Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

A duplikáció a visszadobálásának az az oka, hogy vannak olyan értékelők, akik a két világon összesen már 4k jól/rosszul megválaszolt kérdésnél tartanak, a kérdések kb 10%-ával találkoztak már, így jó eséllyel olyanokat küldenek vissza már szerepelttel, amikkel találkoztak (találkoztunk már). A mégis bekerülő duplikációnak az az oka, hogy minden egyes új játékos megkapja az értékelés lehetőségét, amíg a rendszer alapján ki nem pontozódik. Nekik, mivel minden kérdés új, nem fog feltűnni, hogy már mondjuk 10 másik kérdés van Magyarország EU csatlakozásáról, vagy Hirosimáról.

A másik felvetés, a végzeturas kérdések; mivel már első szinttől lehet vadászni, az új játékosok az életben nem fognak tudni válaszolni olyan kérdésekre, hogy milyen felszerelések, szakértelmek mit tudnak (Hány játékos kezdi úgy, hogy átböngészi a fórum több ezer hozzászólását?). Ezért ezek speciális kérdések.
Dátum: 2008.12.16. 10:10:44
Ha ennyire figyelik, hogy mikor jössz ki 15% alól, akkor két lehetőség van.
- Vagy tudnak tőled általában rabolni egy kisebb summát,
- vagy a szintedhez képest nem vagy az átlagos karakterek szintjén.

Majdnem mondtam, hogy a harmadik lehetőség, hogy peches vagy, de ha rendszeres, akkor ott már más bibi van.
Dátum: 2008.12.16. 08:14:34
Viszont ha most léptél szintet, jó esély van rá, hogy a következő csaták valamelyikében csak 1-2 pontot fognak sebezni rajta, amit játszva meggyógyítasz 1. szintű gyógyítással is.
Dátum: 2008.12.16. 07:56:38
Idézet: baldrick - 2008.12.15. 21:24:17
sokan ilyen táskával mászkálnak, még az embléma is ott van a felirat közelében, uh. annyira nem is speciális...(+könyvek és filmek tömkelegéből ismerhető)


Akkor megkövetem magam, és a speciálist visszaszívom. De remélem az Ülő Bikára vonatkozó részben adsz némi igazságot.
Dátum: 2008.12.16. 07:54:19
Mondanám, hogy igen, de azzal magam felett is pálcát törnék, magamat meg nem érzem öregnek.
Dátum: 2008.12.15. 23:58:57
Fenébe, nincsen kőhajigáló smiley!

Mazsola az itt játszó picit idősebb korosztály egyik kedvenc mesefigurája. Csak őt még nem rajzolták.

Idézet: Roseprincess - 2008.12.15. 19:56:20

Ki nem Nyx gyermeke?

Momos
Selene
Nemesis
Hypnos


Na vajon ki az a Nyx, honnan ismerhetném?


Görög mitológia, az éjszaka istene.

Idézet: Roseprincess - 2008.12.15. 20:00:32
Nah ez is, de ez már csak sima kvíz:

Melyik adón van a Mónika show?
Cool
Rtl klub
Viasat3
TV2


Komolyan ezt kell tudni egy művelt, intelligens embernek?
Akkor én inkább maradok faragatlan tuskó...


Hogyne kéne. Hogy véletlenül se kapcsolj oda.
Hydro, én spec úgy emlékszem, hogy amikor "Prince" Naseem Hamed visszavonult (minden jó érzésű magyar tudja, hogy csak nem mert kiállni Kokóval ), akkor a visszaadott övért meg kellett mérkőznie egymással a ranglistán két utána következőnek: kokónak és Antonio Diaznak, ahol Kovács Koko István kiütéssel győzött.
Dátum: 2008.12.15. 23:28:02
Nem értem. Ha gyűjteni akarsz, miért baj, hogy nullára vernek. Tudod milyen szépen lehet ellenőrzött 15% alatt fejlődni? Egyszer próbáld ki.
Dátum: 2008.12.15. 15:32:47
Azért se kapsz gúnyos reakciót. De csak mert vártad!
Én is mindig szurkoltam neki. És emlékszem rá, hogy a WBO világbajnoki címét is megszerezte, igaz csak egy meccs erejéig. Igaz, hogy az nem világbajnokság volt mint rendezvény, de egy boksszal nem annyira foglalkozó ember számára ez tök mindegy. Ebben a megközelítésben hiányzik a kérdésből, hogy amatőrként. Más egyéb problémát nem tudok elképzelni.
...
Úgy imádom, mikor megpróbálok a legjobb tudásom szerint, elfogulatlan választ adni valakinek arra a kérdésére, hogy miért küldték vissza a kérdését, és kapom szó nélkül a lepontozást.
Dátum: 2008.12.15. 12:46:33
Idézet: Birka - 2008.12.15. 11:58:31


Átállítom magam 30pp-re, bevásárolok 12 italt, majd 2 nap után vissza 15pp, és darálok, majd benyomom az italt, regenek, újból darálok stb….


Ebből megmondanád nekem, hogy lehet ezt az italt a daráláshoz használni?

Idézet: Miklós - 2008.12.08. 15:51:54

Csak akkor vásárolhatod meg, ha a portyában szerzett LE-d kevesebb, mint a vesztett.
Elfogyasztásakor 12 órára megnő a támadásod, IQ-d és fegyver sebzésed 10%-kal akkor, ha téged támad egy veled azonos, vagy magasabb szintű végzetúr.
Dátum: 2008.12.15. 11:06:34
Vagy túl egyszerűnek gondolta, aki értékelte (mondván, a kérdés tartalmazza a választ), vagy csak szimplán olyan értékelte, akinek tele van a hócipője a sportkérdésekkel.

