Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.09. 11:37:35
A segítség topicban volt egy olyan kérdése, hogy mi kell ahhoz, hogy nyithasson topicot. Valaki mondta neki, hogy meghatározott számú hozzászólás, ami azért jól is van pontozva, erre elkezdett floodolni, és még be is vallotta, hogy azért csinálja, hogy minél több hozzászólása legyen. Ha így folytatja, simán le fog pontozódni annyira, hogy ne is ládduk a hozzászólásait, mint dr faktornak.
Dátum: 2009.02.09. 11:32:43
A DH 4.0-t csak egyszer láttam, őszintén szólva elég kevéssé emlékszem a szövegére. Viszont a "Fej vagy gyomor?" egy Utolsó cserkész idézet, ami körülbelül olyan szinten közismert, mint az "Eszem-f*om megáll" Ford Fairlane idézet. No nem általános műveltség, ilyet eszembe nem jutna állítani, de jó eséllyel minden második, filmeket kedvelő huszonéves tudni fogja.
Dátum: 2009.02.09. 11:23:54
A százalékos kiesések szándékos szűrőnek vannak betéve. 2 van belőlük, csak a többség a másodikról nem tud, mert mindenki a 25%-os miatt panaszkodik.
A 25% azért van benn, mert
1. jelenleg még vannak olyan lehetetlenül nehéz, speciális kérdések, amire egyszerűen nem lehet megtalálni a választ. Ezek nyilván eltűnnének, ha komolyodna az értékelés.
2. a kérdés feltevője jópár esetben szándékosan, vagy véletlenül rossz választ ad meg helyesnek. Mivel ez értékelésnél nem derül ki, és elenyésző azon játékosok száma, akik tudják hogy ilyenkor a fórumon kell jelezni a problémát, ez gát pont arra van, hogy az ilyen kérdések nagyon gyorsan kipotyogjanak. Emiatt mindenképpen szükség van erre a szűrőre, legfeljebb lehetne csökkenteni a határt mondjuk 15%-ra.

A másik szűrű, amiről sokan nem hallottak, az a 100%-os, pontosan azért, hogy az 1+1 szintű atomprimitív kérdések ne legyenek játékban, csak minimális ideig. Színvonalas értékelés esetén e megint nem szükséges.
Dátum: 2009.02.09. 11:14:13
Mivel már 90 000 felett van a kérdések száma, az másodlagos, hogy akkor innentől senki nem írna kérdéseket. Így is van elég. Még ha a 90k-nak a fele is duplikáció, vagy egyéb problémás, akkor is több mint 40k kérdéses adatbázis maradna, így ezt nem tartom problémának.

Én Mormord véleményét osztom, "aki nem dolgozik, ne is egyék", a kérdésért járó jutalom legyen tényleg jutalom, amit akkor is meg lehet vonni, ha utólag derül ki, hogy rossz a kérdés. Erre technikailag az lehet megoldás, hogy ha admin veszi ki utólag a rossz kérdést, akkor a következő kérdésre nem jár jutalom. És mivel a szintlépésekkel nő a jutalom, így mindjárt nagy esély van rá, hogy többet veszít a rossz kérdés miatti jutalom-megvonással, mint amit a feltevésével nyert.
Dátum: 2009.02.09. 10:51:59
Idézet: Kulgar - 2009.02.09. 08:56:38
Mit jelent a Nickolas, Nickolaus, Miklós név?

Semmit.
Mikulás.
Népek legyőzője.
Nickó fia.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Gyengébbek kedvéért: a Miklós nem Mikulást jelent.


Javasolnám, hogy mielőtt felteszel egy kérdést, nézz utána a helyes válasznak, vagy legalább mikor visszakapod, hogy rossz a válasz, akkor nézz utána. Persze, egyszerűbb az értékelőket szidni ahelyett hogy gondolkodnál. A Miklós név jelentése győzelem + nép. Ebből neked hol jön az, hogy a nép legyőzője? Ez azt jelenti, hogy a nép győzelme, nép ragyogása, ha már össze akarjuk vonni a két szót. Ráadásul amellett, hogy a válaszok nem tartalmazzák a helyes választ, kettő még minden kreativitást is nélkülöz.
Dátum: 2009.02.09. 10:37:42
Ha ez a fórumos megnyilvánulás normálisabb hangnemnek volt nevezhető, kíváncsi lennék, milyen volt a minősíthetetlen stílus...
Dátum: 2009.02.09. 10:32:15
Sziasztok!

