Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.04. 23:16:40
Idézet: Spityu - 2009.02.04. 22:56:26
Ha 1 nyúl 2 nap alatt eszik meg 10 répát hány nap alatt fog megenni 15 répát?
4
5 *
3
a nyúl nem eszik répát


Újabb variáció a "Ha 2X = 10, akkor 15 hány X?", illetve a szorzótáblára, frappáns negyedik válasszal kiegészítve...


Az hagyján, de vagy én nem tudok számolni, (amit kétlek ) vagy a kérdésfeltevő egy idióta. Ha 2x=10, akkor soha az életben nem lesz 15=5x.
Te, az Enterprise az nem egy számítógép a '80-as évekből? Mit keres azon első tiszt?

Komolyra fordítva, a kérdéseddel négy probléma van.
1. Specifikus: Az átlagtudás kimerül kb Kirk kapitányban az Enterprise kapcsán.
2. Nem egyértelmű a kérdés: Mégis melyik Enterprise-ra gondolsz? Az NX-01-re, az NCC-1701-A-ra, vagy netán az NCC-1701-g-re, amin már Picard kapitány volt a parancsnok.
3. Helyesíráshiba: az első tiszt két szó.
4. Megadtál 2 StarWars főszereplőt és egy idióta válaszlehetőséget, ami miatt olyan szinten primitív lett a kérdés, hogy nem érdemel jutalmat.

Így első ránézésre mást nem látok benne ami indokolná az értékelést...
Dátum: 2009.02.04. 18:30:47
Rallycrossban kb. hány lóerősek a "nagyok"(2.0Turbo 4WD, EB-s szint)?
300
600
400
1000

Nem speciális ez egy kicsit?
Ki volt a Pokolgép zenekar első énekese?
Kalapács József
Varga Miklós
Rudán Joe
Vikidál Gyula

A Pokolgép zenekar első énekese Paksi Endre volt, mivel basszusgitáros-énekesként ő az egyik alapítótag. Kalapács egy koncert végén ment oda hozzájuk, hogy szeretne a bandában énekelni.
Dátum: 2009.02.04. 17:54:43
Idézet: Magusocska - 2009.02.04. 17:42:48


Hát ha a kicsiktől lehet kérdezni magasabbat, akkor a nagyok is megtekinthetik a http://vegzetur.wikidot.com/ címen az adatbázist


Tévedsz, nem lehet kérdezni a kicsiktől magasabb szintű információt. Nem véletlenül hordjuk ide azokat a kérdéseket.
Dátum: 2009.02.04. 16:59:01
Ki volt a görög főisten(Zeusz) felesége?
Férje volt
Nem volt neki
Héra
Aphrodité

Hülye válaszok
Hány napból áll egy hét?
6
5
7
8

NC
hány bábu van a tekében?
5
10
9
12

Hány
Melyik küldetés végezhető eel a Végzetúrban?
Tegyél fel egy kvízkérdést, amit a többi játékos jó kérdésként elfogad!
Veszíts el 300LE -t egy portyában!
Harcolj a többi Végzetúrral!
Ölj meg egy kis termetű lényt!

Tippelhetek, melyik küldetésnél jár?
Mikor adták ki az Usa függetlenségi nyilatkozatát?
1789.július.14.
1773.március.04.
1783.május.24.
1776.július.04.

Megvan hibátlanul is.
Mit mond Aladár a készülékbe:MZ/X...jelentkezz!?
Blöki
Kriszta
Öcsi
Köbüki

Ez nekem valahogy nem kóser, de nem találtam olyan részt, amiben lehet hallani a kérdéses mondatot.
Mi magyarország fövárosa?
Bécs
Bukarest
Belgrád
Budapest

NC
Ki nem gyárt tusfürdőt?
Nivea
Sony
Axe
Fa

NC
Mi volt Vágó István müsora?
Legyen ön is milliomos
Legyen ön gazdag
Legyen ön is szerencsés
Legyen on is milliárdos

műsora, Ön
Milyen műfajú film a kegyetlen játékok?
Dráma
Thriller
Akció
Vígjáték

Szerinte dráma, a port.hu szerint thriller, az IMDB-n fel van hozzá sorolva a dráma, thriller, romantikus besorolás, részemről pedig befér a tini vígjátékok közé, bár mondhatni kissé morbid humor jellemzi. Kiegyezhetünk egy nem egyértelműben?
Dátum: 2009.02.04. 11:48:08
Mielőtt belekötsz még az élő fába is, talán beleolvashatnál a cikkbe, amit belinkeltél. A 2008-as F1 világbajnokságot Hamilton nyerte meg. A győzelem, amit elvettek tőle, az a Belga (belga?) Nagydíjon elért győzelme volt, egy szabálytalan előzés miatt.
Egyébként felesleges javítani, annyi van belőle, mint a szemét...


Zoltanszon! Én sem csak a harakiri - kérdést illetően válaszoltam. Természetesen van aminek utána kell néznem megerősítés végett, mert én sem tegnap jártam iskolába, sok dologról meg csak hallomásból van információm, nem vagyok biztos a valóságalapjában. Szerintem az a korrekt, hogy ha valamiben nem vagyok biztos maximálisan, akkor előbb utánanézek, és nem írok valótlanságot,akár egy kérdést kritizálok, akár egy kritikára reagálok.
Dátum: 2009.02.04. 11:03:52
Idézet: Spityu - 2009.02.04. 10:53:12



Mit csinál Obi-Wan Kenobi, miután megölik a jediket, és megszületnek az ikrek?
Bosszút áll
Megöli Darth Sidioust
Újraalapítja a Jedi Rendet
Száműzetésbe vonul a Tatuinra *


Elég nyakatekert a kérdés, plusz aki nem látta a 3. részt (időben a 6. részt), az nem tudhatja... Speciális.


