Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.09. 11:15:54
Milyen a kapcsolata Ádámnak és Évának a Karácsonnyal?
Ekkor van Ádám illetve Éva névnap*
Semmi
Ekkor űzték ki őket a Paradicsomból
Ekkor ettek egy almát a Tiltott Fáról

Könyörgöm, Ádám és Éva névnapja szenteste napján van, nem karácsonykor.
Mivel esett egybe a II. világháború kitörése?
Arany János 30. születésnapjával
Az ENSZ megalapításával
A tanévkezdéssel*
Fidel Castro hatalomrakerülésével

Segítség!!!
Dátum: 2009.01.09. 11:03:21
Cirmos, egyelőre én is, szerintem több mit egy hónapja nem írtam kérdést. Várom az ihletet. Most érlelődik bennem egy Lestyák Mihályos kérdés, de még kidolgozandó.

Szia Telk!
Dátum: 2009.01.09. 10:34:16
Sir Ny, az éhgyomor nem azt jelenti, hogy még nem lakott jól, hanem hogy nincs táplálék a gyomrában. Ha vérvételre mész, ott se azt jelenti az éhgyomor, hogy csak fél szelet kenyeret ehetsz, mert attól még nem laksz jól, hanem hogy nem ehetsz előtte semmit. Ha már ettél valamit, akkor nem beszélünk éhgyomorról. Vagyis ha egy gombócot megettél, már van táplálék a gyomrodban, ezért a többit már nem éhgyomorra eszed.
Sok tekintetben megértelek, bár a p2p szerintem is speciális, pedig én távközlés-technikai sulit végeztem. (vagy lehet pont ezért tartom speciálisnak)

A többi felsorolt kérdésed szvsz hozza azt a színvonalat, ami a jó kérdések ismérve, de sajnos tényleg van két olyan csoportja az értékelőknek, akik mindent visszadobnak, ami nem 1+1 szintű, meg akik minden vackot átengednek.

Akik meg felteszik a vackokat, hiába zsebelik be érte a jutalmat, nagy valószínűséggel elesnek a kérdésfeltétel jogától, mire szép summát érne egy-egy jó kérdés, mert mivel többen gyűjtjük a fórumba a szemetet, azokat Hatsepsut rendszeresen tudja törölni, ezáltal azok a kérdések átminősülnek rossz kérdéssé. Sőt, ha rendszeresen nagyon alacsony egy feltevő kérdéseinek a színvonala, Hatse el is tiltja már azelőtt, hogy kipontozódna.

A focis kérdésekkel meg az a probléma, hogy egyrészt rengeteg van belőlük, ezért a játékosok nagy részének már tele van velük a hócipője, másrészt a nagy részük bugyuta, és pontatlanul van megfogalmazva. Sokan a ki nyerte meg a VB-t x évben kérdések ellen is hőzöngenek, pedig annak még azért bele kellene férnie a kvízekbe, de már az, hogy ki hol játszik, valóban speciális, mert csak azt a szűk réteget érinti, akik azt a csapatot szeretik. Ilyen kategóriában kétszer álltam ki a kérdés mellett, Sir Alex Ferguson, és Iker Casillas esetében, akik a maguk pozíciójában kuriózumként szolgálnak kitartó hűségükkel.
Dátum: 2009.01.09. 09:51:12
Nem, az primitív.
Dátum: 2009.01.09. 09:44:29
Szerintem olyan, ami megmozgatja az ember agytekervényeit, és felkelti az érdeklődését, hogy már csak kíváncsiságból is utánanézzen, ha nem tudja.

Egyébként "eppur si muove".
Ez egyrészt nem lexikális, hanem érdektelen, másrészt Cristiano Ronaldo, ha már ennyire focikedvelő vagy, legalább írd le helyesen, harmadrészt pár éve még Nistelrooy is ManU játékos volt, mi lesz, ha néhány hónapon belül még valaki eligazol az általad felsoroltak közül? Mivel a kérdésed jelenidejű, és időpontra nem utalsz benne, akár egy két hónapon belül két-három jó válasz lehet benne.

Tehát helyesíráshibás, rosszul feltett kérdés, ami ezek szerint legalább 10 értékelő szerint még érdektelen is.
Dátum: 2009.01.09. 07:50:04
Idézet: Roseprincess - 2009.01.09. 06:38:59
Melyik megyében van Pusztavacs?
Nógrád
Zala
Bács-Kiskun
Pest


Nem gondolom, hogy az összes magyarországi települést el kellene tudnom helyezni a térképen... vagy esetleg olyan híres lenne ez a település, hogy tudnom kellene? Ha a mélyen tisztelt kérdezőtől megkérdezem, ugyan melyik megyébe van Vécs, vajon hova tenné? Szerintem még az se biztos hogy tájegységileg eltudná helyezni, nem hogy megyébe...


