szőrni, tehát ahogy csak az egyre jobb értékelők maradnak benn, úgy egyre gyorsabban fognak a hibás kérdések kipotyogni, ami meg átcsúszik, azt szorgalmasan gyűjtjük a kvíz topicban javítás vagy törlés céljából.
Dátum: 2008.11.29. 00:11:01
A szó nélkül küldött üzenetet el is lehet utasítani szó nélkül.

Mi úgy vagyunk vele, hogy aki annyira nem méltatja a szövetségünket, hogy elolvassa ami a kezdőlapra ki van írva, az már eleve nem hozza azt a szintet, hogy egyáltalán megfontoljuk az ajánlatát.

Érdekes, az erős szövetségekbe szorult diplomáciai érzék.
Dátum: 2008.11.28. 20:38:25
Két lehetőség van. Vagy a random áldozata vagy az utóbbi időben, vagy az ellenfeleid tudatosan csak a közelharci tulajdonságokat fejlesztik, esetleg nincsen szerencsepontjuk, ami ránézésre turbózza a tul.összeget
Világ2-n találkoztam már olyannal, akinek 15x-es tul-összege volt, de varázslat nélkül nagyobb volt a max sebzése mint nekem 200 felett varázslattal.
Ha a kérdésfeltevés után 5 perccel már megkaptad az értékelést, akkor admin értékelt. Mikor még 30as limit volt, csináltam olyat mikor észrevettem, hogy az admin "vonalban van", hogy a felgyülemlett kérdéslehetőségeimet nekiálltam kihasználni, és egy délután kasszíroztam kvízből valami 2k LE-t.

Én lehet hogy lexikálisra értékeltem volna...
Dátum: 2008.11.28. 14:36:59
Mekkora sebzése van a Trollagyar nevű fegyvernek ebben a játékban?
18-50
16-47
17-68
12-44


spec