Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Engem már csak az érdekelne, hogy mi a fenének kell megkérdezni, hogy mi a baj a kérdéssel, ha utána mi vagyunk a hülyék, mert egybehangzóan állítunk neked valamit, hogy miért nem jó. Ez nem egészen a mi szellemi képességeinket minősíti.
Előfordult az utóbbi időben többször is, hogy egy-egy ember jó kérdéssel jött ki panaszkodni a fórumra. De érdekes módon, akiket megerősítettünk benne, hogy nem a kérdés rossz, többször jöttek vissza újságolni, hogy másodjára átment a kérdés.

Ja, egy kérdés nem attól jó, hogy tudják sokan. Egy kérdés attól jó, hogy megmozgatja az elmét, és ha nem tudjuk, már csak kíváncsiságból is utánanézünk.
Dátum: 2009.01.03. 21:50:16
Szerintem szimplán van a frissülésnek egy manuális fázisa, és a két ünnep között a Beho-nál is csak ügyelet volt.
Kecskemét irányítószáma simán lexikális tudás. Mi sem kérdezzük meg Bp minden egyes kerületének ir. számát, még azt is pusztítják egyesek, hogy egy-egy kerület milyen néven ismert, vagy egy nevezetesség melyik kerületben van.

Az AK-47 meg jó kérdés lenne, ha nem lenne két igénytelen válasz benne. Van aki ezért törlést szokott nyomni...
Dátum: 2009.01.03. 21:13:20
Hát nem tudom. Elég határozottan biztos vagyok benne, hogy ezt tanultam általános és középiskolában is.
Hagyományos értelemben akkor mondjuk, hogy az a és b természetes számok között (ebben a sorrendben) fennáll az oszthatósági reláció; röviden a b szám osztója az a számnak, vagy az a szám osztható a b-vel, ha van olyan egész szám, melyet b-vel szorozva a-t kapunk, vagyis, más szóval, ha az a szám többszöröse a b-nek.

Ez meg másodikos tananyag általános iskolában:
* 2-vel osztható az a szám, melynek utolsó számjegye 2, 4, 6, 8 vagy 0, tehát páros
* 3-mal osztható az a szám, melynek számjegyeinek összege 3-mal osztható.
* 4-gyel osztható az a szám, melynek a két utolsó jegyéből alkotott szám osztható 4-gyel.
* 5-tel osztható az a szám, melynek utolsó jegye 5 vagy 0.
* 6-tal osztható az a szám, mely 2-vel és 3-mal osztható.
* 8-cal osztható az a szám, melynek utolsó három jegyéből alkotott szám osztható nyolccal.
* 9-cel osztható az a szám, melynek számjegyeinek összege 9-cel osztható.
* 10-zel osztható az a szám, melynek utolsó jegye 0.

Illetve azt is tanultam, hogy az oszthatóság, és a maradékos osztás két külön fogalom az elemi számelméletben. Vagyis hiába olvasok utána, nem látom át, miért jelentené az oszthatóság a maradékos osztást.
Dátum: 2009.01.03. 20:55:53
Idézet: masterv - 2009.01.03. 19:28:02

Szóval lehet hogy tényleg baj van vele,mert itt sehol sincs,amit neked dob!


Ezért is tettem be képet, mert ha csak írtam volna, az olybá tűnhet, mintha téged kritizáltalak volna.


Milyen színű az Elenios lap?
Kék.
Zöld.
Piros.
Fekete.

Köszi, Hydro!
Mit lehet itt feltenni?
kérdést
vízet a tűzhelyre
képet a falra
hintát a faágra

ez a kérdés feltette az I-re a pontot
Kinek a novellája alapján készült A remény rabjai c. film?
Samuel Norton :-)
Peter Straub
Stephen King
Wilbur Smith

Egy dolog, hogy az idiótája smileyt rak a válaszokba, de hogy még nem is a helyes válaszba teszi...
Erre csak azt tudom mondani, nem csak idióta, de még szemét is.
Dátum: 2009.01.03. 20:35:48
Idézet: Khetty - 2009.01.03. 19:06:29


ooopssziii... ez a Végzetúr...



Khetty sebaj, ahogy elnézem, ezt a topicot úgyis kisajátította Poker Cape közössége.

