Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Tudod, az az 1% a töritanárokon kívül direkt van ott.
Én is tudtam gugli nélkül, bár én meg pont azért, mert a jan. 21-et tudtam kizárni, mivel egy kedves barátnőmet, akit idestova 22 éve ismerek, és olyan mintha a húgom lenne, Ágnesnek hívnak, így ha 21-én lett volna, azt lett volna mihez kötnöm és megjegyzem.

Jóvanna, szeretem járatni a lepcsest, de mentségemre szóljon, ebből a majd 2k-ból több mint a fele csak kvíztopic. És megtisztelő a kvízadmini titulus, de ne mondj ilyeneket ilyen összefüggésben, mert még elhiszik, hogy engem kell utálni a visszadobott kérdésekért.

Pedig csak egy részükért vagyok én a felelős!
Crimson egy korábbi post-ja alapján nem a Citadella miatt kerültek feketelistára.

Hopp, meg is van:
Idézet: Crimson - 2009.01.28. 14:28:28
Ne lihegjük már túl a dolgot:)
Mi farmoljuk a Mitsubishit (gondolom, a játék kezdete óta két támadás, úgy két hónapos időeltéréssel már annak számít), ők válaszképpen citadelláznak, ennyi.

Feketelistára nem emiatt kerültek, hanem az inkorrektség, a vádaskodások, a fenyegetőzések és a tahó levelek miatt (bár ezek sok helyen átfedik egymást).
Azóta csatlakozott hozzájuk a Tudás Hatalom is. Jött egy érdeklődő levél, hogy lehetne-e szó róla, hogy hosszabb időre elfelejtsük őket. Rögtön egy citadella csapást is mellékeltek hozzá - sajnos ez is hatástalan volt -, gondolom ez itt az "elsőbbségi" kategóriát helyettesíti:)
A válaszunk ezek után: Hát persze hogy lehetne:)
Dátum: 2009.02.17. 12:40:01
Gondoltam, de azért biztos ami biztos...
Ezek szerint te még inkább feleslegesen jártál iskolába, mert olvasni ugyan tudsz, de az olvasottakat értelmezni már nem.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb).

Kiegészítés a játék indulása után:
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai


- Lexikális tudás. Bizonyos évszámos kérdések elfogadhatóak, de csakis olyanok, amelyek az első kategóriában felsoroltak. Azt, hogy mikor voltak a világháborúk, mindenkinek illik tudnia, de azt viszont nem feltétlenül, hogy egy alig ismert celeb mikor vásárolta az első biciklijét. Ráadásul, ha évszámos kérdést írtok, akkor sokkal kulturáltabb, ha az évszámok között jelentősebb eltérés van, mintha 1-1 nap eltérés van a 4 dátum között. Személyes véleményem szerint az ilyesminek az a legcivilizáltabb módja, ha nem is konkrét évszámot kérdezel, hanem felsorolsz 4 ismert eseményt, és megkérdezed, melyik volt legelőször, vagy legkésőbb.


Mindkét szempont alapján a kérdésed értékelése teljes mértékben jogos.
Miután direkt ki van emelve a kvíz menübe, hogy az évszámos kérdések könnyen kaphatnak lexikális értékelést, ezen nem tudom miért lepődsz meg, mikor a helyes válaszod mellett van egy olyan, ami csupán 3 nappal korábbi dátum. Ennek mindenképpen utána kell nézni, mert már ne is haragudj, de az emberek kb 1%-a (meg a történelemtanárok esetleg) tudja fejből, hogy Mátyást jánuár 24-én választották királlyá, az átlagember talán annyit tud, hogy 1458. január, de valószínűbb hogy csak azt tudja, 1458-ban, a Duna jegén. Ha nem ilyen közeliek lettek volna a válaszok, csak már szerepelt járt volna a kérdésért. Tőlem legalábbis, mert ez az értékelés is részben tőlem származik.
Dátum: 2009.02.17. 12:26:31
Azért arra figyelj oda, hogy ha a NEM szó van egyedül csupa nagybetűvel írva, az elfogadott, a tagadó kérdés hangsúlyozása miatt, ugyanis rengetegen azért problémáznak utólag, mert nem vették észre a kérdésben a nem szócskát, és ezért nem értik a kérdést.
Álljunk meg egy szóra, tudom hogy a mai sorozatoknak nagy rajongótáboruk van. Esmeraldának és Paulinának is hatalmas rajongótábora volt. Én azt mondom, hogy ennek a rajongó halmaznak, és a játékoshalmaznak csak kis létszámú a metszete, ezért speciális.

