Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Hiába utálsz, és kötsz bele a hozzászólásaimba, akkor is nekem van igazam.
1. Ez a topic, idézném a címet: "kiesett érdekes kérdések magyarázata". Az, hogy milyen színű Kuba zászlajában a csillag, nem érdekes kérdés, és az hogy a guglival pár pillanat alatt megtalálható, nem magyarázat.
2. Ettől függetlenül nem belekötöttem a kérdésbe, hanem egy elfogadható indokot szolgáltattam rá, hogy miért nem használták sokan a guglit.
3. Verd ki a pici fejedből, hogy az a cél, hogy mindenki mindent guglizzon
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

A kvíz elsődleges célja, hogy olyan kérdéseket adjunk fel, amelyeket egy művelt, intelligens ember ismerhet. Szinte bárki. Tehát nem szükséges hozzá túlspecializált szakismeret. Persze lehet mondani, hogy a válasz a gugliban 1 perc alatt megtalálható, de nem az a cél, hogy minden egyes kérdésre a választ keresőprogramokkal kelljen megtalálni. A kérdések egy része olyan legyen, hogy gondolkodsz rajta, és vagy tudod a választ, vagy kizárásos alapon le tudod szűkíteni a lehetőségeket, de legalábbis van egy elképzelésed, tudsz tippelni.
Ebben mi az érdekes magyarázat? Van valami érdekes sztorija, hogy miért fehér a csillag egy kommunista országban? Az nem magyarázat, hogy gugli kiadja. Attól még nem lesz érdekes kérdés, aminek utánanézek. Mivel Kubáról annyit tudok, hogy szivar, Castro és kommunizmus, nekem evidens lett volna a vörös csillag, ha megkapom, így hiába egy kattintás, ha nem nézek utána.
Dátum: 2008.12.14. 20:43:16
Hát, ez speciel max. úgy tud elavulni, ha feloszlik az Ossian. Mivel Paksi szervezte újjá, és ő a góré, nem nagyon lesz aki lecserélje.
Dátum: 2008.12.14. 20:17:53
te vagy edesanyamnak a fia nekem van 2 testverem veled egyutt neked hany testvered van ?
3
1
2
nincsis testverem

borzalom

Mi a mezszáma C.Ronaldonak?
12
23
7*
10


És mégis hol? Edzésen, meccsen, válogatottban vagy a MU-ban?
Amíg nem bírálom a szellemi képességeidet, kikérem magamnak ezt a hangnemet. A speciális kérdés ebben a környezetben azt jelenti, hogy csak egy kisebb csoport tudja rá a választ, a játékosok nagy részét nem ér-dek-li. Egyébként felesleges azon vitatkozni, hogy speciális-e vagy sem, mert mint írtam, a Blizzardos kérdésből legalább 8-10 kering a rendszerben. És ezt biztosan tudom, mert több verzióval találkoztam mind itt, mind vadászat közben, és valamikor két hónappal ezelőtt én is feltettem még mielőtt beleástam magam a kvízértékelésbe.
Dátum: 2008.12.14. 16:25:02
Jelenleg hány világban játszhatunk a végzetúr.hu-n?
3
2
4
1

Erős duplikáció, nincs dátumozva

Melyik egy ingyenes online RPG-játék neve?
LoTR
Warcraft
Guild Wars
Warhammer

Én csak a WoW-ot és a Cabalt ismerem, akkor mit csináljak?

Hány dollárra biztosították Fred Astaire lábát?
650000*
10000
65000
100000


Megtaláltam, hogy 75.000 fontra biztosították a lábait. Érdekelne, hogy ebből hogy jött ki a kérdezőnek a 650.000 dollár.

Hol ered a Duna ?
Ausztria : Alpok .
Németország : Német-középhegység
Németország : Fekete erdő .
Ausztria : Mura köz .


K i c s i t s o k a s z ó k ö z , és találkoztam már vele, igényesebb kivitelben.
Dátum: 2008.12.14. 16:03:52
A helyesírást azért nem firtattam, mert az szemmel láthatóan Echo keze munkája a hozzászólásban.

A Plútó jelenleg valóban kisbolygó, de csak pár éve lett visszaminősítve. Mondjuk én úgy tudtam, hogy leginkább fagyott gázok alkotják az anyagát, de nem vitatkozom Roseprincessel, mivel írta, hogy ő tanulta évekig.
Dátum: 2008.12.14. 15:47:08
Idézet: Echo - 2008.12.14. 14:35:07

kozben ujabb kedves kerdesek a kvizolimian:

hol talalhato a szocske fule?



Hát, pedig ez jó kérdés. A szöcskék, tücskök hallószerve a lábukon van. Úgy emlékszem általános iskolai tananyag.
Dátum: 2008.12.14. 14:21:21
Hát, ez marhára nem speciális, kb számtech alap tananyag. Típusmegjelölés a különböző szerkesztőszoftverekhez. What You See Is What You Get, vagyis kinyomtatva azt fogod megkapni, amit a képernyőn látsz. És ez létezik már kb azóta mióta a Windows, ha nem régebb óta.
Nincs baj a focis kérdésekel sem, csak egyrészt olyat kell kérdezni, ami vagy közismert, vagy a maga nemében egyedülálló érdekesség, másrészt pontosan kell megfogalmazni a kérdést. Pl nem jelenleg, hanem 2008-ban, vagy nem lehagyni a VB/EB elől hogy labdarúgásról van szó. Aki nem fociőrült, annak szüksége van ezekre az információkra is, hogy esélye legyen megválaszolni a kérdést. Ha ezeket az információkat nem kapja meg, joggal mondhatja, hogy rossz a kérdés.
1. Hetente legalább két olyan kérdéssel találkozom, hogy melyik nem Blizzard játék.
2. Egy régi kultuszjáték gyártójára kérdezni sokkal kevésbé speciális, mint hogy 4 játék közül melyiket gyártotta másik cég.
Dátum: 2008.12.14. 13:54:40
Idézet: Roseprincess - 2008.12.14. 13:39:00
Hány féle kanyar van a világon???

