Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.15. 01:28:04
Nem tudom, én játékban még nem találkoztam ezzel a kérdéssel.
Dátum: 2009.02.15. 01:24:59
Már bocs, de tudod akinek nem inge, nem veszi magára...
Mindenki ugyanakkora eséllyel induljon? Ez ki van zárva, tudod van egy olyan tulajdonság, amit tudásnak hívnak, és semmi köze a szerencséhez. Az olimpiára egy módon lehet készülni, két hétig odafigyelni vadászatnál, szokni a témaköröket, odafigyelni azokra a válaszokra, amiket speciálisnak, nehéznek érzel. Ha a tudásodban nem bízol, akkor a google használatot gyakorolni, hogyan lehet optimálisan használni, jó hatásfokkal, rövid idő alatt. Minden világon több olyan ember van, aki rendszeresen 48-50 jó választ ad, az eredmények mutatják, hogy szó sincs szerencséről. Vagy pl nekem most, ezen az olimpián 49, és 2x47 jó válaszom volt a három világon, a 49-ben az utolsó előttit elnéztem, lehetett volna hibátlan. Hol itt az oly hőn emlegetett szerencse? Persze, egyszerűbb arra fogni, hogy aki jobban teljesített, az biztos csak szerencsés, és a rendszer rossz.
Dátum: 2009.02.15. 00:40:05
Elvileg Ben nevű szereplő nem igazán rémlik, de pl Cartmen sincs, mert Ericet Cartmannek hívják.
Sorry, írásbeli érettségire az volt a témám, hogy a természet hatása a költészetre a XVIII-XIX. században. Kicsit megragadt bennem Vajda, meg a vaáli erdészház.

Viszont: A kérdésre eddig 149 jó és 107 rossz válasz érkezett.

Míg az Őszikék kérdésre:
A kérdésre eddig 193 jó és 314 rossz válasz érkezett.

Pedig az szerintem sokkal könnyebb
Dátum: 2009.02.14. 23:56:14
Lelövöm a poént, nem engedi. Pedig jó vicc lett volna Miklóséktól, ráfogni, hogy csak akadmiával lehet 30 fölé menni, aztán már rég ott lennének a szakik.
Nem idióta kérdést írtál, lexikális kérdést írtál. A kettő közt hatalmas különbség van.

Tessék, néhány kérdés az utóbbi időben feltettek közül, mióta foglalkozom a kvízzel komolyabban is.

Mit kapott Lestyák Mihály a török szultántól?

Mennyi ideig aludt Hamupipőke, miután megszúrta az ujját az orsó?

Milyen tárgyat "kergetett" végig Jumurdzsák az Egri csillagokon?

Kinek a regénybeli hőse Zéta?

Mi az A "kapcsos könyv"?

A Baradlay testvérekről szóló mű szerzőjének melyik regénye foglalkozik a kuruc-labanc ellentéttel?

Milyen színdarabot játszottak 1848.03.15-én este a Nemzeti Színházban?

Miről kapta a nevét Arany János Őszikék című ciklusa?

Melyik költőnk töltötte gyermekkorát egy erdészházban?

Hol született Koós János énekes, színész és humorista?

Mikor hunyt el Hofi Géza, Kossuth-díjas színész, humorista?
Dátum: 2009.02.14. 23:39:51
Idézet: Bartasanyi - 2009.02.14. 22:36:21
Ha ma élne, akkor milyen autót "gyárthatna" Asterix?

Opel
Skoda
Fiat
Peugeot *


Ez meg milyen kérdés??


Ötletes.
Neked is csak Craslorg aláírását tudom ajánlani:

Ha látod, hogy más hülye kérdést tesz fel, ez feljogosít téged is rá, ne aggódj! Komolyan!
Ha más hülye, LEGYÉL TE IS HÜLYE!