A bűnügyi jellegű sorozatok túlnyomó részét én is rendszeresen követem, mégsem teszek fel belőlük kérdéseket.

Ja, és elég sok részt láttam én is a Feleségekből, nem úgy alkotok véleményt, hogy fogalmam sincs a témáról.
Nem tudom mi a rossz a válaszokban, én nem értek a jégkoronghoz. Viszont nálam ez nem akadály, amit nem tudok, annak én böcsülettel megpróbálok utána nézni. Közel 10 perc guglizás után jégkoronggal és A csoporttal kapcsolatos egyetlen információ a 2009-es vb csoportbeosztása, ahol az A csoportban csak Kanada szerepel az alábbiak közül.

Ukrajnát mint helyes választ akkor tudom értelmezni, ha a kérdés magyarra fordítva azt jelenti, hogy az "A" csoport kollektíve a világ legjobb 16 csapatát jelenti, akik bejutottak a svájci döntőbe. De ezt akkor valahogy úgy kéne megfogalmazni, hogy egy laikuzs is megértse.
Menjünk szépen sorban.

Siva: Nem kéne bárgyú választ megadni helyesnek, és akkor nem jönne úgy vissza, hogy A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak. Ennél már csak az a rosszabb, ha a jó kérdéshez nem csak egy primitív választ mellékelsz, hanem már a kérdésed is primitív. Ha végleg el akarod veszíteni a kérdésfeltevési jogodat, csak rajta.

Phoenix: Ezek a manapság futó színvonalas, népbutító sorozatok egyelőre nagyon elenyésző játékost érdekelnek, tehát speciális. Mint CaveMaN is írta, a többi válasz sem segít a jó megítélésen, csak rontja az amúgy sem túl magas színvonalat. Az pedig nem kifogás, hogy hány primitív kérdés van a rendszerben. Csak azért mert sok szemét van a járdán, még nem hajítod el te is a zsebkendődet remélem.

Gabus: Ne abból indulj ki, hogy mindenki guglizik. Ez a kérdés valóban speciális, hisz nem elég zenekedvelőnek lenni hozzá, erre kb csak az tud válaszolni magától, akinek ott van a CD a polcán. És ez kb minden filmzene-albumra vonatkozik. Az emberek általában tudhatják, hogy a főcímzene kihez köthető (csak nagysikerű, ismert filmek esetén), de hogy ki mindeki csinált egy-egy aláfestő betétet, az már túlmegy a speciálisság határán. A Pokolgépes, AC/DC-s kérdést azért fogadták el, mert csak egy együttesről van szó bennük, könnyebben kikövetkeztethető, tudható, kereshető.
Dátum: 2009.02.17. 10:26:38
Melyik autóversenyző nevéhez fűződik a legjobb magyar eredmény a Dakar-rally eddigi történetében?
Baungartner Zsolt
Kiss Zoltán
Palik László
Szalai Balázs

Már az is problémás, hogy mit takar az az eddigi történet, az meg még problémásabb, hogy nincs kikötve, hogy melyik kategóriára gondolt. Ugyanis a legjobb magyar eredményt az eddigi versenytörténetben a Palik Racing Team versenykamionja érte el, Szaller Zoltán versenyzővel a 10. helyen végeztek. Az autósok közül valóban Palikék végeztek az eddigi legjobb helyen, asszam 22-ek lettek.
hanyadik része készül a terminátor című filmnek?
4
3
2
5

