Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ne kérdezz olyat, amire egy első szintű, szövetségbe nem tartozó játékos nem tudhatja a választ. Amit egy frissen regisztrált játékos nem tudhat, az speciális.
Dátum: 2009.01.23. 15:34:24
Neked pedig felhívnám a figyelmedet a kérdőjel előtti szóközre, ami a magyar helyesírás szabályai szerint hiba, tehát igenis helyesírás hibás az idézett kérdés. Elég baj, hogy ilyen fel sem tűnik, mikor azt az egy mondatot meg nagyítóval vizsgáltad.
Dátum: 2009.01.23. 15:30:28
Nos, nem egészen. Való igaz, hogy a Ford eredetileg amerikai autó, de már valamikor a II. világháború előtt megalapította Németországban az európai Ford gyárat. Az összes európai Ford típus német autó. Sőt, volt amit utána visszaexportáltak Amerikába is. És nem csak arról van szó, hogy Kölnben rakják össze az amerikai tervek alapján, két teljesen különálló cég.
Dátum: 2009.01.23. 13:31:03
A másolás a legnagyobb elismerés.
Egyébként van cirka 80-90k kérdés, azok közül szerinted hány olyan van, ami egy-egy ismert magyar mű szerzőjére kérdez rá? Ráadásul a 4 válaszlehetőségből ha én tenném fel a kérdést, kb annyit változtatnék, hogy Kemény Zsigmond helyett Móricz Zsigmondot, vagy Gárdonyi Gézát írnék, mert Fekete ugye adott, Jókait és Mikszáthot meg személy szerint a legnagyobb magyar íróknak tartom, akiket nem hagynék ki egy ilyen kérdésből.
Tudom, naív vagyok, de egy kicsit nagyobb fokú kreativitást tételezek fel az emberekről, mikor olyan kérdéssel találkozom, amit hónapokkal ezelőtt már hasonló formában feltettem.
Dátum: 2009.01.23. 12:54:15
Idézet: Liadas - 2009.01.23. 12:45:28

Melyik nem kitaszított/kiválasztott?
Demandred
Mesaana
Asmodean
Samuel x
He?


Idő Kereke sorozat, a Sötét Nagyúr szolgálatában álló leghatalmasabb személyek. A jó oldal szerint Kitaszítottak, mert a halhatatlanságért cserébe letértek a helyes útról, a rosszak szerint Kiválasztottak, akik arra lettek rendelve, hogy a Nagyúr akaratát érvényesítsék. Valahová 50% körülre tenném, hogy mennyire spec, mert a saját, sorozatra vonatkozó kérdésem 50% körül fut, tehát azért elég sokan ismerik, és a kérdés tulajdonképpen mondhatjuk, hogy a negatív főszereplőkre vonatkozik.
A helyes válasz egyébként elég félrevezető, mert az egyik Kitaszítottat Sammaelnek hívták.
Dátum: 2009.01.23. 12:10:07
Az eredeti közmondás: Lassan járj, tovább érsz. A tovább élsz-es verzió a mai felgyorsult autós közlekedés szüleménye.
Dátum: 2009.01.23. 12:01:17
Valóban spec kicsit, hogy napra pontosan kérdezi. Hogy miért olyan nagy szám? Mert úgy 30 évig volt a közép és kelet európai közlekedés szimbóluma.
Dátum: 2009.01.23. 11:58:03
A kérdés problémájában van némi igazságod, de ha úgy vesszük, a kérdés az, hogy melyik VÁROS közelében. Tiszasziget pedig csak egy ~1700 fős község a szegedi kistérségben, tehát a kérdésre Szeged a helyes válasz, mert Tiszasziget nem város.
A másik kérdésedre:
Igen, Hatsepsut a kvízadmin, és folyamatosan olvassa ezt a topicot, és a valóban problámás kérdésekkel kapcsolatban intézkedik. Amit kell, töröl, a hibásakat javítja, a speciális megjelölésűeket, meg elbírálja, hogy megy vagy marad.
Dátum: 2009.01.23. 11:37:52
Most hogy kiveséztem az eddig elhangzottakat, jöhet a feketeleves.
Melyik operációs rendszer jelent meg legelöször az akábbiak közül?
Windows Millenium
Windows Vista
Windows Xp
Windows 98

legelőször, alábbiak, Millennium
Milyen gyors a vodafone 3G internet?
5000 Kbps
7200 Kbps*
6000 Kbps
10000 Kbps

spec
Melyik szakértelem fejlesztésével kapsz újabb harci köröket?
szívósság
másodlagos támadás
szinguláris ismeretek
kronokompenzáció

spec

Úgy látszik szerencsém volt, 20 kérdésből össz-vissz 3 problémás.
Dátum: 2009.01.23. 11:32:11
Idézet: LSDestiny - 2009.01.22. 23:21:14

A "Hitler" szó/név miért tiltott kérdésfeltevésnél? Akkor a történelemkönyvekből, TV műsorokból, családnevekből (mondjuk biztos már akinek az volt megváltoztatta) is törölni kéne....
Nem nagy gond, mert helyettesítettem a "Führer"-el, de egy általános műveltségi történelmi kérdést így nem lehet normálisan feltenni...

A rendszer korlátaiból adódóan a kvíz tiltólista, és a karakternév tiltólista ugyanaz. Hitler neve természetesen a kvízbe beférne, de gondolom érthető, hogy az kicsit csúnya lenne, ha Hitler, Sztálin, Mussolini nevű karakterek rohangálnának a játékban, mert aki ilyen nevet választ, az egyértelműen hirdeti a szélsőséges, rasszista politikai nézeteit, ami egy online játékba nem fér bele.

