Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.19. 15:53:41
Hát, ezek a nyálkás meztelencsigák már csak ilyen szívós jószágok. Biztos nem szórtad le sóval az első kiütésnél.
Dátum: 2009.02.19. 15:42:15
Idézet: Mormord - 2009.02.12. 21:03:36
Rossz helyre írtad Panaszok + kvíz -> Kvíz2 topikba írjad. http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,85.8040
Dátum: 2009.02.19. 13:42:35
Pedig nem lenne muszáj úgy kötekedni, hogy nem olvasod el, miről van szó. A csirke valóban chicken, de a kérdező csikre-t írt. Ciripnél a pont, az maximum chikcen lehet.


Idézet: CaveMaN - 2009.02.19. 13:21:38
Hány óra van ha a két mutató vizszintesen van?
4:45 vagy 16:45
0:00 vagy 12:00
9:15 vagy 21:15
6:30 vagy 18:30


És a 15:45 vagy 3:45 hol marad?


Nem tudom nektek milyen órátok van, az enyémen a kismutató is folyamatosan forog, csak míg a nagy mutató 360°-ot tesz meg, addig a kicsi csak 15°-öt. Ez alapján soha nem lesz olyan időpont, amikor mindkét mutató vízszintes, Ugyanis a kismutató csak akkor áll vízszintesen, mikor a nagymutató a 12-n áll. Negyedkor 3,75°-kal már továbbfordult vízszintesből, háromnegyedkor pedig még 3,75°-ra van a vízszintestől. Illetve 3:45-kor már 11,25°-ra.
Dátum: 2009.02.19. 13:25:12
De, ha ide a fórumba beírjuk, ügyelve pl a helyesírási hibákra (ezért praktikus másolni kompletten) akkor a Kvízadminok, amikor elolvassák az utolsó belépésük után jelzett rossz kérdéseket, akkor az adatbázishoz tartozó szabad szavas keresővel pillanatok alatt megtalálják a kérdést, és látják azt is, mi a helyes válasz, ki adta fel, és milyen arányban válaszoltak rá jól. Sőt, ha azonnal törölni kategória a kérdés, akkor rá tudnak szűrni, a feladó többi kérdésére, és ha megérdemli, végleg el tudják tiltani. Bele tudnak javítani a kérdésbe/válaszokba, és ha csak duplikáció miatt veszik ki, akkor még rossz értékelés sem jár rá.
Dátum: 2009.02.19. 12:36:21
Milyen íjakat használtak a japánok?
nem használtak íjat
hosszúíjat*
csigásíjat
rövidíjat

Valami miatt a japán kultúra nagyon népszerű ebben a játékban. Engem is vonz, de nem vagyok jártas benne, így nem tudom megítélni, ez mennyire speciális kérdés. Bár a sejtésem jó volt, tudtam a választ.
Dátum: 2009.02.19. 12:28:36
Törlik. Pontosabban nem engedik át a bármilyen ok miatt hibás kérdéseket, legyen az akár néhány gépelési hiba csupán. Viszont az adatbázis mostanra meghaladja a 100.000 kérdést. Azt csak úgy tudják szelektálni, ha mi jelezzük a fórum erre kijelölt topicjában a problémás kérdéseket.
Dátum: 2009.02.19. 11:13:48
Hol őrzik Lehel kürtjét ?

szóközkédőjel
hogyan becézik az Egri csillagokban Bornemissza Gergely menyasszonyát?
Csak az a fránya mondatkezdő nagybetű...
Cirmos cica haj,hová lett a ......?
hal
haj
tej
vaj

Vessző után szóköz
Hogyha Budapesten 15 óra van, hány óra van Prágában?
9
13
15
17

Ez meg az a kérdés, ahol pont közelebbi válaszok kellenének, hogy gondolkodni kelljen kicsit.
Milyen színű a víz?
Piros
Kék
Színtelen
Zöld

nc
Június 27-én milyen névnap van?
László
Pál
Péter
Lukács

nc
Jól sejtetted, valóban a Knorr ugrott, be, arra nem is figyeltem, hogy az két r-rel van írva. Mentségemre szóljon, az értékeléshez semmi közöm, mint írtam is, e cak egy tipp volt, ami ránézésre, utánajárás nélkül eszembe jutott. Ha értékelnem kell, igyekszem mindennek utánanézni a kérdés kapcsán, hogy ne hozzak elhamarkodott döntést.
Tippem az, hogy valami olyan helyes válasz jobban tetszett volna az értékelőknek, aminek egy kicsit több köze van az elektronikához, mert ez így elég együgyücske.
Mikor halt meg Marian Cozma?
2001
2009
19991
nem valós személy


A két hülye válasz olyan fokú kegyeletsértésnek minősült a szememben, amire szívfájdalom nélkül adtam törlést.
Idézet a Kvíz menüpontból:
Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket!
Dátum: 2009.02.18. 17:55:47
Pedig én 12-t számoltam össze.
Dátum: 2009.02.18. 17:19:54
Hol található sakk múzeum?
Heves
Debrecen
Eger
Szolnok

Egész véletlenül nem Sakkmúzeumot akart írni?
Dátum: 2009.02.18. 14:38:13
Milyen ruhadarab a Kamásli ?

szóközkérdőjel
Melyik megyében található Szentes?
Bács-Kiskun megye
Baranya megye
Csongrád megye
Nógrád megye

