Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.13. 18:45:03
Azonnal töröljéteket talán nem ért volna, de mindenképpen rossz kérdés, mert speciális, és ráadásul nem is egyértelműen jó a válasz. Most néztem utána, mert nem tanítottak sziúul az iskolában, és azt találtan, hogy a sziú törzsfőnök, Ülő Bika neve volt a saját nyelvén Tatanka Ijotake, tehát a tatanka bikát is jelentett.

Ettől függetlenül nekem tetszett volna, mert sokkal érdekesebb, mint hogy a nem tudom melyik fantasy milyen kimondhatatlan nyelvű világban játszódik, nem beszélve a hkk-s kérdésekről. Igaz, én Winnetou és Hosszúpuska történeteken nőttem fel.
Attól, hogy kétszer kérdezed meg, még nem lesz jó kérdés. Márpedig azért, mert igen speciális. Egy kétes minőségű kereskedelmi adó celebműsorának végeredménye határozottan nem érdekli az itt játszók nagy többségét.
Dátum: 2008.12.13. 17:45:42
Mivel foglalkozik Drakin?
holdlátó vérkutya idomitásával
gombakertek gondozásával
vérszomjas manók nevelésével
végzetúrak zaklatásával

spec

Hány farka van a Kilencfarkú Rókának a nárutóban?
9
1
19
2

szikét, törlést
Eszembe nem jutott azt bizonygatni, hogy nincs, csak az utóbbi időben kaptam elég sok értékelendő kérdést, és egy darab sem volt köztük.

Ha helytálló az a régebbi számolásom, hogy naponta kb 2k új kérdés van, akkor a napi szinten levadászott 60 kérdés kb 3%-a az aznap feltetteknek. Tudom hogy ebből nem lehet levonni azt a következtetést, hogy nincs hkk-s kérdés, de azt, hogy talán kezd csökkenni az utánpótlás, azt talán igen.
Dátum: 2008.12.13. 17:18:12
Mikor nagyritkán ok nélkül pontoznak le, téged is megpróbállak visszapontozni, amennyire lehet. Meg olyanokat is, akiknek egyébként előfordul, hogy másik hsz-ét én pontozom le. Ha nem tartom korrektnek a lepontozást, igyekszem ellensúlyozni azt, bárkiről legyen szó.
Dátum: 2008.12.13. 17:06:53
Köszi, azt a szűrőt ismerem, mivel kitárgyaltuk már párszor, hogy sajnálatos módon normális szavak is áldozatául esnek a tiltólistának.
Az embernek (a magyarnak különösen) van viszont egy olyan jó szokása, hogy az automatizált korlátozások megkerülésére talál módot.
Így én a másik szűrőt, az adott kérdést elbírálókat illettem kritikával.

-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------

Sir NY, vedd elő légyszíves a fizikakönyvedet. A sebesség mértékegysége a m/s. A km/h ennek csupán egy nagyobb nagyságrendben kifejezett, egyszerűsített formája. Az útnak is a méter a mértékegysége, hiába használjuk a kilométert is a távolság jelzésére. MIért használjuk? Mert úgy egyszerűbb leírni. De attól még a mértékegység a méter.
Dátum: 2008.12.13. 16:55:48
Idézet: Konky - 2008.12.13. 16:37:40

Melyik a kakkuktojás?

T-Mobil
Vodafon
Orange *
Pannon

Ez vajon hogyan jutott át a szűrőn?


Úgy, hogy sokan ilyen korrektül, és a kérdéseket szűrve értékelnek. Az még hagyján, hogy ha nem tudja az értékelő, hogy a kakukktojás tiltott szó, de hogy a helyesírás nem tűnik fel nekik...
Nekem is ismerős a Beho neve. Nem tehetek róla, náluk jutok hozzá legegyszerűbben egy-egy olyan könyvhöz, ami kimaradt a sorozatból, mert épp nem volt pénzem, vagy nem volt meg a könyvesboltban. És nagyon sok szép kérdést tudnék feltenni Harcpöröly Bruenorról, vagy Rand al'Thorról, de nem teszem, mert elfogadom ami direkt ki van emelve, hogy speciálisnak számító, részletekbe menő fantasy kérdéseket ne tegyek fel.
Dátum: 2008.12.13. 16:25:35
Akkor lényegében egyetértünk. Mivel írtad, hogy te igenis utána szoktál nézni, nem véletlenül írtam, hogy az előző hozzászólásom nem rád vonatkozik. Csak az utóbbi időben egyszerűen annyi panasszal találkoztam játékosoktól, hogy az imént felsorolt ismert emberekre vonatkozó kérdéseikre rossz/törölni értékeléseket kapnak, a hkk-s/igénytelen baromságok meg simán bejutnak, hogy besokalltam, pont nálad. Ezért bocsánatot kérek tőled. A mondandóm többi, általánosságban értett részét fenntartom. Úgy vélem egy oldalon állunk, és a tűket keressük a szénakazalban, csak sajnos még elég sok a kigyomlálandó kérdés.
Nem csak mázli, én sem találkozom hkk-s kérdésekkel. Pedig olyan szívesen küldeném ezen kérdéseket melegebb éghajlatra.
Na, ezt én is mellényomtam, de én spec abból is tanulok, ha rontok valamit. Nálam egész egyszerűen az volt a bibi, hogy mivel Michelangelo Buonarroti neve csak Michelangeloként marad fenn a köztudatban, egész egyszerűen azonosítottam vele, és mivel róla tudom, hogy szobrásznak vallotta magát, a sixtus-i kápolnát is csak külön felkérésre festette ki, gondoltam csak a szintén vatikáni Szent Péter Bazilika jöhet szóba, amihez építészként is köze volt.

