Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Hali
Nagyon csinos karakter, gratulálok
Te jösz a 3. Világra? Ha igen segíthetnél nekem egy picit, amiért nagyon nagyon hálás lennék!
Annyit kell csak tenned, mikor csinálsz egy karaktert az új világon (3.) beírod hogy Puska ajánlotta a szervert.
De ne a gyors reggelésre nyomj, hanem csinálj egy új e-mail címet.
Téged ezért semmi hátrány nem ér én viszont nagyon nagyon boldog lennék.
kérlek szépen segíts! (Ha esetleg van már ott karaktered és nem írtál be senkit beírhatnál engem, ha mást nem csinálsz oda egy másikat.)
Remélem segítesz kérlek ne vedd tolakodásnak az üzenetemet
További szép napot! üdv Puska


Legalább 10 magas szintű, láthatóan őskövet vásárló ismerősömről tudom, hogy megkapta ezt az üzenetet. És ők csak azok, akik megosztották velem ezt az információt.
Ez részemről teljes mértékben kimeríti az ajánlással való visszaélés fogalmát.
Fontos figyelmeztetés! A fenti rendszert kizárólag új játékosok szerzésére használhatod. Nem élhetsz vele vissza oly módon, hogy több karaktert regisztrálsz, és azok egymást ajánlják. Fenntartjuk a jogot, hogy a visszaélőket a játékból teljesen kizárjuk.
Dátum: 2009.01.27. 12:39:52
Melyik a testben termelődő neurohormon, mely a boldogságérzettel áll kapcsolatban, és hiánya szorongást okoz?
riboflavin
dopamin
adrenalin
inzulin

Kicsit spec érzésem szerint
Mi az az Airsoft?
nincs ilyen
bungee jumping
levegő egymásra való fújása
6 mm átmérőjű műanyag golyókkal, élethű fegyverekkel való csataszimuláció élőben

a nincs ilyen nem válasz
Milyen diák volt Nyilas Misi ?
Szatmári
Aradi
Debreceni
Pesti

szóközkérdőjel, meg ihgazság szerint kis betűvel illene a válaszokat
Minek az ura volt Zeusz, a görögök főistene?
alvilág istene
háború istene
mennydörgés, villámlás, jóslás, égbolt istene
szerelem istene

A jóslás istene Apollón volt
Melyik galdiátor típus küzd hálóval és szigonnyal?
Secutor
Veles
Thraex
Retiarius

Spec gyanús, bár tök jó oldalt találtam róluk.
Melyik ásványvizet reklámozza Figo a focista?
Szentkirályi
Civis
Jana
Appenta

Reklám
Melyik a legújabb Grand theft auto?
Vice City
IV
San Andreas
III

Mikor?
Többek között milyen anyag is található a mák "nedvében" ?
LSD
Ópium
Kokain
Heroin

Egyrészt drog, másrészt pontatlan. A máktea nem ópiumot tartalmaz, hanem morfint és egyéb alkaloidokat, amik nagyjából azonosak az ópium alkotóival.
Kik építették a piramisokat?
gallok
egyiptomiak
rómaiak
főníciaiak

Hiányzik az alábbiak közül, mert az inkák és a maják szintén híres piramisokat építettek.
Min vonult be Jézus Jeruzsálembe?
birkán
szamaron
lovon
kecskén

szamáron
Az értékelők valószínűleg benézték a Hedviget. Első ránézésre én is majdnem beírtam, hogy elszúrtad, mert a Jácint a fiúnév.
Csak én megnéztem még egyszer.
Dátum: 2009.01.27. 00:02:48
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.26. 23:35:44


Idézet: Darkshade - 2009.01.26. 17:18:28
Melyik a hét első napja?
hétfő
szombat
vasárnap
péntek

Primitív.
Angolszász vidéken vasárnappal, Izraelben szombat este (a Sabbath ugye péntek sötétedéssel kezdődik), az arab világban pedig a szombat neve első nap, a vasarnapé második nap stb. Csak úgy okulásként...


