Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.01. 20:18:53
Mormord! Kár lenne érte, jó kis logikai kérdés.


A római Colosseumban milyen csatákat lehetett tartani ?
földi
földi, vizi*
földi, vizi, légi
földi, légi


szóközkérdőjel; vízi
Valamint örülnék valami forrásnak, ami vízi csatákra utal, mert eddig úgy tudtam, hogy a Colosseumban gladiátorok küzdöttek egymással gyalog vagy kocsin, illetve vadállatok ellen. De szívesen művelődöm.

Idézet: Vaczakka - 2008.12.01. 18:18:12


Szerintem a kérdés is és a válaszok is rosszul vannak megadva.


Marha régen tanultam fizikát, és nem is szerettem, ezért az elméletbe nem mélyedek bele. A lényegben egyetértünk, a megfogalmazás nem az igazi.

Idézet: Edef - 2008.12.01. 19:15:26

Sir Ny!
Légyszi' ne törpézz le senkit.
Jó. Én is felteszek neked egy kérdést: Milyen keresztnevet kapott Taró Vilmos?
... Ja, hogy nem olvastad? Nem baj olvasd el! Maróti Lajos könyve.
Szóval azért vissza az agarakkal.
Azért, mert láttam -- és gondolom sokan mások is -- a Csillagok háborúját, nem biztos, hogy emlékszünk, hogy ki mikor állt át melyik oldalra. Már csak azért is mert én vagyok olyan öreg, hogy előbb láttam a csillagok háborúját, utána a Birodalom visszavág, azt követően a Jedi visszatér, és utána már összevissza kezdték számozni. Tehát nem tudom, hogy kinek mi a harmadik rész. Nekem a harmadik rész a Jedi visszatér volt. Még úgy is hívták akkoriban hogy a Trilógia.
Tehát nem tudom, hogy ki mikor állt át melyik oldalra.


1. Ha jól sejtem Tarró Vilmosra gondolsz az A kolostor című regényből. Ha már idézünk, akkor pontosan.
2. Én is jóval előbb láttam az eredeti trilógiát, mint hogy megcsinálták volna az újakat, de én még emlékszem arra az aprócska tényre hogy az első részt Episode IV-nek számozták, mivel a készítők tudták hogy van előtte még három rész. A kérdés pedig egyszerű, az elsőben gyerek, a másodikban jó, a harmadikban átáll.
Dátum: 2008.12.01. 17:14:55
Őszintén kezdem unni ezt a meddő átváltási vitát. Az SI szerint valóban 1000 lenne a váltószám. De! Amennyire tudom a piacvezető számítástechnikai cégek központja Amerikában van. A Szilícium-völgyről gondolom hallottatok. Most jön a csavar. Amerikában nem az SI-t használják, tehát az informatikában nem SI prefixumok vannak. Tudom hogy az SI megpróbálta "belekényszeríteni" az informatikát is a saját prefixumaiba, és kitalálták a kibi, mebi... byte-ot, de ezekről kb az hallott aki informatikusnak készült, vagy az elmúlt néhány évben tanulta. A köztudatban az 1024-es váltószám szerepel.
Dátum: 2008.12.01. 17:02:59
Tudom, hogy van az a fránya légellenállás, vagy nevezhetjük felhajtó erőnek is, de nekem van olyan fránya fantáziám, hogy el tudok képzelni egy 1kg-os, gömb alakúra formált tollgombócot, és egy pontosan ugyanakkora gömb alakúra formált 1 kg-os ólomdarabot. Attól hogy nem tömör, még ugyanúgy 1kg ólom. Tehát vagy az a válasz, hogy egyszerre esnek le, vagy az, hogy ennyi adatból nem lehet megmondani, mert a kérdésben nincs utalás a testek alakjára és felszínére.
Dátum: 2008.12.01. 14:31:42
Régen tanultam fizikát, de emlékeim szerint, a földet érés időpontja csak a test tömegétől függ, mivel F=m*g, tehát mivel g ugyanakkora, és a két test tömege megegyezik, a két anyagra ható gravitációs erő ugyanakkora lesz, tehát ha ugyanakkora erővel dobjuk fel őket, ugyanakkora magasságból zuhannak vissza, tehát ugyanakkor érnek földet.
Dátum: 2008.12.01. 14:20:33
Itt a fórumban. Az előbb is kérdést tettél fel.
Ha a Kvízre gondolsz, akkor Cirip elárulta a megoldást.
Dátum: 2008.12.01. 14:18:54
Akkor szerinted az is speciális, hogy melyik nyomdában nyomtatták ki Petőfiék a Nemzeti dalt és a 12 pontot? Vagy hogy milyen művet játszottak 15-én este a Nemzeti Színházban? Mert mindkettőt tanítják március 15. kapcsán, mint ahogy azt is, hogy vásár volt aznap.
De ha valaki nem szereti a történelmet, és nem emlékszik ilyenekre, kb 5 s alatt lehet öröknaptárat találni a neten, amivel újabb 5 s meg lehet tudni, hogy milyen napra esett.
Azt nem tanítják, hogy milyen napra esett a mohácsi vész, de azt, hogy előtte nagy esőzések voltak, és II. Lajos a megáradt Csele patakba fulladt, azt igen. Ez is speciális?

