Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Nem egészen értetted a lényeget. Természetesen nem az a volt a gyanús, hogy ha valaki üthtő, arra többen rászállnak, hanem az, hogy több napon keresztül, óránként ahogy a malusz letelt, ugyanaz a három karakter megjelent, és ütött akit lehetett. Azért ha az eseményekben azt látod, hogy 13:37-42 között "A" ütött 2-t, "B" ütött 2-t és "C"ütött 2-t; majd 14:38-40 között "A", "B" és "C" is ütött egyet-egyet; aztán 15:40-45-ig újabb 5 ütés hármuktól, és ez így megy a nap 24 órájában több napon keresztül, az azért kicsit több egy nem túl vészes taktikánál. Legalábbis ha jól értem Zaccmestert.
Atre, 3 világból kettőn én 85-90%-ban értékelendő kérdéseket kapok. Hidd el, találkozom sok baromsággal is, de nekem elég nagy problémám az is, ha pont a helyes válasznál eltérő az írásmód.
Ezen nem fogunk összeveszni, Hatse mondta,hogy ezzel nem foglakozik, ha egységes, mert akkor minden második kérdést javíthatná, így én sem fogok se egyik, se másik verzió mellett kardoskodni, én nyilván úgy alakítom a válaszokat, hogy ne csak a stilisztika miatt legyen egységes, de a lényeg, hogy ha minden egyéb stimmel, ezért én nem dobok vissza kérdést.
Viszont ha csak egy félmondat a válasz, akkor nem teszek írásjelet a végére, ezért nem kell a mondatkezdő nagybetű sem.
Ez igazságszerint csak stilisztika, a lényeg, hogy egységes legyen. Mert ha pl van egy név a válaszok között, amit nagy betűvel kell kezdeni, akkor úgy néz ki jól, ha a többi válasz is nagy betűvel kezdődik.
Nincs határozott szabály rá, melyik a helyes verzió, engem például az 1-2 szavas válaszok utáni pontok zavarnak, de nem balhézom miattuk. Hatse álláspontja, hogy legyen vagy mindegyik kis betű, vagy mindegyik nagy (természetesen csak a kezdőbetű, és neveknél nem mindegy), de kvízen belül egységesen. Válasz végi pont ugyanez.
Pocko, ha valóban rossz lett volna a kérdés, már elsőre sem csak helyesírási hibával kapod vissza, valamint itt sok kritikus bíra nevezte jónak, tehát jelen esetben nem a kérdés problémás, az értékelők. A helyedben tennék vele még egy próbát pár nap múlva.
Tudjuk, hogy ez nem vigasztal, de az azonnal törölni valóban túlzás volt. 4 db 7 jegyű számból kiválasztani a prímet viszont a válaszok nélkül azt kell mondjam, olyan fokú matematikai érdeklődést igényel, ami miatt speciális a kérdés. Válaszlehetőség függő, hogy spec, vagy már szerepelt.
Igen, oszthatósági szabályokat valóban tanult mindenki. Körülbelül 10-ig. Nagyon meg kéne erőltetnem magam, hogy mondjuk egy 2-3 jegyű prímszámmal való oszthatóságot meg tudjak határozni. Pedig egy 7 jegyű számnak akár 6jegyű prímszám is lehet osztója.
Még ha a négyből 3-ról ránézésre látom is, hogy osztható valamelyik egyjegyű számmal, akkor sem mondhatom, hogy a negyedik prímszám, amíg meg nem bizonyosodtam róla. Tessék, itt van például egy hétjegyű szám: 6 436 343. Erről te meg tudod könnyűszerrel mondani, hogy mivel osztható? Pedig nem prímszám.
Na, így viszont már én is értelek téged, ez így valóban betudható alapos gyanúnak, ha azt te nyilván nem is tudod mivel bizonyítani, hogy ugyanaz az ember lépett be mindenhova.
Megvalósítani max úgy lehet, ha minden egyebet beáldozva a három karakter 3 napon keresztül pontosan óránként támadott, szándékosan összehangolva, hogy akit lehet ki is üssenek. Rengeteg szervezést, precizitást, és hatalmas kockaságot igénylő taktika, de elméletben megvalósítható. Gyakorlatban valóban valószínűbb az egy pontból irányítás.
Dátum: 2009.02.21. 18:09:56
Legalábbis egyes források szeint.
A koronázásra 1000 karácsonyán, (más értelmezések szerint 1001. január 1-jén vagy 1001. augusztus 24-én), Esztergomban került sor.
Zacc, tudom mi a multizás. Engem az érdekelne, hogy ezt te mivel tudtad tételes listába szedve bizonyítani, mert a saját szövitársaidon kívül sehol, senkinek nem tudod megnézni, hogy mikor aktív, vagyis nyugodtan mondhatom, azt állítani, hogy egy szövetség tagjai nem egy időben vannak fenn, hanem egy tag irányítja mindet, nem más, mint rágalmazás, mert semmilyen szabályos módon nem tudod bizonyítani játékosként, hogy azt az x karaktert ki irányítja.
Tudod ki a multizó? Akinek több karaktere van egy világon. Az nem multizik, sőt nem vét semmilyen szabály ellen aki az egyik világon csak építkezik. Sőt, tudtommal azt sem tiltja semmilyen szabály, hogy ha rájöttem, hogy rossz taktikával játszottam eddig, újrakezdem az egészet, ezt pedig törlöm.

