Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2012.09.28. 21:57:16
Ezért hívják szerencsekeréknek, és nem tápkeréknek
Dátum: 2012.09.23. 12:50:11
Azért egy kicsit ellentmondásos álláspontnak látom, hogy egy másik topicban kettő egész nappal ezelőtt még pont te emlegetted fennhangon, hogy milyen sokat költesz a játékra, és ha lesz változás, elgondolkodsz rajta, hogy 10k-t kiadj relikviára, meg a 600 csp-dre... Ember, más annyi pénzből hónapokon keresztül játszik, és fel sem merül benne, hogy kidobja a pénzét a csilivili relikviákra, mert tudja hogy nem fér bele a keretbe.

Nekem valóban nem jelent gondot az ilyesmi. Ugyanis fel sem merül bennem az a kényszerképzet, hogy nekem 20k-t KELL befizetnem a paradicsomi boldogsághoz. Megveszem azt a kavicsmennyiséget, amire épp szükségem van, és örülök az ajándéknak. Mert az az a maximum amit én megengedhetek magamnak, és nem irigylem a mástól, ha neki jobban megy! Van az a mondás, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér... Én néhány évvel ezelőtt, mikor több mint egy évig munkanélküli voltam, nagyon pontosan megtanultam, hogy kínálhatnak bármilyen csillogó ajándékot egy termék mellé, ha nincs rá szükségem, és nincs rá keretem amin egy hét múlva nem hiányozna máshonnan, nem fogom megvenni, mert másra kell a pénz.

És halkan jegyezném meg, kb ugyanezek a tételek voltak a nyári élőtalin is, teljesen korrekt a Beho részéről, hogy most azok is hozzáférhetnek, akik nem tudnak eljutni az élő találkozóra, és így számolni is lehetett volna rá. Sokkal nagyobb réteg lenne az akivel kiszúrás lenne, ha most az ajándék mértéke 5k-ban maximalizált lenne.
Mert nem azt kell nézni, hogy ha nem veszek évi 4x20k-ért követ, akkor hátrányban leszek. Más se fog venni, maximum egy két elborult karakter világonként. De a nagy tömeg örülni fog ha évente egyszer megengedhet magának egy ekkora vásárlást, és nem mindenki ugyanakkor... Te most teljesen jogosan emlegeted az iskolakezdést, mint pénztárca apasztó jelenséget. És mi van azzal, aki az egész nyarat végiggürizte szezonmunkában napi 14 órában, és most engedheti meg magának? Az érje be 5k-val, míg körülötte a mezőny tavasszal begyűjtötte a 20k-ért járó ajándékot?
Most nem fér bele? Na bumm, most nem veszek csak 350 kavicsot amivel kihúzom novemberig, és majd az élőn bevásárolok. Ért hátrány? Nem ért hátrány, mert aki most vesz nagy tételben, az novemberben nem fog, mert van még neki 2500 kavicsa, kiégettje viszont nincs csak 300.
Látatlanban azt tudom elképzelni, hogy attól mert a kérdés speciális módon volt feltéve, a téma még érdekes lehetett, és valaki másban szintén felmerült, csak máshogy tette fel a kérdést, így ugyanazokkal a válaszokkal sem tűnt speciálisnak.
Dátum: 2012.09.23. 00:30:10
Annak ellenére, hogy én is örülök a hosszabbításnak, egy kicsit nem értem azokat a régi-régi játékosokat, akik most a hóvégére hivatkoznak. Gyerekek, ez nem egy hasraütésszerű akció, hogy gyertek, tejeljetek; ez a játék születésnapjára járó akció, amiről pontosan tudjátok hogy van minden évben, és pontosan tudjátok, hogy szeptember 22-e a születésnap. Igen, szűkös a hóvége, mindenkinek szűkös. De ha az októberi fizuból jut rá, akkor a szeptemberiből is jutott volna, csak egy egész induri pindurit kellett volna gondolkodni, hogy ácsi, hóvége vú szülinap, mindig van befizetési akció. Nem ördöngősség
Dátum: 2012.09.04. 22:57:32
Mifelénk meg azt szokták mondani, névnap köszöntésnél +/- 1 hét belefér, vagyis a rutinosabbak eleve két hétig részegek. A Tamások decemberben ezek szerint háromig
Dátum: 2012.09.03. 22:48:43
Még nem töröltem soha, így csak régi ismerősöktől hallomásból származó infó, de úgy tudom, fél évre visszamenőleg tudják visszaállítani a karaktert, a törléskori állapottól függetlenül, azokkal a paraméterekkel...
Dátum: 2012.09.02. 13:58:59
Idézet: ArkAngyal75 - 2012.09.02. 12:38:59


Szóval az én latin-neves kérdésem nem jó, de ez igen?