Javasolnám, hogy ha valaki érdekes pluszinformációkkal szolgál egy kérdés kapcsán, akkor ne személyeskedésekkel reagálj rá, mert azzal csak magadat minősíted.
Dátum: 2008.12.01. 14:02:39
Pontosan. A szabadságharc szinte teljes időtartama alatt V. Ferdinánd volt a magyar király (1849. áprilisában volt a trónfosztás). És ő még csak nem is szerepel a válaszlehetőségek között.
Dátum: 2008.12.01. 13:52:16
Jelenleg 60 ismert holdja van a Szaturnusznak

De az ilyeneket legközelebb a Kvíz topicba légyszíves.
Dátum: 2008.12.01. 12:49:15
A pont az még hagyján, de az milyen hogy az egyik válasz "nincs", a másik "nincs lehetősége"?
Dátum: 2008.12.01. 12:01:43
Hol találhatóak a következők: Békekötés, Béke felbontása ,Kapituláció, Támadások ,Hadüzenet?
Beholdel könyvesbolt alagsorában.
A szövetség menüben.
GY.I.K között.
Nem találhatóak ilyenek.


Ha szigorúak vagyunk, spec., mert egy kezdő aki még nincs szövetségben, nem tudhatja, neki két helyes válasz is van. Ha nem vagyunk szigorúak, és marad, akkor "Támadások, Hadüzenet"; Beholder.

Melyik szövetségi épülettel vehet fel a szövetség új tagokat?
Védőfal
Mágustorony
Őrtorony
Gyakorlótér

A lehetséges spec. itt is fennáll, bár a szövetségek nagy részénél ki van írva, hogy "a Torony fejlesztése folyamatos, türelmet kérünk", tehát ezzel találkozhat olyan is aki még nincs szövetségben.
Dátum: 2008.12.01. 11:48:53
Tekintve hogy idén volt 40 éves, azt hiszem nyugodtan állíthatjuk, hogy már nem fog visszatérni versenyzőként a Forma-1-be. Akik vele együtt versenyeztek évekig, szinte mindenki visszavonult már.
Dátum: 2008.12.01. 11:40:56
Azzal nem vitatkozom, hogy max. ÉP-nél értelmetlen. 16. szinten nekem is kb 700 az ÉP-m mint említettem, ha maxon vagyok, nyilván ellenem sem mennek semmire a kivégzéssel, két nagyon brutális 300 sebzésösszegű csata mellé kéne 20. szintű szakértelem. Én arra szeretnék rávilágítani, hogy egy gyengébb karakternek esélytelen a max. közeli ÉP-re vetítve számolni, mert 3-4 szintről lefelé támadják TP miatt, a szintjén támadják, és ő is portyázhat. Ha portyázik, nyilván a nála gyengébb karaktereket próbálja támadni, akinek valószínűleg szintén nincs túl magasan az ÉP-je. Azt se felejtsük ki az elméletből, hogy aki gyenge és nehezen tudja egy-egy fejlesztésre összekuporgatni a LE-t, az nem fogja azt a keveset gyógyitalra költeni, hogy még többen tudják támadni.

Valamint kis százalékban szerencsét is hozhat, mert az erősebb karakter mit csinál ha gyűjt valamire? Ájultra vereti magát, vadászik, aztán 15%-ra érve megtámad egy gyengébbet. Ha a 15%-ot kereken 100-nak vesszük, akkor egy 4. szintű kivégzéssel, már elegendő a gyengébbnek 81 pontot sebeznie, amit azért jó varázslattal játszva el lehet érni.
Dátum: 2008.12.01. 11:27:08
Az állat nem gyógyul a pihenés alatt, a gyógyításhoz meg kell tanulni a gyógyítás szakértelmet, tanulás 9. szintjén elérhető. De az ÉP-jéből ítélve 2. szintű mióta nálad van, tehát ilyenkor még hatékonyabb, ha viszed sok olyan portyára, amiket megnyersz, így gyorsan szintet lép, és maxra gyógyul.
Dátum: 2008.12.01. 11:19:04
Nem szoktam hülyeségeket írni. Nagyon örülök, hogy te ilyen erős karakter vagy, de képzeld, vannak sokkal gyengébbek is, akik nem az élkaraktereket támadják, és nekik igenis jól tud jönni egy pár pont a szakin, mert egy háborúban, amikor a karik 90%-a nem 100%-on rohangál, hanem közelít a 25-30%-hoz, nem mindegy, hogy közel nullára vernek egy portyában, vagy ki tudom végezni az ellenfelet.
Pl. nekem 700 ÉP-m van, annak a 15%-a 105 ÉP. Egy csatában 15-16. szinten nem ritkák a 200 körüli sebzésösszegek. Akkor szerinted egy háborúban egy átlagkarakternek felesleges szakértelem, mikor a 2-3. csatában már az élete múlhat rajta?

