Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.05. 16:21:09
Nem lehet hogy elnézted, és nem volt nálad LE? Sorry a feltételezésért, de hirtelen nem tudok másra gondolni.
Dátum: 2008.12.05. 15:09:22
Egyfelől reklám, másfelől alkoholra kérdez, pedig ezzel a játékkal kiskorúak is játszanak. Hatsepsuttal konzultáltam már korábban az alkoholos kérdésekkel kapcsolatban, ő azon az állásponton van, hogy van olyan alkoholos kérdés, ami nem túl spec. de ugyanakkor elég érdekes ahhoz, hogy maradhasson. Pl egy származási helyes kérdés, vagy egy nemzeti italos kérdés.

Ez szerintem egyik érdekesnek nevezhető kategóriába sem esik bele.
Nem speciális, ezt nem vitatom, de nem jó kérdés.
Dátum: 2008.12.05. 14:23:05
Köszönjük!
Dátum: 2008.12.05. 13:55:34
Ki NEM volt aradi vértanú?
Lázár Vilmos
Török Ignác
Görgey Artúr
Poeltemberg Ernő


Nagyon szép kérdés egyetlen apró elgépeléssel, a negyedik válasz helyesen Poeltenberg Ernő
Dátum: 2008.12.05. 13:39:40
Nem. Ha már érkezett rá válasz, de még nincs elfogadva, akkor az azt jelenti, hogy nem admin értékel, hanem a játékosok, és akkor tizenvalahány egybehangzó értékelés kell a kérdés értékeléséhez.
Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Főleg az után, hogy azzal kezdtem, én nem értékeltem volna rosszra. Nem egyszer kiálltam már a fórumon olyan településért, melyről írásos emlékek vannak a XII-XIII. századból. És tudom, mit írkálok, amit nem tudok, annak utána szoktam nézni, mielőtt bírálom.

De tudod mit? Ezek után igenis érdektelen, lexikális tudás, hogy tudjam hol van Szigliget, ha nem a térségben lakom. Azért érdekeljen, mert van ott egy kastély, egy vár meg egy 900 éves templomrom? Mert mást nem tud felmutatni. Ehhez képest viszont a lélekszáma ezer alatt van, tehát egy csendes falucska, ahol semmit nem lehet csinálni. Téged érdekel, hol van Barabás? Pedig arról a településről is vannak XIII. századi írásos feljegyzések.

Idézet: Mucmuc - 2008.12.05. 09:43:11
Melyik az az égitest az alábbiak közül amit a Földön nappal is lehet látni?

A Vénusz.
A Proxima Centauri.
A Pútó.
A Hold.


Ezt a roppant könnyű kérdést tettem fel tegnap este és már mára megkaptam érte a rossz minősítést, hogy túl speciális és jó lenne ha jó kérdéseket raknék fel, mert le leszek tiltva. Hát az agyam elhajítom...

Mindössze 2 égitest látható nappali világosságnál a Földről nézve, az egyik a Nap, a másik a Hold. A többi nem látható a légkörünkben a szórt fény miatt miatt, csak éjjel. Mi ebben a speciális kérdés? Aki arra értékelte az hol él? A Marson? Egy másik galaxisban?
.

Mucmuc, szépek a kérdéseid, nekem tetszenek. Az égitestes kérdésed valóban nem speciális, nekem más bajom van vele:
A Vénusz a második bolygó a Naptól, Venus római istennőről nevezték el. A Hold után a legfényesebb objektum az éjszakai égbolton, látszólagos fényessége -4,6 m. Maximális fényességnél nappal is megfigyelhető.


Tehát vagy hiányzik a kérdésedből a szabad szemmel kifejezés, vagy két lehetséges helyes válasz is van.

De ezt a hibát leszámítva valóban egy értelmes kérdés, amiért kár.
Egyrészt mindegy, hogy megfejthető-e, mert egyszerű burkolt kakukktojásos kérdés, tehát rossz, másrészt több megközelítésből más-más helyes válasz jön ki. Például lehetne a metró is, mert a többi a felszínen közlekedik. Vagy lehetne a HÉV, mert eredetileg a regionális, kis forgalmú, egy sínpáron közlekedő vasutakat üzemeltető vasúttársaságokat jelentette, vagy az az egyetlen betűszó.
A villamosra hirtelen nem jut eszembe kifogás.
Dátum: 2008.12.05. 10:47:19
Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:22:36
Akkor még egyszer:
Nem téged (és hagy ne kelljen végig sorolni a neveket), vádollak bármi nemű csalással.
Csak tényleg az a furcsa, hogy át tudnak menni értelmetlen (itt is érvényes az korábbi felsorolás) kérdések (szinte) bírálatlanul. Ezekből kifolyólag csak ezt tudom feltételezni.
.. és ez nem a Te/Ti csalásotok.
És még egy:
Örülök, hogy nektek meg volt/van az a lehetőség, hogy 30 válasz után tehettek fel kérdést. Nekem 100 helyes választ kell megadnom, megvárnom. Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!
Elnézésedet kérem, nem akartalak lehurrogni. A reklámokat én sem követem, reklám alatt mindig kapcsolgatok, valamint van több olyan ismerősöm, akinek egyáltalán nincs se évéje, se rádiója, mert nem vevő a mai modern kereskedelmi média sületlenségeire. De ettől még az emberek többsége majdnem napi szinten találkozik/találkozott ezekkel a reklámokkal, és az én véleményem szerint az nem lehet általánosságban nézve speciális, amivel egy átlagember hetente néhányszor összefut.

