Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.19. 07:55:41
Idézet: Kagemusha - 2008.12.19. 01:09:13
Idézet: Roseprincess - 2008.12.18. 11:27:44
Mi a kardán-tengely?
Erőátviteli akkatrész a sebességváltó és a diferenciálmű között.
A sebességváltóban találhazó erőátviteli alkatrész.
A motor belselyében található alkatrész.
A motor és a sebességváltó közötti erőátviteli alkatrész.


ööö... sajnos meg kellett állapítanom, hogy nem vagyok autószerelő... azt tudtam, hogy kocsinak valami kütyüje, de azért ez így egy kicsit... hát hogy is mondjam...

Nem kell autószerelőnek lenni, műszaki oktatáson tanítják... legalábbis nekem még tanították.


Manapság már egy kicsit máshogy megy a műszaki oktatás, nekem már 8 évvel ezelőtt sem tettek róla említést. Valamint szerény tapasztalataim alapján úgy rémlik, hogy a klasszikus értelemben vett kardántengely csak a hátsókerék- és összkerékmeghajtású autókban van, hisz elsőkerék meghajtásnál egyből ott vannak a féltengelyek a váltó mellett, az erőátvitelt fogaskerekekkel is meg lehet oldani.

A helyesírást meg meg sem említettétek:
kardántengely, alkatrész, differenciálmű, található, belsejében
Dátum: 2008.12.19. 07:39:23
pí egyenlő mint...mennyi is?
1,34
3,014
z*x+k
3,14


Érdekes fogalmazás.
Dátum: 2008.12.18. 23:01:46
Az nem Mellon kéne hogy legyen?
Dátum: 2008.12.18. 22:19:52
Imádom az ilyen kérdéseket, hogy xy melyik kerülethez tartozik, és odaírja a kerület nevét. Kőbánya A X. kerület, nem egy rész a X. kerületben. Mint ahogy Kispest sem a XIX. kerület része, hanem a XIX. kerület neve. Attól, hogy vannak bennük városrészek amiknek saját neve van, a kerület a központi településről kapta a nevét, mikor csatlakozott Budapesthez.

Ráadásul nem hiszem, hogy a játékosok vidékről játszó felét érdekli, melyik kerületet hogy hívják.
Dátum: 2008.12.18. 22:06:05
Idézet: tonyod - 2008.12.18. 18:50:09
A 2008-as nyári Pekingi olimpián a Magyarok összesen mennyi érmet szereztek?
13
4
10*
7
Nem hiszem, hogy csak 10 arany, ezüst, és bronzérem lett volna a termés... Ha már csak érmeket kérdez, pontosabb meghatározás nélkül...


Pedig 3 arany + 5 ezüst + 2 bronz = 10 érem. Az hogy mit hiszel, az egy dolog, tényekre kérdezett. (bocsi )

Idézet: Fejex - 2008.12.18. 19:43:38
Hány időzónát használnak Kínában?

4
7
3(helyes)
5

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Miért?
Ez már nem az első kérdésem amit törölnek, pedig az előző még egyértelműbb volt!


Szerintem simán speciális és lexikális tudás. Az előző meg lehet hogy pont azért kapott rossz értékelést, mert túl könnyű volt. Sarkítva a helyzetet, kétféle értékelő van:
- aki azért értékel rosszra, mert nem tudja, és akkor biztos túl nehéz a kérdés
- aki azért értékel rosszra, mert tudja, tehát biztos túl primitív a kérdés.

- ja, bocsánat, meg a harmadik,aki mindent töröltetne, mert kivették az ő kérdését.

(a korrektül értékelő kivételek természetesen a szabályt erősítik )
Azonnal törölnit nem ért volna, de erősen speciális, és helyesírás hibás.
Dátum: 2008.12.18. 21:47:22
Nem téged akarlak megbántani, de az értékelésre felajánlkozók nagy része eddig azért ajánlkozott fel, mert az ő, általa jónak ítélt kérdése nem ment át a rostán, és ezért akkor ő most inkább értékelni szeretne, hogy akkor a többiek hasonló, vagy még kevésbé rossz kérdése se menjen át. Ha netán lenne rá valaha lehetőség,hogy néhány játékos direktbe segíthet be az értékelésbe, szerintem Hatsepsut ha átnézni a két kvízfórumot, meg mondjuk a kiesett érdekes kérdéseket, felajánlkozás nélkül is tudni fogja, kikre érdemes ezt bízni.
Ja, hogy túl bonyolultan gondolkodom? Asszem mondta már más is.
Viszont a 25% egyik legfontosabb szűrő feladata, hogy a jó, de helyesnek rossz választ megadó kérdéseket nagyon gyorsan kiszűrje a kérdések közül.
Hát, ezt nem erőltetném a helyedben, mert nagyon hamar el fogod veszíteni a kérdezés lehetőségét.
Ez a része oké, erre én is rájöttem, csak nem úgy értelmeztem a kérdést, hogy "mekkora darabokkal kell", hanem hogy "mekkora darabokkal lehet" pótolni a lábakat, hogy ne billegjen, így viszont mind a négy válasz helyes.
Dátum: 2008.12.18. 15:45:47
Ha 36km/h(10m/s) sebességet tartva futok az iskolába, és másfél kilóméteres utat kell megtegyek, akkor hány percet kell fussak otthontól, érkezésig?
2 és fél perc
megközelítőleg 4 perc
1 és fél perc
5 perc


