Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Háló, az Istvánokat kihagytad!

Az Ivó napot akkor ezek szerint én vagyok az ezerből egy, mert én a egy régi vicc miatt tudom.

Mikor van Magyarországon Apák napja? Május 19. Ivó napja.
Dátum: 2009.02.24. 01:02:18
Nővéred nem tévedett, csak nem mesélte el a teljes sztorit.
A 6 a rossz válasz, valaki nemrég meg is reklamálta hogy annak 7-nek kéne lennie. Annyiban valóban igazad van, hogy egyes helyeken együtt emlegetik, simán Amerikaként, de Európát és Ázsiát is szokták szuperkontinensnek emlegetni Eurázsia néven, holott az is kettő. Vagy pl Európa mint kontinens pedig szűkebb értelemben nézve nem tartalmazza Britanniát, mert az egy sziget, nincs szárazföldi kapcsolat. Ugyhogy az általános műveltségbe szerintem épp elég, hogy a kontinens hétköznapi értelmezésben a földrész szinonimája.

Ja, és a kérdésed nagyon zsír!
Tudom, hogy vannak érdekesebb események is vele kapcsolatban, de a küldi miatt nem volt időm várni az ihletre.
Azóta nem kapkodtam el, a megválaszolt majdnem 800 helyes kvízre 2 kérdést írtam eddig.
Dátum: 2009.02.23. 23:30:17
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.23. 22:27:56


Hogyan sántult le a Hephaisztosz a Görög Kovácsisten ?
Megégett munka közben
Heraklesz sebesitette meg.
Egy szörnyel csatázott
Zeusz ledobta az Olymposról.*

sebesítette
egyébként meg Héra hajította le, nem Zeusz

Mind a ketten lehajították egyszer egyszer, Héra azért, mert mikor megszületett, nagyon randa volt, Zeusz meg azért, mert mikor felnőtt, visszamászott balhézni az anyjával. Csak míg első alkalommal temgerbe zuhant, addig másodjára egy szigeten landolt, és megsántult.
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.23. 22:27:56

Melyik kontinensen található Casablanka?
Dél-Amerika
Ázsia
Európa
Afrika

Dél-Amerika mióta kontinens?
inkább földrész..


A kontinens tágabb értelemben földrészt jelent, szűkebb értelemben egy földrésznek csak azon részét, amely összefüggő szárazföld. Észak- és Dél-Amerika közt pedig húzódik egy csatorna.
Jelentem, Hofi haláláról szóló kérdés van a rendszerben. Az volt az első kérdésem v3-on, és az átfutási időből ítélve admin fogadta el.

Mikor hunyt el Hofi Géza, Kossuth-díjas színész, humorista?
1998
2002
2005
1990
A kérdésre eddig 16 jó és 18 rossz válasz érkezett.

Az időpontok kicsit talán közeliek egymáshoz, de mivel nem régi eseményről van szó, meg mertem kockáztatni.
Persze, mire én begépeltem, te pont javítottad.
Azért van ott pár szóközhiba is Cras!

...énekelt. Most...Ki ő?
Dátum: 2009.02.23. 19:07:28
Hány múzsa szereple a görög mitológiában?

