Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.16. 12:08:23
Akkor vagy sok volt a reggeli feles, vagy elvonási tüneteid vannak az egy hétnyi vezetés miatt.
Dátum: 2009.01.16. 12:07:09
Pontosan. Nem tartom magam egy hiper intelligens embernek, és egy darab kvízmedálom sincs sajnos, de stabilan 42-45 között teljesítek az olimpián. A minden tekintetben legjobb eredményem 44 jó válasz 407 másodperc alatt, pedig valamennyit gugliztam is. Utólag mondhatnám, hogy simán ki lehetett volna keresni a maradék hatot is, de mivel nagy mértékben szerencsejáték, hogy milyen nehézségű kérdést kap az ember, nem lehet perceket szánni egy-egy kérdésre.

Emiatt nem megoldás az sem, hogy 10 perc alatt aki a legtöbb kérdést válaszolja meg helyesen, mert ahogy most is bejöhetnek kegyetlen kérdések, a 10 perces verzió tényleg színtiszta szerencsejáték lenne, mindig az nyerne, akinek a legtöbb egyszerű kérdés jutott. Hiába tud X sokkal többet az általános témákban Y-nál, ha neki bejön 2 fantasys, meg 3 focis kérdés, Y-nak pedig csak 1-1.
Dátum: 2009.01.16. 11:52:19
Persze, mert a feltevő nem tudja, hogy a kérdések minden világról közös adatbázisba kerülnek.
Az érdekes, hogy egy ilyen kérdés már volt itt a topicban is, meg egy másikat nekem is volt szerencsém törlésre értékelni. Ezek szerint ez is újratermelődő kérdés, és vannak idióták, akik el is fogadják.
Dátum: 2009.01.16. 11:47:53
Pedig neked már nincs reggel az alapján, hogy mikor szoktál kelni.
Dátum: 2009.01.16. 11:46:55
Szerintem maradjunk a bugyutánál. Ha mondjuk, Kassa, Besztercebánya, Szatmárnémeti, Kolozsvár, vagy hasonló lenne a negyedik, akkor jó kérdés lenne.
Az szerintem is elég valószínűtlen, lévén melegvérű emlősállat nagyon világos bundával, tehát nem egy pigmentben gazdag élőlényről van szó.

Szerintem sem bonyolult, de amíg van aki panaszkodik rá, hogy hogy jelet ilyen kérdést elfogadni, és még van aki meg is erősíti, hogy nem lehet, hogy ugyanoda érjen vissza, addig sajnos elég esélyes a kiesésre.
Dátum: 2009.01.16. 11:10:21
Az x. szintű állat nem x elnyelést ad, hanem csak x*y%-ot. A pontos képlet nem ismert, meg sajnos az arányok sem, de a lényege valami ilyesmi. Gondolj bele, öcsémnek most van 13. szinten 23. szintű állata, gondolj bele milyen durva lenne, ha ütésenként 23 pont elnyelése lenne. 3 harci körben 70 pont. És akkor ő még sehol nincs az élportyázók 50+ os állataihoz képest.
Dátum: 2009.01.16. 11:06:04
Könnyen beszél az akinek már van kennele. Akkor én sem szenvednék a szintlépős küldivel. De sebaj, most beidomítok egy új állatot, azzal a maradék két szint pillanatok alatt meglesz.
Dátum: 2009.01.16. 10:55:49
Miért nem kérdezel?
A vastagbőrről mondjuk nekem sincs sok tapasztalatom, mert akkora erőfölényből szoktak támadni engem, hogy szegény állat ígyis-úgyis kidől két-három csata után, de az intelligens kedvenc szerintem mindenképpen hasznos, hisz elősegíti az állat gyorsabb fejlődését, ami a lépjen x szintet küldikhez, vagy egy új, jóval erősebb állat fejlesztéséhez nagyon jól tud jönni. 10. szintjén egy csata alapesetben 15 tp, ezáltal nem 50 nyertes csata kell egy szintlépéshez, hanem csak 33,33, ezáltal 100 csatánként egy plusz szintlépés.
Egy medve elindul,megy dél,majd kelet,majd észak felé egy-egy-egy km-t.Ugyanoda ér vissza.
Milyen színű lehet?
fehér
fekete
barna
Nincs medve ilyen lehetőségek birtokában.


Ennek azt hiszem itt a helye. A másik topicban sajnos lelőttem a megfejtést, mert panaszkodtak rá, hogy milyen idióta, pedig színtiszta logika. Sajnos tartok tőle, így is ki fog esni 25%-on, mert nem lehet guglizni, gondolkodni kell rajta.

(nem az én kérdésem, úgyhogy nem szeretném, ha anyu csuklana emiatt)
Dátum: 2009.01.16. 10:13:33
Beismerem, Cicero írói munkásságáról én sem tudtam, és igazad van, hogy akkori viszonylatban a rómaiak sokkal műveltebbek voltak, mint a mostani politikusok, hadvezérek túlnyomó többsége.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy ha a felsorolt három személy közül valamelyiknek lett volna köze az enciklopédiához, akkor legalább érintőlegesen hallottunk volna róla az iskolában, amikor a fent nevezettek politikai és közéleti szerepéről tanultunk.

Valamint ha jól tudom, a középkori enciklopédiákat hosszú évekig, évtizedekig készítették a papok eldugott kolostorokban, puszta következtetés ez alapján, hogy a három ember szerteágazó közéleti tevékenységébe nem fért volna bele egy ekkora horderejű munka.

