Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Tudom, hogy egyetértünk, csak kérdezted, mi az álláspont a beugratós - félrevezető kérdések közti határról. Én csak leírtam a saját álláspontom.
Dátum: 2008.12.10. 18:49:29
Melyik zenekar írta a Duke Nukem zenéjét?
Panthera
Megadeth
Metallica
Napalmdeth


Imádtam a játékot, rengeteget toltuk hálóban a haverokkal. De ez közel 10 évvel ezelőtt volt, honnan a ... kellene tudni, hogy ki írta hozzá a zenét?

mennyi a következő művelet: 15*5?
85
35
55
75

Mondatot nagy betűvel kezdünk. A színvonalba nem kötök bele, gondolva a kisiskolásokra.
Dátum: 2008.12.10. 17:00:18
Az utolsó mondat tényleg nem kéne oda, de Viktornak igaza van. Ha egy szövetség ráébred, hogy jóval nagyobb a kútja mint amit meg tud védeni, akkor változtatni kell a stratégián, mert bebizonyosodott, hogy életképtelen a taktika. Nekünk is célunk a tk lehetőség szerint minél gyorsabb felépítése, de hiába építenénk fel, ha közben a karaktereink olyan gyengévé válnának, hogy nem tudjuk kihasználni a lehetőségeket.
Dátum: 2008.12.10. 16:52:29
Milyen tulajdonban van jelenleg a MALÉV?

És ha januárban eladják?
Mi a Pocket Coffe?
kávés csokis finomság
uj dobozos cola
kávékrémmel töltött uzsidoboz
találós kérdés

reklámszagú
Dátum: 2008.12.10. 16:07:15
Idézet: Kortevirag - 2008.12.10. 14:31:59

------------------------------------------
Mikor válthatsz hordát?
rögtön
nemlehet
most
15.szint elérésekor

nem lehet, 15. szint, és lejjebb levők nem tudják
------------------------------------------------------


De tudhatják, mert a játékleírásban benne van.
A játék során fokozatosan elérhető lehetőségek listája
Szint
1. szövetség alapítása, szövetségbe való belépés
2. fókuszkristályokat vásárolhatsz, kisebb küldetéseket teljesíthetsz
3. megtanulhatsz varázsolni
4. szakértelmeket tanulhatsz
4. állatokat foghatsz el és idomíthatsz be
4. állataidat felszereléssel láthatod el
10. bajnoki viadalon vehetsz részt
10. szövetségek közti háború és béke
12. komolyabb küldetéseket kapsz hordaparancsnokodtól
15. lehetőséget kapsz a hordaváltásra
19. megismered a fertőzés mibenlétét
20. specializálódhatsz egy tulajdonságra
kb. 30. szövetséged epikus lényekkel csatázhat mesés relikviákért

A fenti listát újdonságok esetén bővítjük!


Újabb három kérdés:
2005-ben Mgyo-on melyik mű nyerte a "Nagy könyv" első helyét?
Nem lehetett volna kiírni, hogy Magyarországon? Vagy ha már rövidít, akkor Mo.
Melyik Magyarország legnagyobb területü nemzeti parkja?
területű
Hány lába van a lónak,ha egyet felemel???
3
4
1
öt

kissé primitívnek érzem
Dátum: 2008.12.10. 15:48:58
Ez az az eset, amikor egy személy egy gépről két karakterrel játszik, ami viszont szabályellenes. Főleg ha balga módon a két karakterrel támadja is ugyanazokat. Ha csak annyira lépett volna be 1-2 naponta, hogy mi újság, kell e szavazni valamire, nem csordult-e túl a csp, az sem szabályos, de ennyiért nem gondolom, hogy zárolnák. Ha már aktívan játszik is vele, az más kategória.
Ha már az általános iskolai tananyagnál tartunk, az olvasás szerintem sokkal korábbi tananyag, mint a történelem. Én nem tartom be az utolsó betűig pontosan az értékelés ottani intelmeit, de az ennyire szűk válaszkörű kérdésekre én is rossz értékelést nyomok. Mind a négy évszámod hat éven belül van. Vannak akiknek már nagyon régen voltak azok a bizonyos általános iskolás évek, és nem elékszik ennyire pontosan. Ha nem néztem volna most utána, annyira emlékeznék, hogy az 1810-es évek elején volt.
Dátum: 2008.12.10. 13:52:58
Milyen rendszerű lesz Magyarországon a DVB-T, azaz a földfelszíni digitális sugárzás?
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-3
MPEG-4

Némi híradástechnikai és informatikai ismeretekkel meg tudtam válaszolni, de szerintem igencsak speciális.
Hány méter magas Magyarország legmagasabb pontja a Kékes??
1991
2387
1014
8848