Nem mindig mindent a topkarakterek szája íze szerint kell alakítani.
Dátum: 2008.12.01. 11:00:43
Szia!

Az a probléma vele, hogy egyrészt reklámszagú a kérdés, másrészt elég speciális, aki nem foglalkozik egyáltalán az autókkal, (mivel akár általános iskolások is játszhatnak, elég sok ilyen játékos van), vagy ha az autók érdeklik is, a VW-konszern és termékei nem.

Sőt, ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, mivel a Skodát is a VW gyártja, ezért a Superb sem egy igazán meggyőző helyes válasz.
Dátum: 2008.12.01. 10:55:15
Ha a Végezz ki egy Végzeturat küldire gondolsz, akkor teljesen mindegy, hányadik szintű az ellenfeled, szükséged van hozzá a kivégzés szakértelemre, amit a tanulás 15. szintjén fejleszthetsz ki. Egyébként nagyon hasznos szaki, javaslom a fejlesztését küldetéstől függetlenül.
Dátum: 2008.12.01. 10:51:24
A történelem során hol volt a legmagasabb az infláció?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Magyrország


Hogy kell leírni helyesen?
Robin Hood
Rodin Hood
Robin Hód
Robin Húd


Azért egy minimum szintet meghúzhatnánk...

Melyik játék köthető Sid Meyer nevéhez?
Starcraft
Baldur's Gate
Sim Sity
Pirates!


Egyrészt
Sim City
, másrészt spec. gyanús

Ki nem szerepel Pom-Pom meséiben?
Festéktüsszentő Hapci Benő
Vérengző Vadkacsa
Gombóc Artúr
Lesből Támadó Ruhaszárítókötél


Jajj, de aranyos!

Milyen pokémont kap Ash?
Bulbasaur
Squirtle
Charmander
Pikachu


Bevallom elég sok részt láttam belőle anno. De akkor is. A négy első "zsebszörnye" van megadva. Azt hogy ezek közül melyiket kapta, csak az tudhatja, aki az első résztől fanatikus rajongó. Atomspec.

Melyik NEM konyak?
Courvoisier
Hennessy
Remy Martin
Johnny Walker


A konyakot nem szeretem, de a whisky-t igen. De koromból kifolyólag, nekem már szabad szeretnem, sok játékossal ellentétben.
Dátum: 2008.11.30. 22:20:06
Idézet: Paralel - 2008.11.30. 16:51:28
Bocs srácok, de muszáj kérdeznem...

Nagyon úgy érzem, hogy aránytalanul nagy a vesztett csatáim száma ahhoz képest amilyen ellenfeleket támadok.

A legutóbbi ellenfelem 141, nincs szövetségben alig van felszerelve 2. szintű és mégsem tudtam bevinni egy ütést se...

És folyton így járok.

Mi befolyásolja még hogy talál-e? Mivel nem számolok? Mit nem fejlesztek?


A random áldozata vagy, eleinte nem sokat tudsz tenni ellene. Egy ugyanolyan erős ellenfél ellen 50% esélyed van a győzelemre. A kezdeti 1-2 pontos különbségek ezt az 50%-ot csupán néhány százalékkal módosítják. Kitartás, ahogy fejlődsz, egyre könnyebb lesz győzni ha okosan fejlődsz.
Dátum: 2008.11.30. 21:54:49
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.11.30. 21:24:07
Idézet: Dess - 2008.11.30. 21:09:20
Sajna nem copypasteztam oket, igy csak emlekezetbol:

Mennyi bolygo van a Naprendszerunkben?

A feltevo szerint 9. Pedig a Pluto mar nem az, igy a helyes valasz: 8.

Melyik allatfaj nem Mo-n elo vadfajta?

A feltevo szerint a szirti sas.

Magyarországon rendszeresen költ 1-3 pár az Északi Középhegységben, télen olykor a Hortobágyon lehet megfigyelni őket.

a tudomány mai állása szerint a plutó kisbolygó, tehát a kérdés jó
minden esetre ezt a kérdést kivenném, mert a tudósok folyamatosan arról vitetkoznak, h mi a bolygó, és mi nem
ezért volt egy olyan időszak, amikor a Plútó, köszönhetően a kis méretének nem volt bolygó, de azóta újra változtattak és jelenleg a Plútó is bolygó
ennek ellenére nem hiszem, hogy ez túl sokáig fog tartani, szerintem nem sokára újra változik


Abban egyetértünk, hogy mivel vitatkoznak, ez a kérdés bármikor elavulhat. De a hsz többi részében te magad mondasz ellent saját magadnak.
Most akkor bolygó, vagy kisbolygó? Mert ha a kisbolygó is bolygónak számít, akkor a törpebolygó is annak, márpedig azokból van néhány a kisbolygóövben a Mars és a Jupiter között. Tehát maradjunk annyiban, hogy a Plútó jelenleg kisbolygó, tehát csak 8 bolygó van a NAprendszerben.
Dátum: 2008.11.30. 16:50:14
Igazán el lehetne dönteni végre, az ide írók felének az a baja, ha az egy szavas válasz nagybetűs és pont van a végén, a másik fele meg pont ezt hiányolja.