Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.02. 20:58:50
Milyen géppel vadászott Luke buckapatkányokra (Star Wars)?
Csillagromboló
X-szárnyú
TIE vadász
T-16

Kicsit talán spec, bár egyszerűen megmondható. Egyébként Incom T-16 "Szöcske" volt a gép böcsületes neve.

Melyik Olimpián szereztük a legkevesebb aranyérmet???
Barcelonai
Tokiói
Pekingi
Helsinki

Egy kérdőjel elég...
300 a másodikon-900 mennyi a végeredmény?
1200
00
300
900

ezt inkább nem kommentálom
Dátum: 2009.02.02. 20:28:50
Nem, egy szövetség egyszerre annyi végzetúrra tud átkot bocsátani, ahányas szintű az átokpiramis. Egyébként annyi a hatása, hogy a megátkozott végzetúrtól +20% LE-t szerez portyában az átkozó szövetség tagja, semmi más hátrányod nem származik belőle.
Dátum: 2009.02.02. 20:08:17
Nem piszkálni akartalak, csak ma kb. ez volt a 3. topic, ahol az idézeted hatására szétcsúszott a fórum. Nem azt mondom, hogy te voltál, mert elég régi róka vagy te is a fórumon, tudsz idézni, de ma valami akkor sem kerek. De ez a topic megjavult közben.
Dátum: 2009.02.02. 19:41:55
Sir NY, nem lehetne megoldani,hogy ma ne használd az idézést? Mert az összes hozzászólásod után szétcsúsznak a topikok:
Dátum: 2009.02.02. 19:38:06
Idézet: Craslorg - 2009.02.02. 15:45:55
Ezt a kvíz 2 topicba tedd, légyszíves.
Dátum: 2009.02.02. 19:37:21
Nem a te géped, de nekem csak akkor csúszott szét ma,ha Sir Ny idézett valamit...
Dátum: 2009.02.02. 18:56:46
Szóval húzzam a belem regelni?

Csak ki kell találnom, milyen karakter leszek, hogy ahhoz illő nevet válasszak.
Dátum: 2009.02.02. 18:27:33
Szia Telk! Szia Zelma!
Dátum: 2009.02.02. 18:21:47
Hol tíltották az ókorban díszes ruhák használatát?
Perzsiában
Kínában
Spártában
A Római birodalomban

Tiltották
Dátum: 2009.02.02. 18:07:45
Akkor leszel vagány, mikor rájössz, hogy lehet aláírást betenni.
Dátum: 2009.02.02. 17:09:15
Mire készülünk ádvent idején?
szüretelésre
a tavasz eljövetelére
halottak napjára
a karácsonyi ünnepre

Talán inkább advent.
Mi készült előbb:a Gyűrűk ura film vagy könyv?
Könyv egyáltalán nem készült belőle.
A könyv előbb írodott.
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is!
A filmbemutató napján adták ki a könyvet is.(Gyűrűk ura könyv menüben, mozijegy+regény)

Megérdemli a sok nagyokos a kérdést, de a kettőspont után kéne egy szóköz, íródott, könyvváltozatát.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Pécsi Todmányegyetem

Az volt a kérdés, hogy minek a rövidítése a PTE. Gondolom az Tudományegyetem akart lenni.
A 24 című sorozatban mi a főszereplő ügynök neve?
Jack Bauer
Jason Bourne
James Bond
John Barrowman

Tudnom kéne?
Kivel harcolt I. István király a hatalomért?
Vajk
Koppány
Bill Clinton
Batu kán

