Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.15. 23:04:02
Ráadásul a Skodát Emil Škoda alapította 1899-ben Laurin és Klement a L&K cég alapítói, amivel a Skoda 1911-ben fuzionált.
Dátum: 2009.01.15. 19:08:31
Öt nap alatt termelődik néhány.
Dátum: 2009.01.15. 19:03:57
Bakker, ha szóltál volna, veszek gyógylötyit, meg kiürítem a kasszámat.
Dátum: 2009.01.15. 17:26:13
Nekem 43 jó 558 alatt. Kb hozom a szintemet.
Dátum: 2009.01.15. 15:43:41
Na, most meg te? Látom valamelyik napra mindig otthon ragad valaki.
Dátum: 2009.01.15. 15:38:32
Írj egy privátot Hatsepsutnak, az a leggyorsabb megoldás.
Dátum: 2009.01.15. 15:31:27
Sziasztok!
Dátum: 2009.01.15. 12:26:36
Hát nem egy nagy átlagteljesítmény!
Dátum: 2009.01.15. 12:22:11
Itt a speciálist ne az érdeklődési kör alapján értsd, hanem az alapján, hogy van Magyarországon egy olyan "speciális" csoport, akik nem Budapesten laknak, a lakosság 4/5-öd része. Szerinted nekik hozzátartozik az általános műveltséghez, hogy melyik kerületet hogy hívják? Kaphatott volna érdektelen lexikális értékelést is. Mondom ezt úgy, hogy én is budapesti vagyok, és nekem nem okoznak gondot ezek a kérdések.
Dátum: 2009.01.15. 12:15:22
Mi Leslie L. Lawrence pisztolyának típusa?
Magnum
Smith & Wesson*
Beretta
Desert Eagle

Olvastam néhány kötetét, de nem spec ez egy kicsit?
Hol van Fuengirola?
Kanári-szigeteken
Katalóniában
Olaszországban
Malagától 22km-re

Nem lenne elég azt tudni, hogy Spanyolországban? Egyébként meg azt találtam, hogy 26 km-re van Malagától.
Ki a Déjávu film főszereplője?
Tom Cruise!
Denzel Washington!
Vin Diesel!
Christopher Lambert!

Mármint Deja Vu, és nem kéne felkiáltójel a válaszok végére.
Minek a rövidítése a Vuk róka név ?
Valami Ugató Kutya
Vadászok Unatkozó Kódisok
Verekedő Ugráló Kiabáló
Vadászok Utamból Kotródjatok

Az én időmben még Vadászom, Utamból Kotródj! volt a neve a nagyapja után.
Melyik a nagyobb város?
Prága
Ljubljana
Bécs
Budapest

Mi alapján melyik a nagyobb?
Mit szeretnek enni az olaszok?
bablevest
burgonyasalátát
milánói makarónit
zsíroskenyeret

Szerintem bármelyiket szerethetik enni, de zsíros kenyér például 100% hogy van ott is. Gondolom az akart lenni a kérdés, hogy melyik tradicionális olasz étel.
Guglival a speciális kérdések 90%-a megválaszolható, mégsem jó kérdések. Én pl nem vagyok rest, és megpróbálok utánanézni minden értékelendő kérdésnek, de egy 3000 fő alatti községet, én is lexikálisra értékelnék, még ha vannak érdekes történelmi vonatkozásai is. Természetes, hogy mindenki büszke a szülőhelyére, de éppen elég általános műveltség azt tudni, hogy a nagyobb városok melyik megyében találhatóak.


Az, hogy típusra megtalálhatóak ilyen kérdések, nem indok. Egyrészt nem mindegy mekkora település iránt érdeklődik valaki, másrészt csak mert sok embernek szerencséje volt és elfogadták a rossz kérdését, az nem jelenti azt, hogy az a típusú kérdés jó.

Nana, a Budapestes nem is olyan egyszerű kérdés. Persze, Pest megye öleli körbe, tehát ránézésre Pest megyében van, de Budapest önálló területi egység, nem tartozik Pest megyéhez. Tehát a kérdésre a helyes válasz az lenne, hogy egyikben sem, viszont ebbe a többség nem gondolna bele, sőt reklamálna, hogy miért nem tudtál negyedik válasznak is egy megyét kitalálni.
Emlékeim szerint szerepel már néhány példányban. Egyébként meg nem mindig a legkönnyebb kérdések elfogadhatóak. Kell egy szint, hogy ne legyen primitív a kérdés, mert arra sokan nyomnak azonnal törölnit, ha nagyon primitív. Ezt csak jövőbeni tanácsként mondom.
Dátum: 2009.01.15. 00:06:06
Nektek is!
Én az iróniára szavazok. Legalábbis bízom benne, mert én már elajándékoztam a rongybabáimat, nehéz lenne pótolni.
Dátum: 2009.01.14. 22:17:07
Igazad van, szabját valóban nem írt egyszer sem.

Viszont a kedvedért lekaptam a polcról az Ezüst ereket, és bizony Salvatore is szablyának nevezi őket.
Az hogy 1990 előtt születtek, nem jelenti ám, hogy érettek is.

Ha meg is osztanátok ilyenkor, hogy kitől kell megkérdezni, mit szándékozott írni... Úgy látszik én sem tudok ékezet nélkül olvasni.
Dátum: 2009.01.14. 18:31:16
Hogy hívjuk azt a műveletet, amikor a labdát a tásunkhoz továbbítjuk?
Passz.
Fogalmam sincs.
Nem tudom.
Felezzük meg.

no comment
Mit jelent a BÉT rövidítés?
Budai Énekzene Tagozat.
Budapesti Ékszerészeti Tanács.
Budapesti Érték Tőzsde.
Nincs ilyen rövidítés.

Budapesti Értéktőzsde
Dátum: 2009.01.14. 18:26:45
Valahol a kettő közt félúton.
Dátum: 2009.01.14. 18:09:56
Mondom volt reggel. Szerinted miért a múltidő?

Szia Cirmos! Dobj be te is pár kupicával.
Kage, nem megy ma a logika neked. A válaszolók 75%-a nem tudta. Én a 25%-ot erősítettem. Ebből hol jön neked, hogy nem tudtam?