Nekem primitív, egy kisiskolásnak elég nehéz lehet.
MIlyen színű a Francia zászló?

Milyen
Köszi, tehát akkor jól értelmeztem, csak nem vettem észre a burkolt kényszerítő szószerkezetet.
Dátum: 2008.12.18. 13:36:53
Pont azért van ez a rendszer, hogy ne legyen egyhangú, mindig ugyanazoknak a győzelmével záródó viadal. Ha nem lenne ekkora szerepe a randomnak benne, csak még tovább erősítené azokat az embereket, akik amúgy sincsenek rászorulva.
Először értelmezd a kérdést. Mert amíg az a kérdés, hogy mekkora darabokkal, addig olyan válasz biztos nem lesz jó, hogy hány darabbal oldható meg.

A kérdés egyébként bevallom, rajtam is kifog, de rajtam azért, mert ha feltételezem, hogy szabványos, billegésmentes, kb 60 cm lábhosszúságú székről van szó, akkor szerintem a pontosan középen lévő súlypont és a hiányzó darabok teljes lábhoz viszonyított elhanyagolható méretkülönbsége miatt akkor sem fog a szék billegni, ha semekkora darabbal nem pótoljuk a lábakat, de akkor sem fog billegni, ha a felsoroltak közül bármelyik méretet rakjuk mindhárom láb alá, hisz a különbség ugyanakkora marad. Akkor viszont mindegyik megoldás jó.

Ha pedig nem feltételezem, hogy konkrétan olyan székről beszélünk, akkor nekem túl kevés az adat. Valaki könyörüljön rajtam, please!
Dátum: 2008.12.18. 13:01:39
Igen, végleg meghal, ezért nem célszerű beáldozni a küldi miatt a beidomított, x. szintű állatkádat, mert a sajtolás nem hoz annyit a konyhára, mint amennyibe a lény került.
Dátum: 2008.12.18. 13:00:28
Alaposan félreértetted, mert szerintem ez:
Ezenkívül a csarnok minden szintje 10%-kal csökkenti a háborúban elvesztett lélekenergiát, ha a háborút ti indítottátok, és győztetek, vagy nem ti indítottátok, és veszítettetek.


Azt jelenti, hogy ha megnyeritek az általatok indított háborút, akkor a vesztestől 10%-kal kevesebb LE-t hoztok el, hisz a béke csarnoka azokat védi, akik nem akarnak támadni.
Én elhiszem nektek ha ezt mondjátok, de akkor én vagyok a szabályt erősítő kivétel.
Hatsepsutnak csak ezt a hozzászólását találtam, ami a témával foglakozik:
Idézet: Hatsepsut - 2008.12.05. 09:43:34
Ha a kérdéseid fele, de legalább 10 rossz kérdésed "rossz" vagy "törölni" értékelést kap, akkor nem írhatsz több kérdést. Vagy ha bármelyik (esetleg több) kérdésed olyan, ami után nem szeretnénk több kérdésedet látni. De ilyenkor ez mindig kiderül, szerepel a kvíz menüben.


Ezek alapján nekem a 23/12 arány már el kellett volna hogy vegye a kérdezési jogomat, ha beleszámít a 25%-on kiesett is.
Ha helyesírás miatt dobják vissza, és nem felejtik el bejelölni, hogy helyesírási hibás, akkor javításra kapod vissza, Hatsepsutnak pont most futottam bele egy régebbi hozzászólásába, ahol azt írta, a helyesírási és már szerepelt értékelés, ahol visszakapod a kérdésfeltevés lehetőségét, nem számít bele ilyen téren a rossz kérdésekbe, de ő sem írta tutira.
Dátum: 2008.12.18. 11:53:59
OKé, meggyőztetek, évek óta nem jártam külföldön, de akkor is jobban érdekeltek a helyi alkoholkülönlegességek mint az ásványvíz.