Még a néhány közismert elem vegyjelén kívül az összes vegyjel is lexikális kérdésnek nevezhető, nem hogy melyik típusú elemek milyen csoportba tartoznak. Ezt egyszer jobb esetben mindenki megtanulta 7. osztályban, és középiskolára tökéletesen el is felejtette, olyannyira érdektelen.
Dátum: 2009.02.14. 23:33:52
Na, így már mindjárt más a mondanivaló! A játékosi értékelésről nekem is megvan a véleményem, még talán rosszabb mint a tied.
De mivel a három világból kettőn én is értékelek, a kérdezőkről is rendelkezem egy nem sokkal kedvezőbb véleménnyel, ezért azt kell hogy mondjam, a visszadobott kérdések túlnyomó többsége nem képvisel olyan szintet, ami miatt a kérdező megérdemelne még egy esélyt az újabb gyűjtögetés előtt. Amelyik kérdés megérdemli, de van vele hiba, az a normálisan értékelőktől olyan értékeléssel megy vissza, hogy legyen lehetőség javítani. De még ezeknek a kérdéseknek a feltevői közül is több kijön a fórumra háborogni, hogy miért nem fogadták el a kérdését, vagyis így sem tud rendesen élni a lehetőséggel. A póruljárt jó kérdések miatt, a jelenlegi rendszerben csak még több szar kérdés kerülne be, ha meg komolyodik az értékelés, akkor meg nem lesznek póruljárt jó kérdések.
Igazad van, ez valóban nem speciális. Ez érdektelen, lexikális kérdés.
Dátum: 2009.02.14. 22:52:44
Ne haragudj, nem lekicsinyelni akartalak, és tudom, hogy a primitív kérdésekre vonatkozó rész irónia. De a két javaslatod mint leírtam, ellentmond egymásnak.
Dátum: 2009.02.14. 22:00:24
Komolyan nem értelek. Legyen egy fix, kijelölt értékelői gárda, de ha valamit visszadobnak, akkor helyette ugyan lehessen már másik kérdést feltenni, mert ki tudja, hogy ki értékelte.
Baj, hogy másnak elfogadják a szerinted nehéz és speciális kérdését, de te át akarsz állni primitív kérdésekre, mert hogy azt elfogadják.

Neked nem is kell ellentmondani, megteszed azt magadnak is...

Ja, ami azt illeti, fix létszámú értékelői gárda már most is létezik, kvízadminnak hívják őket, és a játékosok csak akkor kapnak értékelésre kérdéseket, ha annyira felgyülemlett a beküldött kérdések száma, hogy ez a gárda éppen nem bír vele, és 100 feletti az értékelésre váró kérdések száma.
Dátum: 2009.02.14. 21:42:08
Nem kötelező megjegyzést fűzni az értékeléshez


Idézet: Roseprincess - 2009.02.14. 20:31:48


Melyik Fable regény nem köthető fantasy-világhoz?
Álmok tengere
Tündértánc
Álomhajsza
Vis Major

ezt nagyon fontos tudni igaz?


A regényt nem ismerem, de a vis major egy jogban is használt kifejezés, így kikövetkeztethető, hogy az nem fantasy.
Idézet: Roseprincess - 2009.02.14. 20:10:44
Idézet: Magusocska - 2009.02.14. 18:41:36
Hány karaktert tartalmazhat maximálisan EGY SMS?

180 120 90 160 *

Szoftverfüggő adat. Következő verzió más lesz, másik készülék másik szoftvere más lesz, sőt még olyannal is találkoztam, hogy egy szoftver az ékezetes és az ékezet mélküli sms-t eltérő hosszmaxban küldi (az ékezetes kétszer annyi).
Kérdéspontosítás!


hát igen... nekem pl. egy SMS-be csak 75 karakter fér bele.

Óriási tévedés. Egy SMS, próbálkozhattok akármilyen "szoftverrel" (mellesleg nem szoftver, hanem karakterkódolás függő), maximálisan mindig 160 karaktert tartalmazhat, többet nem. A kevesebb karakterszám azért van, mert a bizonyos ékezetes karakterek nincsenek benne a standard karakterkészletben, de a prediktív szövegbevitelnél használt magyar szótár viszont használja ezeket a karaktereket is. Viszont ahhoz, hogy a másik telefon tudja azonosítani a standardtől eltérő karakterkészletet, az azonosításhoz az sms-nek tartalmaznia kell arra utaló információkat, hogy milyen karakterkészletet használt a feladó. Ez nyilván kifelé nem látszik, de a 160 karakterből foglal helyet. Egy régebbi kódolásban például a szóköz foglalt két karakternyi helyet, sok embernek onnan jött az írásjel utáni szóközhiány. De maximálisan egy sms 160 karaktert tud tartalmazni, bármelyik telefonon elérhető ez a formátum a sallangok kikapcsolásával.