1.000.000
2*
2.007.865
100.007.545


ööö... ezt a kérdést nem egészen értem, valaki felvilágosítana, mire is gondolhatott a kérdező pontosan?

Gondolom jobbkanyar és balkanyar, de marhaság az egész.
Idézet: Roseprincess - 2008.12.14. 13:39:00

Melyik nem ütős hangszer?

triangulum
gitár*
zongora
cimbalom


hát nem tudom, ki hogy van vele, de még sosem hallottam, hogy a zongora ütős hangszer lenne... én mindig csak úgy hallottam, hogy billentyűs...

Gondolom arra gondolt a feltevő, hogy a zongorában a hangok úgy jönnek létre, hogy egy kis kalapács ütögeti a húrokat.

Idézet: Roseprincess - 2008.12.14. 13:39:00

Mi a harakiri jelentése?

mongol alkoholos ital
indiai bábjáték
japán rituális öngyilkosság*
kínai katonai rang


ez meg egyszerűen rossz kérdés, mert a helyes válaszként megadott válasz egyszerűen nem jó... bár a köztudatban így szerepel, de ez egy nagy hülyeség, a szamurájok rituális öngyilkosságát szeppukunak hívják, nem pedig harakirinek.

Akkor olvasd el ezt légyszíves. Az, hogy Japánban a másik kifejezést használják szívesebben, nem azt jelenti, hogy a másik mást jelent. Tudod, szinonima.
Dátum: 2008.12.14. 12:55:27
Idézet: Konky - 2008.12.14. 11:38:59
A Naprendszer kőzetbolygóinak összesen hány holdja van?
1
2
3
4 *

„A Naprendszer négy kőzetbolygója közül egyedül a Földnek van holdja (…)” /www.mimi.hu/csillagaszat/kozetbolygo.html/
Tudtommal a Földnek csak egy holdja van.


Hát, nem a legjobb helyen néztél utána. A Phobos és a Deimos nevek nem mondanak neked semmit? A Mars holdjait hívják így. De ez még mindig csak 3 és a Merkúrnak és a Vénusznak én sem tudok holdjairól.
Dátum: 2008.12.13. 22:06:01
Ne vegyél rá mérget, a mai napon rengeteg meglepő értékelésről hoztak hírt a játékosok.
Dátum: 2008.12.13. 22:05:01
Vagy a Kvíz topicba, vagy a Kvíz értékelésbe, de ne csak a felháborodást, inkább a kérdést a válaszokkal, indulatos felhangok nélkül. Megértem, hogy ilyenkor nehéz higgadtan fogalmazni, viszont a korrekt válaszokat sokkal inkább akkor fogod megkapni, ha próbálsz nyugodtan nyilatkozni.
Dátum: 2008.12.13. 21:53:35
Hatse! A többi kvízes topicot nem tudom mennyire követed figyelemmel, az elmúlt pár napban elszaporodtak a jogos panaszok, hogy elmés, érdekes kérdéseket dobtak vissza azonnal törölni értékeléssel. Elvétve eddig is volt ilyen panasz, de most összeszámoltam, kb 24 óra alatt 12 jogos panasz érkezett. A teljesség igénye nélkül: Tamási Áron Ábel könyvei, Jupiter holdjai, Eltűnt idő nyomában, két találóskérdés, egy egyszerűbb matekpélda...
Nem tudnál kicsit utánanézni, hogy nincs-e valami összecsengés az egyes kérdések értékelői között? Aki ilyen kérdéseket dobál sorra vissza, az nem is igazán akar értékelni szerintem. Ha gondolod, visszakeresem, és kigyűjtöm neked ezeket a kérdéseket, ha tudsz vele kezdeni valamit!
Megértelek.
Dátum: 2008.12.13. 21:25:38
Nem hiszem, hogy ha egy kérdést egy admin/10+ játékos törlésre jelöl, akkor feltétlenül ők a szűkagyú barmok. Én első körben talán a kérdésen gondolkodnék el, vagy megkérdeznék valakit, hogy miért érdemelte ezt a kérdés.

Utána még mindig ott van az a lehetőség, hogy csak azért nyomtak rá törlést, mert túl elmés volt a kérdés számukra, és nem tudták a jó választ.

Valamint ennek semmi köze a zároláshoz.
Dátum: 2008.12.13. 20:57:31
Melyik csapatban játszik Iker Casillas??
Real Madrid
Villareal
Liverpool
Barcelona


Oké, hogy szinte egyedülálló módon csak a Realban védett eddig, és érvényes szerződése van 2017-ig, de azért nem ártana bele egy évszám.
Dátum: 2008.12.13. 18:58:54
Idézet: Kortevirag - 2008.12.13. 18:51:05

2007-ben ki lett a Forma 1 világbajnoka?
Felippe Massa
Fernando Alonso
Kimi Raikkonen
Luis Hamilton

Raikönnen


Őt bizony Räikkönennek hívják. Viszont Hamiltont Lewis-nak.