Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.12. 17:11:07
Ezen nincs mit felülbírálni, mert a kérdésedhez nem csak a felszerelések magas szintű ismerete szükséges, de az is, hogy több világon is játsszon a válaszadó. Kedves dolog 12 és 17. szintű tárgy után érdeklődni egy olyan világon, ahol a legmagasabb szintű karakter 7. szintű, és extrém esetben van 10-es kereskedelme.
És mivel a kvízadatbázis közös, ezt a kérdést ugyanúgy megkaphatja egy alacsonyabb szintű, csak v1-en/v2-n játszó karakter is. ő ugyan honnan válaszoljon rá? Kisujjából?
Dátum: 2009.02.12. 14:21:08
Idézet: Freez - 2009.02.12. 14:04:49
Három kérdésembe is hibát vétettem remélem itt kell jelezni ha javíttatni szeretném:
eredeti:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Födeációval? 55.25%
javított:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Föderációval?

eredeti:
Egy energiaörvény a galaxis tulsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozazatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás? A kérdésre eddig 37 jó és 20 rossz válasz érkezett.
javított:
Egy energiaörvény a galaxis túlsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás?

eredeti:
Melyik az a sorozat ahol a gyolkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük? A kérdésre eddig 40 jó és 25 rossz válasz érkezett.
javított:
Melyik az a sorozat ahol a gyilkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük?

Remélem megoldható a javítás. Amennyiben rossz helyre írtam légyszíves irányítsatok másik topicba.


Ha már javítasz, ne végezz fél munkát.

A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a Deep Space Nine sorozat idején a Föderációhoz?

Melyik az a sorozat, ahol a gyilkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük?
Dátum: 2009.02.12. 14:15:23
Ha a "Nem tudom. Mi az?" szerinted nem rossz válasz, akkor inkább hanyagold a kérdésírást, mert sűrűn fogsz csalódni.
A Süsü szerintem csak mellékattintás, mert szerepel már párszor, ahelyett tudsz másikat írni. A Kispállal nem tudom mi volt a baj, bár nekem személy szerint jobban tetszene, ha Lovasi és a beugratós Kis Pál mellett kéd valódi zenész, frontember lenne, mert így sajnos túl egyértelmű, ami nem túl pozitív jelző.
Rengeteg rossz kérdés kapott jó értékelést a nemtörődöm értékelők miatt, ha nem így lenne, akkor nem a második kvíz topicot írnánk tele az elfogadott rossz kérdésekkel. Egy névnap ismerete tökéletesen lexikális, egy átlag ember tud mondjuk 4-5-öt a 365-ből.
Dátum: 2009.02.12. 11:41:31
Melyik megyében van Tiszaalpár?
Bács-Kiskun megye
Csongrád megye
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Heves megye

lexikális
Messi jelenleg melyik csapatnal jatszik?
Barcelona
Steaua Bukarest
Dinamo Kiev
FTC

jelenleg egyikben sem, mert pont szünet van a délelőtti és délutáni edzés közt.
Hanyadik bolygó a Naptól a Mars?
ötödik
negyedik
nincs olyan bolygó, hogy Mars
első

nc
Ki szerezte az Operaház Fantomja című musicalt?
Presser Gábor
Gaston Leroux
Michael Bennett
Andrew Lloyd Webber

A mű címe: Az operaház fantomja
Persze nyilván nem eget rengető probléma, de amíg a kérdéseltevő emiatt csak azt a pár percet veszíti, amíg javítja, más hátránya nem származik belőle, addig inkább küldjük vissza a legapróbb hibát is, mint hogy egyre nagyobbak felett hunyjunk szemet. Lényegében az előző hsz-em is erről akart szólni némileg elnagyolva.

Azzal nem vitatkozom, hogy sok esetben átláthatóbb, főleg sűrű nyomású könyvekben, de szerintem monitoron ez a gond annyira nem áll fenn.
Dátum: 2009.02.12. 00:03:52
Melyik volt a legelső Indiana Jones film?
A kristálykoponya királysága
Az utolsó kereszteslovag
Az elveszett frigyláda
A Végzet Temploma

A kérdés szerintem jó, de a teljes cím Az elveszett frigyláda fosztogatói lenne.
Szívesen!
Rossz a kifogás, mert egyrészt kvízben nincs beépíttet smiley (szerencsére), másrészt egy darab 8-as nem volt a zárójelen belül.
Valamint ha a smiley miatt el kell fogadni az extra szóközt, akkor fogadjuk el a chat miatt a kis kezdőbetűket, az angol billentyűzet miatt a teljes ékezethiányt, a minimum karakterszám miatt a halmozott írásjeleket, meg úgy egyáltalán a diszgráfiások miatt ne is foglalkozzunk a helyesírással.
Idézet: Petyus75 - 2009.02.11. 23:25:28
Sziasztok !
Újra a segítségeteket szeretném kérni ! Ezzel a kérdéssel mi a gond ?