Tudod, amit az ember úgy gondol, hogy tud, annak ritkán néz utána. Egyébként szép kérdés volt.
Ahogy Byzonnak is felajánlottuk többen, nektek is felajánlanám, hogy jobb belátásra bírom némi fizikai ráhatással, de sajnos mindhárom karakter 6. szintű, egyiket sem tudnám csapkodni.
Dátum: 2008.12.13. 14:12:25
Már én sem tudom, hogy hol találtam, de köszi, megerősítettél benne, hogy erősen speciális megkeresni még olyannak is akinek van róla némi fogalma. Én csak egyszer láttam a filmeket, az alapfogalmakkal nincs gondom, még talán azt is ki tudnám választani 4 válaszból, hogy kik és hányan alkotnak egy kviddics csapatot, de ez már sok volt.
Dátum: 2008.12.13. 14:09:16
Egerben totál egyedül áll a torony, mert 18xx-ban lebontották mellőle a dzsámit. A minaretnek nem kellett fizikailag kapcsolódnia a mecsethez, de akkor is a tornya volt, oda ment fel a müezzin imára szólítani a muzulmánokat.
Dátum: 2008.12.13. 13:41:40
Ezt akkor írja ki, ha az adott karit már 3 órán belül asszem 5-ször támadták, tehát nem támadható, csak szerencsétlen a kiírás.
Dátum: 2008.12.13. 13:38:31
Milyen szakértelem szükséges ahhoz, hogy több állatod lehessen?
idomítás
csapdakészítés
vezetőkészség
kreatív affinitás

Egyrészt tuti többször van a kelleténél, másrészt 1-4. szintű nem tudhatja.


A Harry Potter és a Tűz Serlege című könyvben melyik két csapat játszotta a Kviddics Világkupadöntőt?
Németország - Skócia
Bulgária - Írország*
Belgium - Írország
Skócia - Magyarország

És ennek hol tudok utánajárni? Mert a gugli semmit nem talált, csak, hogy félbeszakadt a mérkőzés Voldemort lényei miatt.

Ki találta fel a telefont?
John Taylor Phone
Alexander Graham Bell
Otto Von Tele
Thomas Alva Edison

De szép kérdés lenne, ha a 4 válaszból nem 2 ökörség lenne. Bár úgy meg asszem duplikáció lenne.
-------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.12. 23:52:07
A kvíz nem arról szól, hogy ki tudja használni a guglit, illetve ki hajlandó. Azt hiszem, egy jazzdobos neve, akármennyire meghatározó a jazzben, közelében sincs az általános művetségnek, vagy napi tájékozottságnak. Nehogy már azért legyek műveletlen, mert nem ismerem egy dobos nevét...


Nem konkrétan neked, és nem konkrétan azért a hozzászólásért szólt a hsz, jazzban én sem vagyok otthon. Csak éppen ott untam meg, hogy ha valakinek nem cseng ismerősen egy író, egy könyv, egy film, egy művész, vagy akár egy híres sportoló neve, akkor ahelyett hogy utánanézne, tucatjával hordja ki a fórumra a ( ) smiley-val együtt, speciálisnak bélyegezve, törlésért kiáltva. És általában ugyanezek értékelnek törlésre olyan jellegű, nagyon jó kérdéseket, mint ez:Idézet: Herczegno - 2008.12.13. 12:38:30
Kérdés: Ki az "Eltűnt idő nyomában" című regényfolyam írója?
a, Guy de Maupassant
b, Émile Zola
c, Antoine de Saint Exupery
d, Marcel Proust

Azonnal töröljétek értékelést kapott! De miért? Hálás lennék, ha valaki megmondaná nekem, hogy mi a rossz ebben a kérdésben?


Örülök, hogy te utánanéztél, ez esetben rád pont nem vonatkoznak a fent leírtak, csak pont a te hsz-ednél csordultam túl.
Dátum: 2008.12.12. 23:27:05
Amerikai jazzdobos, a mostani jazz egyik legismertebb, legmeghatározóbb személyisége. Nem kéne ilyen sűrűn rácsodálkozni emberekre, kérdésekre, mert az esetek elég nagy részében nem a kérdéssel van gond.
(ez nem csak neked szól)
Szerintem simán mehet.
Ha már szóbakerült a srác:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=12343
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=12364
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=12648
Dátum: 2008.12.12. 15:24:35
Ez nem a verset minősíti.