Ami meg a hajlongást illeti, akkor nem érdemelnétek meg, ha nem tiltakoznátok ellene.
Dátum: 2009.01.03. 16:38:05
Idézet: Spityu - 2009.01.03. 16:26:58


Milyen speciális képessége van Rozsomáknak az X-man-ből?
Életerőt szív ki másokból
Energia sugarat lő
Az emberek elmélyét irányítja
Adatamnium fém van benne, gyorsan regenerálódik *


Ha jól tudom a képregényben hívták így, a mozifilmben Farkas, vagy Logan, kinek melyik tetszik. Egyébként meg X-Men és elméjét.

Plussz adamantium az a fém.

Honnan igazolt Bosingwa a Chelsea-be?
Sevilla
Arsenal
Fc Porto*
Barcelona

Kit érdekel?
A legutóbbi (2002) romániai népszámláláson Hargita megye lakosinak hány százaléka vallota magát magyarnak?
100%
84,6%*
2,3 %
18,2%

vallotta
Hány játékos lép egyszerre pályáre egy football mérkőzésen?
12
11
24
22

Szerintem van belőle pár hibátlan verzió is.
Kik a helvétek?
hollandok
svájciak
németek
dánok

Pontosabban az ókorban az Alpok hegységeiben (mai Svájc) élő kelta népcsoport, akik tudtommal római nyomásra elvándoroltak Galliába.
Dátum: 2009.01.03. 16:26:19
Idézet: masterv - 2009.01.03. 16:11:08
Melyik várost hívták korábban Batavia-nak?

Surabaya
Medan
Jakarta----> Ez a helyes.
Bandung

Gugli barátom nem tudta a választ,egy most is létező amerikai várost tudott ezen a néven felmutatni,Wiki barátnőm pedig egy hajót említett,ami holland volt,ezen a néven. Mondjuk itt lábjegyzetként meg volt említve a helyes válasz is,de mivel az egész oldal angolul íródott,szerintem nem egészen fair a kérdés egyszerű magyar emberekkel szemben,akik nem beszélik az angolt,de utánajárnának.(Ilyenkor örülök neki,hogy tanultam... ) Szerinem nem idevaló kérdés.


Valami gond lehet a gugliddal:
http://kepfeltoltes.hu/090103/bat_via_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Te ne haragudj, de egy három napja bevezetett, csak a dohányosokat érintő vámszabályozás, szerintem is marha messze van az akármilyen műveltségtől. Mondhatom úgyis, hogy az égvilágon senkit nem érdekel az itt játszók közül, leszámítva néhány dohányzó játékost Sz-Sz-B-megyéből.
Dátum: 2009.01.03. 13:41:48
Angol nyelv: mit jelent a "stamp" kifejezés?
bélyegző
iroda
nyomtató
kutya


Mikor választották kormányzóvá HOrty Miklóst?
1920
1908
1944
1914

Horthy
Kik találták fel a porlasztót?
Csonka és Bánki
Fábri és Gálvölgyi
Bagi és Nacsa
nincs is olyan, hogy porlasztó


Mi a vége: I. B. ...?
M.
I.
A.
K.

marha
Ki Delaney Rudd?
Vizilabdázó
Focista
Bírkózó
Kosaras

Ez engem is érdekelne, olyan híres, hogy magyarul nem is találtam róla semmit. És a helyesírás...
Mit neveznek magyar tengernek?
Velencei-tó
nincs is magyar tenger...
Balaton
az meg hol van?

Hatalmas intelligenciáról tesz tanúbizonyságot a két válasz
Mi Szekszárd telefonos körzetszáma?
72
71
73
74

Ezt miért kéne tudnom?
Mikor alakult a Battonyai sos gyermekfalu?
1988
1989
1986
1987

Vicces az évszámok közti különbség, és helyesen battonyai SOS-gyermekfalu
December 24-én milyen névnapot ünnepelhetünk ?
Éva
Szilveszter
László
István

És szegény Ádámmal mi lesz?

