Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.26. 10:57:25
A Borsodi sörnek mi az alkoholmentes neve?
Borsodi Sima
Borsodi Világos
Borsodi Polo
Borsodi Egyszerű

nc

Hány napból áll két hét és négy nap?
24
19
18
11

ezeket már nagyon kezdem unni

Milyen méretű papír nincs?
A4
A5
A0*
A3

Pedig az A0 a legnagyobb méret, abból felezik vissza a többit.

Mi a mese teljes címe:........... a lovasklub.
Horseworld
Horseland*
Horsehouse
Horsefarm

Ez milyen mese? Csak én nem ismerem?

Ha azt kell bebizonyítani, hogy n a 3madikon-111 osztható 3 mal, akkor mért hagyható el ebből(bizonyítás szempontjából) a -111?
Mert osztható 3 mal és ha kivonjuk n a 3 on ból, attól annak oszthatósága nem változik
Mert nincs a harmadik hatványon
Mert nincs kedvem vele foglalkozni
Mert minusz szám
még talán nem is lenne rossz kérdés, de a fogalmazása elég borzasztó
Dátum: 2008.12.26. 10:47:14
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.26. 04:12:42
Kit vett feleségül Arany János?
Ercsei Juliannát
Ercsey Julinnát
Ercsey Júliannát*
Ercsei Júlíannát

ennyi erővel azt is kérdezhette volna, h hogy írjuk helyesen Arany János feleségének hajadonkori nevét
de nem nagyon van benne egyéb hiba
amikor elolvastam a kérdést, azt hittem lesz pár híres író/költő feleség, ehhez képest...


Az még hagyján hogy az idiótája nem tudott másik három nevet kitalálni mellé, de ráadásul szegény hölgy neve Ercsey Julianna, amit egyáltalán nem is látok a válaszok között. Ritkán mondok ilyet, de ezért ban-t érdemelnének a beengedők is.
Ha egyszer elfogadták, de 25% kiesik, akkor igen, azért rossz, mert a játékosok 3/4-e nem tudja rá a választ.

Ha el sem fogadták, az meg azért van, mert a kvíz nem nyelvtanóra. Amíg tiltakozik a többség az ellen, hogy mit jelent ez vagy az az angol szó, addig a francia sem lesz elfogadott.
Mondjuk ha Rejtőt sajnos sokan nem is tartják annak, Piszkos Harry, mint Clint Eastwood egyik legismertebb szerepe, legalább annyira átlagműveltség.
Ha ránk gondolsz, azért nem látsz semmi pozitívumot részedre, mert nekünk a ~40k-s kút még a képlet szempontjából kicsinek minősül
Dátum: 2008.12.25. 21:44:27
Szerintem is valami fordítási bibi, de ezt így lassan 3000 év távlatából már elég esélytelen kibogozni. Az egyik idézetemben van olyan, hogy az egyik lovat Rettenetnek hívták, Phobos jelentése pedig rettegés, rémület. Jó esély van rá, hogy a két név eredetiben is csak minimális eltéréseket mutatott (ha mutatott egyáltalán), amik szépen lassan elkoptak a sötét középkorban, és csak az maradt meg, hogy a két név szinte ugyanazt jelenti, akkor biztos ugyanaz az írásmódja is.

De ez már csak a saját logikai tévelygésem.
Dátum: 2008.12.25. 21:37:37
Idézet: AdRyano - 2008.12.25. 21:29:35
Ki a jólismert Rambó Filmek Főhőse?

Jean-Claude Van Damme
Sylvester Stallone
Arnold Schwarzenegger
Steven Seagal

jól ismert; Rambo; filmek; főhőse
Idézet: AdRyano - 2008.12.25. 21:29:35

A feltett országok közűl,melyik a legnagyobb?

Magyarország
Szlovákia
Oroszország
Németország

na tesó ezekbe mi az a helyesírási hiba, ami miatt nem érthető a kérdés?

közül melyik (a vesszőben nem vagyok biztos hogy kell vagy nem kell) De szebben is hangzana mondjuk: Melyik a legnagyobb az alábbi/felsorolt országok közül?
Dátum: 2008.12.25. 21:24:22
Ha azzal kaptad vissza a kérdésed, hogy hiba van benne, akkor 99% hogy van benne. Ha mind a négy kérdésed azzal kaptad vissza, akkor 100%.
De ha nem írod be a kérdéseket, nem tudjuk megmondani, hogy mi a hiba bennük.
(De erre van egy megfelelőbb topic )
Dátum: 2008.12.25. 20:39:44
A végén közös nevezőre jutunk.

