Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.07. 12:12:54
De ott nem zúzós fegyvereket tudsz a venni datolyádért, amivel lealázod a nálad gyengébbet.
Dátum: 2009.01.07. 12:10:27
Az előzőnél, időben jelentkeztem, nehogy szintet lépjek. Most ráérek még picit tápolni.
Dátum: 2009.01.07. 12:08:49
Bár a lebonyolítás még mindig nincs meghirdetve, azért viszont szeretnék gratulálni az illetékeseknek, hogy a friss vadászat helyén egy figyelmeztetés van, hogy még nem neveztem. Kicsit zavaró, hogy nem látom, hány friss vadászatom van, viszont emiatt garantáltan észreveszi mindenki.
Dátum: 2009.01.07. 11:21:59
Én is mindig így kezdem, hogy na csak pár portya...
Dátum: 2009.01.07. 11:05:24
Olyan nincs hogy minden van.
Látom ma sem akaródzik dolgozni neked se.
Dátum: 2009.01.07. 10:53:35
Kihez kapcsolódnak ezek a számok: 1 1 2 3 5 8 ...?
Pascal
Homérosz
Fibanacci
Einstein

0-val kezdődik a számsor, és Fibonacci, valamint szerepel már.

Ki váltotta fel az AC/DC legendás énekesét, Bon Scottot, sajnálatos halála után?
Michael Jackson
Brian Johnson
Sam
Rihanna

Szép kérdés, három hülye válasszal.

A hárítópajzs hány elnyelés bónuszt ad?
2 bónuszt ad.
10 bónuszt ad.
3 bónuszt ad.
1 bónuszt ad.

7. szintű tárgy
Minek a rövidítése a Végzetúrban a CSP?
CsomagPont
CsataPáncél
CselekvésPont
CsokisPite

dedó
Melyik magyar irodalmi folyóirat 100 éves 2008-ban?
Nyugat
Jelenkor
Kortárs
Holmi

Szerintem egyik se. A Nyugat megszűnt 1941-ben. A helyes kérdés úgy szólna, hogy melyik lenne 100 éves.
Dátum: 2009.01.07. 10:43:09
És ki tudja, még akár el is avulhat.
Dátum: 2009.01.07. 10:42:38
Ebben igazad van, az eredeti Kvíz 1-es kérdés úgy szólt, hogy miből nem készül sör, amire viszont igaz a fenti állítás, hiába hívják meggysörnek.
A Radlerban ezek szerint illetékesebb vagy, én nem nézegettem a címkéjét, maradok a búzasörnél.
Dátum: 2009.01.07. 10:40:04
Legjobb emlékezeted szerint vagy beírod a Kvíz 2. topicba, vagy privát üzenetben elküldöd Hatsepsutnak. Azért javaslom inkább a topicot, mert ott legalább esély van rá, hogy aki megkapja és olvas fórumot, az nem bukja a 10%-ot.
Dátum: 2009.01.07. 10:00:40
Meggysört még nem ittam, de valami rémlik még az első kvíz topicból, hogy bár meggysörnek hívjuk, nem abból főzik, csak az erjesztés során ízesítik meggyel a sört, tehát bár meggysörnek hívjuk, az tulajdonképpen csak meggyes sör.
Mint ahogy a Radler Lemont sem hiszem, hogy citromból főznék, csupán ízesítve van vele.
Dátum: 2009.01.07. 09:55:10
Az alátámasztott érvek előtt mindig meghajlok, én nem vagyok annyira Star Wars fan.
Ámbár annyit még megjegyeznék, hogy ha a hivatalos oldal szerint 13 jediről lehet tudni hogy életben maradt, és nyilván nekik is bujkálni kellett, akkor elég abszurd dolog a 12 fős Jedi Tanács meglétét firtatni.
Dátum: 2009.01.07. 08:03:59
Én is elleszek a v3-on is, ott majd a vadászat jobban lesz táplova, más taktika kell majd, ezért az is izgalmas lehet, ha az ember szövetség szinten gondolkodik.

24. szinten valóban nem fogjuk meg a nagyobb karaktert, de csak azért, mert a 30. szintről annyira lekezelik az ép-t, hogy esélytelen rá az ember, hogy partiban legyen egy 25-26. szintűvel. Természetesen az, hogy a magasabb szintű karakter átlagos, az alacsonyabb meg portyakari, az itt is áll.
Dátum: 2009.01.07. 07:54:51
Nem-nem. Az filmesítve van, hogy a 66-os kód miatt a klónok majdnem megölik Kenobit, meg Yoda menekülése is rémlik a vukik bolygójáról. A 66-os kódot pedig egyszerre kapták meg a klónok, különben nem tudták volna eljátszani, amit anno a pápa a templomosokkal. Sőt, az is filmen van, ahogy az előbb említett két életben maradt jedi visszatér a lemészárolt templomba.

