Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Talán ha megpróbálnál értelmes kérdéseket, és értelmes válaszokat írni, akkor nem kapnád vissza a kérdéseidet.
Kövezzetek meg, de nekem annyira nem tetszik.
Oké, hogy a C a jó válasz, de az nem pontos, hisz egy állatot, növényt, vagy ételt nem igazán lehet terméknek nevezni, pedig azok között is van hungarikum. Aztán, az Unicum egy jellegzetes ízű gyomorkeserű, ami több mint 200 éves hungarikum, a pirospaprikás ételízesítés pedig szintén hungarikumnak számít, ha csak a gulyáslevesre gondolunk is kapásból, ami ugye még németül is Gulasch, annyira magyar étel.
Azok után, hogy két napja tisztáztuk a kérdés feltevőjével, hogy mi a gyakorlati probléma a PO válaszlehetőséggel, köszönöm neked, hogy jössz, és rámutatsz arra, hogy elméleti síkon miért lehetne jó válasz. Tudom, hogy mit jelent a két nagybetű a kémiában, de azt is tudom, hogy a gépelésben gyakori hiba a dupla nagybetű, sőt azt is tudom, hogy egyes, magukat rafináltnak tartó játékosok ehhez hasonló módokon jelölik meg a jó választ. Mivel ezek tükrében nem lehet kizárni, hogy a PO a jó válasz az adott kvízben, ezért a kérdés rossz.
Dátum: 2009.02.23. 13:13:40
Ha lenne szabad helyük, látnád hogy lehet belépni, mert egy marha nagy gomb van a szövetség oldalának tetején, amire az van írva: Jelentkezés a szövetségbe.
Dátum: 2009.02.23. 12:43:32
Pont azért. 1+1 = azonnal törölni.
Dátum: 2009.02.23. 12:22:55
Ki lehetett vajon Lehel?
Esetleg első magyar hűtőgépgyár megalapítója?
Talán kalandozó magyar hadak egyik vezére?
Talán kuruc felkelő?
Mondjuk hangszerkészítő szabad iparműves?

Ha így kérdezi, bármelyikük lehetett, kivéve hűtőgép gyár alapító.
Minden hanyadik éveben van szökő év?
4
1
32
5

ezt inkább ne erőltessük
Dátum: 2009.02.23. 11:46:20
Azért egy egyszerű, halmazokkal foglalkozó kérdés szerintem nem ugyanaz, mint egy idegesítő számolgatós példa. 100 000 kérdés közt ebből elférne néhány. Zoltanszonnak viszont igaza van, a második válasz pontatlan.
Leszámítva, hogy speciálissal kapta vissza.
A rendszer képes erre, csak az értékelők, akik éppen megkapták a kérdésed, sz@rtak az egészre, és hasraütve speciálist nyomtak rá már szerepel helyett, mert még tervben sem voltak, mikor a sorozat elég nagy sikerrel futott. Az emberi tényezőt nem lehet kiküszöbölni, így előfordulnak ilyenek is sajnos.
Dátum: 2009.02.23. 11:01:31
Egyetértek. És még ő mondja nekem, hogy ne szerénykedjek, mikor ő sem bírja ha dicsérik, és még sokkal jobban is ír.
Könyörgöm, mikor tanuljátok már meg, hogy nem attól jó kérdés valami, hogy könnyen guglizható. Egyébként a krdésed valóban nem speciális, de már szerepel az adatbázisban.
Dátum: 2009.02.23. 10:44:50
Idézet: Magusocska - 2009.02.23. 10:28:58

Melyik nem Seria A-s focicsapat?

AC Milan
Juventus FC
AS Roma
Real Madrid

Na ez spec.

Azért ez attól távol áll. Anélkül, hogy tudnád, mi a lópikula az a Serie A, azért a 3 olasz, egy spanyol csapat könnyűszerrel megkülönböztethető, így nem okoz különösebb nehézséget a válasz.
Dátum: 2009.02.23. 09:58:37
Elvileg folyamatban van.
Dátum: 2009.02.23. 09:45:51
Milyen esemény nincs a végzetúrban (2009.02)?
Háború szövetségek közt
Bajnoki viadal
Kvíz olimpia
Fogathajtó verseny


Milyen sportot űz Marija Sarapova?
hoki
tenisz
foci
kosár

igazán kiírhatná a sportok teljes nevét, de mintha már láttam is volna
Hogy mondják angolul: szeretlek?
Monday
I love you
Bastard
Long time

akármennyire közismert mondat, akkor is szótár
Melyik magyar királlyal halt ki az "Árpád-ház"?
IV. Béla
II. Endre
IV. László
III. András

már szerepel, és elég érdekes a megfogalmazás is
Minek a rövidítése a WoW?
World of Worms
World of Wakama
World of Warcraft
World of Word




2,3,4,6,9,14,22,35, Mi a következő szám a sorozatban?
55
50
56
44

Nem tudom, hogy saját találmány, vagy másolta valahonnan, de ez végre egy fokkal cselesebb sorozat a szokásosnál, szak szóközöket kérnék bele a vesszők után.
Dátum: 2009.02.23. 09:16:02
Pedig valóban egyszerűbb portyázással, csak mázli kell hozzá. Tegnapelőtt leveretés közben, -20%-kal csináltam 2k feletti portyát.
Mert pont annyit ér a kérdés, mint a "Mennyi 1+1?".
Idézet: Byzon - 2009.02.22. 10:54:17
Rejtő Jenő (P. Howard) író, színpadi szerző ponyvairodalmunk egy kiemelkedő alakja. Milyen körülmények között hunyt el?

Nyilas feljelentés alapján elhurcolták, munkatáborban halt meg.
A Don-kanyarnál szovjet hadifogságba esett, további sorsa ismeretlen.
Dohány szenvedélye által kiváltott gégerák vitte el.
Szerelmi bánatában öngyilkos lett, felvágta az ereit.


Ezen kérdésed volt szerencsém értékelni. Bízom benne, hogy a kezdeti kudarc ellenére te nem adtad fel, és feltetted a másik kariddal is, nem pedig valami potyázó gondolta úgy, hogy ő ellophatja, ha a tied úgyis itt szerepel törölve. Tőlem mindenesetre megkapta a megérdemelt jópontot.
Dátum: 2009.02.23. 01:27:24
Azért Mazsolát úgy igénytelenezd le,hogy sok játékos előbb ismerte Mazsolát mint meseszereplőt, mint Mauglit.
Idézet: Lukacs85 - 2009.02.22. 22:38:46

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Kiemeltem a lényeget. Kit érdekel, hogy egy középkategóriás McHawer szám hogy folytatódik? Ezen kívül rosszul van feltéve a kérdés,mert nem derül ki belőle, hogy miről van szó, és helyesírási hibás.
Dátum: 2009.02.22. 21:27:57
Mert miért? Kiírás alapján semmi szokatlant nem látok rajta.