Tehát akkor megállapíthatjuk, hogy a kérdés nagyon nagyon szép, de jelen formájában az öt perces kvízben valahol a speciális, nem egyértelmű és lexikális értékelés közt foglal helyet?

Danone, ha szabad javasolnom valamit, szerintem tedd fel mégegyszer, csak lovak helyett harcokban kísérőket írj. Így, ha valaki utánanéz, bármelyik verziót találja is meg, elfogadható válaszlehetőség lesz a számára, mert a lovakat és a gyerekeket egyaránt értelmezhetjük kísérőnek. Dell?
Dátum: 2008.12.25. 19:49:12
Éppen a második idézettel van problémám. Az, hogy Árésznak a fiait hívták így, az lexikonban fellelhető információ. Az, hogy a rómaiak következetlensége miatt Mars hadisten lovai ugyanezeket a neveket kapták, nehezebben, de szintén fellelhető információ. (ismétlem, a lovakra utaló oldalt csak a célirányos lókeresés során találtam meg, holott most már jóval több mint 5 perce foglalkozunk a témával.)

De hogy ezt valaki visszafejti egy blog-oldalon, hogy akkor tulajdonképpen P. és D. Árész lovai voltak, az számomra no comment kategória.


Árész lovainak neve: Villogás, Láng, Lárma és Rettenet.

http://mitologia.csillagkapu.hu/mitologia.php?oldal=8
(ugyan ez sem egy kimondott tudós portál, de elég alapos leírás a görög mitológiáról)

Még egy utolsó idézet:
Lovai: Villám, Láng, Lárma, Rettenet. A féktelenség istensége, epitheton ornansai: erős, hatalmas, gyorslábú, dühöngő, ártó, csapongó, emberpusztító, városromboló, véres. A rendkívül érzékeny, lángoló-hódító szerelemre éhes férfinek, Arésznak sikerült elnyernie a szépség és a szerelem istennőjének, (a khtonikus eredetű) Aphroditénak (a Bika csillagjegyének uralkodó, női energiája) szerelmét. Aphrodité az ügyes kezű és legcsúfabb istenség, Héphaisztosz felesége. Arésszal való törvénytelen kapcsolatukból születik a szárnyas és íjas fiúcska, Erósz, majd Harmónia (továbbá: Deimosz="Rettegés/Rémület" és Phobosz="Félelem/Menekülés", Arész elválaszthatatlan kísérői).
Dátum: 2008.12.25. 19:16:47
Nem vitattam, hogy gyönyörű kérdés. De a te saját idézetedben is ott van, hogy a görög mitológiában a két gyereket hívták így, és a rómaiak következetlenül "szokták így nevezni" Mars lovait is. Bocsánat a példáért, de Gyurcsány Ferencet is szokták Fletónak nevezni, mégsem ez a neve.

Mindenesetre, az általad idézett szövegre csak akkor találtam rá, amikor célirányosan "Mars lovai" volt a keresőszó. Akár Phobost, akár Deimost írok be a gugliba, nekem bizony csak a törvénytelen gyerekek jönnek elő, akik Árész (Mars) kísérői voltak a háborúkban, ugyanúgy ahogy a két hold kíséri a Marsot. http://www.kislexikon.hu/deimos_es_phobos.html
Tehát a kérdés gyönyörű, a rá adott válaszlehetőségek nem jók.

Az pedig, hogy egyes "tudósok" a római mitológia következetlenségét visszavezetik a görög mitológiára, és leírják, hogy Árész lovait ugyanúgy hívták mint saját gyerekeit, hát...
Dátum: 2008.12.25. 18:03:55
Nekem volt szerencsém találkozni a kérdéssel, ezért utánanéztem.
A Mars szekerét húzó lovakat nem tudom hol találtad, én azt találtam, hogy Phobos és Deimos Árész és Aphrodité törvénytelen gyermekei voltak. Így sajnos egyik válaszlehetőség sem jó. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy Phobos és Deimos görög mitológia, Mars pedig római, akkor teljes a képzavar.
Hogy ne a wikipédiáról idézzek:
http://www.nineplanets.org/deimos.html
In Greek mythology, Deimos is one of the sons of Ares (Mars) and Aphrodite (Venus)


A görög mitológiában Deimos egyike volt Árész (Mars) és Aphrodité (Vénusz) fiainak.
Dátum: 2008.12.25. 17:54:26
Talán úgy, hogy 10. szintre fejlesztett kereskedelem szakértelme van.
Dátum: 2008.12.25. 12:32:35
Veszel őskövet.
Dátum: 2008.12.25. 11:58:37
Melyik nem illik a sorba?

