Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.20. 16:35:34
A válasz nagyon egyszerű az alapkérdésedre. Ha behurcoltak a kínzókamrába, minimalizálod az aznapi bevételt. Ha az 5 szinttel magasabb ennyivel erősebb, akkor te sem vagy az a tápos állat, így pár portyapont kiesést nem érzel meg, viszont ha tőled nem kap aznap végén szinte semmit, akkor legközelebb úgyse téged fog berántani.
Ha az ilyeneket a kvíz topicba írod, a feltevője megkapja érte a jutalmát. Amúgy ez egy debil találós kérdés, csak szándékosan elcseszte a feltevő. Eredetileg úgy szól, hogy Renáta apjának 5 lánya van, Keh, Kah, Kih, Koh. Ki az ötödik?
Igen, 2-3 perc alatt meg lehet találni. Aztán mikor nem a vadászaton fut össze vele valaki, hanem az olimpián, ahol egy kérdés 20 s, akkor meg anyázik, hogy miért kell ilyen kérdéseket feltenni.
Nem attól lesz valami értelmes kérdés hogy elfogadják. Mivel a játékosok is értékelnek, sok olyan kérdés bekerül, ami vagy érdektelen vagy idióta. De ezeket igyekszik nem egy ember pusztítani ahol éri.
Dátum: 2009.02.20. 15:48:29
Azt nem értem, hogy miért a két végletben kell gondolkodni? Ha egy speciális kérdést visszadobnak, miért azzal jön a játékosok 90%-a, hogy akkor majd jönnek a hót primitív matekpéldák?

Könyörgöm hány játékos kellene, hogy tudja, hogy egy szívgyógyszer miből készül? Lehetnek pár tucatnyian a 15.000-ből, és ők is inkább munkájuk végett ismerik.
Kicsit félreértettél. Én egy szóval sem mondtam, hogy Grönholm érdektelen, ugyanis szeretem a rally-t. Azt sem mondtam, hogy Chapmant ismerem és istenítem, olvasok fantasyt, de jobban szeretem a komolyabb irodalmat. Mint több reagálót, engem is az háborított fel némiképp, hogy egy kivénhedt finn versenyző címeinek a száma kiakaszt, hogy visszakerült, de aki könyvvel kapcsolatos kérdést tesz fel, az szellemi nyomorék. Mivel a mondandódat nem épp higgadtan és megfontoltan vetetted monitorra, arra utaló rész nem volt benne, hogy a könyvekkel nincs bajod, csak a fantasy írókkal. Most, hogy más stílusban kommunikálsz, teljesen más a mondandód értelme is. Egyébként ha próbálunk párhuzamot vonni a rally és a Forma1 közt, akkor azért Grönholmot ne Schumival emlegessük egy lapon, hanem mondjuk Häkkinennel. Schumi eredményeit tekintve Loebbel egy súlycsoport.

A YouTubebbal az a bajom, hogy egy internetes játékban kb 1+1 nehézségű kérdés, amit a többség nem kultivál.

Jókait nem is javaslom, nekem azok sorra kiestek, a nagyközönség Gárdonyit jobban szereti, Mikszáth kb 50%
Itt van pl ez:
A Baradlay testvérekről szóló mű szerzőjének melyik regénye foglalkozik a kuruc-labanc ellentéttel?
Jó, kicsit megcsavarva tettem fel, de úgy esett ki 25%-on, hogy a válaszok között egyetlen Jókai regény volt.


A rahedli matekos és egyéb vacak kérdések iránti felvetésedre csak annyit mondok, hogy azok egyáltalán nem jobbak, rosszabbak, sokkal. Sajnos sok játékos nem foglalkozik az értékeléssel, vagy hasraütve csinálja, vagy mindent elfogad, vagy mindent visszadob. De csak azért ne gyengítsük már tovább a színvonalat, mert már úgyis alacsony. Nem emelni kéne inkább?
Dátum: 2009.02.20. 14:48:01
Szokni kell bizony. A mag 4 helyen beszélget összevissza ugyanarról, szóval néha még mi sem tudjuk, hogy mi hol hangzott el.
Tévedni emberi dolog.
Tudod, azok a szellemi nyomorultak, akik könyvekkel, iskolai tanulmányokkal, és általában műveltséggel kapcsolatos kérdéseket tesznek fel, azok nem csipázzák az ilyen primitív, óvodás színvonalú kérdéseket.
Dátum: 2009.02.20. 14:12:47
Erre a mondatra gondolsz?
Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket!


Ami az általad emlegetett moderátor szerű szűrést illeti, őket hívják kvízadminnak. Általában ők dobják vissza az ilyen kérdéseket, mert a játékos értékelők többsége egy nemtörődöm tengeri hal, és nem csak az égbekiáltó heje sírási hibákat nem dobják vissza, de az abszolút értelmetlen baromságokat se mindig. Azért ilyen vaskos ez a topic is. Valamint ami megint egy háttérinformáció. Technikailag alapesetben az adatbázis jó kérdésként tárolja az értékelés előtt álló kérdéseket, attól hogy nem értékelésre kapod a kérdést, nem biztos, hogy el van fogadva, a játékosértékelés akkor kapcsol be, mikor több mint 100 krdés vár értékelésre. tehát ha mondjuk 90 beküldött kérdés vár éppen, abból simán kaphatsz olyat, ami baromság.
Légyszíves ne vezesd félre az érdeklődőt. Több helyen többen kiemelték már, köztük Miklós és Hatsepsut is, hogy a tagadó kérdésben a NEM-et célszerű csupa nagy betűvel írni, mert különben az ember hajlamos átsiklani felette, főleg egy olimpián, ahol 20 másodperc van egy kérdésre.