(Bízom benne, hogy egy kvízkérdéshez tartozó logikai következtetésekre alapuló eszmecsere, mely a kérdés minőségéről hivatott szólni, nem számít off-nak a kvíztopicban )
Dátum: 2009.01.16. 09:54:09
Azért, mert semmi nem bizonyítja, hogy nem a haverod rabszolgáját ütöd rendszeresen. Távol áll tőlem, hogy vádoljalak, én is listát vezetek azokról, akiktől nagyot szakítok, van akitől napokon keresztül 8 óránként 800-1000 LE jön.

De csak szűrőkkel az életben nem lehet kizárni annak a lehetőségét, hogy haver a város túlsó végéből regel egy karit, amivel csak vadászik, és várja hogy leüssem. Ez ugyanolyan rabszolgázás, mintha valaki magának regelne több karaktert, és azokat ütné rendszeresen, csak ez még bizonyíthatatlan is. Ennek a kivédésére igenis jó megoldás, hogy akiknek extrémen negatív a LE diffjük az összes szerzett LE-hez képest, azoknál bekapcsoljon egy autovédelem, és ne lehessen lerabolni őket.

Egyébként meg pont a gyémántok vannak ezzel legkevésbé szívatva a bónuszuk miatt, mert amíg nem redukálódik nullára a szerezhető LE az adott karakternél, addig sokkal többet tudnak szerezni, mint azok, akik nem gyémántként támadják ugyanazt.
Dátum: 2009.01.16. 09:44:49
Idézet: Darkshade - 2009.01.16. 09:34:41


Kinek a műve, a Disciplinarum libri IX, az első római encyclopedia?
Lucius Cornelius Sulla
Marcus Terentius Varro
Caius Iulius Caesar
Marcus Tullius Cicero


Ez mondjuk szerintem egy nagyon szép kérdés, és anélkül lehet rá válaszolni, hogy ismerném a művet.
Sulla hadvezér volt, kegyetlen diktatúrájáról ismert, történelem órán volt róla szó
Caesart gondolom nem kell bemutatni
Cicero filozófus, politikus, szónok, szintén történelemóra, mellesleg íróként prózai művek és filozófiai értekezések maradtak fenn tőle, tehát egy enciklopédia elég messze áll tőle.
Dátum: 2009.01.16. 09:33:18
Viszont!
Dátum: 2009.01.16. 07:52:58
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.16. 00:47:11
Idézet: Hörpilla - 2009.01.16. 00:20:26
Sajnálattal tapasztalom,hogy nem nagyon történik változás a kérdések értékelésében,amit a rengeteg friss hozzászólás is bizonyít.Nálam ez verte ki a biztosítékot:

Egy medve elindul,megy dél,majd kelet,majd észak felé egy-egy-egy km-t.Ugyanoda ér vissza.
Milyen színű lehet?
fehér(ez volt helyes válasznak jelölve)
fekete
barna
Nincs medve ilyen lehetőségek birtokában.

Nos,ahol ilyen "furfangos" kérdések átmennek a rostán, ott komoly baj van .És a legszomorúbb,hogy ez csak egy a sok közül,az olimpiáról nem is beszélve...


arról nem is beszélve, h ha nem megy nyugatra 1 km-ert, akkor nem érhet ugyan oda vissza...

Az a szomorú, hogy lefitymáltok egy ilyen, tisztán logikai kérdést, ahelyett hogy gondolkodnátok. 3 irányba megy 1-1 km-t és ugyanoda ér vissza. Tehát egy szabályos háromszöget járt be. Most képzeljetek a szemetek elé egy földgömböt, és próbáljátok rajta elhelyezni úgy ezt a háromszöget, hogy mindhárom irány teljesüljön.

Úgy van, Északi-sark egy pontja. Az Északi-sarkon milyen színű medvék élnek? Csak nem fehér?
Semmi furfang nincs benne, gondolkodni kéne. Én csak azt tudom mondani, még ilyen kérdést, még!

Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.16. 00:47:11

Ki az írója az Idő Kereke sorozatnak?
Robert Jordan*
Stephen King
Richard A. Knaak
Robert E. Howard

ez könyv? lehetne film-sorozat is
miért fontos, amiért ismerni kéne, figyelembe véve, h nem épp kötelező olvasmány?

Nem kötelező ismerni, de az én, a főhősére vonatkozó kérdésemre 42%-os a helyes válaszok aránya, ez pedig egy sokkal könnyebb kérdés, tehát nyugodtan megállapíthatjuk, hogy a többség biztosan jól tud rá válaszolni.
Dátum: 2009.01.16. 07:41:16
Kösz, akkor jól emlékeztem.

hogy hívják Pinokkió apját?
Bud Spencer
Orbán Jack
Terence Hill
Gepetto


Mondatot nagy betűvel kezdünk, nem tudok róla se én, se a helyesírás ellenőrző, hogy Pinocchio neve magyarosítva lenne, és idióták a válaszok.
Dátum: 2009.01.15. 23:49:45
Jó éjszakát mindenkinek. Ma valahogy nem bírom a kiképzést. Úgy látszik megerőltető volt ez a rengeteg erődvédés, meg marha billogozás.
Dátum: 2009.01.15. 23:27:30
Idézet: Miklós - 2009.01.15. 22:50:54
A szövetségi lapon nem lesz kint a taglista alapban, hanem egy gombra kattintva lehet majd lekérni.


Nem lehetne megoldani, hogy szövetségen belül ezen az oldalon lehessen azt is látni, hogy ki láthatatlan, és ki van a katakombában? Így hogy egy külön oldalra kerül, nem lenne olyan erőforrás igényes, mintha a főoldalon lenne kinn.
Dátum: 2009.01.15. 23:21:05
Nekem tetszett mindkettő!
Dátum: 2009.01.15. 23:07:53
Nem vagyok benne biztos, de mintha a három tünde gyűrűt nem sikerült volna az uralma alá hajtania.