Olyan levelet kaptál, amelyikben azt írja, hogy "Tudod, igazából enyém a szövetség legtáposabb karaktere is, de azzal csak úgy tudok fejlődni, ha tartok egy építő rabszolgát is."

Na, majd ha ilyen leveleket küldenek, akkor beszélhetsz megalapozott gyanúról, addig ez csak megalapozatlan vádaskosás, aminek szintén nem színtere a fórum, ezért jogos a nyilvános leoltás.
Azt Ferrero Rocher-nek hívják, és egy olasz csoki. Attól, hogy van gyára Németországban is, még olasz termék. Audit is gyártanak Győrben, mégis német autó.
De ennek a kiesett érdekes kérdésekben a helye.
Mit nem mondazs! Nincs olyan vegyjel aminek mindkét betűje nagy? Lehet hogy azért mert Mengyelejev ezt így találta ki, és így egységes a megjelenés? Képzeld, tisztában vagyok vele, és utána sem kellett néznem hozzá. Viszont a magyar helyesírás szabályai szerint olyan sincs, hogy egy mondatnak az első két betűje nagy, vagy egy teljes szót nagybetűvel írunk (kivétel betű és mozaikszavak), mégis sok játékos emeli ki "egész véletlenül" így a jó választ, hiába nem úgy kéne helyesen írni. Milyen érdekes, neked is szinte az összes mondatod elején két nagy betű van. Utólag ráfoghatod, hogy szándékos volt, de ez az egyik leggyakoribb gépelési hiba az a-e felcserélés mellett.

Innentől fogva sem a többi játékos, sem az értékelők nem fogják tudni, hogy te szándékosan írtad így a választ, hogy megjelöld a jó választ, vagy szándékosan írtad így, hogy félrevezesd őket, vagy csak véletlen gépelési hiba, és a két válasz közül bármelyik lehet jó.