Ami a hatványos kérdést illeti, nem találkoztam vele, de ha nem az volt bejelölve helyes válasznak, hogy Minden szám 0. hatványa... "1, kivétel a nulla, mert azon nem értelmezhető." akkor nincs helyes válasz a kérdésedre, így rossz kérdés.

És Mormord! Nem némelyek nem fogadják el, mondván nincs definiálva, hanem pontosan az van definiálva, hogy nem értelmezhető.
Nulladik hatvány
Def: Bármely 0-tól különböző valós szám 0. hatványa 1.
Dátum: 2009.02.20. 13:40:32
Melyik a kaukktojás?
Téglalap
Négyszög
Kocka
Négyzet


Milyen állatot tudunk csapdába ejteni a végzetúron?
Bármilyet
Nem lehet semmit
Kőzúzót
Gonosz manót

nc

Mit csinál az, aki húzza a lóbőrt?
Alszik.
A kantárt húzza.
Nyuzza a lóvat.
Eladáskor húzza az időt.

Volt már róla szó idekinn, azt jelenti, horkol, és a szófordulat a száradni kifeszített, lenyúzott lóbőr jellegzetes recsegő hangjára utal.
Valamint "Nyúzza a lovat."
Dátum: 2009.02.20. 12:40:23
Ne kritizáld azt, amiről nem tudod, hogy működik. A rendszer azt várja meg, míg 15 egybehangzó értékelés születik. Vagy pedig kvízadmin értékeli, aki csak ritkán hoz vitatható döntést.
Helyesírási hiba pedig a híres; senkit nem érdekel, hogy te nem használsz í betűt gépelés közben, a kvízt magyar ékezetes betűkkel kell írni, helyesen. Valamint mivel az együttes nevére kérdezel rá, az tulajdonnév, amit nagy betűvel kezdünk, nálad ez is hiányzik. De vigyázz, mert ha meg csak azt javítod nagybetűsre, azért fogod visszakapni, mert kiemelted a jó választ. Vagy mind nagy kezdőbetű, vagy a kérdést javítsd, hogy ne az együttes nevére, hanem a járműre kérdezzen.
Dátum: 2009.02.20. 12:30:53
Mivel csak a mi naprendszerünket nevezzük Naprendszernek (nagy kezdőbetű, mint tulajdonnév), a kérdéssel nincs gond. Hogy mennyire speciális? Szerintem azt azért sokan tudják, hogy Merkúr, a Vénusz és a Mars a Föld típusú, azaz kőzetbolygók, tehát 8-4=4 db gázbolygó van.
Nem alapműveltség, de kellemes műveltségi kérdés.
Dátum: 2009.02.20. 11:54:54
Hányas vezetőkészség szakértelem mellett lehet négy állatod?
40
20
4
15

És a kezdők?
Melyik a Budapesti Értéktőzsde egyik részvényindexe az alábbiak közül?
BUX
NYSE
Nasdaq
HUG

Egyik? Alábbiak közül? A BUX a Budapesti Értétőzsde egyetlen hivatalos részvényindexe.
Milyen szómostanában divatos kifejezés illik a súly, agy, test szavak után?
zsír
súly
kontroll
méret

Valaki fordítsa e magyarra! Ebben az a kvíz, hogy mit akart kérdezni.
Mi a kapilláris?
Véna
Hajszálér
Artéria
Aorta

A kapilláris egy fogalom, azt jelenti, hajszálcsövességen alapuló. A hajszálér latin neve capillaris.
Mi Dél Korea fő városa?
Delhi
Phenjan
Szöul
Phnompen


Melyik filmben játszott együtt Brian Dennehy és Daniel Baldwin?
Haláli fegyver
A fáraó
A cég nevében
Nyerő páros

Hiányzik az alábbiak közül a kérdésből, mert az Our Fathers című filmben is együtt játszanak.
Dátum: 2009.02.19. 23:52:56
Ezért kéne törölni.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai

- idegennyelvi kérdések. Arra rá lehet kérdezni, hogy valamilyen híres dolog mi után kapta a nevét, de az, hogy mit jelent magyarul a "boy" szó, vagy a "szpasziba", rossz kérdések, a nyelvtudás nem tartozik az általános műveltség körébe.
Dátum: 2009.02.19. 17:12:04
Nem kenyerem a rap-zene, de Ludacris mintha Halálos iramban filmzenéket is csinált volna, meg asszem pár hónapja jelent meg albuma. Eazy-E pedig az afro rap-zene egyik atyja volt Dr Dre és Ice Cube mellett, de róla csak ennyi érintőleges tudásom van.
Dátum: 2009.02.19. 16:12:47
Szia Byzon!
Dátum: 2009.02.19. 16:08:39
Melyik évben született Sergio Ramos, a Real Madrid labdarúgója ?
1978
1986
1988
1966

Ezt biztos kötelező tudni mindenkinek?
Úgy kapott, hogy legközelebb erőltesd meg a fantáziád, és találj ki olyan választ, amiről nem ordít hogy baromság.