Jó kérdés két hülye válasszal.
Dátum: 2009.02.02. 16:52:00
Viszont Wiki azt is említi, hogy '92 óta minden évben ő alakítja Winnetout a Karl May-fesztiválon.
Dátum: 2009.02.02. 16:44:56
Sötéten gyülekeztek a fellegek az alkonyati égen, ahogy seregem felsorakozott Shayol Ghul lankáin. Nem nekem kellett volna vezetnem e sereget, az én feladatom az elmúlt évezredben Uram személyes gyilkosaként sokkal kifinomultabb volt, de az a fattyú, aki Újjászületett Sárkánynak meri nevezni magát, mostanra végzett az összes Kiválasztottal, akikre Parancsolóm ezt a kényes feladatot bízhatta volna, így nekem kellett útra kelnem.
Elégedetten tekintettem végig katonáimon. Karmok, csőrök, paták; szörnyűbbnél szörnyűbb kinézetű teremtmények alkották seregem. Valaha ők is emberek voltak, akárcsak én. De nekem – felsőbbrendűségem bizonyítékául – csak szemek nélküli arcom, és sötétszürke bőröm jelezte, hogy már rég nem vagyok ember, míg nekik csak testalkatuk maradt meg emberi mivoltukból, többi vonásukban valami rémálom szülte állatszerű lényre emlékeztettek. Okkal voltam elégedett. Ezzel a hatalmas, rémisztő sereggel játszva elpusztíthatok bármilyen emberi várost, nem hogy egy szedett-vedett csapatot, melyet egy félőrült farkasember vezet, akinek egyetlen cél lebeg a szeme előtt: kiszabadítani imádott feleségét a puszta lakóinak fogságából.
Önbizalommal telve vezényeltem indulást, ahogy leszállt az éj. Pirkadatra elértük utunk első állomását, egy Átjárót, több száz kilométert és egy porig rombolt falut hagyva magunk mögött.
Ó, az a falu. Micsoda játszi könnyedséggel irtottuk ki a lakóit. Azon kevesek, kik nem riadtak meg harcosaim kinézetétől, és megpróbáltak ellenállni, utolsó szikráját is elvesztették bátorságuknak, mikor arcomba tekintettek. Mint a birkák várták, hogy éjfekete pallosom lecsapjon rájuk. Valósággal fürödtünk az embervérben…
Az Átjáró egy régi kor elhagyatott alagútrendszerének bejárata, melyen keresztül több napi távolság megtehető csupán órák alatt. A benne uralkodó rontás miatt veszélyes lenne egy halandónak használnia, de minket még a rontás sem állíthat meg, ha Urunk parancsait követjük, ezért mire leszállt az újabb éjszaka, gond nélkül tértünk vissza a felszínre az alagút túlsó oldalán, kicsiny távolságra célpontunktól. A maradék utat éjfélre megtettük, így a lehető legideálisabb időben érkeztünk a támadáshoz.
Ahogy várható volt, az első meglepetést kihasználva súlyos veszteségeket okoztunk az első rohammal. Még a vezért segítő farkasok sem tudtál elég hatékonyan tizedelni harcosaimat, a túlerőnk szemmel látható volt.
Ekkor valami váratlan dolog történt, Parancsolóm erre nem készített fel. A farkasember kíséretében varázstudók is voltak. Mint derült égből a villámcsapás, kezdtek röpködni felénk a széllökések, tűzgolyók, robbanó gömbök. Bennem egyik sem tehetett kárt, palástomról, melyet a legádázabb szélvihar sem tud meglebbenteni, ártalmatlanul pattant le minden mágia. De seregem nem volt felvértezve ilyen praktikák ellen, mind többen és többen váltak füstölgő hamvakká, rohamosan fogyatkoztak. Muszáj volt tennem valamit. Egy ugrással a hozzám legközelebb álló mágus mellett termettem, és belémerítettem fegyverem. De a vágás, melyet oly sokszor gyakoroltam, mégsem volt pontos. Megcsúszott áldozatom rúnaszövetű mellényén, így bár súlyos sebet kapott, nem patkolt el rögtön, volt ideje felkiáltani. Többre nem jutott ideje, a második csapás már tökéletes volt.
De ez az egy kiáltás elég volt ahhoz, hogy felhívja rám a többi mágus figyelmét. Megfogták egymás kezét, és valami ősi nyelven kezdtek kántálni. Elszántan törtettem feléjük, hisz varázslattal úgysem tudnak megállítani, gondoltam. Tévedésem súlyos következményekkel járt. Mire közelükbe értem, befejezték a kántálást, és a középen álló alakból vastag fénysugár tört felém. Köpenyem, mely addig hűen oltalmazott minden mágiával szemben, úgy mállott szét a fényben, mint valami régi pergamen. A fény körülfogott, és a világ szertefoszlott körülöttem. Nem maradt más, csak a végtelen sötétség.
Egyszerre csak egy recsegő hang szólalt meg elmémben. Uram hangja.
- Elbuktál Shaidar Haran. Ám mivel egy olyan ősi varázslattal győztek le, ami ellen én is tehetetlen vagyok, egy utolsó kegyben részesülsz. Az öröktűz, mellyel végeztek veled, létezésed tényét is kitörölte erről a világról. De amiért idáig hűen követted parancsaimat, megóvlak a teljes pusztulástól. Egy másik világba kerülsz. Az ottani halálisten „tartozott nekem egy szívességgel”. Életedért cserébe az ő világába mész, és őt fogod szolgálni olyan odaadással, ahogy eddig engem.

Nem kérdeztem semmit, tudtam hiába is várnék bármilyen további magyarázatot. A hang elnémult, majd éreztem, hogy valami ellenállhatatlan erő húz magába.
A sötétség oszladozni kezdett, és egy erdőben találtam magam, de a növények semmi hasonlóságot nem mutattak az addig ismertekkel. Egy ködbe burkolódzott alak gomolygott előttem, és ismeretlen hang dörgött fülembe.
- Leah vagyok. Mostantól engem szolgálsz. Menj keletre, és keresd meg a Fekete Tornyot, ott megkapod további parancsaimat.

