Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.28. 18:23:26
Petőfi Sándor legelőször hol olvasta fel a Nemzeti Dalt?
Egy sörözőben.
A csatatéren.
Egy kávéházban.
Egy stadionban.


Ebből van olyan is, ami nevén nevezi a Pilvax kávéházat. Az egyik (ez) felesleges.
Dátum: 2009.01.28. 17:51:24
Hogyne lenne. Ugyanazt, amit én a 220. Szinvnek szóló részében. Csak olyan jó kötözködni.
Nem tehetek róla cement természetem van.
Dátum: 2009.01.28. 17:49:42
Hát most én is dühöngtem egy sort. 40-ig elmentem szépen komótosan hibátlanul, és az utplsó 10ben elszúrtam vagy 5-öt olyan idióta kérdések jöttek.
Dátum: 2009.01.28. 17:45:18
A könyvből „trilógia” lett, melynek öt (vagyis inkább hat és fél) része van (mutatva a sajátos adamsi humor jeleit):

* 1. Galaxis útikalauz stopposoknak (1978. – rádiójáték; 1979. – könyv; 1981. – tévéjáték; 2005. – film)
* 2. Vendéglő a Világvégén (1980; Restaurant at the End of the Universe)
* 3. Az élet, a világmindenség meg minden (1982; Life, Universe and Everything)
* 4. Viszlát, és kösz a halakat! (1984; So Long, and Thanks for all the Fish)
Dátum: 2009.01.28. 17:43:54
Azért csak regelj, aztán elfér az a kari a toplista alján, míg beilleszkedsz odakinn. Byzon is csak heti 3 napokat fog tudni játszani.
Dátum: 2009.01.28. 17:41:49
Köszi!
Dátum: 2009.01.28. 17:39:39
Azért szemét ez a kérdés, mert egy burkolt kakukktojás, ami tiltott. Mégis mi alapján nem illik az egyik válasz a többi közé? A harmadik, mert az magánhangzóval kezdődik? A negyedik, mert abból film is készült? Vagy az első, mert az nem helyesen van leírva?
Na melyik nem illik ide, soroljam még?


Gau84, maradjunk abban, hogy ezek nem mondatok, vagy idézetek, hanem könyvcímek.
Dátum: 2009.01.28. 17:23:59
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.28. 14:58:44
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.28. 14:01:20
Az alábbi dalok közül melyik bibliai ihletettségű?
Metallica: Wherever I May Roam
Boney M: Rivers of Babylon
Boney M: Rasputin
Metallica: Unforgiven II

Szeretjük mindkettőt, de kicsit nehéz kapásból mind a négyet felidéznem, hogy válaszoljak.
Tudom, nem vehető alapnak, de azért némiképp súg az a Rivers of Babylon nem?


Kövezz meg, de nekem Babilonról első körben az ókori Mezopotámia, és Hammurapi jut eszembe, Bábel pedig számomra a toronyról ismerős, nem a folyóiról.
Nagyon szívesen
Csupán annyi, hogy egy 20. szintű felszerelés után érdeklődsz, amit egy átlagos alacsony szintű játékosnak esélye sincs megválaszolni.
A wiki nem hivatalos adatbázis, ezért csak az tud róla aki olvassa a fórumot, azt meg úgy 10% körülre tenném, jellemzően régebbi játékosok.
Dátum: 2009.01.28. 14:21:08
Ezt nem vitatom, vannak ilyen nevek. Megfelelően tálalva részemről mind befér.
Dátum: 2009.01.28. 14:17:35
5+(3*2)-1*(32-48)=?
-5
27
-27
5

Legalább helyes a végeredmény...
Mi történik ha vadászaton helyesen válaszolsz egy kérdésre?
kapsz 6 őskövet
+10% LE-t kapsz az adott vadászatra
semmi
gratulálnak neked

A kérdés normálisan megfogalmazott, a válaszok idióták.
Ki az a szerb származású színész és rendező, aki a Winnetou indiánfilmekben lett népszerű?
Gojko Mitić (szerbül Гojкo Митић)
Bud Spencer
Terence Hill
Brad Pitt

Elég könnyű így is, nem kell lelőni a megfejtést
A Harry Potter világban- földrajzilag -, hol található Roxfort (nagyon jól gondold meg!)?
Skóciában
Amerikában
Írországban
Angliában

Miért kell zárójeles kommenteket fűzni egy kérdéshez?
Hányas szintű a Szillmil Tőr?
5
3
4
6

Spec
Dátum: 2009.01.28. 14:06:06
Idézet: CaveMaN - 2009.01.28. 13:42:22

Mikor van az Annák névnapja?
május 5.
szeptember 22.
december 7.
július 26.


