Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.10. 23:27:20
Ezek szerint már láttad!
Csak most az a szívás, hogy úgy kell majd visszalopakodnom hotelenként, nehogy valamelyik mocsok betaláljon. Mondjuk 3-4 térképkockát már végignéztem állomásokat keresve a hazaútra. Egy már biztos, ez a küldi megérte.
Dátum: 2009.02.10. 23:18:08
Rekordrablás PokerCape-ben!
Dátum: 2009.02.10. 21:47:31
Melyik a leggyengébb nerub az alábbiak közül?
nerub kórokozó
nerub féregember
nerub méregsámán
nerub kőskorpió

nc
Dátum: 2009.02.10. 20:23:30
Melyik filmben játszik együtt Mel Gibson és Helen Hunt ?
Megőrülök érted (Mad About You)
Váltságdíj (Ransom)
A rettenthetetlen (Braveheart)
Mi kell a nőnek ?(what women want)

szóközök
Melyik nem vodka?
Kalinka
Borovicska
Belvedere
Krepkaya

alkohol
Álítólag hol lakik a Jeti?
Az Isten háta mögött!
Alpokban
Kárpátokban
Himalájában

nc
Ha azt kell bebizonyítani, hogy n a 3madikon-111 osztható 3 mal, akkor mért hagyható el ebből(bizonyítás szempontjából) a -111?
Mert nincs a harmadik hatványon
Mert minusz szám
Mert nincs kedvem vele foglalkozni
Mert osztható 3 mal és ha kivonjuk n a 3 on ból, attól annak oszthatósága nem változik

Magyarul leírva egész jó lenne.
Milyen állat az Íbisz?
madár
hal
rovar
nem állat, hanem egyiptomi istennő

Bár Ízisz istennő emlegetése egy kedves beugratás, de a nem állat akkor sem túl kreatív válasz
A Dobermann milyen típusu kutya ?
Vadász
Őrző védő
Terelő
Szánhúzó

Dobermann kis d, típusú, őrző-védő, felesleges szóköz. Ami a helyesírást illeti. Ami a tartalmat illeti, a dobermann intelligenciája, testalkata és nevelhetősége miatt a németjuhász mellett tán a leguniverzálisabb munkakutya, tehát azt kijelenteni, hogy őrző-védő kutya, hát... Mintha valaki egy elit katonát le biztonságiőrözne...
Bár ezzel most egy alkalmat elbuktál, de akkor kész is a következő gyönyörű műveltségi kérdés.
Félig meddig meg kell kövesselek a kritikával, mert többnyire tényleg azt írják. Bár azért a wikin és a Liszt Ferenc Zeneiskola oldalán csak az egyik legnagyobb zongoraművésznek nevezik, ez félrevezethette az értékelőket is, ha nem a kérdésre hanem a valószínű válaszokra kerestek rá.

(Ha a kérdésnek nem kéne egyértelműnek lennie, akkor a kakukktojásos kérdések is jók lennének )
Dátum: 2009.02.10. 19:03:21
Le kéne menteni a gépedre, aztán méretre kicsinyíteni, én utána tudod berakni képnek, ha van aktív prémiumtagságod.
És még ez is igaz...
Van két hülye válaszod. Mi szorul ezen magyarázatra?
A helyesírást és a hangnemet elnézve én arra tippelnék, hogy KBDB = kabd be.
Szerintem a téma jó lenne, ha valami konkrétabb megfogalmazása lenne. Bartók és Chopin inkább a zeneszerzői pályájuk kiemelkedő alakjai voltak, de ennyiből nem tudnék dönteni, hogy Liszt, vagy Mozart a megfejtés, mert a maguk életében mindketten a legnagyobbak egyikei voltak. Magyar emberként Liszt Ferencre tippelek, de ha ilyen kérdésben tippelni kell, az nem egyértelmű, ahogy az indoklás is szól.
Dátum: 2009.02.10. 18:13:39
Akkor gyere egyből a harmadikra, hogy addig is elkezdjen fejlődni a karaktered.
Dátum: 2009.02.10. 18:12:14
Németországban mennyi a megengedtt legnagyobb sebesség az autópályán ?
150 km/h
180 km/h
130 km/h
nincs limit

Csak egyes szakaszokon nincs korlátozás, nem végig az összes autópályán
Melyik a víz vegyjele?
O2H
H2O
O2
H2

A víznek még mindig képlete van.
Melyik nagy itáliai városállam segítségével győzte le I.Nagy Lajos Velencét?
Firenze
Bologna
Genova
Milánó

kimaradt egy szóköz
A Végzetúr nevű játékban melyik épület segíti elő a varázspontok gyorsabb regenerációját?
Palota
Őrtorony
Mágustorony
Akadémia