Pedig jó kis beugratós kérdés, nem árt hozzá gondolkodni egy cseppet, és úgy már mindjárt nincs a helyes válasz a kérdésben.
Végülis jó gondolat, el is kezdem a sort. Talán szerénytelenségnek tűnik, de szerintem senki nem szívesen vállalja fel, hogy elsőként nyilatkozzon ilyen kérdésekben.

Azonnal törölni:
A durva, netikettet, vallási, faji hovatartozást sértő kérdések, valamint a különösen bugyuta, a játékosokat idiótának néző kérdések, vagy amik tök értelmetlenek, esetleg nagyon durva helyesírás, illetve kakukktojásos kérdések rosszabbik fele. VAlamint a droggal kapcsolatos kérdések.

Rossz kérdés:
Mondhatni minden, ami nem jó, de nem érdemel azonnal törölnit. Az indoklása: nem elég precíz a kérdés megfogalmazása, ezért van több helyesnek tűnő válasz is, akkor nem egyértelmű válaszok; ha nem túl speciális a kérdés, de jelenidőben kérdez rá olyan dologra, ami elavulhat, akkor rosszul feltett kérdés; ha nem csak 1-2 félreütési hiba van benne, akkor helyesírás (ami csak egy a-e, vagy hasonló elütés, azt átengedem, és jelzem idekinn); ha valamiről biztosan tudom, hogy számomra ismert dolog, de az átlagembertől nem várható el az ismerete (pl szakmámba vágó kérdések, részletekbe menő fantasy kérdések), vagy nehezen kereshető, esetleg könnyen kereshető, de érdektelen információ, akkor speciális; olyan kérdések, amikkel biztosan találkoztam már a közel 3k elvadászott csp során, vagy legismertebb történelmi események, híres magyar költők, írók születésének/halálának dátuma iránt érdeklődik, azok már szerepelt értékelést kapnak. Az idétlen, de nem túl gáz kérdések, az erősen reklámszagú kérdések nem kapnak indoklást. Cigarettás kérdések szintén indoklás nélkül mennek vissza, az alkoholos kérdések között vannak olyan érdekességek, amelyek nem kimondottan extrém speciális tudást igényelnek, de színvonalasok, ezek megkapják a jó értékelést.

Minden ami marad, jó kérdés, legyen az akár fantasy könyvekre vonatkozó, nem apróságokat firtató kérdés, sportnemükben legismertebb sportolókra, csapatokra vonatkozó kérdés, amennyiben a megfogalmazás pontos.

Fontos információ, hogy amit helyesírási hiba, vagy már szerepelt értékeléssel küldünk vissza, azt a kérdés feltevője javíthatja, vagy ha szerepelt már, tehet fel másik kérdést.

Részemről kb ennyi. A leírt szempontok egy része Hatsepsut irányelveit tartalmazza az én értelmezésemben.
Dátum: 2008.12.15. 10:13:33
Edef, rátapintottál a lényegre. 25 évvel ezelőtt tanultál számítástechnikát. Kedves feleséged gondolom szintén korodbeli, tehát ő is akkoriban tanulta. Kocos és én is írtuk, ez a típusbesorolás azóta létezik, mióta grafikus megjelenítésű szövegszerkesztők vannak. Macintoshban nem vagyok jártas, de PC-ben ez kb az első Winfost jelenti, cirka 15 évvel ezelőttről. Tehát egyáltalán nem probléma, hogy te nem hallottál róla. De aki azóta tanult számítástechnikát, annak igenis tananyag volt. Sőt, egy időben a Wordben alaphelyzetben alul ki is írták, hogy ez WYSIWYG szerkesztő.
Úgy tudom, ha nem admin értékel, legalább 8 azonnal törölni értékelés kell a büntetéshez. És nem árt ha ott van, bocs a példáért, de ha valaki ilyen helyesírással adna fel kérdést, azt én sem küldeném vissza javításra. Valamint vannak páran, akik vagy idióta, vagy bunkó kérdést tesznek fel, nekik sem árt a gondolkodási idő.
Dátum: 2008.12.15. 07:50:07
Azt nem Almacsut írta, hogy nem tanulta, ő csak a "betűszót bontotta" ki.
Dátum: 2008.12.14. 22:55:02
A fény a Naptól kb 8 perc alatt ér a Földre. Ezt szinte biztos tanították, mert a fizikaórákat leszámítva közöm sem volt a csillagászathoz világ életemben. A többiben maximálisan igazad van, a hétköznapi kvízbe mind elférne, de olimpiára kicsit durvák. A Biblia még határeset, mert mint a legnagyobb ókori irodalmi műalkotást, tanítják középsuli elsőben, de csak nagy vonalakban.
Dátum: 2008.12.14. 22:20:09
Ki írta Az őrült majom című könyvet az emberiség önelpusztításáról?


Szerintem szép kérdés, de elég lenne az önpusztítás szó bele.
Dátum: 2008.12.14. 22:13:02
Amelyik szövi vállalja a napi/heti építés ellenőrzést, abban van olyan ember, aki nyilvántartja az építéseket. Ráadásul minden egyes szövetségben más az építési kötelezettség, csak kényelmi bővítés lenne, ha lenne egy külön topic, hogy melyik nap ki mennyit épített, nem érné meg a ráfordított erőforrásokat.

És mondom mindezt úgy, hogy az egyik szövetségemben én vagyok az építésfelelős, én tartom nyilván az építéseket. Az Excel-táblát kb 5 perc volt megcsinálni hozzá, reggel kitölteni meg kb 1 perc.
Dátum: 2008.12.14. 22:06:43
Valahogy nekem is ez jutott eszembe.