Hatse törölte az oda nem illő hozzászólásokat Incubus naplójából!
Dátum: 2009.02.08. 20:17:10
Szerencsére az hogy itt mi kiírjuk a kérdést, csak egy javaslat Hatsepsut felé, azt hogy mi mennyire számít speciálisnak, azt ő dönti el.
Dátum: 2009.02.08. 18:58:30
Ahogy Telk is mondja!
Aztán jövő héten több naplót kérünk ám!
Dátum: 2009.02.08. 18:57:05
Hogyan kell leírni?
Törölköző
Thürülköző
Türülköző
Thörölköző

Ne komolytalankodjunk kéremszépen...
Maxlmálisan mennyi ideig tudsz vadászni?
1:50
2:50
2:00
1:40


Előtem van Észak hátam mögött Dél balra a nap nyugszik jobbra pedig.........
szél
kél
néz
vér
Dátum: 2009.02.08. 18:11:01
Isten őrizz, hogy vádoljalak miatta.
Dátum: 2009.02.08. 18:02:23
Oké, már kezdtem aggódni, hogy mi lehet a várossal...
Nos ezt többek közt én is rosszra értékeltem, és nem azért mert tudtam volna a v1-es szereplésről.

Hanem mert egyrészt egyik sorozat sem látható mostanában az RTL-klubon, olyan sorozat, hogy Dr. Hause nincs is, harmadrészt alacsony a színvonala.
Dátum: 2009.02.08. 14:55:39
Millyen rendbe tartoznak a barna medvék?
Mindenevő
Növényevő
Ragadozó
Egyik se

Milyen + egyik se
Mikortól vagy hivatalosan nagykorú?
20
18
14
21

Melyik országban? Amerikában pl 21 éves kortól, és itt a fórumon is szokott írni egy amerikai magyar játékos.
Mi a szőlőcukor vegyjele?
C6H6O6
C12H6O12
C12H12O12
C6H12O6

A szőlőcukornak max képlete van.
Ki írta Winnetout?
J. K. Rowling
Thomas Mann
Karl May
J. R. R. Tolkien

Érdekesen hangzik a kérdés.
Melyik megyében található " ZSÁKA" ?
Hajdú-Bihar megye
Zala megye
Tolna megye
Veszprém megye

Újabb érdekfeszítő 2000 fős település
Melyik Csokonai Vitéz MIhály verse?

Mihály
Dátum: 2009.02.08. 14:38:17
Byzon, lehet hogy igazad van, én nem szoktam nézegetni a smaragdokat ellenfélválasztásnál. Sokan ott szúrták el az elején, hogy "á, mi úgyis mágusok vagyunk, nekünk nem kellenek a közelharci skillek", azt hitték a mágus itt is olyan mint a wow-ban.
Dátum: 2009.02.08. 13:32:30
Ez engem is érdekelne. Telk?
Dátum: 2009.02.08. 13:08:16
Te, azt nem mondtam, hogy a rubin nem erősebb, v2-n én is az vagyok, öcsémnek meg v1-en van egy elég kedves kis rubinja. Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy a rubin 3+ körre ható bónusza többet ér.

Én csak a "smaragd könnyen üthető" ellen tiltakozom, hogy azért nagyon nem mindegy, milyen smaragdról van szó.
Dátum: 2009.02.08. 13:01:01
Én sem tartom magam erősnek, sőt... de azért a plusz két kör smaragdnak is plusz két kör.

Telk! Danka, sziasztok!
Dátum: 2009.02.08. 12:33:53
Byzon, azért ezt páran szerintem nem egészen így gondoljuk. Meglátogassalak?
HA meg az a smaragd olyan hülye, hogy a védekezést/támadást nem húzza magasra...
Dátum: 2009.02.07. 23:51:59
Most miért? Valóban az a legkisebb. Olyan pici, hogy nem is bolygó!