Duplikáció
Dátum: 2008.12.10. 12:32:19
Mi történik ha elmegyek vadászni?
csökken a portyapontom
csökken az életpontom
kapok egy kvíz kérdést
növekszik a szakértem összegem

elég primitív

Mire jó a lopás szakértelem a végzetúrban?
Le lophatsz egy másik végzetúrtól
felszerelést lophatsz egy másik végzetúrtól
Állatot lophatsz egy másik végzetúrtól
kiégett őskövet lophatsz egy másik végzetúrtól

14. tanulásszinten fejleszthető. Biztos sok 10. szint alatti játékos tudja.
Dátum: 2008.12.10. 11:56:44
Idézet: Stubb - 2008.12.10. 11:50:33
"A nagyfröccs tartalmaz...
1 dl bort, 2 dl szódát
3 dl bort, 2 dl szódát
1 dl bort, 1 dl szódát
2 dl bort, 1 dl szódát"

Imádom ezt a kérdést! Komolyan mondom könnyesre röhögtem magam. Még több ilyet!


Ne biztasd!
Egyébként meg attól függ, melyik kocsmában rendeled. A talponállókban alapból 1dl víz van a 2dl borban.
Dátum: 2008.12.10. 11:54:03
Ne mondd nekem hogy olyan bonyolult egy dátumhoz 3/7/14 napot hozzáadni! Ha bővítés, akkor esetleg a pontos időpontot lehetne kiírni, mert két hét háború után nem hiszem hogy sokan emlékeznek, hogy x óra y perckor indult a háború, és ahol naponta 8-10 építés történik a kútból, ott a visszakeresés is elég hosszadalmas.
Dátum: 2008.12.10. 11:46:23
Vigasztaljon az a tudat, hogy ezzel már majdnem mindenki befürdött, és sokszor pont az extra nagy jutalmak bugosak, tehát abszolút nem kerültél hátrányba.
Dátum: 2008.12.10. 11:44:02
Ma délelőtti termés:
Melyik nem Spanyol varos?
Barcelona
Madrid
Valencia
Torino

spanyol város
Milyen szinü a macskapárduc itt a végzetúrban?
SARGA
SZÜRKE
FEHER
KÉK

Ha nem kiabál, akkor is megértjük, és nem vagyok benne biztos, hogy macskapárducra első szinttől lehet vadászni.
Milyen gyümölcsöt neveznek pöszmétének?
szőllő
málna
ribizli
egres

szőlő
Mikor volt a Hirosima elleni atomtámadás?
1945. augusztus 7.
1945. augusztus 11.
1945. augusztus 5.
1945. augusztus 6.

Szerintem enyhén duplikált. Úgy 8-10 példányban.
Melyik lény áll közel a holtakhoz.

Mivel a helyes válasz a nekromanta, nem gondolom, hogy speciális lenne, de a kérdés végére kérdőjel kéne.
Mit szeret süsü a sárkány?
vad macskát
vad körtét
vad lovat
vad almát

Süsü, vadmacskát, vadkörtét, vadlovat, vadalmát
Mi volt az anyanyelve Ayrton Senna-nak a Form-1-es pilótának?
Spanyol
Portugál
Brazil
Angol

Tetszetős beugratós kérdés, de kimaradt egy a betű a Forma 1-ből, és Ayrton Sennának, a...
Melyik a legmagasabb ?
Hapci
Okoska
Pumukli
Lusta Dikk

Vannak itt még jópofa, mesés kérdések. Csak az a fránya szóközkérdőjel...
Az alábbiak közűl melyik keresztnév férfinév?

közül
Dátum: 2008.12.10. 11:29:24
Ha helyesírási hiba miatt kaptad vissza, én úgy tudom, javíthatod a kérdést, nem buktad el azt a kérdésfeltevési lehetőséget.
Hogy mi volt helyesírási hiba? A belga az kis kezdőbetű, de mást nem láttam benne.

Idézet: krishy - 2008.12.10. 09:41:13

Melyik a legkorábban alapított gyémánthordás szövetség?
Kubla Kánság
ELIT HORDA
Azúr légió
Sötét ösvény

Azon kívül, hogy a felsoroltak közül a Kubla az egyetlen gyémánt könnyen aktualitását is vesztheti.
-------------------------------------------------------------------------------- -----------------

Lenne egy javaslatom is, az aktualitását vesztő kérdéseket könnyen ki lehetne küszöbölni, ha a kérdés mellett mindig ott lenne, hogy mikor tették fel a kérdést.


Azon kívül, hogy könnyen aktualitását vesztheti, v2-n ezek közül egyik szövetség sem létezik, tehát aki nem játszik v1-en is, annak esélye sincs rá válaszolni.
Idézet: Kortevirag - 2008.12.10. 10:46:53

Hogy hívják a Barátok köztben a kutyát?
Berci
Benci
Buci
Buksi

Van benne kutya?Jó,én nem láttam 8 éve legalább.


Pedig Berci a favorit szereplő az egészben.

