Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ha rosszra lett elbírálva, akkor nincs a játékban ilyen kérdés, tehát nincs duplikáció sem.
Dátum: 2008.12.12. 13:22:05
Idézet: Razor - 2008.12.12. 10:53:19
Van valakinek ötlete, hogy miért nincs értékelési lehetőségem már vagy másfél hónapja?


Ötletem van, csak nem fog tetszeni. Vagy túl sokszor értékeltél rosszra/törlésre viszonylag értelmes kérdést, vagy túl jószívű voltál, és a marhaságokat is átengedted, ezért a gép elvette az értékelési jogodat. A rendszer figyeli az értékelőket is, ha az értékelésed rendszeresen nem cseng össze a többség értékelésével, akkor egy idő után nem tudsz értékelni.

Idézet: Bekas - 2008.12.12. 11:14:52
Mit jelent a másodlagos támadás szakértelem?
Egy körben állatod kétszer támad.
Egy körben ellenfeled állatát is támadod.
Egy körben kétszer varázsolsz.
Egy körben kétszer támadsz.
Nem támadod, hanem támadhatod (% esély)! Nem mindegy...


Jobban jártál volna, ha abba kötsz bele, hogy szakértelem, tehát 1-4. szintű nem tudhatja. A másodlagos támadás nem x% esélyt ad rá, hogy megsebezd az állatot, hanem az ellenfélt sebző ütésed x%-ával sérül az állata is.

másodlagos támadás:

Képes leszel ellenfeled egy állatára is egy támadást minden körben leadni, amikor eltalálod ellenfeledet. Az okozott sebzés mindig a rendes támadással leadott sebzésnek egy része, hogy hány százaléka, ezt határozza meg a másodlagos támadás.
Dátum: 2008.12.12. 10:29:53
Igazad van, abban a formában lenne helyes nagy betűvel, ha "rendezik a Virágkarnevált" szóösszetétel lenne.
Szép kérdések, de van egy jó tanácsom. Ha szándékosan írsz olyan válaszlehetőséget, amiről tudod, hogy beugratós, és lesznek akik simán beugranak, ne lepődj meg ha kiesik 25%-on. Nem azt mondom, hogy ne írj beugratós kérdést, csak már mikor megírod, készülj fel rá, hogy ki fog esni. Lehet így jókat szórakozni, csak kell hozzá, hogy az embert ne érje meglepetésként.
Dátum: 2008.12.12. 10:22:32
Ha átnavigál a portyázásoldalra, akkor fölül megjelenik egy sárga szöveg, hogy miért nem tudtad megtámadni az adott személyt. Lehet hogy efölött átsiklottál.
Dátum: 2008.12.12. 10:18:21
Idézet: Kagemusha - 2008.12.12. 09:20:13
Idézet: Darkshade - 2008.12.12. 08:44:28

Melyik évben indult el a rendszeres rádiós műsorsugárzás Magyarországon?
1925-ben
1966-ban
1893-ban
1901-ben
1926-ot találtam adatként.

Hallgassunk LGT-t!

"S a Gyáli úton állt egy csukott bútorszállító,
És ott volt huszonháromban az első stúdió."

De leginkább a hivatalos forrásnak hiszek, amely ezesetben NEM a Wikipedia, hanem a MAGYAR RÁDIÓ ZRT. hivatalos weblapja:
"Magyarországon a rendszeres rádiós műsorsugárzás 1925. december 1-jén indult meg a Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt. (MTR) keretében, amely akkor a Magyar Távirati Irodát (MTI) is magában foglalta."

A linket csak azért nem teszem ki, mert "ampersand"-ot tartalmaz...


Jó megközelítés volt az LGT, csak egy későbbi részlet utal a helyes válaszra.
A közel lakó amatőrök tisztán hallották,
Mikor a csepeli adó huszonötben jó reggelt kívánt.

Vagyis az első rendszeresen sugárzó rádióadó 25-ben indult.
Persze a hivatalos megközelítés is tökéletes.

Idézet: Bekas - 2008.12.12. 10:06:29
Melyik magyar városban rendeznek Vírágkarnevált minden évben?
Szombathely
Pécs
Gyula
Debrecen

virágkarnevál (kisbetű, rövid i)

Mivel a rendezvény neve Debreceni Virágkarnevál, így a nagybetű helyes, a rövid i jogos.
A kérdésed félig magad is megválaszoltad. Nem maradnak, pár nap alatt kiesnek 100%-on. Ami meg tuti nem esik ki, mert akkora oltári baromság, arra meg tudod mi a módszer.
Dátum: 2008.12.12. 08:03:33
Nem, a Tini Nindzsa Teknőcöket nevezte el a mesterük kedvenc művészei után. Egy elég közismert rajzfilmsorozat volt ezelőtt 15-20 évvel, pár éve film is készült belőle. Nem azt mondom, hogy tudnod kell, mert említetted már régebben, hogy ennél egy fokkal idősebb korosztályt képviselsz, de a fiatalabbak nagyon jó arányban fogják tudni.
Dátum: 2008.12.12. 07:58:36
Milyen eredetü a Lucky Strike????
Amerika
Holland
Angol
Belga


Cigaretta. De egy nem dohányos nem is biztos, hogy egyáltalán rájön erre. Delete please
Dátum: 2008.12.12. 00:13:49
Szerintem Calhoun úgy gondolta, hogy a szövifórumotokra tedd ki.