Mely csapat száll ki a forma 1-ből?
Ferrári
Red Bull
Honda
Mercedes

törlés
Dátum: 2009.02.18. 12:23:14
.
Dátum: 2009.02.18. 11:52:28
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.18. 01:16:38
Melyik magyar focicsapat szerepelt a BL csoport körében?
Ferencváros
MTK
UTE
Debrecen

mikor aranyapám? mikor? a 2008/2009es csoportkörben az MTK, de korábban már szerintem mind a 4
igaz jelen pillanatban csak olyan év nem ugrik be, amikor a Debrecen szerepelt, de a másik 3ra egyből van példa

sajnos elpocsékoltam a drága időt keresgéléssel, mivel elég bután fogalmaztam meg a dolgot és gugli barátom eltéved a sok-sok oldal között, aztán amikor kiírt párat, akkor engem is bevitt az erdőbe elég szépen... úgyhogy nem tudom mi van jó válaszként jelölve


A válasz a Ferencváros kellett hogy legyen, mert a BL eddigi történetében a Fradis volt az egyetlen magyar csapat, aki a selejtezőkörökön átverekedve magát, bejutott a legjobb 16 közé, a csoportkörbe (azért hívják csoportkörnek, mert 4 db 4 fős csoport van, körmérkőzésekkel). 1995-96-os idény, klubszinten az utolsó magyar siker, azóta a legnagyobb eredmény a ManU elleni 1-0 volt a ZTE-nek, de ők odakinn csúfosan kikaptak.

Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.18. 02:38:27
Hogy hívják a Him együttes énekesét?
Kid Rock
Axel Rose
Ville Valo*
Deák Bill

nem hiszem, h életbevágó lenne...
Valóban nem életbevágó, de ha félretesszük, hogy a HIM is egy elég ismert zenekar, Kid Rock egy 5 Grammy díjas szóló zenész; Axl Rose a Guns N'Roses frontembere, Deák Bill Gyulát pedig talán nem kell bemutatni

Idézet: Magusocska - 2009.02.18. 11:05:16

Milyen állat a rozsomák?

medveféle
menyétféle
fókaféle
farkasféle

Ez meg egy kvízkérdésféle? Kellene egy válaszféle? Egy értékelésféle? Félek tőle, hogy nekem nem jött be. Javítást javaslok.

Ki kell ábrándítsalak, a rozsomák a menyétfélék családjának egyik faja. Tehát elég pontos válasz az, hogy menyétféle.

Idézet: Magusocska - 2009.02.18. 10:43:16

Bocs, hogy előbújt belőlem a pedagoigos (gyerekkísérő rabszolga).
A peripatetikus módszer Arisztotelészhez köthető, de a lényege nem a név tükörfordítása, hanem az oktatás menete. Nem katedraszagú előadást tartott, hanem rávezető kérdésekkel irányította a tanítványok beszélgetését.

Nem baj, ha előbújik belőled a paidagogosz, én csak laikusként, emlékeim alapján válaszoltam, és nem mélyedtem bele a tanmódszer ismertetésébe a keresés során, csak az általam említett szót kerestem, mivel arról tudtam anno megjegyezni.

Idézet: Kagemusha - 2009.02.18. 10:15:25
Idézet: Szasz89 - 2009.02.18. 09:25:10
(Az alábbi idézet nem lesz pontos, emlékezetből megy, jóváhagyott kérdésről van szó: )

Melyikben nincs koffein?
tej*
kávé
tea
mittudomén (nem, itt volt vmi értelmes, pl energiaital)


Tudomásom szerint viszont a teában sincs koffein, ugyanis az teint tartalmaz.
Szóval hogy is van ez?

A teában is van koffein. Mellette pedig teofilin és teobromin található, mint alkaloida.
http://www.teautja.hu/teahaz/tein_vagy_koffein.html
A tein, matein meg egyebek pedig marhaságok!


Szokás szerint igazad van, de azért a tein/matein nem marhaságok, csak korábbi tudományos feltételezés, még mielőtt kémiailag igazolták, hogy a tein és a koffein ugyanaz a vegyület.
Dátum: 2009.02.18. 00:13:40
Én is ezt mondom. Játékon belül látsz valami utalást rá, hogy ezek nem jó kérdések? Én nem. Tehát csak itt a fórumon szapuljuk ezeket a kérdéseket. És mint tudjuk, a játékosoknak csak elenyésző része olvas fórumot.
(helyesbítés, az operátor rovatban van egy link az értékelés rendszeréről szóló topicba, de szerintem azt még annyian se használják mint a fórumot.)
Dátum: 2009.02.17. 20:54:19
Szerintem ülj le a tévé elé és igyál egy whiskeyt, jót fog tenni.
Nem kell teljesen hanyagolni, csak lényeg hogy nagyon pontosan, és viszonylag köztudott kérdéseket. A rally-t én például hiányolom, pedig ott sokkal több múlik a pilótákon, mint a Száguldó Cirkuszban, vagy ott van például a le mans-i 24 órás futam...
Talmácsival, és Rossival kapcsolatban viszont már nehéz olyan jó kérdést feltenni, ami még ne lett volna.
Én sem kioktatásnak szántam, bár utólag visszaolvasva kicsit talán élesebbre sikerült a hangnem. Mindenesetre ha valamit már szerepelttel kapsz vissza, az olyan esetben szokott bekövetkezni, ha valóban szerepel már a téma, vagy a kérdés maga van olyan színvonalas, hogy jobbat érdemeljen egy rosszpontnál, de a színvonal ellenére nem kívánunk a témával találkozni a későbbiekben.