szerepel
Tökéletesen vázoltad a helyzetet nevek nélkül is, nem kell ahhoz megrágalmazni senkit, hogy bizonyítsd, indokolt a gyanúd, de a ráutaló magatartást lehet név nélkül is vázolni, puszta tényekre alapozva.
Ez csak értelmezés kérdése, az én értelmezésem szerint a bármely játékos pontosan a fél órája regisztrált, első szintű, szövetség nélküli kezdőt jelenti.
Dátum: 2009.02.23. 17:38:47
Persze, majd ha 15 egybehangzó értékelést kapsz rá.
Ezen nincs mit értékelni, igaz volt a gyanúd. De a tények ismeretében mintha mi is azt mondtuk volna, hogy van alapja. Azt meg gondolom te is belátod, hogy amíg nem támasztod alá, hogy ezt azért mered állítani, mert ez, meg ez, meg ez történt, a burkolt célozgatás nem más mint hangulatkeltés, és sárdobálás.
Most őszintén kezdek belezavarodni, nem kötözködöm.
"Természetesen lehet kérdezni a Végzetúrral kapcsolatban is, de csak olyan dolgokat, amihez nem kell magas szintűnek lenni, bármely játékos tud rá válaszolni. Hiszen a kérdést megkaphatja akár egy 2. szintű játékos is, aki nem fogja tudni, hogy 14-es tanulásnál milyen szakértelmet kapsz, vagy hogy mennyi védettséget ad a nerub csuha."
Ez miért más, mint hogy:
"A Végzetúr nevű játékkal kapcsolatos kérdések akkor jók, ha egy 1. szintű, nem szövetségi tag a játék honlapján megtalálhatja rá a választ."
"szövetségen kívüli, vagy alacsony szintű játékos nem tudhatja."

Azt, hogy új világon is szembe kerülhet ilyen kérdéssel, csak én kevertem hozzá, mert ez egy újabb keletű probléma, a szabály előbb létezett, mint a második világ. Kiegészítés azért nem szükséges hozzá, mert a bármely játékos a frissen regelt kezdőre vonatkozik, az teljesen mindegy, hogy melyik világra regelt az a kezdő.
Valami rémlik, hogy panaszkodtak egy ilyenre kvíz topicban, gondolom Hatsepsut emiatt vette ki.
Nem mi kezeljük így ezt a kérdést, mi ugyanolyan játékosok vagyunk mint te, csak jóval tapasztaltabbak, fejenként többezer elolvasott kvízkérdés, és több száz oldalnyi ezzel foglakozó hozzászólás után. A szabályokat nem mi hoztuk, mi max terjesztjük. Szerinted a kezelés módja nem korrekt, szerintünk meg az, mikor pl a harmadik világban, ahol a legmagasabb szintű karakter talán már 11. szintű, 25-26. szinten elérhető információra vonatkozó kérdéssel találkozhat egy harmadik szintű kezdő játékos, mikor épp a 10 kérdéses küldetést csinálja.
Dátum: 2009.02.23. 16:38:21
Egy átlagosnál alig erősebb karakterrel is már 20. szint körül 60-70% arányban verhető.
Nem tehetek róla, Degecről származom, és olyan a természetem mint a cementé.
Egyébként ha a helyes válasz tökéletes lett volna, nem kötök bele a másik kettőbe sem.
Dátum: 2009.02.23. 16:05:32
Eltévesztetted az oldalt. Ez nem Dévényi Tibi bácsi online kívánságműsora. Amire a játékosok átlag 2/3-a tudja a választ, az nem spec. Az meg, hogy Hófehérkével kapcsolatban sem emlékszel ilyen alap dolgokra, nem feltétlenül a mesét minősíti, max a memóriád. Egyébként tényleg nem sokkal újabb mint a HP, végső soron csak egy közel 200 éve papírra vetett európai népmeséről van szó.
Dátum: 2009.02.23. 15:57:07
Sok sok évvel ezelőtt még lehet hogy kötelező volt, végülis az orosz irodalom egy kiemelkedő darabjáról van szó. De 10 évvel ezelőtt tuti nem volt az.
Dátum: 2009.02.23. 15:53:49
Nem tudod, melyik a harmadik olasz, és még csak nem is érdekel? Gratulálok. Legközelebb olvass, gondolkodj, úgy talán nem égeted le magadat. A négyből három csapat nevébe szerepel egy-egy város: Roma, Milan, Madrid. Ezek közül melyikről nem tudod megállapítani, hogy olasz város-e? Ráadásul a negyedik, a Juventus egy eleve olaszos hangzású név, amivel pár éve az összes média tele volt az olasz futballbotrány kapcsán. Ha ennyi általános, köztudott infóból csak két csapatról sikerül megállapítani, hogy olasz...

Szerintem ne mélyedj bele az NHL-be, a végén még összezavarodnál, hogy melyik város van Európában, és melyik Amerikában.