Idézet: Liadas - 2009.02.14. 19:48:26


A fertőzés hányadik szinten jelenik meg a játékban?
17
21
15
19 x
Kezdő nem tudhatja.

De tudhatja, játékleírásban benne van.
Dátum: 2009.02.14. 21:19:12
Na, ez már egy fogósabb kérdés, hogy olimpiára mennyire illik, nagyon megoszlanak a vélemények, hogy milyen kérdéseknek kéne lenni az olimpián. Persze abban mindenki egyetért, hogy hatékonyabban szűrt, hogy hülyeségek ne legyenek benne, de egyesek szerint ezek a határeset kérdések sem kellenének, szerintem például meg pontosan az kéne, hogy ilyen nehézségi fokú kérdések legyenek benne többen, hogy az olimpia tényleg a tudásról szóljon, és ha valaki alulmarad, akkor ne foghassa arra, hogy persze mert a másik biztos nem kapott hülye kérdéseket mert mázlista.
Úgy látszik mégsem vagy tisztában vele. István névnap 6x van egy évben, ebből az aug. 20. legalább annyira köztudott, mint a dec. 26., és a szeptember 2-t is sokan ismerik, és még mindig van 3, tehát vagy a kérdés pontatlan, vagy a válaszok. Ez egy.

Kettő: A névnapokra vonatkozó kérdések 95%-a simán lexikális, mert csak azokat érinti, akiket így hívnak, mindenki másnak teljesen felesleges információ a közvetlen családtagokat leszámítva. Az Istvánt mondjuk én sem ide sorolom a két kiemelt jelentőségű dátum miatt, de ugyebár minden Szentnek...

Három: Totál biztos hogy szerepel már.

Három, egymással párhuzamos érv amellett, hogy miért lett visszadobva a kérdésed, nyilván azok akik rosszra értékelték, vegyesen jelölték meg z indokot, és ezért nem kaptál magyarázatot az értékelés mellé.
Dátum: 2009.02.14. 21:01:17
Nem lehet kibogarászni 5 perc alatt??? 10 másodperc gyors internettel. A guglin a ta'veren szó keresésére az első találat az angol wiki szócikk, ahol egyből ez ötlik a szemedbe:
Noted Ta'veren

* Rand al'Thor - Current
* Perrin Aybara - Current
* Matrim Cauthon - Current
* Artur Hawkwing - Historical
* Janduin - Former. Rand's dead father, who united the Aiel during the Aiel war.[citation needed]

NOTE: Rand is the strongest of the three current ta'veren and as such, has a greater pull on Mat and Perrin.

Ennél egyértelműbb csak az lenne, ha a számítógép megjelölné helyetted a helyes választ. Kitarthatsz mellette, hogy szerinted spec., én amellett tartok ki, hogy nem az. Aki még nem látott egy filmet, honnan kéne tudnia, hogy ki játssza benne a főszerepet? Mégis 95%-ban elfogadjuk az ilyen kérdéseket, ez pont ugyanaz a kategória.
Dátum: 2009.02.14. 18:23:20
Hát, tekintve, hogy az én WoT-os kérdéseim igencsak 50% felett teljesítenek, nem mondanám hogy nem népszerű. Valamint ha nem mondasz saját magadnak ellent, az sokkal előnyösebb megítélést eredményezhet. A ta'verenség a köponti mozgatószála a regényciklusnak, ha akár csak egy fél könyvet is elolvastál belőle, találkoznod kellett vele. Attól pedig nem lesz speciális egy kérdés, ráadásul nem ilyen kommentet igénylő, hogy neked személy szerint nem jött be.
Dátum: 2009.02.14. 17:59:29
Melyik egy márka az alábbiak közül?
Adidis
Adidas
Aninas
Adenas
Dátum: 2009.02.14. 17:33:48
Azért az Idő Kerekés kérdéshez annyit megjegyeznék, hogy a kérdés magyarra fordítva annyit tesz, ki nem főszereplő. Ez pedig ha jól emlékszem, a kvíz topicban általánosan elfogadott irányelvek szerint még nem számít speciálisnak.
Dátum: 2009.02.14. 16:51:10
Ki a főgonosz a Harry Potter cimú filmben?
Hermione
Voldemort
Piton
Hagrid

cimú?
Mekkora kalibere van az AK-47nek?
5.56 mm
7.62 mm
9 mm
5.45 mm

Ezt talán nem kéne...