Melyik város, nem Magyarországgal szomszédos ország városa ?

Pozsony ( Bratislava )
Bécs ( Wien )
Prága ( Praha ) *
Bukarest ( Bucuresti )


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Rengetegsok felesleges szóköz, meg az a vessző.
Dátum: 2009.02.11. 23:26:27
Portyázz sokat
Akkor nem én voltam

Mormord, igen ez sajnos benne van a pakliban, de azért ne felejtsük ki, hogy egy azonnal törölnihez nem egy ember kell. Amíg én következetesen csak olyan kérdésekre nyomom rá, ami nagy valószínűséggel jogosan veri ki a biztosítékot több embernél, addig ha be is következik az 5. eset, nagy valószínűséggel ő hiába nyom mindenre törölnit, mert a többiek úgyis leszavazzák. Persze lesz amit nem, de mindenképpen kevés lesz a kieső kérés az öngerjesztő folyamathoz.
Azt hiszem többek között megint engem lehet utálni a bünti miatt, legalábbis én értékeltem nemrég törölnire egy matekpéldát. Annak a lényege ez volt: 5+5+5=?

Ha ez volt a tied, akkor sorry, de sajnos erre a nehézségi fokra én elvből adok törlést, mert
1. nem szeretem ha ennyire hülyének néznek,
2. a három nap javító-nevelő bünti hatására sokkal könnyebben kijön a fórumra a delikvens, és nem ritkán értelmesen meg lehet vele beszélni, hogy azért ennél komolyabb kérdések kellenek.
3. ha nem is jön ki fórumra az elkövető, a bünti miatt sokkal inkább elgondolkodik rajta, hogy milyen színvonalat kéne tartani, mintha csak visszakapja rossz kérdéssel, mert annak semmi következménye nincs
4. ha nem is jön ki, meg nem is gondolkodik el, és folytatja az adott minőséget; az azonnal törölniket gyűjtve sokkal gyorsabban elveszti a számára oly felesleges kérdezési jogot.

Rád remélem a második pont igaz, legalábbis a Lehár Ferences kérdés erre utal.
Tényleg érdekes dolog ez a kvíz...
Ha 5 kérdésed nem fogadták el, akkor biztos az a 60-75 játékos a hülye, és nem a te kérdéseid voltak problémásak...
Dátum: 2009.02.11. 21:51:16
És nekünk csak harmadikként lett meg...
Dátum: 2009.02.11. 21:45:50
Idézet: Szinv - 2009.02.11. 21:14:54
Idézet: Danilaci - 2009.02.11. 13:15:05
Mettől-meddig tartott az első Pun Háború? (Róma)

Kr. e. 263-242
Kr. e. 264-244
Kr. e. 264-241
Kr. e. 260-241

Évszámok + speciális . Szerintem .


A hülyeséged, az speciális. Alapműveltség és mellesleg általános és középiskolai tananyag.


Már ne is haragudj, de ilyen válaszlehetőségekkel iskolapéldája a kérdés a lexikális kategóriának. Tizensok év távlatából annak is örülök, hogy fejből tudok annyit, hogy ie. III. század közepe.

Bár valóban elég vicces dolog egy iskolai tananyagot speciálisnak titulálni, de attól még a kérdés jelen formájában hibás.
Dátum: 2009.02.11. 21:40:44
Nekünk ebben a pillanatban lett kész az epikus v2-n!
Jelentem ez én (is) voltam. 29/21. szint tehát akkor duplán elértem az értékelési korhatárt. Ja és az életben is közelebb vagyok a 30-hoz mint a húszhoz, tehát a kisiskolás jelző sem lenne éppen igaz rám. Ja, és még ráadásul tudom is a választ fejből, mert volt Dorottya nevű barátnőm.
De ettől még a kérdés pontosan az, amilyen indoklást kaptál rá, lexikális. Azon embereket leszámítva, akinek van a közvetlen környezetében Dóra nevű hölgy, mindenki más számára egy teljesen száraz, érdektelen információ, amire tökéletesen illik a lexikális jelző.

Ha sorozatban utasítják el az ehhez hasonló "egyszerű" kérdéseidet, akkor bizony éppen hogy jól és következetesen működik a rendszer, amit állandósítani kéne, nem megváltoztatni.
Dátum: 2009.02.11. 20:37:49
Győzelmek szerinti rendezés nem érdekel, mert kút szerint vagyunk 6-tal felettetek. Sokkal nem kell feljebb menni, csak éppen hogy ne előttetek legyünk, hanem mögöttetek. Végre kész a térkapu. Én mostanában nem akarok háborúzni!