De mivel nem jelezte, hogy milyen viszonyítási rendszer szerint kérdezi, az alapértelmezett a Magyarországon használatos hétfői hét kezdés, tehát primitív.
Persze, jelen pillanatban pontosan érthető kérdést tettél fel, ezt szerintem nem vitatja senki. De ha azt írod, hogy jelenlegi, akkor az évek múlva is úgy fog szerepelni, hogy jelenlegi, amikor könnyen lehet, hogy a helyes válasz nem is lesz ott a négy között. Ilyen kérdéseknél legközelebb figyelj oda, hogy a most, jelenlegi, jelenleg, eddig, stb időhatározók helyett, vagy legalább mellett legyen egy dátum, ami jelöli, hogy az a jelenidős állapot mikor is van.
melyik együttes énekli a közeli helyeken című dalt?
depresszió
Tankcsapda
bikini
junkies


Csak helyesírási hibával akartam visszadobni, a nagy kezdőbetű hiányok miatt, de csókoltatom a kedves kérdésfeltevőt, a Depresszió egyetlen feldolgozása a Közeli helyeken, tehát két helyes válasz van. Pozitívum, hogy legalább a Bikini volt megjelölve helyes válasznak, mint eredeti előadó.
Dátum: 2009.01.26. 20:06:42
Ki lett az év focistája ?
Lionel Messi
Cristiano Ronalldo
Steve Gerrard
Fernando Torres

Egyrészt melyik év focistája, másrészt Ronaldo
aKI KERES AZ.............???
NYER
ELFÁRAD
NEM TALÁL SEMMIT
TALÁL

Az a fránya CapsLook
Mi Magyarországon a hivatalos fizetőeszköz ?
Jen
Forint
Rubel
Frank

szóközkérdőjel
Dátum: 2009.01.26. 17:55:09
Egyáltalán nem tartozik ide. Hibát maximum te követtél el, hogy ennyire kicentizve parkoltál a szintlépés előtt. A játékban minden pontosan úgy történt, ahogy annak történnie kéne.
Dátum: 2009.01.26. 16:39:21
Mi található a szakértelmek alatt?
egyéb
karakterlap
eddigi csatáid
küldetések

primitív
Amilyen .. .........., olyan a fogadjisten. Melyik kifejezés hiányzik az ismert közmondásból?
a törülköző
az adjonisten
a kedvem
a jónapot

Ezeket muszáj erőltetni?
Melyik híres sorozat szereplője Jockey Ewing!?


Felesleges felkiáltójel
Hányadik felyezetben találkozhatsz Drakin-al?
8. felyezetben
7. felyezetben
6. felyezetben
5. felyezetben

nc
Melyik ezek közül amelyik nem energiaital?
Redbull
Traubisoda
Hell
Bomba

amelyik?
Hányadik szinten jön be a bénítás? Úgy 25 körül? Akkor mi ha nem speciális?
Dátum: 2009.01.26. 14:44:04
Részemről nincs akadálya, bár csak abban az esetben érdemli meg a lágyszívű elbírálást a kérdés, ha a másik három válasz viszont remek.
Dátum: 2009.01.26. 14:32:36
Melyik nem magyar betű?
ő
d
á
&

A "&" tudtommal nem betű, hanem írásjel.
Milyen telefonnal történt az első mobilhívás?
Ericsson
Alcatel
Motorola
Nokia

Ezt honnan kéne tudni?
Mit jelent az angol Wizard szó?
szolga
őreg
pap
Mágus

A wizard szó varázslót jelent, a mágus az mage. Mellesleg mágus kisbetű, öreg rövid ö.
Melyik országban kezdődött a nagy gazdasági világválság?
Japán
USA
Németország
Anglia

Most hogy így nagyjából éppen túl vagyunk egyen, mégis melyikre gondolt? Bár érdekes módon eddig mindig Amerikából indultak.
Melyik nem egy processor típus?
Athlon
Tuiron
Pentium
Celeron

talán processzor
Az alábbiak közül melyik fogkrém márka?
Axe
Fa
Rexona
Colgate

színvonalas
Egy parasztnak 11 báránya van. Kilencen kívül mind elpusztul. Hány báránya marad a parasztnak?
2
9
7
13

Ez még mindig itt van?
Dátum: 2009.01.26. 14:01:34
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.26. 02:01:48


lan, akkor itt az ideje neked is visszamenni az iskolapadba
a magyar tanárom ha mást nem is, de ezt belémverte, h a dátumot hogy írjuk helyesen, de ha gondolod lapozz fel egy helyesírási szabálykönyvet, úgy látom te ráérsz, és ha olvasni is tudsz, biztos nem okoz gondot...


Már utánanéztem, mielőtt beírtam a második hozzászólásom, mert veled ellentétben én szeretek csak olyan dolgokról vitatkozni, amiről bizonyságot szereztem, hogy jól tudom.
A keltezés

293. Az évszámot mindig arab számmal írjuk, s utána pontot teszünk; a hónap neve teljesen kiírható vagy rövidíthető, illetőleg jelölhető római számmal is, arab számmal is; a napot mindig arab számmal írjuk, s utána pontot teszünk.