Ööö, speciel Pusztavacsról csak annyit illik tudni, hogy cirka 40 éve hivatalosan Magyarország földrajzi középpontja. Hogy ennek tükrében híres-e annyira, hogy tudnod kéne? Ezt döntsd el magad.
Dátum: 2009.01.09. 01:37:55
Idézet: Kukatz - 2009.01.08. 19:40:06
Gratulálok a fejlsztőknek az informáltatásról. Hétfőota zeng a forum erről, de már megbocsájts basztak kitenni időben a szabályokat/besorolásokat. Remekül tükrözi ez a fejlesztők trehányságát és nemtörödömségét...


Hát tudod, amikor a fő fejlesztő azzal kezdi, hogy beteg volt, nem tudott előbb foglalkozni vele, akkor talán meg lehet azt a kritikát máshogy is fogalmazni, nem ilyen primitív, bunkó módon. Erre tényleg csak Winniet tudom idézni: Intelligencia, ember!

Nem kötelező indulni a viadalon, sőt ha szerinted ennyire pocsékul dolgoznak a fejlesztők, akkor játszani sem muszáj, nem hal bele senki, ha egy taplóval kevesebb lesz.
Dátum: 2009.01.09. 01:08:55
Idézet: Jadis - 2009.01.08. 22:54:37
Idézet: dorong - 2009.01.08. 21:05:30
Egy 5 kg tömegű, 1 m élhosszú kocka mennyi vizet szorít ki?

1000 kg
10 kg
5 kg
100 kg

1000 kg... Rossz válasz. A helyes válasz 5 kg.

hm, nem 1 köbmétert szorít ki, ami 1000 kg?


Igazad van.
5 kg nem lehet jó válasz, mert a kiszorított víz tömege számít, ami 1 köbméter 4 fokos víz esetén 1000 kg, ahogy mondtad.
(Direkt utána néztem és számoltam, hamár fizika. )


Ha már említed, hogy utánanéztél, és számoltál, akkor légyszíves számold ki a kocka sűrűségét is, vesd össze a víz sűrűségével, és abból vond le azt a következtetést, hogy vajon elmerül-e a teljes kocka, hogy kiszorítsa az egy köbméter vizet.
Dátum: 2009.01.08. 17:01:43
Tényleg nem, de alibinek jó.

Most viszont lassan indulok sörözni.
341/344 volt most az állás.

De hozzátartozik, hogy kb egy hét után valahol 310/305-nél megegyeztünk, hogy csak veszthet mindkét szövi az állóháborúval, és mivel már akkor azt ígérte Miklós, hogy 1-2 hét múlva kész a döntetlen, felfüggesztettük a háborút, a maradék 70 csata csak elnézett portya volt többnyire.
Dátum: 2009.01.08. 16:50:13
Néha dolgozunk is
Igen, de sajnos tartalmazza a szop szót. Nekem a Kőszívű ember fiai nem ment át a szív miatt.
A kapitulációnál még nem látom a leírását, de egy órája ezt az üzenetet kaptuk a december elején indított, 3 pontos pillanatnyi különbségű háborúnkra:

A ... szövetséggel vívott háborútok döntetlennel végződött!
A nem'tom miatt egyértelmű. Az elsőt azért nem értem, mert mondjuk én pont azért nem tudom értelmezni, mert fogalmam sincs róla miről szól a Bleach című anime sorozat, vagyis számomra speciális. Ha te képben vagy a sorozatban, és így sem tudtad értelmezni, akkor nem szóltam, bár Cirip képben van és tudja értelmezni, tehát annyira nem lehet a kérdés maga értelmetlen.
Dátum: 2009.01.08. 14:38:29
Közzé tehetnéd, hogy melyik szövetség él ilyen kifinomult zsarolási módszerekkel. Hátha jók lennének boxzsáknak az állatomnak. Olcsóbb mint a kennelt felépíteni.
Kitartó várakozás után bekerült a döntetlen a játékba. Szeretném megköszönni mindazon szövetségek nevében, akiknek ez megoldást jelentett egy lezárhatatlan háborúban.
Azért mert biztos tudja, hogy te szereted az animét.

Egyébként törlést nem ért volna, csak speciális minősítést.
Dátum: 2009.01.08. 14:00:43
Ne mondd, hogy te még nem találkoztál ezzel legalább 3 féle verzióban. Csak a topicba beírt hibás verziókból ötöt dobott ki a gyorskereső.

Párezer megválaszolt kvíz után azért a sűrűn előforduló kérdésekkel jó eséllyel találkozik többször az ember.