És mi lesz, ha elkészül? A helyesírásról nem is beszélve...
Milyen hangszer a helikon?
Nincs is ilyen
Ütős
Vonós
Fúvós

De van, legközelebb kéretik egy negyedik választ is kitalálni.
Melyik vitamint nevezzük Folsavnak?
A
Bétakarotin
B9
B12

Elég az folsavnak is.
Ki kapta az aranylabdát 1967-ben?
Bobby Charlton
Gerd Müller
Eusebio
Albert Flórián

Aranylabda nagy betű. És ez a kérdés mer felmerült egyszer, akkor abban maradtunk, hogy az egyetlen magyar aranylabdás megérdemel ennyit, de abban tuti nagy betűvel volt, különben javítottuk volna, tehát ez csak duplikáció.

Melyik költőnk nem "Ágyban, párnák közt" akart meghalni?
Petőfi Sándor
Ady Endre
Balassi Bálint
Zrínyi Miklós

Elvétve milyen gyönyörű kérdésekkel is lehet találkozni!
Annyit pontosítanék, hogy csak mert alkohol, nem tiltott 100%-ig, lehet néhány érdekes, abszolút nem reklámnak minősülő kérdést feltenni róluk. Nekem pl van egy forraltborosom, amit Hatse is megerősített, hogy jó kérdés, vagy ott van például az Unicum, szerintem elég nagy érdekesség, hogy a mai napig ismert szállóige, amelyről az ital a nevét is kapta, II. Józseftől származik. Vagy az abszint francia impresszionistákra gyakorolt hatása. Szóval csak azért, mert valami alkohol, még nem biztos hogy rossz.
Dátum: 2009.02.17. 09:35:44
Az Excaliburhoz annyit fűznék hozzá, hogy a legelterjedtebb legenda szerint a Tó Hölgye Arthur apjának, Uther Pendragonnak adta a kardot, és az ő halálakor került a kőbe, ahonnan csak Arthur tudta kihúzni, és ő így lett király, mert Merlin gyerekkorában elrejtette, és így senki nem tudta, hogy ő a király fia.
Te most minket tesztelsz, vagy (már ne is haragudj a feltételezésért) ennyire sötét vagy?

Délután háromkor megkérdezed, hogy mi van akkor, ha egész véletlenül egy felkiáltó jellel megjelölöd a helyes választ, erre közöltük, hogy jó esetben csak helyesíráshibával kapod vissza, rossz esetben kapsz hozzá három nap pihenőt is.
Erre éjfélkor bemásolod a kérdést, amiben a helyes válasz meg van jelölve felkiáltójellel, és megkérdezed miért kaptad vissza helyesírási hibával. Szerinted miért kaptad vissza?
Valamint a Köztársaság az a¸válaszban is nagy kezdőbetű.


Ui.: Ha a felkiáltójelet a kérdés nem tartalmazza, csak most választottad a helyes válasz megjelölésére a fórumban, akkor a feltételezésért sorry, de gondolom érthető mi jut ilyenkor egyből az ember eszébe.
Dátum: 2009.02.16. 23:43:31
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28

Mit jelent a spanyol niño szó?
fiú*
öreg
lány
barát

miért olyan nehéz felfogni, h tilos fordítást írni? biztos én vagyok túl hülye....
Az a baj, hogy sehol sincs kiírva, csak itt a fórumon szapuljuk ezeket a kérdéseket.
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28

Az antik görög világban mely filózofus követői voltak a peripatetikusok?
Platón
Szókratész
Diogenész
Arisztotelész*

alapműveltség

Nem alap, de tanították. Arisztotelész úgy tartotta az óráit, hogy sétálgattak a tanítványokkal az iskola udvarán a fák között, és ezt a fás, árnyas "lugast" majdnem pont így hívták.