Igen, úgy van! És csak azért, mert azt te tetted fel!
Dátum: 2012.08.31. 20:10:23
Pontosan tudom, hogy van bőven ilyenből nálunk is, és ez alól nem kivétel a végzetúr közössége sem. A játék kezdetekor bőven volt szerencsém gyökkettő IQval feltett, és hasonló értelmi képességűek által elfogadott kérdések közt szemezgetni.
Lehet hogy mi vagyunk a szűkebb réteg, de vagyunk egy páran, akik részéről alapvető elvárás, hogy ne ordítson egyből a helyes válaszról, hogy "ide bökj, én vagyok a jó választás", és a három rossz válasz három kidolgozott, a kérdéshez passzoló értelmes, jól megfogalmazott válasz legyen.
És szerencsére mint látszik az adminok legalább egy része is hasonló elvek szerint dolgozik.
Dátum: 2012.08.31. 18:31:50
Felháborít az admin értékelése? Engem meg az háborít fel, hogy olyan gyengeleméjűeknek nézel "minket magyarországiakat", hogy egy Mexicot ( ) kell berakni rossz válasznak. A másik kettő még szerencse hogy nem Malajzia és Madagaszkár volt, hogy mi szerencsétlen hülyék véletlen se rontsuk el.
Dátum: 2012.08.20. 11:51:40
Szerintem angolszász nyelvismeret sem kell hozzá, hogy például a yorkshire terrier, a bullterrier, a staffordshire terrier, a Jack Russel terrier nevekben felfedezd az angol nyelvet, ennél ugyanis egy számítógépes program telepítése vagy egy hétköznapi videojáték végigjátszása közben több ragad az emberre anélkül hogy szándékosan tanulná a nyelvet. És csak néhány igen ismert rendszeresen emlegetett fajtát írtam, amit bárki bármikor hallhat a környezetében, a rokonoktól, barátoktól, szomszédoktól akkor is ha ő maga nem rajong a kutyákért.

És egyébként is, a nevükből következtetni rá, hogy melyik nem terrier, az csak egy lehetséges megközelítési mód, nem örök érvényű és egyetlen létező megoldás.
Dátum: 2012.08.19. 16:10:00
Ahhoz azért nem kell kutyatenyésztőnek lenni hogy annyit tudj, a terrierek a brit szigetvilágból származnak, a schnauzer pedig egy német fajta. És ez már a nevük írásmódjában is megjelenik, szinte kiabál az eltérő nyelv.
Dátum: 2012.08.18. 22:22:59
A kérdésben a nem szó, esetleg egy egy jelentéktelenebbnek tűnő, ám a helyes válasz szempontjából rettentő fontos szócska nagybetűs kiemelése egyáltalán nem hiba, sőt annak idején direkt azért terjedt el a kvízírók körében, és azért pártolják az adminok is ha jól tudom, mert ezer plusz egy reklamáció érkezett, hogy a "Mi kell a palacsintatésztába? kérdésre miért a zsemlemorzsa a jó válasz, mikor az nem is kell bele" (kérdezz-felelek csak illusztráció) majd mikor Hatsepsut utánanézett rendre kiderült, hogy a kedves reklamáló csak sietett és elkerülte a figyelmét az az aprócska tény, hogy a kérdés úgy szólt, "Mi nem kell a palacsintatésztába?".
Szóval a kérdést írók azért tételezik fel, hogy a válaszolók "diszlexiások, magyart nem értők, értelmezés-tudatlanok", mert sajnos az esetek egy igen jelentős részében így van. Akinek meg nem inge, az ne vegye magára.
Dátum: 2012.08.18. 22:02:30
Eredetileg a kártyakódos relikviák közül csak a Császári tekercs olyan relikvia amit csak adott világon kapsz meg, az összes többit ha egy karakternél megveszed, a többi karaktered (azonos emil címen) is megkapja. Az új, familiáris kiegészítéssel bekerült, hogy a familiárisok is csak az adott világon kerülnek megvásárlásra, de a familiáris szeretete nincs kiemelve, tehát papíron az is jár minden karakternek.
A Hűség Záloga, mint legújabb, legnagyobb port kavart beváltható relikviája pedig szintén karakterenként külön 100 kavicsért vásárolható meg hiszen túl nagy teret engedő táp ahhoz hogy 100 kavicsért egy ember 4-5 világra megkapja. Valaki írta is, hogy először mindenhol megkapta, majd a többi eltűnt, vagyis utólag vehette ki Baraty szándékosan a kódból a többi világra utalást.
Dátum: 2012.08.15. 01:40:55
Vakító fény probléma nálam is előjött, biztos hogy bogárka van a rendszerben. Ráadásul akkor is egyet sebzett ha talált a vari, és akkor is ha nem. És nem, nincs benne fókusz, akkor nem egyet sebezne.

