Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

A helyedben nem ratyiznám le egyik kvízadmint sem, egy gyenge színvonalú reklámkérdés után.
Dátum: 2009.02.05. 16:37:37
Ebben te biztos vagy?
3, 9, 27, 81, 243, 729.
Akár hogy számolom, ez nálam 6.
Dátum: 2009.02.05. 16:18:15
Idézet: Magusocska - 2009.02.05. 16:10:05
Idézet: cirip - 2009.02.05. 10:18:00

Ezekkel meg nem tudom mit lehetne kezdeni
Ki a tolvajok istene a görög mitológiában?
Herxész
Hermész
Xermész
Xerxész


Hogy írják helyesen?
Wartburg
Vartburg
Warburg
Varburg

Nem értem miért vagy kiakadva?
Az első esetében még TV sorozatokban (lsd, Xena, Herr Kules) is szerepel ez az információ. A kis Hermész, aki már a bölcsőben csen.
Várható még az Internet védőszentje (azt hiszem benne van), illetve a Végzetúr istene.
Ő pl. velünk van és türelmes, mert nem csap oda ahova kellene - ez bizonyítja, hogy nem munkásököl.
A második ismét pártolandó, hiszen olyan sok a helyesírási hiba, hogy egy ilyen jellegű felismertető alak csak seggíthet egyeseknek. Egy g-vel is írható, de úgy nem érthető félre.
Csak háromnegyedre.


Az elsővel az a probléma, szerepel egyszer a jó válasz, egyszer Xerxész mint perzsa király, meg két idióta anagramma, aminek semmi értelme. Két (három) másik válaszlehetőséggel jó lenne.
Mondom én, hogy lágyszívűbb vagy mint én.
Egyébként félre a tréfával, nálam attól is függ, hogy mennyire általános tudásra kérdez a helyes válasz nélkül. Mert ha mondjuk a Nagy Francia Forradalomra bead négy 18xx-es dátumot, az bizony törlés, ez az azimutos kérdés a speciálissága miatt még befért volna rossznak.
Hát nem tudom, nálam speciel a jó válasz teljes hiánya már erősen súrolja az azonnal törölni határait...
De párszor már sikerült megállapítani, hogy te általában lágyszívűbb vagy.
1. Ne kiabálj!
2. A kérdésed nem egyértelmű, mert a válaszok közt szerepel a 4 és a 2 is, és bár igaz, hogy mind a nyári, mind a téli olimpiákat négy évente rendezik, de 1994 óta eltolva, így összesen két évente rendeznek olimpiai játékokat.
3. Bár nincs leírva, de az összes világról közös adatbázisba futnak be a kérdések, hisz különben az új világokon nem tudna miből elindulni a kvízjáték
Én értékeltem egy ilyet a napokban, de tőlem már szerepeltet kapott, mert cirka két hónapja a rendszerben van az én ugyanilyen kérdésem is.
Dátum: 2009.02.05. 12:22:58
Tévedés, az eredeti Küldetés így szólt:
Veszíts portyában legalább 200 LE-t úgy, hogy te támadsz!

Most: Zsákmányoljanak tőled...

Ha nem érzed a különbséget a veszteség és a zsákmány között...
Dátum: 2009.02.05. 12:19:00
Viszont ha jobban megnézed a másik három választ, komolyabb utánajárás nélkül is látható, hogy az Amper, másodperc, méter azok SI alapegységek, a Volt csak származtatott. V = kg*négyzetméter/A*köbsecundum, vagyis a Volt felírható SI alapegységekkel. A volt elnevezés csupán egyszerűsítés, és tisztelgés Alessandro Volta emléke előtt.

A kérdés csupán kis pontosítást igényel, szükséges bele az alap szó.
Dátum: 2009.02.05. 11:28:10
Végülis kapásból csak az a több ezer játékos nem tudhatja, aki még nem rendelkezik 12. szintű tanulással. Amit egy első szintű (esetleg 2.) új játékos nem tud megválaszolni a játékon belül számára fellelhető információk alapján, az speciálisnak minősül.
Dátum: 2009.02.05. 11:17:35
Nem csak az. Ha a tö ugyanannyi, de az építésben van 3,5k különbség, akkor ő sokkal kevesebbet költött tulajdonságfejlesztésre, vagyis az már eltérés a két karakter közt, valamint ha full prémiumos, 5k építéssel, akkor biztos kúttal rendelkező szöviben van, azt meg elvileg akár ki is süthette gond nélkül.
Dátum: 2009.02.05. 10:57:44
Ez nem valami ezeréves óvodás kiszámoló részlete? Mint az Ec-pec?
Dátum: 2009.02.05. 10:30:28
Én még értékelhettem az adott kérdést, tőlem rosszat kapott. Viszont mivel két karakterem tud értékelni, egy meg nem, egy olyan dolgot volt szerencsém megfigyelni, hogy olyan kérdést, amit előtte megkaptam a nem-értékelő karakterrel, mint látszólag elfogadott kérdést, megkaptam értékelésre amikor átléptem az értékelő kariba vadászni.
Egyébként Hatse is írta már, hogy nem feltétlenül minden kérdés elfogadott, amit nem értékelésre kap az ember, a játékosi értékelés akkor indul be, ha összegyűlik asszem 100 elbírálandó kérdés, előtte csak a kvízadminok értékelnek, viszont mivel az elbírálatlan kérdés jónak titulálva alapértelmezésben, megkaphatjuk őket azelőtt, hogy megkapnák a jogos értékelésüket.
Dátum: 2009.02.05. 10:19:30
Most keltem, még friss vagyok.

