Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Attól, hogy sokkal nagyobb hibákat is elfogadtak egyesek, nem indok rá, hogy a te hibádat elfogadják. Ha az elgépelés volt a probléma, elméletileg helyesírási hibával kellett visszakapnod, amit tudsz javítani és újra feltenni, nem számít rossz kérdésnek a végső elszámolásban.
Dátum: 2009.01.22. 14:38:50
Idézet: Kagemusha - 2009.01.22. 13:36:58
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.22. 11:17:25
Idézet: masterv - 2009.01.22. 06:58:23
Ha a játékosok nagyrésze kilövi a sportkérdéseket,az azért van,mert valószinűleg többségük nem konpetens abban a sportban.Akkor meg talán nem kellene erőltetni...


...Természetesen nincs helye minden ki hol játszik jellegű szemétnek, de azért az is vicces, hogy a nagy magyar sikereket firtató kérdések nem férnek bele egy művelt magyar ember szemléletébe...

Igazad lehet. Azonban hogy Drogba, Ronaldo etc. hol rúgja éppen a bôrt vagy más hasonló baromságok már igenis a speciális kategóriába esnek.


Szerintem ugyanarról beszélünk.
Dátum: 2009.01.22. 13:26:52
16. szinten? Ne csak 25. szintben gondolkodj!
Egyrészt már szerepel, másrészt rosszul fogalmaztad meg, mert az elfújás után még jó hosszú ideig 5 darab gyertyád lesz.
Dátum: 2009.01.22. 12:11:07
Hát, igaz hogy alacsony sajtolással, de egy 6. lépett szintű vérszomjas manóért valami 700 LE-t kaptam. Nem mondhatnám, hogy megéri.
Dátum: 2009.01.22. 12:05:02
Szintén csak kibic vagyok és elnézést az off miatt, de elárulod, miféle veszteséggel jár a katakomba addig a pontig, amíg nem csorog túl a csp? A pp nyilván korábban túlcsordul, de ha az embert folyamatosan ütik, az úgyis 90-100 között stagnál. Az egyetlen lehetséges veszteség a térkapu pont, de azt meg úgy sem tudod kihasználni, eddigi tapasztalataim alapján cirka 25%-ot tud odasózni a fránya szörny, ha 15%-on vagy sok esélyed úgy sincs.
Dátum: 2009.01.22. 11:53:53
Folytasd: 2 - 6 - 18 - 54 - 162 - ???
486
450
546
480


Ilyeneket muszáj?
Jogos, akkor tényleg nem esett le, hogy jön ide az egy kilométeres szélességi kör.
Dátum: 2009.01.22. 11:27:09
Igaz, végülis a TP fejlesztői környezetben használt nyelvet is Turbo Pascalnak nevezik már, de alapvetően akkor is a program kapta a Turbo Pascal nevet, mert ha jól tudom egyszerűbb és felhasználóbarátabb a Pascalnál az "értelmes" parancsszavak miatt, ezáltal gyorsabb a programozás vele, mint Pascallal, vagy C-vel.
Dátum: 2009.01.22. 11:17:25
Idézet: masterv - 2009.01.22. 06:58:23
Ha a játékosok nagyrésze kilövi a sportkérdéseket,az azért van,mert valószinűleg többségük nem konpetens abban a sportban.Akkor meg talán nem kellene erőltetni...


Nem kívánom újraéleszteni a vitát, csupán erre a mondatra reagálnék. A játékosok nagy része nem hogy nem kilövi a sportos kérdéseket, de gyártja őket, különben nem lenne ennyi ami miatt moroghattok páran. Természetesen nincs helye minden ki hol játszik jellegű szemétnek, de azért az is vicces, hogy a nagy magyar sikereket firtató kérdések nem férnek bele egy művelt magyar ember szemléletébe. Szerintem igenis illik ismerni Puskást, az Aranycsapatot, Albert Flórit, Papp Lacit, Kokot, Egerszegit, Cseh Lacit, a Kemény féle vízilabda válogatottat, Talmácsit, Kolonicsot, és még lehetne sorolni. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, engem büszkeséggel tölt el, ha egy nemzetközi világversenyen a Himnuszt játsszák, vagy ott figyel egy nemzeti színű melegítő a dobogón.


Idézet: Crimson - 2009.01.22. 09:57:45
Ki építtete a pécsi dómot?

Nem gondoltam volna, hogy kábé István idején már ennyi török volt az országban. Ide jártak dolgozni, vagy mi a tököm?
Avagy ne keverjük a dómot a dzsámival.


Ráadásul építtette.
Idézet: Sir Ny - 2009.01.22. 10:49:20


Az alábbi szerzők közül ki nem kapott Irodalmi Nobel-díjat?
Franz Kafka
Henryk Sienkiewicz
Gabriel García Márquez
Hermann Hesse

irodalmi; kakukktojás.

Idézet: Sir Ny - 2009.01.22. 08:38:58


Melyik NEM fiú név ?
Alex
Antal
László
Alexandra

szóközkérdőjel, kakukktojás.