Ha valaki netán mégis innen jelentkezne hozzá, v2, rubin karakter, 12. szint, Vörös Sherwood szövetség.

Ja, és fogalmam nincs, mi köze van ehhez a topichoz.
Szerencséd van, tőlem azonnal törölnit kapott volna.
Dátum: 2008.12.12. 00:04:11
Idézet: Titanilla - 2008.12.11. 18:11:34
Jó, ez ok, csak tudod pl az is tudhatja, aki fejleszti a szakértelmeket...

Amúgy így, h 100 helyes választ kell adni egy kérdésfeltevésig, meg ez lett volna spec a küldim is, elég kiszúrás, h egy ember tudatlansága miatt esek el kb 6-700 LE-tól, ami azért alacsony szinten nagyon jól tud jönni


Hát tévedsz. csak az tudhatja, akinek vagy az épületek között megjelent az Akadémia, vagy aki már 30-ra fejlesztette a tanulást. Kezdjük ott, 1-4. szintig azt sem tudják mi az a tanulás. Nekem v1-en 18. szinten 26on áll a tanulás pillanatnyilag, de sehol nincs utalás rá, hogy csak 30-ig tudom fejleszteni Akadémia nélkül.

A másik, csak olyan végzeturas kérdés kap jó kérdés értékelést, melyre első szintű is megtalálja a választ a játékleírásokban. Lehet hogy nem tetszik, de ez a hivatalos álláspont, nem a kisujjamból szoptam.


Idézet: Huligan - 2008.12.11. 20:07:53
Idézet: cirip - 2008.12.11. 19:46:03
Nem, még van belőle pár másik
és nem kizárva lett, írhatsz másik kérdést, ha csak az volt a gond, hogy már szerepel a kérdés.
Nem vesztettél semmit.


Ne haragudj cirip,de tévedsz.


Megkaptad érte a Lét? Mert Hatse vagy értékel, és visszadobja már szerepelttel, vagy az adatbázisból veszi ki javításra/törlésre a már elfogadott kérdést.A kettő közt nincs átmenet.


Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.11. 20:31:27

Milyen a Coca-Cola termék színe?
kék-zöld
narancssárga
piros-fehér
barna-rózsaszín


Az alábbi molekulák közül melyikből van a legtöbb a levegőben?
Nitrogén
Oxigén
Szén-dioxid
Argon

Argonmolekula levegőben? Az érdekles lenne...



A Coca Colás nem reklám; baromság. Mert mégis melyik termékre gondolt, és a termékre, vagy a csomagolásra. Ha termékre, akkor a Cola sötétbarna, szinte fekete, a helyes válasza Fanta lenne a narancssárga miatt. Ha a csomagolásra, akkor a piros-fehér valóban a Cola színe, de a Sprite kék-zöld, a Fanta narancssárga, tehát ebben a formában meg 3 helyes válasz van.

A levegő: emlékeim szerint a levegő ~78% nitrogén, ~21% oxigén, és ~1% nemesgázok+vízpára, a nemesgázok közt az argonra konkrétan emlékszem. Abban igaza volt egy előttem válaszolónak, hogy az viszont atom, nem molekula.
Ha jól tudom, 50% de minimum 10 rosszra értékelt kérdésnél végleg elveszíted a kérdésfeltevési jogot.
A folyamatosan változó jó/rossz arány amiatt van, hogy azon kérdéseket, melyek kiesnek a 25%-os határ miatt, a rendszer átminősíti rossz kérdéssé, de ez asszem nem olyan súllyal számít rossznak, mint amit rosszra értékelnek egyből.
Hátööö, Michael Schumacher nevét szerintem nem csak azok ismerik, akik nézik a Forma 1-et. Ayrton Senna neve szerintem van olyan ismert, feltéve, ha az ember nem később született az ő halálánál.

