Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.17. 19:41:01
Bízom benne, hogy erre a hétre. Érdekes módon hány szövi leállt hirtelen a kútból építkezéssel, hogy legyen kéznél tégla amint bejön az Academy.
Dátum: 2009.02.17. 19:38:44
Helló mindenki!

Viszok, szerintem mindenki akinek vagy 30-on áll egy ideje a tanulása, vagy kész az epikusa.
Én vagyok ráfázva, mert v1-en 30-as tanulásom van, v2-n meg epikusom.
Figyu, a helyedben nem reklamálnék, sokan simán speciálissal, vagy törléssel dobták volna vissza, így viszont tudsz másik kérdést feltenni. De azt nem árt ha tudod, hogy mivel rengeteg az F1-el, focival kapcsolatos kérdés, játékvezetői kérés az értékelők felé, hogy már szerepelttel dobjuk vissza az ilyen kérdéseket.

Ami pedig azt illeti, hogy te már nem kevés kérdésre válaszoltál, és nem találkoztál vele, ez azért nem így van. A rendszerben lévő kérdések száma valahol 90-100.000 között van, ha te az első perctől fogva játszol mindhárom szerveren, és minden eddigi csp-d elvadásztad, úgy 15.000 kérdéssel találkozhattál eddigi játékod során.
Te ki a fenének képzeled magad egy hét játék után? Jobb is ha nem jössz többet a fórumra, mert ilyen mentalitásra nem vagyunk kíváncsiak. Elkövetsz egy hatalmas hibát, hogy nem írsz helyes választ, sőt ezen kívül megadsz három gagyi rossz választ, majd aki rámutat a hibádra, és még biztat is, hogy jó az irányvonal, csak jobban nézz utána, azt egyszerűen le okostojásozod? Nagyon gyorsan kapj a fejedhez, vagy húzz vissza az RPG fórumra, ha ott még elviselnek!
Dátum: 2009.02.17. 18:08:26
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.16. 20:11:08
Idézet: cirip - 2009.02.15. 18:55:01
kvíz 2. topicba légy szíves
Dátum: 2009.02.17. 18:06:32
Mekkora sebzésbónuszt ad a varázslatodnak a bíbor gyöngy?
+8
+6
+4
+10


23. szint köszi, az imént kaptam meg v3-on.
Dátum: 2009.02.17. 16:54:35
A nevét ő is felvállalta, de ami azt illeti, a vesztes oldalon álló védekező féltől elvárni, hogy ne támadja a másik fél döntetlnezőit, olyan fokú lovagiasságot feltételez, amivel nagyon kevés játékos rendelkezik.
Dátum: 2009.02.17. 15:57:06
Tessék, akkor ő is tapló! Megnyugodtál?

Take it easy, nem kell mindent ennyire komolyan venni.
Dátum: 2009.02.17. 15:50:34
Hát, ha egy szintben és TÖ-ben gyengébb ellen teljes vértezetben mész, mikor ő nap közben döntetlenezik, és ez ki van írva a szövetség oldalára, valamint az adatlapjára is, az tényleg taplóság, meg lehet azt a győzelmet úgy is oldani, hogy nem vered le az összes ép-jét, és akkor még a társaid is tudnak pár meccset hozni rajta.
Ne mentegetőzz, az ebben a topicban nyújtott munkád miatt bőven megérdemled te is a csuklást!
Ha jól értem Kissolyom problémáját, ő pont vizet nem szokott bele tenni, ezért azt jelölte helyes válasznak. Egy jól megválasztott válasszal egyetértek az oktató jellegű kérdésben.
A főváros a tiltott szó, szándékosan, hogy ne legyen több ezer fővárosos kérdés, ugyanis a felük erős duplikáció lenne, a másik felük meg érdektelen, lexikális tudás. Kb 50 gyári fővárosos kérdés van, ez pont elég.

Idézet: Neftisz - 2009.02.17. 15:19:01
ez miért rossz kérdés
Hogy hívták az Iron Maiden szörnyét?

Sam
Paul
Eddie
Angel
szerintem azért nem gagyi van akinek fogalma nincs róla,hát ezt azért nem értem,de reméle kapok válasz a kérdésemre.üdv :neftisz


Nem gagyi, de szvsz speciális (éppencsakhogy átlépi a határt, de spec). Én rockernek vallom magam, és szeretem a zenéjüket, de a többség talán ha azt tudja, hogy van egy "kabalafigurájuk", ami ott van minden koncerten, és minden album borítóján, de hogy hogy hívják...
Mosom kezeim, az értékeléshez közöm nincs, de a piskóta címszóra ez volt az első recept amit beadott a gugli. Ha muszáj, megoldok egy-egy süteményt, de távol áll tőlem hogy fejből tudjam a receptjüket.
Szerintem kell bele mind a négy:
A tojások fehérjéből hat evőkanálnyi vízzel verj habot. A lisztet keverd el a sütőporral. A tojáshabhoz lassan keverd hozzá a cukrot és a tojások sárgáját, legvégül pedig a lisztet. A masszát öntsd kivajazott-kilisztezett tepsibe, s előmelegített sütőben - mintegy fél óra alatt - süsd készre.
Dátum: 2009.02.17. 15:10:23
Mi a vegyjele a vanádium pentoxidnak?
VPOP
W2O5
V2O5
Nincs ilyen vegyület!