Négy éjszakán át vándoroltam, kifakult, világosszürke bőröm nem bírta elviselni az itteni napfényt. De végül eljutottam a toronyig, ahol hátralévő életemet kell leélnem.
Mikor odaértem, egy gargoyle éppen lemászott egy rothadó hústömegről, majd a hústömeg is talpra kecmergett. Egy ghoul volt. Mögöttük egy kislány állt mosolyogva. Nem értettem, hogy ez a két kegyetlen lény miért egymással van elfoglalva, mikor ott a megbűvölt préda tőlük csupán néhány lépésnyire. Biztos a zsákmányért verekednek, gondoltam.
Közelebb mentem, hisz ez volt az utasításom. Ekkor a lány felém fordult, és egyáltalán nem ijedt meg kinézetemtől, ami teljesen ledöbbentett. Döbbenetemet csak fokozta, hogy hirtelen megszólalt.
- Üdvözöllek, én Chera vagyok, ők pedig Kerheina és Baltharog, a helytartó. Leah már jelezte érkezésed. Strázsa leszel, akárcsak mi. Ezentúl Ghallát kell védelmezned a toronyban lévő Ködkapu szörnyetegei ellen.

Tehát Strázsa lettem. Én, a rettegett gyilkos, most óvhatok egy egész világot. Kellemes kilátások… Egyetlen dolog vigasztal, hogy én legalább megtarthattam saját testem. Lehet ennyi volt csupán a kegy, melyet régi uram gyakorolt irányomba?
Dátum: 2009.02.02. 11:20:11
Jó utat Byzon!
Dátum: 2009.02.02. 11:19:52
Ezek szerint Byzon még nem. Ha minden igaz, ma vagy holnap én is "odaérek".
Dátum: 2009.02.02. 11:17:59
Nem, ez egész pontosan az 5. alkalom volt, 18. szint felett csak minden 2. tanulás ad új szakértelmet.
Dátum: 2009.02.02. 10:38:49
Elvileg a harmadik világ indulásával be lett vezetve, hogy ha törlöd a karaktered, és ugyanarról az e-mail címről van regisztrálva másik világon karaktered, akkor a törlés folyamatában megadhatod, hogy átadod-e a másik karakternek az őskövedet. Ennek díja az ősköveid 10%-a. Pontos menetet nem tudok, mert nem volt rá szükségem, de többen írták már hogy valahogy így működik.
Mit cselekszik az aki vakol?
Lakás belső falburkolatát készíti.
Gyapjút készít elő feldolgozáshoz.
Kendert készít elő feldolgozáshoz.
Földet simára egyenget.


Ha megreklamálná a feltevő, hogy visszakapta a kérdést, tőlem helyesírás hibát kapott, mert a vakolás nem csak a belső falburkolat készítés, a házat kívülről is szokták vakolni, ezt kellene pontosítani, más probléma nincs vele.
Dátum: 2009.02.02. 09:11:10
Idézet: Roseprincess - 2009.02.02. 09:01:42
Melyik film lett legjobb film kategóriában Oscar díjas 2004-ben?
Ray
Kerülőutak
Millió dolláros bébi
Aviátor

lett, legjobb... nekem valahogy hiáynzik az a vassző onnan...


Onnan nem vessző, hanem névelő hiányzik. "lett a legjobb"
Dátum: 2009.02.02. 09:08:48
Ki Malacka legjobb barátja?
Donald kacsa
Mici Mackó
Pumukli
Maci Laci

Micimackó
Mit mond Aladár a készülékbe:MZ/X...jelentkezz!?
Köbüki
Blöki
Öcsi
Kriszta

MZ/X környékén hiányzik néhány szóköz.
Melyik nem azt jelenti, hogy "szeretlek"?
Ich liebe dich
Ti amo
Comprehende
I love you

Fordítások közül egy színvonalasabb, ez talán maradhatna.
Melyik női név héber jelentése:"életet adó nő"?
Éda
Édua
Életke
Éva

szóköz
Mit jelent a német Abend szó?
délben
este
délután
reggel

szótár
Melyik nem illik a sorba?
zebra
bölömbika
kutya
tehén

kakukktojás
Mit jelent: ártány?
gonosz
herélt disznó
ilyen szó nincs
tyúk népiesen

igénytelen válasz
Melyik autó márka?
Ford
LG
Mozaik
Blizzard

Szerintem elég primitív
Hanyadik szinten kapod meg a mithrill pajzsot?
2 szinten
3.szinten
5.szinten
19. szinten

Ez világ3-on nagyon kellemes volt ébresztőnek.
Mikor alakult az FC BARCELONA??
1880
1898
1899
1889

Ez még talán beférne, de nem kell CapsLock, egy kérdőjel, és nagyobb szórás a dátumokban.
1 kupac szénakazal, meg 10 kupac szénakazal,meg 1 kg 100-as szög összehordva hány kupac?
13
12
1
11

Ezt nem unják még egyesek?
hány lap a drill a pokerban?
3
4
2+3
2

Mondateleji nagy betű, póker, és szerény véleményem, hogy a pókerjátékok túlnyomó többségében minden lapkombináció 5 lapos, csak abból nem mindig értékes minden lap.