A 3. és 4. rész között pedig szerény ismereteim szerint film nem készült, csak egy animációs.
Dátum: 2009.01.07. 01:18:37
Good Night!
Dátum: 2009.01.07. 01:13:57
Ártatlan vagyok hadnagy úr, Manitura esküszöm, hogy ő kezdte! Eszembe nem jutott volna neki menni, ő 30 felett van portyaszintben, én csak 23. szint.

De ha ezentúl nekem jön, és éppen gépnél vagyok, mindig vissza fogok menni,miután ráállítottam a párbajmozgásokat.
Dátum: 2009.01.07. 00:59:59
Engem kétszer megtalált. Kettő közt visszamentem, és volt olyan kedves, hozzájárult egy ötvenessel a városkasszához. Tőlem persze nem vitt semmit.
Dátum: 2009.01.07. 00:49:59
Ja kérlek szépen, én nem az óvodáról beszéltem, amikor azt mondtam, hogy verhetők. Egy 11.szintű ésszel fejlesztett karakter meg tudja verni azt a prémiumost, aki azt hiszi, hogy az enyészmestertől lesz király csávó. De le is írtam, 12. és 13-14. szint.
Én vagyok a beképzelt? Te fényezed magad, hogy 15 éves RPG múltad van, egy leegyszerűsített játék meg kifog rajtad a harmadik szinten. 8 pont statnöveléssel deftank karakter? Ne nevettess. Az a 8 pont kb annyira elég, hogy 10%-kal több esélyed van győzni mint a másiknak, ugyanolyan felszerelésben mint te. Ne csodálkozz hogy ez nem fogja meg a prém cuccot. Megnyugtatlak, a 140-es tö-jű egyszem buzogánnyal rendelkező karakter is el fog gyepálni párszor, hogy ne hidd hogy akkora táp a prémium.

Ne haragudj, de ne olyan ember álljon már elő a szerinte hűdeszuper ötletekkel, aki 5 kemény napja tolja a játékot, és már feljutott a hatalmas harmadik szintre...
Dátum: 2009.01.07. 00:23:15
Nekem is egyre jobban teszik ez a háborúzás. A négyből kettő lefutott, az Ammónium beadott egy 8 fogásos ebédet azóta semmi, A Velimet meg kezdjük felhozni, letelt a három nap, és 60/95 az állás, ha jól megy, holnap még jobban szűkítjük.
Dátum: 2009.01.07. 00:11:19
Idézet: Gloria - 2009.01.06. 23:55:53
Ok, Cirip (szövitárs ), elfogadom az érvelést.
Nem gondoltam, hogy hiánytalanok a germán mitológiai ismereteim, viszont rákérdeztem Lylnél, és ő kapásból azt mondta, hogy skandináv, ekkor mertem feltenni a kérdést. Tévedtünk

Nem tévedtetek, csak olyan válaszlehetőségek is kerültek be, ahol túl mély az összemosódás.


Nem lehetne csinálni egy olyan fórumot, ahol ilyen kérdésekről eszmecserélnénk anélkül, hogy bármelyikünk kockáztatna egy rossz kérdés értékelést? Esküszöm ezt a részét szeretem a legjobban az egésznek.
Dátum: 2009.01.07. 00:06:46
Nagyon szép kérdés, ehhez én is csatlakozom, de ugyanakkor szerintem sem egyértelműek a válaszok. Nem azzal van gond, hogy a skandináv a helyes, válaszlehetőségek nélkül szerintem sokan rávágnánk. De tényleg nem egyértelmű.
A germán és skandináv mitológia nem csak hogy sok helyen összefonódik, de mindkettő germán mitológia, az északi- és a déli germán törzsek hitvilága; ugyanaz a gyökere. Csak mivel a déliek nagyon hamar felvették a kereszténységet, az ő mitológiájuk elveszett az utókor számára.
Az északiak a 12. században még vígan pogányok voltak, a déliek Szent Istvánnak már papokat küldtek a kereszténység megalapozásához.

A skandináv mitológia az északi germán népek, svédek, dánok és norvégok közös (kereszténység előtti) hitvilága. Az ősi, közös germán mitológia legjobban megőrződött változata


A másik, őszinte leszek, izlandi mitológiáról még az életben nem hallottam külön, sőt most találtam, hogy a skandináv mitológiát az izlandi keresztény papok jegyezték le, tehát ott már akkor kereszténység volt. De elég valószínűtlennek tartom, hogy a kereszténység előtt ne jártak volna arra a vikingek, márpedig, ha ott jártak, ott is simán lehetnek valkűrök.

Tehát amellett, hogy ha fejből kell válaszolni egyből skandinávot, vagy még inkább vikinget mondok, még ha olyan hivatalosan nem is volt, a válaszok láttán számomra mégsem egyértelmű, hogy a három közül melyik a jó.

Ez tipikusan amolyan Vágó féle bizonytalanítsuk el azt a szerencsétlent a 800.000-es kérdésnél, hátha nem a jót jelöli meg, miután kimondta azelőtt, hogy feljöttek a válaszok.