Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.30. 20:12:45
Alapvető műveltségnek azt nevezzük, amit mindenkinek "kötelező" tudni.

A kvízleírásban nem ez szerepel, hanem:

Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.

Ez sokkal inkább az átlagműveltség meghatározása, amibe beletartozik a leghíresebb magyar írók munkásságának ismerete, ha tetszik neked, ha nem.
Nem mondta senki, hogy az idézetről fel kéne ismerni az írót, gondolom nem véletlenül került oda zárójelben a mű címe.

Ami a helyesírást illeti, a magyar helyesírás szabályai szerint:
- a költők rendelkeznek némi mentességgel a szigorú szabályok alól; tudod, a költői szabadság
- az idézés szabályaihoz hozzátartozik, hogy a költői szabadság hibáit nem javítjuk az idézetben

Az egyetlen helyesírási hibának nevezhető baki, hogy a mű címét csupa nagybetűvel írta, de úgy látszik, mégsem írta elég észrevehetően számodra.
Amelyik kérdésből lehet egy kicsit tanulni, tartalmaz valami érdekességet, az igenis szép, és érdekes.

De ha szerinted ez már túlontúl magas szintű műveltség, akkor sok sikert az 1+1 színvonalú kérdésekhez. Én inkább utánanézek egy írónak, vagy költeménynek.
Dátum: 2008.12.30. 19:30:12
Milyen állat a "hippopotamus"?
zsiráf
viziló
nem is állat
zebra

vagy inkább víziló

Az alábbi volt Forma 1-es pilóták közül ki nem alapított saját F1 csapatot?
Chris Amon
Bruce McLaren
John Surtees
Michael Scumacher

Schumacher, és egyrészt akár változhat is, másrészt meg szerintem spec
Minek a hivatalos röviditése a WoD, a DarkRPG műfaj alapján?
Werewolf of Day
Warcraft of Darkness
Warriors of Darkness
World of Darkness


He?
Dátum: 2008.12.30. 19:02:30
Ezek szerint eljutottál Dell és Kocos eszmecseréjéhez az ékezetes betűkről? Szerintem meg lett győzve, hogy a fórum és a kvíz nem egy szinten van helyesírás szempontból
Dátum: 2008.12.30. 18:52:29
Egyrészt random, másrészt ha a láthatatlanság bónuszát zépen sorban hozzászámolod az értékeihez, akkor semmivel nem vagy jobb nála.
Dátum: 2008.12.30. 18:50:02
Ez már benne van az első két világban is, úgy hívják állat.
Dátum: 2008.12.30. 18:31:24
És akkor még csodálkozunk, hogy szép kérdéseket értékelnek törlésre egyesek?
Azért speciális réteg, mert első szinten nem megszerezhető információra kérdez rá.
Dátum: 2008.12.30. 17:43:16
ki Ben 10 egyik szuper hőse?
-nula
ragacska
nyalánka
csupaláb

Hol volt az Üstöki csata?
Pécsett
Szombathelyen
Üstökön(okéXD)
Várnán


No comment
Dátum: 2008.12.30. 15:54:27
Ha tippelni kell, hogy miért lett rossz:
- bármikor elavulhat, hisz akár még a következő évad előtt átvehetné a Hondától a csapatot
- a Szuzuki az Suzuki
- van jópár játékos, akik szerint a HKK, meg mindenféle fantasy elemi műveltség, de a sportkérdéseket irtani kell.
Dátum: 2008.12.30. 15:46:55
Nem tudom, egy-egy név mióta minősül mondatnak, felesleges a pont. Mellesleg felesleges ezen vitatkozni, Hatsepsut majd eldönti, van-e kedve ilyen apróságokkal foglalkozni.

Viszont most én kérnék tisztelettel némi magyarázatot, mert nekem valahogy nem megy, hogy a válaszok mögé lássak.
Az egyetlen közös pont a négy válaszban, hogy mind a négyen erőszakos halált haltak.

Az ellenfele pedig szerintem is erős túlzás, mert szerény ismereteim szerint (a helyes válasz) és Shakespeare barátok voltak, Shakespeare csak (a helyes válasz) halála után futott be mint drámaíró, előtte együtt dolgoztak.

szerk: privátban megkértek, hogy ne lőjem le a poént.
Dátum: 2008.12.30. 14:18:36
Ha legalább 5 szavazatod van, megváltoztathatod egyedül is.
Dátum: 2008.12.30. 14:08:00
Idézet: Konky - 2008.12.30. 13:57:12


Melyik nemet auto?
renault,
ford,,
skoda.
opel, *


Ráadásul az ékezeteket és nagy kezdőbetűket leszámítva, az európai gyártmányú Fordok a tévhittel ellentétben szintén német autók.
Dátum: 2008.12.30. 13:16:36
Hát, sajnos ez szerencse kérdése. A 4. szintű csapdakészítés pont 2% esélyt ad, hogy befogj egy állatot, tehát kitartás és türelem szükségeltetik hozzá. Van akiknek hetekig nem sikerül relatíve magas szakértelemszinttel sem, van akinek meg szinte azonnal bejön.
Dátum: 2008.12.30. 13:10:41
Mind a három a legenda különböző fejezeteiben bukkan fel. Hogy melyik melyikben? Ha elmondanám, ki kéne hogy végezzelek...
Dátum: 2008.12.30. 13:08:01
Ahogy elnézem még én is annak számítok!

(Na jó nem. Byzon már fél kilenckor a westen protezsálta be Kyront.)
Dátum: 2008.12.30. 13:05:44
Én sem panaszkodhatom az Istvánnal
Valóban tiltott szó a főváros, de nem azért hogy mindenféle furmányos módon megkerüld, hanem azért, mert direkt nem lehet fővárosos kérdést feltenni. A szűrőnek semmi baja. Minden egyes furmányos fővárosos kérdéssel az azonnal törölni titulust kockáztatod.
Dátum: 2008.12.30. 12:57:32
Idézet: Spityu - 2008.12.30. 10:14:28
A harmadik válaszlehetőség elrontotta a kérdést, de egyébként remek lenne. (SZVSZ)


Leszámítva, hogy a Zolta, Zoltán név kicsit régebb óta van a magyar nyelvben, mint a török hódoltság kora. Való igaz, hogy az ótörök nyelvből vettük át, csak egy kicsit korábban, úgy Levédia tájékán, hisz a honfoglaló magyarok már használták ezt a nevet, pl Árpád vezér egyik fiát is Zoltának hívták.
Idézet: Viharfelho - 2008.12.19. 18:14:00

Mik vontatták Thor szekerét a mítosz szerint? 16ból 3 an tudták a választ..megnéztem, Google képkereső 2. oldalán ott vigyorog Thor isten a KECSKÉIVEL.
és én még egyiptomi mitológiából akartam kérdést felrakni...


Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.19. 18:20:12
Szerintem az egyiptomi mitológiát jobban ismeri a többség, révén hogy az törianyag, úgy mint a görög.


Akkor légyszíves olvasd el egymás után azzal a hozzászólással amire reagáltam, és mutass rá, hogy hol állítottam olyat, hogy Thor görög lenne.
Akkor az biztos valami mexikói étterem volt.