Az más kérdés, hogy a válaszok nem egyértelműek, mert 82-85-ig legjobb tudásom szerint Niki Lauda és Alain Prost csapattársak voltak a McLarennél, tehát mindkettejüknek nagy ellenfele volt Senna. Kettejük közül kiválasztani, hogy melyikükkel állt nagyobb harcban, na az már speciális.
Dátum: 2008.12.11. 12:59:38
Idézet: Zoltanszon - 2008.12.11. 12:06:37
Ha emlékezetem nem csal, Eddie-nek hívták Chandler szobatársát, mikor Joey az "Életünk napjai"ban játszotta Dr. Drake Ramorray-t (így kell írni?) és elköltözött... Azon kívül a 263 részben lehetett még valamikor, valahol még egy Eddie...


Jól emlékszel, a 2. évad 17-19. részeiben szerepel.

Egy 10 évig vetített sorozat, melynek magyar csatornákon is mennek szinte folyamatosan valahol az epizódjai, nagyon messze van a speciálistól csak azért, mert néhány ember nem látta.

A Lineage2-vel hányan játszanak? Néhány 10 ezren a 10 millióból?

Lehet ám indokolni is, hogy miben nincs igazam, amiért lepontozást érdemlek...
Miért lenne az egyes gépjárműmárkák típusainak ismerete általános műveltség, főleg ha nem fantázianévről, hanem egy lényegében kódszámon alapuló elnevezésről van szó? Itt játszik a fiatalabb korosztály is, akiknek közük nincs az autókhoz, meg szerintem sok olyan ember is, akiknek a BMW nem tartozik az érdeklődési körükhöz. Én pl Ford-párti vagyok, azok közül is a '70-80-as évek típusait kedvelem. Miért kéne ismernem a BMW-ket?
Dátum: 2008.12.11. 12:01:19
Bár nem szeretem a sorozatos kérdéseket általában, azért egy ilyen alapszintű Jóbarátok vonatkozású kérdés marhára nem speciális.
Dátum: 2008.12.11. 11:57:54
Hogy végződik a küldetés?Keresd fel...
Drakint
a vortexeket
a titán
a hordaparancsnokodat

De jó lenne ha ezt a kezdők is tudnák!
Mikor halt meg Freddie Mercury,a Quenn egykori énekese?
1992
1989
1994
1991


Kicsit szűk a válaszlehetőségek intervalluma. És szerintem találkoztam már hasonlóval.
Dátum: 2008.12.11. 09:50:22
Idézet: Mucmuc - 2008.12.11. 05:48:23
Ki írta az Antigóné című művet?
Szo(p)hoklész
Móricz Zsigmond
Gyurcsány Ferenc
Homérosz


Antigoné
Minek a zárójel? A GYF meg puszta baromkodás.


Azért van zárójelben, mert a szop tiltott szó a lehetséges vulgáris szókapcsolatok miatt.


Csoda történt, 20 kérdésben nem találkoztam javítandóval!
Dátum: 2008.12.11. 00:09:19
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.10. 22:32:44

azt nem tom mennyire szabad politizálni a játékban, de a kérdést elfogadták...
Melyik párt lépett ki a kormánykoalícióból 2008 nyarán?
MDF
MSZP
SZDSZ
FIDESZ
már nem emléxem mit jelöltem de jó lett XD

Ez egy teljesen jó, közéleti kérdés, mentes minden politikai felhangtól, precíz, pontos, dátumozott.

Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.10. 22:32:44

Mennyi elnyelést bónuszt ad az aligátorbőr pajzs?
Nem ad elnyelésre pluszt
3
2*
1

elnyelés (nem kell a t a végére)

Jól emlékszem, hogy 6. szintű pajzs? Az első 5 szint játékosai malmozzanak?


Idézet: cirip - 2008.12.10. 22:51:46
Nem az volt a kérdés hogy hány könyvből áll?

azt én is rontottam

Amúgy ismerünk nem három részes trilógiát, egyet: Galaxis Útikalauz Stopposoknak

A StarWars trilógia meg három trilógiából

Idézet: Kortevirag - 2008.12.10. 23:19:45

Melyik a búzasör?
Edelweiss
Dreher
Heineken
Gösser

reklám,alkohol és azt hiszem a Gösser most jelent meg barnasörrel
Nem tartom jónak ezt a kérdést, de halkan megjegyezném, hogy a búzasörnek semmi köze a barnasörhöz. A búzasört weißbier-nek, azaz fehérsörnek szokás nevezni.

Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.10. 23:20:47
Ki festette a Mona Lisa című képet?
Giotto
Michelangello
Raffaello
Leonardo da Vinci

Ajjaj...

Azért azaz egy szem l betű duplázás Michelangelo nevében nem érdemel ekkora ajjajjozást. Mert más hibát én nem látok. Arról nem a kérdésfeltevő tehet, hogy Leonardon kívül a többiek neve nem vezetéknévvel együtt maradt fenn a köztudatban.