A megfogalmazás jó, de kevés első szintű kerül olyan szövibe ahol megtalálja az infot
Mi az a vortex?
vor adatstruktúrából álló, hosszú, szöveges állomány
vastag fonalból szőtt, kemény textíliafajta
az eget borító szennyezett porfelhőkig érő, tomboló örvény
a madarak faggyútermelő mirigyének idegen neve

Ezt nem tudom, hogy egy első szintű tudhatja-e
Mí volt 1982. December hatodikán?
Semmi.
Mikulás.
Telihold.
Téli napforduló.

nc
Milyen magas átlagosan a balaton vízszintje (tengerszint feletti)?
104 méter
114 méter
100 méter
10 méter

Nem egészen úgy szól a kérdés, amit ő szeretne kérdezni.
Szerintem ő arra gondol, hogy "Milyen magasan van átlagosan a Balaton vízfelszíne a tengerszinthez képest?".
Dátum: 2009.02.10. 17:33:54
Hány éves volt tavaly a TV2 kereskedelmi csatorna?
20
10
15
5

Ugye lehet törölni?
Én tudok egy még jobbat. Tanuljon meg ő is játszani!
Dátum: 2009.02.10. 12:10:01
Nem láttam az eredetit, de ha kérdés ügyben volt megjegyzésed, ott nem számít, hogy melik világon vagy, a kérdések adatbázisa közös mindhárom világon.
Dátum: 2009.02.10. 12:08:14
Mindenképpen egy válogatott emberekből álló kvízadmini csapat lenne a hosszútávú megoldás, ezen tudtommal dolgoznak is, de mint mondtam először ehhez azt kell megoldani, hogy a kvíz adatbázishoz külön is hozzá lehessen férni kitakarításra. Szemmel látható javulás azért nem látszik, mert mostanra több mint 90000 kérdés van. Abból Hatsepsut mondjuk jó ha párszázat ki tud takarítani egy nap, meg mondjuk párszázat átszűrnek az értékelők. Mondjuk 500 kérdés kap korrekt szűrést naponta, de bekerül cirka 1000 kérdés ugyanaznap. Az plusz 500 kérdés. Ha feltételezzük, hogy ennek csak a harmada rossz valami miatt, az is napi 150 kifogásolható kérdés.

Szerintem ahhoz, hogy lehessen valamit kezdeni a kvízzel, és a kvízadminok ideje ne forgácsolódjon szét a régi kérdések szűrése, és az új kérdések ellenőrzése közt, először egy alapos takarítás kéne, ameddig egyáltalán nem lehet kérdéseket feltenni. De ehhez megint kell az, hogy a kvíz adatbázis le legyen valamelyest választva a játékról.
Dátum: 2009.02.10. 11:49:45
Foglalkoznak vele a fejlesztők. Csak mivel aki hozzáfér a kvíz adatbázishoz, az hozzáfér az egész játék adatbázisához, így eléggé le van korlátozva azoknak a száma, akik belenyúlkálhatnak, így nem látható számottevő fejlődés napi szinten. Valamint elég sok kérdés, amit úgy kapunk, mintha már el lenne fogadva, valójában még értékelésre vár, csak a játékosi értékelés akkor kapcsol be, ha több mint száz kérdés várakozik elbírálásra.
Dátum: 2009.02.10. 11:24:21
Ezt értem. De Babits élete kapcsán ha mást nem is, de egy dolgot ILLIK tudni. A Nyugat első nemzedékének tagja, az 1930-as években főszerkesztője.

Ez alapján lehetett volna 3 olyan évszámot megadni, hogy kicsit kelljen gondolkodni is, de könnyedén megmondható legyen, anélkül, hogy három olyan számot adsz meg, ami teljes képtelenség. Mondjuk 1840, 1908, 1927. Három olyan évszám, ami azért gondolkodtató kicsit, mert a kor stimmel, mégis könnyen kilogikázható, hogy az első esetben túl öreg, a második harmadik esetben meg túl fiatal lenne a Nyugathoz. Ez így valós műveltségi kérdés, pedig elég szép intervallum van a négy évszám között.

Eredeti formájában arra emlékeztet a kérdés, mintha hónap-napra kérdeznél rá, de a válaszok közt lenne 3 40-nél nagyobb szám. Érezhető a különbség?
Dátum: 2009.02.10. 11:14:03
Nem tudom, mi köze az amerikai rapperes kérdésnek a trivia - triviális szó jelentéséhez, de az East Coast - West Coast ellentét elég közismert dolog minden olyan országban ahol vannak zenével foglalkozó tv csatornák, újságok. Ganxstáék is csak ezelőtt 12 évvel énekeltek róla...