A macival meg önmagadnak mondasz ellent. 4,5 percig gondolkodtál rajta, de nem jöttél rá a csavarra, ezért törlést adtál neki, de arra viszont emlékszel, hogy már ki lett tárgyalva ebben a topicban, tehát maximum már szerepelt lett volna a korrekt értélkelés.
1. Akkor miért nem kerested vissza a megfejtést, és miért adtál neki törlést már szerepelt helyett?
2. Pontosan ebben a topicban, az előző kitárgyaláskor Hatsepsut megjegyezte, hogy sajnos nem került be a kérdés, mert nyilván azok az értékelők is úgy gondolkodtak mint te, ha "nekem" túl nehéz, akkor törlést neki.

Részemről lezártnak tekintem a vitát, mert felesleges szócséplés tovább ragozni.
Egy jó tanács még zárszóként: ha ilyen fergeteges színvonalon folyt az osztályotokban a nyelvtan és történelem oktatás, akkor ilyen kérdésekbe inkább ne köss bele, mert csak magadat járatod le velük.
Dátum: 2009.01.26. 00:22:34
Én is elköszönök mára. Azaz tegnapra.Sziasztok, jó éjszakát!
Dátum: 2009.01.26. 00:20:27
Ilyen viszonylatban igazad van.
Dátum: 2009.01.26. 00:12:07
Ezt tök jól elmondtad, csak éppen nem az volt a kérdés hogy azonosítsuk be a meséket, hanem ha figyelmesen megnézed a kvízt, akkor azt kérdezik, hogy melyik mesében szerepel, a válaszok viszont a ki volt Csibészke kérdésre adnak választ.
Dátum: 2009.01.26. 00:09:21
Arról már lekéstél!
Dátum: 2009.01.25. 20:34:08
Mit jelent: autoritter?
Gépkocsis lovag.
Tekintélyelvű, quasi diktatórikus*
Lovagi kódex szerint élő
Nem jelent semmit.

Az autoritter nem jelent semmit, max automata lovagot. Amire a kérdésfeltevő gondolt, az az autoriter. Szerintem érdektelen lexikális.
Dátum: 2009.01.25. 18:25:21
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.24. 11:24:53

Nem akarsz inkább visszaülni az iskolapadba? Mert ez kapásból történelem és nyelvtan egyes.


lan akor itt az ideje neked is visszaülni, mert te meg olvasni nem tudsz...
szerinted poénból írtam, h nem tanították?
általánosban 1 évig nem volt töri órám, mivel idegösszeroppanást kapott a töritanárom
középiskolában meg egyre többet kéne tanítania a töritanárnak egyre kevesebb idő alatt, ezért vezették be a társadalomismeret órát, h azzal adjanak több órát
mivel az én osztályom nagyon lemaradt az anyaggal sok dolgot ki kellett hagynunk, és kevésbé részletesen adták le az anyagot
nem volt rá idő
és mivel nem érdekel olyan nagyon a töri nem néztem utána...


Az olvasni tudásommal semmi gond nincs, azt írtad, hogy mivel NEKED nem említették történelem órán, ezért biztos nem kell napra pontosan tudni. Tudod, attól, hogy az osztályotok el volt maradva töriből, a tankönyvben napra pontosan benne van Hirosima és Nagaszaki dátuma, amit ha érettségire nem tudsz, töritanártól függetlenül a vizsgabiztos simán póttételt húzathat veled, lévén a második vh. egyik legfontosabb dátumai, vagyis az nagyon rossz indok, hogy nektek azt nem volt időtök megtanulni.
A nyelvtan egyest pedig nem a hozzászólásod minőségére kapod, hanem erre az egy mondatra:
egyébként a dátumokban a nap után nem kellene pont, kivéve persze, ha az a mondat vége

Ha valamit nem tudsz, akkor inkább ne írj semmit, de ne írj baromságot csak azért, hogy beleköss valamibe.


A macis értékelésedhez meg csak gratulálni tudok. Ahelyett, hogy elgondolkodnál egy nem is túl nehéz logikai feladványon, egyből törölnit adsz rá, mert neked kínai. És akkor csodálkozunk, hogy miért kapnak jó kérdések méltatlan értékelést...
Dátum: 2009.01.25. 17:44:48
Szerencséd van, már eladtam a gránitom