Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.22. 20:24:44
Ezt nem értem egészen tisztán. Azért kapjanak jutalmat, mert nem képesek normális színvonalú kérdéseket feltenni???
Ezt remélem nem gondolod komolyan. Ha hülye kérdéseket tesz fel, úgyis elveszti a lehetőséget egy idő után. Nehogy már jutalmazzuk is ezért.
Dátum: 2008.12.22. 20:15:09
Jól emlékszel. Bár csak '64-ben koronázták hivatalosan királlyá, 1458-tól uralkodott. Egyébként vicces lenne, ha Hunyadi Jánosnak két évvel a halála után született volna gyermeke.
Eddig nem is volt közelebbi, Cirip ezért hozta létre azt a topicot. Nem lett volna benne egy darab smiley sem.
Dátum: 2008.12.22. 19:25:05
Idézet: Dell - 2008.12.22. 19:17:25
Úgy látom számol...egy, kettő, három, négy...kezdőbetűk.


Wazze, az életben nem jöttem volna rá. Én tényleg túl bonyolultan gondolkodom.
Dátum: 2008.12.22. 19:13:11
Mikor volt a Rákóczi-szabadságharc?
1705-1712
1703-1711
1708-1714
1712-1723

Az esemény jelentősége miatt nem lenne speciális, hiába évszámos. De ezekkel a válaszlehetőségekkel elmehet ám a fenébe...
Se hárfája, se gitárja, mégis szól a muzsikája. Mi az?
Bableves
Rádió
Egér
Tücsök

szerintem a rádiónak is hárfa és gitár nélkül szól a muzsikája
Melyik volt Római isten?
Kronosz
Hádész
Zeusz
Mars

római

Hány lába van 4 lónak?
11
13
20
16


a hócipőm tele van ezekkel a kérdésekkel
Nem tudom, szép kérdés, kár érte. Tedd fel még egyszer, másodjára valószínűleg bekerül. De a zárójelen belülre nem kell szóköz, azt javítsd, mert így lehet hogy csak amiatt dobták vissza. Én pl ezért helyesíráshiba értékelést adnék.
Dátum: 2008.12.22. 18:45:55
mennyi:200*10*5 (a csillag szorzást jelent)?
12000
14000
8000
10000


nem részletezem
Dátum: 2008.12.22. 18:07:10
Az egyes amerikai városok focicsapatainak ismerete nagyon messze áll a műveltség mibenlététől.
Egyéb reakciókat nem kívánok hozzáfűzni, mert félek, hogy lesüllyednék arra a szintre, ami ellen tiltakoznék.
Dátum: 2008.12.22. 16:56:18
Ez tök jó, már csak a kérdést kéne elolvasnod, sehol sem esik benne szó Kolombuszról.

A Charlotte-ról szóló információ mondjuk érdekességnek tényleg jó, viszont a Nina is volt zászlóshajó, mert 1492 karácsonyán a Santa Maria léket kapott és elsüllyedt.
Dátum: 2008.12.22. 16:31:11
Rossz a megfogalmazás. Én a 10. szinten is tudtam küldetést vállalni, nem csak a másodikon. Ha azt kérdezted volna, hogy hányadik szinttől, vagy hányadik szinten vállalhatsz először, úgy nyelvtanilag helyes lenne, de egyébként ez a kérdés kering már pár verzióban, nem már szerepelt értékeléssel kaptad vissza egész véletlenül?
Dátum: 2008.12.22. 15:50:14
Ááá, elég ha pár részt láttál belőle, visszatérő motívum.
De tudunk ékezet nélkül olvasni. Sőt, a többség fórumon nem is problémázik miatta. De a kvízben nem fogadjuk el, mert a magyar helyesíráshoz hozzátartoznak a magyar ékezetes betűk.
Dátum: 2008.12.22. 14:15:20
A kosárban egy kosárhány pontot ér?
3
2
1
4

Szerintem van 1, 2 és 3 pontot érő kosár is.

hol élt konfuciusz ?
Japán
Kina
Thaiföld
Korea


Hol élt a nyelvtantanárod?
Dátum: 2008.12.22. 13:45:59
Idézet: Moon - 2008.12.22. 13:39:35
Akkor a ti gépeitek nem részei a világhálónak? Csak mert gondolom nem optika van rákötve, ahogy az enyémre se. Úgyhogy a világháló gerincén, a szolgáltatóknál, egyetemek szervereinél jogos a közel fénysebesség, de a nagyobb részénél sajnos nem igaz, mert nem véletlen, hogy a hálókábel nem képes 1 gb adatmennyiségnél többet egyszerre átvinni. Szóval az átvivő közeg számít. Az információ megfogalmazás meg eléggé pongyola. Konkrétan az információ az olyan gyorsan közlekedik amit az adott sávszél megenged neki. Tehát nem a világhálón, hanem optikai kábelen, végberendezések korlátozásának figyelembevétele nélkül helyes a válasz.


Attól, hogy a lakásokba nem optikán megy be az internet, még a hálózat jelentős részét az alkotja. Amikor száloptikával közel 100 km áthidalható jelveszteség, és ezáltal beiktatott jelerősítő nélkül, akkor az a 10-15 méter, amíg a hagyományos telefonvonalon kapod a jelet, elhanyagolható a sebesség szempontjából.

Ugyanis ha a gépedbe nem is optikán megy be, de a lakótelepre a tömb közepére még optikán megy.
Dátum: 2008.12.22. 13:38:42
Idézet: Edef - 2008.12.22. 13:30:06
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.22. 12:41:19

Idézet: Edef - 2008.12.22. 09:11:27
a kérdést nem másoltam ki, valami ilyesmi:
Mi volt III. Károly halálának oka:
--- végelgyengülés
--- merénylet
--- gombamérgezés
akármi

na már most a válasz:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: gombamérgezés
A gombamérgezéses merénylet volt. Nem csak úgy az erdőben szedett magának egy kis galócát és megfőzte magának vacsorára.