Lavender állati problémájához... Ha jól rémlik, nemrég váltottál szövit. Ha építettél mostanában az átlag elérése miatt, akkor történhetett az, hogy az építés miatt megkaptál plusz egy szint épületbónuszt a Bűvös Kunyhóból, ami ugye 10. szintig növeli az állatok maxÉP-jét. Viszont csak a maxot növeli meg, a korábban maxÉPn álló passzív állatoknál ez úgy jelentkezik, mintha sebződtek volna, mivel az ÉPjük marad az előző értéken, így nem lesznek 100%-osak. Innentől élhet az amit a többiek is írtak, hogy gyógyítottad őket is, de mivel maxba gyógyultak, náluk már nem látszott a számláló a következő gyógyításhoz.
Dátum: 2012.08.11. 22:53:06
Meglehetősen szükségtelen? LOL, tán a legnagyobb táp a játékban hosszú távon. Lehet hogy 50. szintre építeni időigényes, és sokáig LE pazarlásnak tűnhet, de aki egy kicsit ért a játékhoz, az legkésőbb a tizes akadémia után rámegy hogy 1 szintet felhúzhasson. Kb 10 percbe sem telt, és találtam több olyan szövit v3-on, akiknek még nincs milliós kútjuk sem, de már 20 körüli a laborjuk. Szóval ne próbáld úgy beállítani, hogy ez egy extra teljesíthetetlen feladat...
Dátum: 2012.08.11. 14:03:15
Könnyen beszél az taktikázásról, és előre kalkulált ütésszámról, aki TÖ-ben és LE.diff-ben egyaránt a szerver legjobbja. Kóc valóban a túlsó végletre egy extrém példa a jelenlegi karakterével, de számtalanszor bizonyította hogy a saját érdekeitől függetlenül, a játék egészére nézve tesz értelmes javaslatokat, amelyek bárki átlagos játékos számára hasznosak lehetnek. Vagy lehetnének ha egy-két éljátékos nem jön okoskodni.
Dátum: 2012.08.11. 13:50:48
Inkább az az általában vett probléma, hogy egyszerűbb a fórumon hisztizni ha valamihez nem füllik a játékosok foga, mint gondolkodni, alkalmazkodni, és megcsinálni (vagy belátni hogy nem is éri meg megcsinálni, felesleges a hiszti).
Minden szövetségi épülethez kötött küldetés és vt küldetés bárki számára szabadon elérhető bármely világon, csak tenni kell érte. Persze egyszerűbb nyafogni mint tenni.
Dátum: 2012.08.11. 13:44:45
Ahogy te szeretnél tárgyakat vásárolni, úgy mi is szeretnénk. Mi megvettük X ideje a Zálogot dukátért, nem kapjuk vissza, nem tudunk tárgyakat venni; te megveszed őskőért meglesz a Zálogod, megmarad a dukátod, tudsz venni tárgyakat is. Jogos, igazságos szituáció egyenlő feltételekkel?
Míg ha visszakapjuk, meglesz mindkettőnknek őskőért a Zálog, a visszakapott dukátból tudunk mi is vásárolni újra. Ha több lesz mint neked, kicsit előbb, de ha újra elköltöttük, te leszel a befutó, te is meg tudod venni a neked tetsző tárgyakat. Ugye mennyivel igazságosabban hangzik?
Dátum: 2012.08.11. 01:03:56
Mi gátolja őket abban hogy keressenek maguknak olyan szövit, ahol van esszencia? Már másfél-kétmillás kúttól lehet találni ilyen szöviket, amik normál szakértelmi háttérrel már egy 20-25. szintű karakternek sem teljesíthetetlen. Esszenciás-küldivel pedig eddig csak a legnagyobb templomban találkoztam, ami tán 60. szinttől van.
Dátum: 2012.08.11. 00:37:13
Egy eset van, amikor nem jó a három rögzített elküldő-gomb, amikor a 10+ állatból hárommal vagy néggyel csinálod a 12 szintlépést éppen, és kiszámolja az ember a 12 szintlépést. De arra meg a checkbox sem jó. Viszont harcba hívásra jó lenne a pipálgatás.