Idézet: Vaczakka - 2008.12.05. 00:19:09

Nem tudom, honnan vetted, hogy a méz nem erjed? Én úgy tudom az erjedés a szénhidrátok bomlását jelenti.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Erjed%C3%A9s

Az ókori Mezopotámiában is főztek már mézsört, ezért hadd mondjam azt, hogy ez a mondat, sőt az egész bejegyzésed nem állja meg a helyét. Szerintem jobban tetted volna, ha előbb utánanézel a dolgoknak, csak aztán akarsz osztani...

Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:07:57
Örülök, hogy elolvastad, de kimásolom azt a linket amit írtál!
Az erjedés vagy erjesztés szénhidrátok lebontását jelenti, amelyet mikroorganizmusok (élesztők, penészek, baktériumok) végeznek, hogy saját élettevékenységükhöz energiát termeljenek. Az energia a fotoszintézissel megkötött napenergiából származik, mert a növényekben az energiatárolás zömmel szénhidrátokban történik.

Ez így van, de szükséges, hogy kellően megtudjanak telepedni a mikroorganizmusok, mert egyébként mindenből alkoholt lehetne csinálni. Az aszfaltból is!
Na most nézzük a mézet:
A mézben nem képesek az élesztők és a mikroorganizmusok elszaporodni, így ez a cukros oldat nem romlik meg.

Na most akkor hogyan is vagyunk?
És légyszives ne hurrogj le. Mondtam, hogy én csak a hülye agyamra, emlékezetemre hagyatkoztam, és most mégis utána kellett néznem, és az emlékezetem mégis jó volt.
Hozzá tartozik, hogy a mézpálinkát is úgy csinálják, hogy a gyümölcs erjesztésénél (szőlő)cukor (glukóz) helyet mézet adnak. A rendes "tiszta" pálinkánál (alkohol, szesz) igazából semmilyen egyéb szénhidrátot (cukor) nem adnak adalékként, csak a gyümölcs saját szénhidrátját (fruktóz) engedik erjedni.
Érdekel még a közép iskolás kémiából valami?


A kémiába nem folyok bele, mert én csak két évig tanultam középsuliban, és már arra sem emlékszem, arra viszont igen, hogy az ókori Mezopotámia mellett a korai északi népek és a mayák is mézsört ittak. Ők azt se tudták, mi az a kémia, talán ezért nem okozott nekik gondot elkészíteni.

Idézet: Edef - 2008.12.05. 10:22:36

Örülök, hogy nektek meg volt/van az a lehetőség, hogy 30 válasz után tehettek fel kérdést. Nekem 100 helyes választ kell megadnom, megvárnom. Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!


Már mi is csak 100 kérdésenként tudunk választ feltenni, ezért nem értjük, hogy miért akadsz ki ennyire. Ja, és míg 30 kérdésenként lehetett feltenni kérdéseket, én átlagban kb 100 LE-t kaptam egy kérdésért a szintem függvényében, tehát a mostani rendszerhez képest olyan hatalmas előnyöm sincs ebből.

A szép és értelmes kérdések lehet hogy kiesnek néha, de aki a "szennyesért" megkapja a maga LE-jét, az ugyanakkor azt is kockáztatja, hogy néhány kérdés után többet az életben nem fog feltenni. Nem mindegy, hogy egyszer elbuksz 6-700 LE-t, vagy pár hülye kérdés miatt elesel több ezertől.

Végére egy apró hiba az iménti vadászatomból:

Ki írta a Winnetou könyveket?
A helyes válasz Karl May, de a válaszok között Carl May-ként szerepel.
(nem biztos, hogy a kérdés pontosan így van, de sajnos míg ezt a szép hosszú hsz-t szerkesztettem, törlődött a vágólapomról )
Nem lehet meghatározni az időt, hisz van amikor admin értékel, és van amikor a vadászó játékosok. Az admin megvan vele pár perc alatt, a játékosok értékeléseiből több mint 10nek egybehangzónak kell lennie. Ahhoz hogy a tucatnyi egybehangzó értékelés meglegyen, legalább 12 embernek fel kell tenni vadászatkor, és mivel a kérdések random-ban mennek, az nem valósítható meg, hogy határozott időn belül kikerüljenek az értékelések.
Dátum: 2008.12.05. 08:35:34
Ez minden olyan embernek tényleg speciális, akinek nincs tévéje, nem hallgat rádiót, és közlekedései során nem halad el egyetlen Shell-kút mellett sem.