Csak, hogy megnyugtassalak, örülhetsz, hogy ezért nem azonnal törölnit kaptál.
Elnézést, ebben lehet hogy az én kezem is benne van, már szerepeltet szerettem volna küldeni rá, de ezek szerint mellékattintottam. Vagy más is járt még így, vagy a gép ezek szerint a súlyosabb indokot közli. Még egyszer elnézést.
Azért érdekelne, milyen eszközökkel tudsz tételes listát küldeni, aminek több valóságalapja van annál, hogy nagyon plusszos/nagyon minuszos karakter. Elég egoista feltételezés, hogy ha valaki olyan ügyesen multizik, hogy az elektronikus szűrők egyike sem fogja meg, azt te pár nap pontlista figyelés után tételesen listába szedve tudod jelenteni.
Világ3? Gratulálok az alaptalan vádaskodáshoz. Semmi nem tiltja, hogy a játékosnak a v1/v2-n játszó fő karaktere mellett legyen egy vadászgatós építkezős BÉKÉS karaktere, az eleve BÉKÉSNEK meghirdetett világon.
De idézném az általad belinkelt lista első helyezettjét kapásból. Nem kell messzire menni érte, kiírta az adatlapjára.
Minden Portyázó figyelmébe:
Feleslegesen támadsz, ez csak egy vadász karakter, ami LE van nálam egyből beadom a Klánépületekbe. Gondolom a TP-re meg nincs szükséged...de ahogy érzed, viszont ha 0 LE-t viszel ne csodálkozz...Én szóltam

Ha keménykedni akarsz megtalálsz a Világ1-n
Ez akár mennyire nem tetszik neked, de teljesen szabályos.
Dátum: 2009.02.21. 13:52:44
Mi az a "cujka" ?
Régi nadrágfajta
Háromlábú szék
Régi női táska
Pálinka

A cujka NEM pálinka. A pálinka jogvédett magyar termék. A cujka a pálinkához hasonló, gyümölcsből készült román alkohol.
A legenda szerint melyik Magyar harcos törte be Bizánc kapuját buzogányával ?

magyar, szóközkérdőjel
MILYEN GÁZZAL REPÜLT A ZEPPELIN?
HIDROGÉN
HÉLIUM
OXIGÉN
ÓZON

Nem kell kiabálni, anélkül jó kérdés lenne.
Honnan származik az ADIDAS márkanév?
Adi Dassler nevének rövidítése
add ide azt - rövidítése
Dida tulajdona - angolul
Ad i'das olasz kifejezésből

Az úriembert Adolf Dasslernek hívták. Viszont a többi egész kreatív.
Végezetül pedig szeretnék ehhez a kérdéshez gratulálni:
Ki festette a Sixtus-kápolna mennyezeti freskóit?
Tiziano da Cador
Michelangelo Buonarroti
Raffaello da Urbino
Leonardo da Vinci
Dátum: 2009.02.21. 11:42:59
Idézet: Magusocska - 2009.02.21. 11:04:17
Re: Kvíz 2.
9048. hozzászólás - Ma, 01:18:49 (Válasz Titus Pullo 9047 hozzászólására.)
Idézet: Titus Pullo - Ma, 00:07:45
Idézet: Kissolyom - 2009.02.19. 13:19:56
Hogy hívják a negyedik testőrt? Athos, Porthos, Aramis,...
Nincs negyedki
Richelieu
D'Artagnan
Dark Angyal

szegény már nem tudott egy negyedik nevet kitalálni arról nem is beszélve, hogy kár volt átengedni már több formában láttam ezt a kérdést.


1. Az lehet, hogy spec, de a fentiek közül csak kiszúrod az egyetlen lengyel városnevet...
2. A vicces, hogy D'Artagnan nem volt testőr! (Vagy rosszul tudom?)

A1. Mindenképpen törlendő a "Nincs negyedki" (sic!) kitétel miatt.
A2. "A három testőr" című Dumas könyvben még muskétás D'Artagnan (lásd a könyv címét), de a harmadik kötetben (Húsz év múlva) már ő a testőrök kapitánya.


Ad3. Mivel a regény címe A három testőr, ezért a nincs negyedik testőr a helyes válasz, hisz d'Artagnan utólag, a regény folyamán csatlakozik csak a muskétások közé. A történet furcsasága, hogy ehhez képest pont d'Artagnan volt az egyetlen valóban létező személy, a három cimbora csak kitaláció.
Sajnos azért speciális, mert hiába klasszikus film, egy olyan információra kérdezel rá, amit csak nagy nehézségek árán lehet megtalálni, vagy angol oldalakon, így aki nem látta, vagy teszem azt egyszer látta 15 évvel ezelőtt, az komoly gondokkal kell megküzdjön a válaszadásért.