Idézet: Sir Ny - 2009.01.23. 09:51:52

Mzperx jól mondta, speciális okokból Pest megye székhelye. érted? speciális okok. tudod, ha valaminek az okai speciálisak, az még nem mentesíti a tényszerűsége alól. tehát Pest megye székhelye. most azt akarod bemagyarázni nekem, hogy Pest megye székhelye az nem Pest megyébe tartozik?
azért érzed. a saját érveteket hozom fel ellenetek. ez a profizmus. (igazából nem ez, igazából a profizmus az a "Szakszerűség, szakmai jártasság.")

Jól csinálod, csak nem eléggé. "Speciális okokból" Pest megye székhelye. Ha Pest megyéhez tartozna, nem lenne szükség speciális okokra ahhoz, hogy székhely lehessen. Budapestet Pest megye veszi körül, de közigazgatásilag különálló egységet képez. Ha az ember elhagyja autóval Pestet, akkor lehet látni az utak mellett a Budapest vége, Pest megye kezdete táblákat.

Idézet: Zoltanszon - 2009.01.23. 10:58:20
Utánanéztem, jól sejtettem. Ha Svájc van megjelölve válaszként, nincs a kérdéssel hiba. Ha nem akkor meg szerintem csak a választ kell kicserélni, nem a kérdést törölni.


Kicsit olvasd át azt a kérdést.
hol NEM a bal oldalon vezetnek. Nyilván Svájc a jó válasz, mert a másik háromban balratartás van, és Tkuzma írta, hogy pont fordítva sikerült feltennie a kérdést. Azzal egyetértek, hogy a kérdést nem kell törölni, de a NEM szócskát ki kell venni belőle.
Te is elmehetnél lottózni.
Hiába pontoz valaki lefelé mindenkit, Zoltanszon és Cirip igazat mondott. A kérdés ez egyik sem válasz miatt lett visszadobva, és ahelyett, hogy hülyegyerekezel, abba gondolj bele, hogy szó nélkül kaphatott volna a kérdésed rossz kérdés - hibás válaszok értékelést is, amikor nincs lehetőséged másik választ beírni, és a rossz kérdés számlálód is nő. Sőt, vannak akik a hasonlóan kreatív válaszokat azonnal törölnivel honorálják. Így mindjárt más a hülyegyerek fekvése...
Egyébként köszi a képet, erről mostmár biztosan tudom, hogy ha javításra küldök vissza kérdést, akkor nem számolja fel rossz kérdésnek.

Idézet: FireFrog - 2009.01.23. 10:10:48
Ha már személyeskedsz, ahelyett, hogy segítenél, akkor megkérdem, az említett két megfogalmazás közül melyik ütött mellbe?
Vagy mégsem kérdem meg, majd kitalálom.


Zoltant nem tudom, mi ütötte mellbe, engem az, hogy jó szándékú értékelőket kapásból lehülyegyerekezel, anélkül hogy átgondolnád, mi lett az értékelés, és mi lehetett volna. Mert ezek a kérdések pontosan csak a hülyegyerekeknél mennek át.
Dátum: 2009.01.22. 23:18:54
Semmi, Drakin 8. szinten van, a Legenda 7. fejezetében.
Dátum: 2009.01.22. 23:17:12
Sir Ny, ne kötözködj mindig, mert nem tesz jót a megítélésednek. Nem tudom hallottál-e már a Vatikánról, vagy San Marinoról, területileg mindkettőt Olaszország veszi körül, sőt, a Vatikánt még Róma is körülveszi, mégis mindkettő önálló országként van nyilvántartva. Budapestet Pest megye veszi körül, mégis önálló területi egység, nem tartozik Pest megyéhez.
Valószínűleg azért nem találkoztál vele, mert tiltott szó

Egyébként mindegy, gogy valami teljesen hétköznapi tárgy, ha egy tiltott betűkombináció szerepel benne, akkor nem lesz jó. Teljesség igénye nélkül: szarvas, kakas, faszén, kőszív, basszusgitár...

Mivel a különböző ragozási módok, és az emberi találékonyság miatt, az obszcénnek tekinthető szavak szótöve joker karakterekkel kiegészítve szerepel a tiltólistán, hiába értelmes, szép magyar szavakat akarsz használni, ha azokban obszcénnek tekinthető szótöredék van.
Dátum: 2009.01.22. 22:59:50
Lassan megtanul írni a srác.

Khetty! Önmagában biztos jó az a tea(vagy egy kis rummal ), de a Stubb féle sör után...
Dátum: 2009.01.22. 18:15:12
Viszont láthatatlanul nem tudsz portyázni, térkapuzni, vadászni meg nem éri meg, tehát ugyanott vagy mint a katakombában, csak itt még egy halvány esély van rá, hogy jön egy sokkal erősebb, aki átüti a láthatatlanságot.
Dátum: 2009.01.22. 18:12:45
Biztos! Stubbnak nagyon finom a söre, de az a borzalmas ízű tea, amit utána Khetty itatott velem...
Brrr, kiráz a hideg, ha csak rágondolok.
Dátum: 2009.01.22. 18:09:29
Idézet: masterv - 2009.01.22. 16:55:58

Melyik csapat nyert 1965-ben VVK kupát?
Ferencvárosi Torna Club
Fc Barcelona
Juventus Fc
Videoton Fc

Szerinted, Gau? Ez ugye nem történelmi?


Nem nyert! A VVK az UEFA kupa "őse", és '65-ben a Fradi nyerte meg. Ez inkább a 6:3-hoz közelítő eredmény.
Dátum: 2009.01.22. 18:04:36
Sőt, én se, bár a sztori alapján éppen arra vendégeskedem.

Sziasztok!