Idézet: Bekas - 2008.12.10. 10:48:39
Idézet: Konky - 2008.12.10. 10:39:36
Melyik autó márka lóg ki a sorból?
Mazda *
Audi
Opel
Mercedes

Kakukktojás = Tilos => Törlendő


Akkor ilyen erővel az összes olyan kérdést kivehetnénk, hogy melyik művet NEM xy írta/szerezte. Mert akkor azok is kakukktojás kérdések. Én utálom az ilyeneket, mert sokszor nagy meló utánajárni, de tele van velük a kvíz.
Mellesleg az említett kérdés tök könnyű, 3 német és 1 japán márka.


Ha az a kérdés, hogy melyik művet írt/nem írta valaki, az egyértelműen meghatározza a keresési feltételt. Az, hogy melyik nem illik a sorba, az nem.
Jelen példánál, a Mazda mert nem német. Vagy a Mecedes, mert az az egyetlen ami nem egy autógyártó konszernhez tartozik (Mazda-Ford; Opel-General Motors; Audi-Volkswagen). Vagy az Opel, mert azt Európa egyes részein más néven forgalmazzák (Vauxhall). Vagy az Audi, mert annak a jele négy, egymásba kapcsolódó karikából áll, a többié egy karika és benne a motívum.
Ezek alapján szerinted egyértelmű kritérium, hogy melyik nem illik a sorba? Na, melyik?
Támogatom!
Ennyi erővel, mivel ez egy számítógépes játék, ismerni kell a pc játékokat is. Akkor mega focit is kell ismerni, mert évente több focis játék is megjelenik. Nekem nincs bajom a fantasy-s kérdésekkel, bizonyos mélységig. Azért mikor olyan mélységig belekérdez valaki, hogy Y író X könyvének z. oldalán milyen színű sapkát visel a mágus koboldja, meg hasonlók, azt hadd ne kelljen már tudnom, csak mert a Beho az egyik legnagyobb magyar fantasy kiadó. Vagy pl. a HKK-t ők maguk emelték ki, hogy nem szabad kérdezni, akkor ne gyertek azzal, hogy belefér mert Beholder játék!

Biuzonyos mélységig a sportos kérdéseknek ugyanígy be kell férnie. Ha egy Európai szemmel névtelen dél-amerikai focicsapatról kell megmondanom, hogy az 4 dél-amerikai ország közül melyiknek a csapata, én is kiakadok.
De tegnap két olyan focis kérdést emlegettek nekem (1-1 mindkét oldalról), ami mindkettő egyszerűen guglizható, és szinte egyedülálló a maga nemében.

Az egyik, szövitársam háborgott szövifórumon, hogy miért dobták vissza a Raúl Gonzalesre vonatkozó kérdését. Kis adalék focit nem kedvelő játékosoknak, hogy Raúl madridi születésű, ifjúkorában az Atletico Madridban játszott, 16 évesen (lassan 16 évvel ezelőtt) leigazolta a Real Madrid, és azóta már pályafutása végéig érvényes szerződése van a csapattal. A mai kesze-kusza átigazolásos korszakban ez egyedülálló, valamint a legismertebb spanyol játékosról beszélünk.

A másik a ManU edzőjére vonatkozó kérdés volt itt a fórumon. Nagyrészt kifejtettem a másik topicban Sir Alex Fergusonra vonatkozó dolgokat, annyit tennék még hozzá, hogy II. Erzsébet a futballban mutatott munkája, az angol futball javítására tett lépései miatt ütötte lovaggá.
Dátum: 2008.12.09. 23:55:45
Tudok, aki évtizedekkel ezelőtt tanulta, és esetleg nem is volt jóban a fizikával, az összekeveri. Nem mondomhogy mocsokság volt betenni az 1kg-ot a válaszok közé, mert a kiesett kérdések topicban világosan látható, hogy én is milyen mocsok vagyok, tehát nincs jogom ilyenért bírálni, de ha előre tudod, hogy raksz be egy olyen választ, ami megtévesztheti a játszókat, akkor ne lepődj meg ennyire az eredményen.

A másikkal kapcsolatban én inkább arra fogadnék, hogy utána lenne időd egy darabig normális kérdéseken törni a fejed.
Dátum: 2008.12.09. 23:17:50
Nem biztos hogy bug, de az elmúlt pár gömbözésnél felfigyeltem rá, hogy a kikémlelt végzetúr/hölgy nevét nem írja ki a szintje mellé az avatar fölé. Úgy emlékszem, régebben ott volt a név.
Az egy betű különbség szerintem nem beugratás, hanem szándékos félrevezetés, mert lehet hogy én vagyok túl jóhiszemű, de feltételezem, hogy csak elgépelte, és ha mondjuk az elgépelt az első, a helyes a negyedik, akkor el semjutok a negyedikig, mert benyomom az elsőt.
Dátum: 2008.12.09. 21:50:59
Ez pont az a kategóriájú alkoholos kérdés, ami még az érdekessége miatt beférne. De sajnos tényleg lexikális. Akik szeretjük, nem olvasgatás céljából szoktuk fogdosni az üveget, akik nem szeretik, azoknak meg az érdektelen kategória.