Szerk:
Közben utánanéztem, a "lugast" perípatosznak nevezték, a peripatetikus pedig szó szerinti fordításban körbe sétálót jelent.
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28
ezt nem másoltam, de: Magyarországnak melyik szomszédjával leghosszabb a közös határa?
Szlovákia
Románia
Ausztria
Ukrajna

na hajrá, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, én Szlovákra szavaztam, és tévedtem...
Nem te tévedtél, a szlovák határ hatszáz valamennyi, a román csak négyszáz valamennyi kilométer.
Semmivel, a naptárat sem szeretjük. De félreértesz, nem a matematikával van baj, hanem az egyszerű, csupán számológépet, vagy még azt sem igénylő számtanpéldákkal. Pitagorasz, Euler, Thalész, geometriai fogalmak, csak hirtelen hasamra ütve néhány olyan téma, amikből lehet jó és értelmes kvízkérdést gyártani a matematikából.
Igazad van, hogy sok a szemétre való kérdés, de az adatbázis megtisztításához az első lépés az, hogy a rossz kérdések szaporodását szüntetjük meg amennyire lehet, mert egy ekkora listát lehetetlenség kitakarítani, ha folyton érkeznek az újak.
Rossz hírem van, mivel elhagytad a zárójelet, csak az ő megoldása helyes.

Az ellenszenves válaszodra csak annyit reagálnék (hogy én se szítsak feleslegesen semmilyen tüzet), hogy kicsit böngészd a rossz kérdésekkel foglakozó topicot, és rájöhetsz, hogy egyáltalán nem a milyen színű a fű kategória az ami tőlem jó értékelést kaphat.

Ezen kívül ajánlom figyelmedbe, az A kvíz értékelésének rendszeréről című topic nyitó hozzászólását, amiben Miklós leírja, hogy mi a gond a kérdéseddel.
Dátum: 2009.02.16. 21:21:32
Nekem lottóznom kéne, de komolyan. Elsején jeleztem ezt a kérdést:

Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.01. 12:56:15

Ki NEM szerepel a Barátok közt című filmben?
Berényi András
Berényi Miklós
Berényi Claudia
Berényi Attila

Most pont akarnak találni egy új férfirokont. Akár Attila is lehet...


Erre ma mivel fejeződik be a második epizód? Az ismeretlen férfi, aki Berényi papa sírját hetente látogatja, Berényi Attila...
Csupán annyi a hiba, hogy ez nem kvízkérdés, hanem számológépes ujjgyakorlat. Nem beszélve a műveleti sorrendről.
Dátum: 2009.02.16. 21:06:26
Úgy, hogy még senki nem szólt, hogy ezt törölni kéne.
Szerintem én is azt írtam, hogy ez nem volt egy nagyon problémás kérdés, de sajnos találkoztam már több olyan kérdéssel a fent nevezettekkel kapcsolatban, ami viszont nem kicsit túllőtt a célon, ezért nyilván többen vannak úgy vele, hogy semmilyen vonatkozásban nem akarják látni ezt a két nevet. Egyébként ha a törlés kicsit erős is volt, semmiképpen sem jó a kérdés, mert a három rossz válaszlehetőség miatt nevetségesen egyszerű.

Hitler neve tiltott szóként szerepel az adatbázisban, játékos csak úgy tud vele kapcsolatosan kérdést írni, ha valamit trükközik a nevével. Ha olyan kérdéssel találkoztok, ahol helyesen van írva a neve, az már átesett egy adminisztrátori javításon és felülbírálaton, garantáltan nem tartalmaz az sem semmilyen felhangot. Sztálin ugyanez. Amellett hogy mindketten hatalmas bűnöket követtek el az emberiség ellen, mivel hosszú éveken keresztül álltak az országuk élén, van pár olyan kérdés, amit fel lehet tenni velük kapcsolatban anélkül, hogy jogos közmegbotránkozást váltana ki.