Mikor volt a honfoglalás?
896
986
869
698

Én még úgy tanultam, hogy 896-900-ig tartott.
Dátum: 2009.01.03. 00:29:26
Nekem megtiszteltetés.
Dátum: 2009.01.03. 00:26:53
Legközelebb a [/ quote] szöveg után kezdj írni, vagy ne töröld ki, ha nem egész hsz-t idézel.
Dátum: 2009.01.03. 00:13:40
És mondd csak, te ugye soha nem piszkálod a 14. szintűeket?
Dátum: 2009.01.02. 23:56:21
Idézet: cirip - 2009.01.02. 21:12:54

Byzon, pöpec az írás, de hogy fogsz ebből kimászni?


Hogyhogy hogy? A kalandozó, rubin ismerősök felkutatják a Démonölőt, aminek segítségével a mágusok Khetty vezényletével megtörik az átkot.
Fenébe, lelőttem a poént.

Idézet: Byzon - 2009.01.02. 20:35:00

Szeretném ebben szerepeltetni a fórumos barátaimat is, legalábbis akik megengedik... Konkréten: Telk, Danka, Kyron, Lan és Atre rátok vonatkozik a kérdés, ki engedi meg közületek, hogy karaktere szerepeljen a történetben?


Byzon, részemről nyugodtan. Hogy a smaragd StevZ, vagy a rubin Lan válik szereplővé, nekem mindegy.
Dátum: 2009.01.02. 23:40:02
Nekem inkább az a bajom, hogy jelenlegi. Mi van, ha egy hónap múlva meghal, és megválasztják a következőt.
Az hogy hányadik a sorban, teljesen egyértelmű szóhasználat arra, hogy kronológiailag hányadik személy tölti be a tisztséget.
Dátum: 2009.01.02. 23:25:19
Mi pedig a helyes hozzáállást. Sajnos ez a ritkább.
...

Szerk.:

A másik hozzászólásodból látom, hogy arra gondolsz, a helyesíráshibás verzió miatt küldi vissza már szerepelttel a rendszer a kérdést.
Nem, azért küldi vissza, mert valaki más már feltett a piros és kék keverésére vonatkozó kérdést.
Dátum: 2009.01.02. 23:02:56
Ki kell ábrándítsalak, a holt nyelv nem a neve a latin nyelvnek, hanem a "típusa". Mivel egyetlen közösség sem beszéli anyanyelvként, ezért nem élő nyelv, tehát holt nyelv.
---------------------------------------------------------
Mit tettek az ősmagyarok a nyereg alá?
Lovat
Semmit
Fegyvert
Ősi ereklyéket

ez dehülye kérdés
Melyik megyénkben van Máriakéménd?
Baranya
Heves
Zala
Szabolcs-Szatmár-Bereg

Ezek szerint a hatszáz lakosból legalább egy játszik.
Hol található a hires barlangfürdő ?
Hévíz
Miskolc tapolca
Szeged
Hajdúszoboszló

híres, és láttam már egybe és kötőjellel írva is Miskolc-Tapolcát, de ez egy merőben új írásmódja.
Mely fajtát NEM használják vadászatra?
Hannoveri vérebet?
Szálkásszőrű tacskót?
Bernáthegyit?
Rövidszőrű magyar vizslát?

Abban sem biztos amit kijelent?
Hogy kezdődik - Petőfi Sándor: Nemzeti dal - ?
Talpra magyar, hí a haza!
Bús düledékeiden
Hazádnak rendületlenűl
Isten, áldd meg a magyart

Szép magyar fogalmazás...
Dátum: 2009.01.02. 23:00:54
Idézet: cirip - 2009.01.02. 21:01:59
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.02. 15:31:43
Mit jelent az a kínai szó hogy "Arigato"?
Kérem
Köszönöm
Akarom
Kidobom

És ha én a japán kultúrát jobban kedvelem?
az sokat segítene, mivel ez japán szó (köszönöm)


Köszi, tudtam én, hogy nem stimmel a kérdés. Az a poén, hogy így már rémlik, honnan volt a helyes válasz a tudatalattimban. Anno karate edzés végén hallottam eleget. De valahogy nem ugrottak be a 15 évvel ezelőtti emlékek.
Azonnal törölnit tőlem sem kapott volna, de hogy egy ezer éves, szóban kiváló kérdést ebben a formában elfogadnék, az kizárt. Ez így nem csak egy kicsit primitív.