Nem is érdekel, túl egyszerű is... Törlésre érett. Jó hogy nem az összes nevet felsoroljuk a kvízben..


Általában egyetértek vele, hogy ne csináljunk naptárat a kvízből, de szerintem a lassan 200 éve megrendezésre kerülő füredi Anna-bál van olyan nevezetes esemény, hogy a hozzá tartozó Anna névnap hozzá tartozzon az általános műveltséghez ilyen válaszlehetőségekkel.
Dátum: 2009.01.28. 14:01:20
És a második kör:

Az alábbi dalok közül melyik bibliai ihletettségű?
Metallica: Wherever I May Roam
Boney M: Rivers of Babylon
Boney M: Rasputin
Metallica: Unforgiven II

Szeretjük mindkettőt, de kicsit nehéz kapásból mind a négyet felidéznem, hogy válaszoljak.
Az emberiség hány százaléka jobbkezes?
95
75
88*
99

Eltaláltam, de ilyeneket honnan kéne tudni?
hány kerület van budapesten?
5
23
27
19

Ha a kerületek nevei nem is, de ez még talán befér; de csak ha használunk nagy betűket is.
Melyik labdarugó csapat színe nem fekete-fehér?
Siena
Modena*
Udinese
Juventus

Ez aztán az általános műveltség
Mi az erő a fizikában?
F=kxt
F=mxa
F=Oxv
F=Mxg

Szorzásjellel szebbek lennének a képletek, meg a kérdésben is elférne a képlete szó.
Dátum: 2009.01.28. 13:22:46
Idézet: Roseprincess - 2009.01.28. 12:59:58
Idézet: Kölök - 2009.01.28. 12:55:35

Hány perc-röl énekel az Ossian az egyik számukban?
15 perc*
10 perc
25 perc
20 perc


Bocsesz, ez hany embert erdekel?


engem



Engem is!

Egyébként az, hogy "15 perc hírnév" szerintem mindenkinek mond valamit. A szám ugyanerről szól!
Dátum: 2009.01.28. 13:17:10
Kis termés a kvíz olimpiáról:

Melyik filmet NEM Mel Gibson rendezte? (kicsit trükkös, vigyázz!)
Apocalypto
A rettenthetetlen (Braveheart)
A Passió (The passion of the Christ)
A hazafi (The Patriot)

Nem kéne a zárójeles rész a kérdésbe
Melyik Szerző írt regényt a Battletech univerzumban (is)?
Raymond E. Feist
Janny Wurts
Nemere istván
Michael A. Stackpole

István nagy betű, és nem hiszem, hogy ezt tudnom kéne ebben a formában
Melyik isten színe fekete a HKK-ban?
Fairlight
Leah
Elenios
Dornodon

Köszi Hydro

Ki az Újjászületett Sárkány?
Lews Therin Telamon
Rand al'Thor
al'Lan Mandragoran
Perrin Aybara

Ez meg csak úgy jól esett.
Dátum: 2009.01.28. 12:43:32
Ráadásul helyesen Umar ibn al-Hattáb-nak kell írni, ha már ennyire kíváncsi.
Nana! Mi lesz a házi sörfőzdével?
Olvasgasd el a Ködkapu topicjait a fórumunkon, és rájössz, miért lesz Khetty kőszívű.
Idézet: Devil - 2009.01.28. 07:07:53
Milyen hozzállás olvass tovább utánna mehetsz a kertbe kapálni vagy kecskét fejni, a tájszólásodról erre következtetek.
Na de a viccet félretéve hogy senkit se sértsek meg, azokat az embereket még nézem is valamire aki kétkezi munkás, azokat viszont sajnálom aki okosnak tartja magát és tök hülye.


Szar dolog az önsajnálat, ugye tudod?

Csatlakozom azoknak a táborához, akin nem ment volna át a kérdés. Két dolog miatt. Egyrészt elég sok iskolában nem angolt tanítanak, nekik miért kéne bármelyik angol szót tudni hogy mit jelent? Mert ha a black jó lenne, akkor miért ne lenne jó mondjuk a suitcase is. Ugyanúgy fordítás. Ez az indok nem konkrétan a black szóra, hanem mindent együttvéve a fordításos kérdésekre vonatkozik.

Másrészt konkrétan a mit jelent a black magyarul egy olyan szinten primitív, óvodásoknak való kérdés, mintha azt kérdeznénk, mit jelen a no szó magyarul. Nem hozza azt a színvonalat amit elvárunk a kvíztől.

A személyeskedést lehet mellőzni, az egy olyan dolog, amihez akkor nyúl az ember, ha kifogyott az érvekből. Ezáltal egyrészt csak bizonyítja, hogy nincs igaza, másrészt magáról állít ki egy nem túl kedvező bizonyítványt.
Akkor valami hiba van a rendszerben.