Sir Ny, ezek nem kakukktojások, mert egyértelműen meg van határozva a szűrési kritérium.
Idézet: Sir Ny - 2009.01.22. 08:38:58


A gyűrűk ura c. filmben, ki áldozta fel magát az első rész végén?
Aragorn
Legolas
Gandalf
Gimli

Gyűrűk ura, és mértpont a filmben? mértnem a könyvben?

Azért mert a könyvben az első résznek ott van vége ha jól emlékszem, hogy Frodoék megérkeznek Völgyzugolyba. Egy kötetben jelentek meg, de ha jól emlékszem mindhárom könyv két részből áll.
Dátum: 2009.01.22. 11:00:12
Honnan származnak a bonsai növények?
Vietnam
Kina
Japán
Tajvan

Kína
Mi a Turbo Pascal?
programozási nyelv
sebességgyorsító gomb
gyorsmásoló program
sebességgyorsító program

Emlékeim szerint a Pascal a programozási nyelv, a Turbo Pascal egy szoftver.
Melyik NEM csokoládé?
Boci
Mars
Orbit
Snikers

Debil
Milyen zápfog felülete a növényevő állatoknak?
redős
tarajos
recés
gumós

Milyen A zápfog...
A LAZIO melyik olasz város focicsapata?
Torino
Firenze
Milano
Roma

Szép magyarosan leírt városnevek
A kviz olimpián megnyerhető medál milyen előnnyel jár?
1%-al több tp-t kapsz minden egyes portyád után
1%-al több lélekenergiát kapsz portyáid során, ha nagyobb szintü ellenfelet támadsz
1%-al több tp-t kapsz minden egyes vadászatod után
1%-al több lélekenergiát szerezhetsz vadászataid során ha jól válaszolsz a kvizkérdésre

kvíz, szintű, kvízkérdés, %-kal
Hány Oszkár-díjat kapott a Titanic című film?
11
10
9
12

Oscar-díj
Darwin már szerepel legalább egy példányban, az meg finoman fogalmazva le van ejtve, hogy két-három ember miről vitatkozik, Laci az idei szereplésével kivívta azt, hogy egy magyar embernek igenis legyen illendő tudni az eredményeit!
Dátum: 2009.01.21. 19:43:31
ki 2009 ben a arany labdás ?
runey
ronaldo
backham
c.ronaldo

Helyesírás rulez! Ráadásul Cristiano Ronaldo 2008-ban kapott Aranylabdát, csúnya lenne, ha már januárban tudni lehetne, kit választanak majd az év játékosának...
Melyik FIFA játékban volt elöször magyar kommentár?
06
05
08
07

Atomspec
Dátum: 2009.01.21. 17:10:38
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.21. 17:00:28
Mikor volt a "Dózsa Győrgy féle paraszfelkelés"?
1526
1514*
1541
1456

egy t kimaradt...


Valamint szerintem Györgynek hívták.
Dátum: 2009.01.21. 16:23:50
Mit/Kit ne itasson a síró gyermek a közmondás szerint?
A halakat?
Az egereket?
Miki egeret?
A három lábú fataligát?


Eddig azt hittem, egy kvízbe csak egy kérdés kell.
Rákeresés után már én is.

A gondolatmenetem jó volt már reggel is, csak akkor még nem álltam neki végignézni, melyik milyen messze van az Egyenlítőtől.
Dátum: 2009.01.21. 14:26:05
Na jó, de a ződ poénnak elmegy, feltéve ha nem kvíznek van feltéve.
Dátum: 2009.01.21. 13:24:16
Mi az sárga és öt betű?
Citrom.
Barack.
Sárga.
Piros.


Warning! IQ Low!
Dátum: 2009.01.21. 13:06:35
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.21. 12:57:24


Idézet: Langel - 2009.01.21. 12:56:57
Milyen színű az abszint?

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kizárólag zöld színben létezik.

A válaszok között volt, hogy Zöld tündérnek is nevezik, ami igaz... Szóval akkor elvileg két helyes válasz van, és nem csak az hogy zöld.
Én személy szerint (bár nem szoktam inni ) ismerek 3 színben (zöld, piros, fekete)


Pontosan. Néhány oldallal ezelőtt van egy mondhatni átfogó összefoglalás az abszintról, ott is írtam, hogy a modern koktélreceptekbe nem mindig passzol a zöld szín a többi alapanyag színvilága miatt, ezért most már többféle színben is gyártják.
Mivel összesen annyi infót találtam hirtelen, hogy a 2006-os EU dohánytörvény ellenére 2011-ig szerződést hosszabbítottak, és bár a Jégember miatt jelenleg a Ferrarinak drukkolok, nincs előttem az összes autó, ami 2008-ban indult, nem voltam benne biztos, hogy valahol Ázsiában pl nem volt rajtuk a felirat, ezért csak azt írtam, ami tuti. Köszi a pontosítást. Martiniről én is csak most találtam cikket hogy kiszáll, én sem tudtam eddig.

Zoltaszon, nem nézünk hülyének, hisz a Voda évekig volt a Ferrari egyik főszponzora, rengeteg Ferrari Limited Edition telefon forgalmaztak, McLarennel ilyet még nem láttam.