Ha Forma 1-et sokan nem is néznek, de a versenyautós shell reklámot, vagy a játékautós Schumacheres reklámot szinte biztos látta az is aki a száguldó cirkuszt nem szereti.
Rosszul értelmezted a topic címét. Ez nem a kiesett kérdések érdekes magyarázata, hanem a kiesett érdekes kérdések magyarázata. Vagyis neked kéne az érdekes, 25%on kiesett kérdésedet betenni ide, és megmagyarázni, hogy miért az volt a helyes válasz, ami.

Én nem értékeltem volna rosszra, mert mégiscsak egy több mint 900 éve lakott községről van szó, de egy alig ezer fős község elhelyezkedését tudni sok embernek igenis érdektelen, lexikális tudás. Az értékelők pedig nem feltétlenül azért utasítanak el valamit, mert nem tudják a választ.

Szigliget még ráadásul el is van dugva Badacsony mögé, tehát az oda látogató nyaralók is sokkal kisebb létszámúak.
Dátum: 2008.12.05. 08:17:38
Milyen alkalomból komponálta Kodály a Psalmus Hungaricus-t?
Az Akadémia ünnepi megnyitására
A születésnapjára
A budai vár századik évfordulójára
Buda és Pest egyesítésének ötvenedik évfordulójára


Nagyon szép kérdés, de pontosítani kéne: Buda, Óbuda és Pest.

Hány LE-t kapsz az alábbi küldetésért:"Vásárolj magadnak új pajzsot!"?
500 LE
400 LE
bármelyik lehetséges a fentiek közül
1000 LE


A helyes válasz tényleg a helyes válasz. de ezt egy új nem fogja tudni.
Dátum: 2008.12.05. 08:07:18
Volt az előbb egy kérdés

Hány fia halt meg Árpádnak a 907-es pozsonyi csatában?
2*
3
6
7


Ezt találtam róla:
De nagy áldozatot adtunk ezért! Árpád volt az áldozat, mert belehalt ő is és két
nagy fia is ebben a Magyar Hazát megalapító véres küzdelemben kapott sebeibe.


(Ősi Gyökér, XVI. évf.2./3. sz, 1988; XIX. évf. 2. sz. 1991, Buenos Aires)


* * *


A pozsonyi csatával kapcsolatban két felfogást találunk a magyar történelemírásban.
Az egyik azt állítja, hogy Honalapító Nagy Árpád Apánk és három fia ebben a csatában
esett el. A másik - melynek Szabó Károly (A Magyar vezérek kora, Bp. 1878. c.
munkájában) - ezt a csatát Árpád halála utáninak minősíti.


forrás:http://arpad.org/pages.php?&menuid=16

Itt pedig egyértelműen három fiút ír:http://tudos.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=29183
Dátum: 2008.12.04. 23:57:00
Mi készült előbb:a Gyűrűk ura film vagy könyv?
A könyv előbb írodott.
Könyv egyáltalán nem készült belőle.
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is!
A filmbemutató napján adták ki a könyvet is.(Gyűrűk ura könyv menüben, mozijegy+regény)


Ezt vajon melyik aljas fórumozó követte el? Hydro, csak nem te voltál?

Melyik nem gyárt telefonokat?
Samsung
Apli
Nokia
Motorola


Nem tudom mi akar lenni az az Apli, de ha netán az Apple-re gondolt a kedves kérdező, akkor ezúton üzenem neki, hogy elavult a kérdése, mert 2007 közepe óta létezik az iPhone, az Apple mobiltelefonja.
Dátum: 2008.12.04. 23:39:11
Igazából összekeverted a két bankjegyet. Az ötszázas hátoldalán a sárospataki vár van, és az '56-os jubileumi korlátozott darabszámú kiadáson van az Országház. Ha szerepelne a válaszok között az Országház is, akkor rossz lenne a kérdés, így jó.
Dátum: 2008.12.04. 23:34:44
Ezt szerintem PM-ben írd meg Miklósnak szövinévvel együtt, itt nem lesz senki aki tud is segíteni neked ilyenben.
Dátum: 2008.12.04. 23:11:23
Igen, normális. Ott, ahol rányomtál hogy milyen rendszerben szeretnél portyázni, kiírja, hogy 48 óra elteltével tudod változtatni legkorábban, és hogy a váltáskor a portyapontok nullázódnak.
Bár nem vagyok híve a privát üzenetek nyilvánosságra hozásának, nagyjából érthető.

Azt, hogy "hobbiból" csinálja, így már aláírom. De arra továbbra sem látok semmilyen utalást, hogy a fejlesztők nem foglalkoznak a javítás gondolatával, Hatse csak az általad felvetett bizottságos ötletet vetette el.
Dátum: 2008.12.04. 22:52:51
Addig jó, amíg ilyeneket nem tud az ember.
Dátum: 2008.12.04. 22:51:43
Pont ugyanakkor amikor a világ1en. Hivatalosan két hetente tartják, papírforma szerint ezen a hétvégén kellene lennie.