A Gyűrű Szövetsége
A király visszatér
A két torony
A szilmarilok


Kakukktojás, és speciális is, mert aki nem ismeri mélyebben a művet, az nem tudhatja, hogy A szilmarilok a Gyűrűk Ura háttértörténetét foglalja össze.
Dátum: 2008.12.25. 11:46:49
Szerintem meg a magyar helyesírás szabályai szerint a mondatot nagy betűvel kezdjük.
Javítsd ki, és küldd vissza. Bár ha jobban meggondolom, szerintem már szerepelt is, tehát próbálkozz másik kérdéssel. Ha helyesíráshibával, vagy már szerepelttel kapod vissza a kérdést, lehetőséged van rá, hogy orvosold a problémát, és visszaküldd a kérdést, nem veszik el az a kérdezési lehetőséged.
Szerinted nem?
Dátum: 2008.12.25. 11:36:17
Idézet: Sir Ny - 2008.12.25. 09:45:26
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.25. 02:14:11

István király fia Imre herceg hogyan halt meg?
Betegségtől
Meg mérgezték*
Vadász baleset
Meg fulladt egy tóban

igekötő+ige az egy szó...

nane! miazhogy egy szó? így is egy szó, csak külön van írva.
az, hogy egy szó, az nem jelent semmit. az már más dolog, hogy egybe kell írni, de nem azért, mert egy szó.


Ha már javítani szeretnénk a kérdést: fia, Imre; megmérgezték; vadászbaleset; megfulladt (sőt inkább belefulladt egy tóba).
Sir NY, ha nem csak kötözködni jársz ide, hanem hibajavítani is, akkor jó lenne, ha néha a vadkanhibákat, akarom mondani szarvashibákat is észrevehetnéd a szőrszálhasogatás helyett. Imre herceg hivatalosan vadászbalesetben hunyt el, ez a magyar történelem egyik legvitatottabb halálesete.

Idézet: ZheldoR - 2008.12.25. 02:45:38
Nade, direkt nem soroltam fel a Marsot, hogy ne legyen megtévesztő... amúgy ha nem tévedek a Merkúr is látható néha de a válaszokból szerintem totál egyértelmű volt, hogy a Vénusz a jó... vajh ki értékelhette...


Idézet: Spityu - 2008.12.25. 07:55:04
Az emberek nagy százaléka úgy tudja, hogy a Marsot lehet látni szabad szemmel... Mivel ezt szokták a TVben is szajkózni. ("Ma este X órakor látható a Mars!", stb.)
Az pedig nem szerepelt a felsorolásban.
De mindemellett a Vénusz is látható, csak ezt kevesen tudják. De a kérdés szerintem jó!


A válaszokból egyértelműen kiderül, hogy melyik a jó válasz, csak az nem jó válasz. A Mars nem megtévesztő lett volna, hanem a helyes válasz része. A kérdésre adott válaszod azt állítja, hogy csak a Vénusz látható szabad szemmel. Hogy egy egyszerű példával éljek: Bemész egy vendéglőbe, s megkérdezed a pincért, hogy van-e sertéshúsból készült főételük. Ő azt válaszolja, hogy igen, a bécsi szelet. Ezután te joggal kérdezheted meg, hogy miért, a cigánypecsenye és a brassói az akkor milyen húsból van.
A Merkúrt őszintén bevallom, nem tudom, hogy látható-e szabad szemmel, de mivel a Földről nézve nagyon közel van a Naphoz, elég neccesnek érzem.

Spityu, az már régen rossz, ha a válaszadó nem tudja, hogy a Vénuszt hívják Esthajnalcsillagnak. A kérdés jó, ezt még az értékelők sem vitatták, a helyes válasszal van probléma.
Dátum: 2008.12.25. 11:03:15
Melyik a Világon "LEGTÖBBET HASZNÁLT GÉPKARABÉLY"?
AR-18
FN FAL
M-16
AK-47
Dátum: 2008.12.25. 00:41:07
Az, hogy elég sokszor lehet szabad szemmel látni egy kis vörös pöttyöt az éjszakai égbolton.

Úgy van, jól sejted az a Mars. Tehát a kérdésedre az lenne a válasz, hogy igen, a Vénusz és a Mars.

Ha egyébként az ilyenekre odafigyelsz, jöhetnek bátran az efféle kérdések. Ez a csillagászatnak az a része, ami még simán nem speciális.