Könyörgöm, mikor tanulja már meg a sok önjelölt kémikus, hogy a vegyületeknek nincsen vegyjele? A nincs ilyenért meg egyenként törném el az ujjait legszívesebben.
Melyik romai számnak felel meg Micimackó kedvenc eledelének a kezdőbetüje?
I
C
M
L

Érdekes billentyűzete van. "Ő" van rajta, de "Ó" és "Ű" nincs. Valamint a kérdés még jó is lehetne, ha az adott római szám arab megfelelőjére kérdezne rá, de így egy nagyon primitív, milyen betűvel kezdődik a méz kérdésünk van.
Dátum: 2009.02.17. 14:09:29
Mea culpa! Kétszer is.
Ennyire nem vagyok öreg én csak a Halász Judit lemezről ismertem.
A Baseball pedig valóban MLB és nem NBL, az NBL az az ausztrál kosárszövetség rövidítése.
Ha nem vagy laikus, és legalább körvonalakban tudod, hogy mit kell keresni, gyorsan megy. Nekem semmi arra utaló linket nem adott be, ahol alátámasztották volna azt a sejtésemet, hogy a top 16-ot nevezik A csoportnak. Így, hogy már értem a kérdést, tényleg nem rossz kérdés, de ezt legközelebb úgy kéne feltenni, hogy egy olyan ember is esélyt kapjon a válaszadásra, aki a hokiról annyit tud, hogy Szuper Levente egy világsztár magyar hokikapus.
Én szoktam írni a kötetlenbe, és a segítségbe is sokat írtam egy időben. De ez off


Biztosan tudom, hogy ciripet és Craslorgot lehet szidni, ők is kiveszik a részüket a kérdések selejtezéséből, meg még van jópár aktív résztvevője a Kvíz topicnak is. Hál istennek, mert nem szeretek csuklani sem én, sem édesanyám.
Dátum: 2009.02.17. 13:19:05
Idézet: Magusocska - 2009.02.17. 13:01:06

Milyen állat NEM szerepel a MADAGASZKÁR c.animációs filmben?

zebra
viziló *
oroszlán
zsiráf

Mindegyik szerepel, és még egy csomó másik, hiszen egy komplett állatkertben kezdődik. A válaszlehetőségek nevesítve:
Marty (zebra) , Gloria (víziló), Alex (oroszlán), Melman (zsiráf). Szerintem javítandó - de nagyon!
Továbbá : c.animációs -> c. animációs

Ki az előadója a Mici mackó címü gyermek dalnak?

Halász Judit *
Zalatnay Sarolsta
Hernádi Judi
Koncz Zsuzsa

Mikor ki. Zalatnay Sarolsta kivételével mindhárman előadták már. Da ha Saroltának írod, akkor sem énekelte nyilvános előadáson, de a válasz ilyen kérdés mellett nem egyértelmű. Javítandó.
... és persze
Zalatnay Sarolsta -> Zalatnay Sarolta
Mici mackó -> Micimackó

Melyik az a sportág, melynek fő amerikai bajnoksága az MBL?

Kosárlabda
Jégkorong
Baseball *
Amerikai foci

Ezen gondolkodtam, nem tudtam, megkerestem. Annyira beült a nappalinkba az amerikai sportélet, nem csak a filmeken keresztül, hogy ez szerintem belefér. Majd megjegyezzük. Mi is volt?


Madagaszkár: a válasz helyes, viziló nincs a filmben. Mint te is írtad, víziló van. Gyenge beugratós kérdés.

Micimackó: lehet, hogy Koncz Zsuzsa és Hernádi Judit is énekelték már, de ez egy Halász Judit dal, tehát ő az előadója, ráadásul helyesen "Micimackó című gyermekdal"-nak kéne leírni.

Sportág: MBL rövidítésű sportág nem létezik, a Nemzeti Baseball Liga rövidítése NBL, mint az összes többi amerikai sporté. NHL, NFL, a kosárlabda ha jól tudom azért lett NBA-nak (N. Basketball Association - Nemzeti Kosárlabda Szövetség) rövidítve, hogy ne legyen ugyanaz mindkét rövidítés.
A törköly igen, de a rum viszont cukornádból készül, ha jók az emlékeim.

Persze, el kell találni, hogy a jó válasz és a rossz válaszok között ne legyen hatalmas különbség, ami kreativitást igényel, de gondolom így már érthető, és te sem szívesen foglalkozol olyan kérdésekkel, ahol a négyből három válaszról süt, hogy ordas baromság és nam az a jó válasz.