Ha SW kérdés, akkor szerintem azok a legjobbak, amiket az eredeti kultuszfilm, az Episode IV. alapkán meg lehet válaszolni. Márpedig az alapján is rá lehet jönni, hogy Kenobi a Tatooinra költözött.
Dátum: 2009.02.04. 10:58:05
Rosszul emlékszel. Ez is ki lett már vesézve párszor a fórumon, tehát fejből megy

A Nílus ~6600-6700 km hosszú, a Missisipi és a Missiuri együttes hosszával is 100% hogy csak a harmadik ~6200 km, Az Amazonas pedig vitatott hogy ~6300 km vagy ~6800 km hosszúságú.
Hogy a leghosszabb a Nílus vagy az Amazonas, azon vitatkoznak, mert egyiknek sem tudják egyértelműen meghatározni a forrását, és a csapadékos időszakban mindkettő előszeretettel vált medret a síkságon.
Dátum: 2009.02.04. 10:13:50
Olyanhoz soha nem szólok hozzá, amiről halvány lila gőzöm sincs. Ahogy cirip is mondta, ezt pl már annyiszor kitárgyaltuk, hogy fejből megy, egyedül a két szó eredeti írásjeles írását próbáltam megkeresni illusztrációnak, de csak a szeppukuét találtam meg.

Olyan előfordul, hogy ha valamiben nem vagyok 100%-ra biztos, akkor megerősítésképpen ránézek valami online lexikonban, de csak azért, hogy ne írjak hülyeséget.
Ki volt a magyar király a morvamezei csatában?
I. Szent László
IV. Kun László
IV. Béla
I. Béla

Értékelésre kaptam a kérdést, lehet hogy csak a jó szívem miatt, de helyesíráshibával dobtam csak vissza, mert a kérdés jó, de két helyes válasz van. Ha olvassa ezt a feltevő, és visszakapja javításra, legyen kedves utánanézni, és az egyik helyes választ kivenni.
Dátum: 2009.02.04. 09:42:20
Rose, kár lovagolni a harakiri - szeppuku különbségen, ugyanannak a műveletnek a neve, csak a két írásjel felcserélése adja a két szót. A szeppuku önkibelezést, a harakiri hasfelmetszést jelen. Nem amcsi kitaláció, a szolidabb jelentés miatt terjedt el Japánon kívül jobban a harakiri szó. De mindkét szó japán, lényegében ugyanazt jelenti, csak a japánok szívesebben használják a szeppuku szót.
Dátum: 2009.02.04. 09:34:26
Kinek a felesége volt Medici Katalin?
IV.Béla
XIV.Lajos
Bismarck
II.Henrik

Sorszámok után szóköz.
Aki február 12-én született,mi a horoszkóp jegye?
halak
vízöntő
nyilas
kos

vessző utánszóköz
Melyik nem magyar település ?
Arad
Kőszeg
Pécs
Paks

Kérdőjel előtt nincs szóköz.
Harry Potter melyik varázslata hasznos a dementorok ellen?
Lumos
Stupor
Expecto patronum
Protego

Spec
Dátum: 2009.02.03. 22:49:43
Ehhez a mondáshoz kötődik egy kedves sztorim. Pár éve haverokkal házat béreltünk egy hétre Zamárdiban. Mondanom se kell, egy hétig csapvizet nem láttunk,csak a zuhanyzóban. Ott hangzott el ez a beszólás az első napokban. Aztán eljött az utolsó nap, az indulás előtti ebédhez már kénytelenek voltunk vizet inni, mivel kocsikkal voltunk. Erre az egyik haver barátnője megszólalt: Ennek a víznek olyan halszaga van...
A hatást gondolom nem kell leírni.
Dátum: 2009.02.03. 22:43:12
Vizet??? Abban a halak b*nak...
Vagy tudod.
Tiszta vizet igyanak az állatok, várjatok
Én nem élhetek pia nélkül...
Dátum: 2009.02.03. 22:33:28
Már látom hogy ma még muszáj innom valamit. Kvíz topicban konyak, itt Calvados, és westen még nem is voltam néhány órája...
És kezdek megszomjazni.
Dátum: 2009.02.03. 22:18:44
A fű az jó! Azóta nem kell seprű hogy repüljek!
Dátum: 2009.02.03. 22:12:19
Majd ha egyszer eljutunk a bővítésig, direkt úgy fogunk keresni, hogy egy banyát, egy nazgult és egy csontvázat felveszünk.
Dátum: 2009.02.03. 21:51:28
a vámpírt tudtam. de hogy boszorkány is?
Dátum: 2009.02.03. 21:47:35
Azért a konyakos kérdéshez annyit hozzáfűznék, hogy a Metaxa nem konyak, mivel görög nemzeti ital, a konyakot pedig francia szabadalmak kötik Cognac városához. A brandyk között pedig a Metaxa 7* igenis elég exkluzív helyet foglal el, nem beszélve a 12*-osról, ami csak Görögországban kapható. Szóval erősen pontosításra szorul.
Dátum: 2009.02.03. 20:38:54
Cirip valahol a közelben van.