A hivatalos verzió az volt, hogy vadászat közben gyilkos galócát evett az erdőben, tehát nincs merénylet. Bár ezek a rejtélyes vadászbalesetek a magyar történelemben mindig érdekeltek.

Persze, csak úgy lehajolt őfelsége, és mert éhes volt meg ette az első gombát, ami az útjába akadt. Persze a vadászaton nem volt ott a szakácsa, meg az előkostoló.
...
Szóval csak arra akartam rámutatni, hogy kérdéses a dolog, akkor a merénylet helyett legyen inkább fegyver által. És máris elkerültük a történelmi vitákat.


Ezelőtt ~300 évvel még nem hiszem hogy akkora gondot jelentett az embereknek nyersen gombát enni az erdőben, valamint ha éppen lesen vagyok és várom az őzet, nem fogok szakácsért és előkóstolóért kiabálni, ha találok egy kis nasit.

Egyébként meg persze hogy kérdéses a dolog. Volt nem egy hasonló, váratlan haláleset vadászat során a történelmünkben, csak ott kénytelenek voltak vaddisznóra fogni a látható sérülések miatt.
Dátum: 2008.12.22. 13:32:03
Köszönöm a kiegészítést, igen így az egészen pontos. A vezetéknélküli internet pedig rádióhullámokon kommunikál, ami megint csak összekapcsolható az elektronokkal.
Dátum: 2008.12.22. 13:25:12
Idézet: Crazy71 - 2008.12.22. 12:46:10
Idézet: Viszok009 - 2008.12.22. 10:44:19
Sziasztok!

Még,ilyen kérdést,az agyam eldobom!!

Milyen gyorsan "közlekedik" az információ a világhálón?

A helyes válasz ez lett volna:
-közel fénysebességgel (300000km/sec)

Ezt mikor kellett volna tanulnom? Jedi képzőn?


Pedig ezt egyszerű logikával meg lehet fejteni. A digitális adatátvitel optikai kábelen fut. Az optikai kábelben ugyebár fényhullámok szállítják az információt. A fényhullámok sebessége pedig meglepő módon a fénysebesség.



Mi van akkor, ha valaki nem tudja, hogy optikai kábelen futnak az adatok? Egyáltalán miért kellene ezt tudni? spec


Lehet hogy én vagyok túl igényes, de szerintem amit az ember nap mint nap használ, arról az alapvető információk hozzátartoznak az átlagműveltségéhez.

Egy böngészős játékban egy internetre vonatkozó alapszintű kérdést speciálisra minősíteni, szerintem nevetséges.
Dátum: 2008.12.22. 12:41:19
Ki írta a Talpra Magyar című művet?
Jókai Mór
Nem Talpra magyar a címe hanem Nemzeti Dal
Arany János
Petőfi Sándor

nc

Mikór született Daniel Radcliffe?
1988
1990
1989
1980

Mikor. És különben is ki a halált érdekel? Még ha azt mondjuk, hogy a könyvek már az átlagműveltség részét képezik és ezáltal J. K. Rowlingról is illik tudni néhány dolgot, ez akkor is túlzás, főleg ilyen válaszlehetőségekkel.

Idézet: Edef - 2008.12.22. 09:11:27
a kérdést nem másoltam ki, valami ilyesmi:
Mi volt III. Károly halálának oka:
--- végelgyengülés
--- merénylet
--- gombamérgezés
akármi

na már most a válasz:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: gombamérgezés
A gombamérgezéses merénylet volt. Nem csak úgy az erdőben szedett magának egy kis galócát és megfőzte magának vacsorára.

A hivatalos verzió az volt, hogy vadászat közben gyilkos galócát evett az erdőben, tehát nincs merénylet. Bár ezek a rejtélyes vadászbalesetek a magyar történelemben mindig érdekeltek.

Idézet: Viszok009 - 2008.12.22. 10:44:19
Sziasztok!

Még,ilyen kérdést,az agyam eldobom!!

Milyen gyorsan "közlekedik" az információ a világhálón?

A helyes válasz ez lett volna:
-közel fénysebességgel (300000km/sec)

Ezt mikor kellett volna tanulnom? Jedi képzőn?


Pedig ezt egyszerű logikával meg lehet fejteni. A digitális adatátvitel optikai kábelen fut. Az optikai kábelben ugyebár fényhullámok szállítják az információt. A fényhullámok sebessége pedig meglepő módon a fénysebesség.
Dátum: 2008.12.22. 00:24:09
Igen, ezt tényleg csak guglival lehet megmondani, ha az ember nem olvasta. A nevek pontos írásmódjához nekem is elő kellett vennem a guglit. Örülök, hogy a saját nevem le tudom írni.
Viszont amiatt, hogy a három főszereplőt összekötő tulajdonságra, a teljes történet talán legmeghatározóbb irányfonalára kérdez rá, nem tudnám magabiztosan azt mondani, hogy részletekbe kérdez és spec.

Azt viszont magabiztosan tudom mondani, hogy príma sorozat, érdemes átrágni magát rajta mindenkinek.
Dátum: 2008.12.21. 23:03:28
Jajj, de szép kérdés, kár hogy a többség szerint spec lesz. Bár az én értékrendemben az Az idő kereke sorozat kb egyenrangú a Harry Potter sorozattal, vagy a Gyűrűk urával.

Perrin t'Bashere Aybara, Rand al'Thor, és Mathim Cauthon a három főszereplője a sorozatnak, mindhárman ta'verenek. Gawyn Trakand szintén szereplő, de ő "csak" Andor királynőjének fia, őrző.