Melyik évben halt meg Habsburg Rudolf trónörökös?
1889
1901
1880
1909

Habsburg Rudolfból kettő van, mindketten élnek még. A kérdező Habsburg-Lotaringiai Rudolfra, Ferenc József és Sissy gyerekére gondol. Lehetne pontosítani?
Az alábbiak közül melyik állat LÉTEZIK??
tigroszlán
nerub kórokozó
oowati aligátor
kiwi

A kiwi mellett a tigroszlán is létező állat, tigris apa, és oroszlán anya utódja. Olyasmi mint az öszvér.
Melyik együttes lóg ki a sorból ?
Akela
Josh és Jutta
Ossian
Tankcsapda

kakukktojás
Az "acélagyarak" mennyi plusz sebzést ad az állatodnak?
3
2
4
1

spec
3 x 3 az hányszor 18?
2
1
3
0.5

nc
Dátum: 2009.02.05. 09:33:50
Az első kérdésben van egy szóköz a kérdőjel előtt, az hiba.
A másodikra nem speciális járt volna (egyébként is marhaság, egy magyar híres ember (NEM CELEB!!!) nem lehet speciális, max lexikális), de már szerepeltet kellett volna hogy kapj rá, mert jó párszor benn van.
Dátum: 2009.02.05. 09:30:37
Idézet: Lonka531 - 2009.02.05. 07:57:55
nem azért,de ki tudná megmondani mi a helyesírási hiba a következőben?


mi a hipotézis?

gyógyszer
feltevés
tisztítószer
betegség

Mi a hipotézis? Mondatkezdő nagy betű.
Dátum: 2009.02.05. 00:49:26
Ez így szép gondolat, csak az a bibi, hogy a kvíz nem arra van, hogy olyan dolgokat tanítsunk meg, ami majd egyszer a játék során jól jön, de most még esélye sincs megválaszolni. Ugyanis van egy olyan küldetés is, igen nagyon alacsony szinten, hogy válaszolj helyesen egymás után 10 kérdésre, sőt később van olyan is, hogy 20-ra ha nem akarsz őskövet venni.

6. küldetés, közvetlenül a 4. szint tájékán beköszönő Drakin után. Ha te ebben a küldiben kapsz egy olyan kérdést, hogy Melyik fejezetben tudsz megfigyelni egy térkaput?, vagy Hogy tudod bénítani az ellenfeledet?, akkor megköszönöd, hogy ezek tényleg hasznos információk lesznek majd 20+ szint múlva, vagy heves anyázásba kezdesz, hogy olyan kérdések miatt, amire esélyed sincs válaszolni, kezdheted elölről a 10 kérdést, pedig már 9-nél tartottál, holott arról volt szó, hogy csak általános műveltségi kérdések lesznek, amire van esélyed válaszolni? Szerintem a játékosok 95%-a anyázni fog, és még finoman saccoltam. Szóval ha nem akarsz sűrűn csuklani, inkább ne képviseld egyre inkább ezt a nézetet, mert mi meg úgyis ki fogjuk vetetni ezeket a kérdéseket, ha beengedjük egyáltalán.

( Személyes, kvízértékeléstől független véleményem: A küldetés azért küldetés, hogy találj rá megoldást, teljesítsd, nem azért hogy valaki a szádba rágja, mi a teendő. Mi, akik szeptemberben kezdtük, ki tudtuk találni magunktól, hogy mi hogy merre? Akkor mégse olyan bonyolult...)
Fórumon nem érdekes, itt csak egy-két, a kelleténél piszokabb ember szívózik miatta, de a kvízkérdésben nem csak hogy elvárjuk, az ékezeteket, de elő is van írva
Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket!


Azt a 4-5 ékezetes betűt, ami bekerül egy kvízkérdésbe, nem nagy dolog pl ASCII kódtáblából beszúrni, vagy Ctrl+C - Ctrl+V módszerrel akár a végzetúr oldaláról összeszedni. Az, hogy így nem 3 perc megírni egy kérdést, hanem öt, szerintem nem olyan vészes baleset. Vagy a legegyszerűbb megoldás tűzróka magyar helyesírás ellenőrzővel.
Idézet: Peater - 2009.02.04. 22:55:25

Mivel irányítjuk az autókat?

Kormánykerékkel
Lábbal
Amerre a szél fujja
Mi az az auto?

fújja, autó
Dátum: 2009.02.04. 23:26:02
Ezért valóban kár! Vicces dolog a gasztronómiát speciális érdeklődési körnek nevezni. Végülis csak az foglalkozik vele, aki szokott táplálkozni.