Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Igazából feleslegesen vitatkozunk, mert kiesett.
Mivel a filmre kérdez rá konkrétan, ami nekem egyenesen csalódás volt az eredetihez képest, én sem ragaszkodnék a kérdéshez, nekem az szúrta a szemem, hogy ismeretlen dolognak neveztél egy kultuszmeséhez tartozó alap megnevezést, csak mert benned nem hagyott olyan mély nyomot anno.
Ugye-ugye, nekem Optimus volt meg személyesen, egy kb 20 cm-es verzióban. Katonákból meg én a Kobrákat igyekeztem gyűjteni, öcsém meg Joe-ékat, aztán ment otthon a csata az udvari homokozóban nyáron

Sőt, mégolyan képregények is voltak, ahol a Transformersek Pókemberrel és asszem Vasemberrel együtt szerepeltek. Még hogy nem ismert? Hahaha.

Bár azt nem vitatom, hogy a film az érdektelen, szerintem marhára elcseszték a feelingjét.
Na ne akarjátok nekem bemesélni, hogy egy klasszikusnak számító képregény/rajzfilm a 80-90-es évekből nem nevezhető elég ismertnek. A játékrobotokról nem is beszélve. Az Autobotok és Álcák közti harc szerintem ugyanolyan ismert, mint a G.I.Joe-k és Kobrák közti. És ne mondjátok, hogy az sem ismert, emlékszem rá, mikor a rendszerváltás után minden srác kortól szinte függetlenül a bábukkal a kezében rohangászott.
Ez egy nemzedéknek hozzátartozik a gyerekkorához. Úgy kábé a most 20-30 éves korosztálynak.
Dátum: 2009.02.24. 15:28:08
Miskolcon van, Győrről én sem tudom hogy járna villamos.
Laikusként én úgy tudom, Sivát rövid i-vel írják, valamint kérdőjel elé nem teszünk szóközt. Apró hibák, úgyhogy valszeg admin értékelte.
Dátum: 2009.02.24. 14:26:04
Nem pontatlanok azok, mindkettő belefér a tágabb értelmezésbe. A beavatott, ami ugye a pontos jelentés, jelenthet egy tudományt mélyen ismerő tudóst, és egy már bizonyos ismeretekkel rendelkező tanítványt is szoktak beavatottnak nevezni.
Sőt, valami rémlik, hogy a templomos lovagoknál a beavatott egy fok volt a ranglétrán a teljes jogú lovagok alatt, vagyis tanítvány.
Ettől függetlenül a kérdés és a helyes válasz jó, de két válasz enyhén félrevezető.
Dátum: 2009.02.24. 14:18:19
Szerintem Zaccot is csak azért szeretik ennyien, mert ilyen erősen tiltakozik. Olyat minek kínozzon az ember, aki még élvezi is!
Dátum: 2009.02.24. 14:09:08
Ki van írva a neve elé, hogy mekkora.
Pl.: nagyobb manaszövő pók; óriási kígyóféreg; apró ork fosztogató; kisebb vérszomjas manó;
Dátum: 2009.02.24. 14:02:13
Melyik NEM a Nílus mellékfolyója?
Atbara, Fekete Nílus
Wadi Howar, Sárga Nílus
Tocantins
Kék-Nílus

Ebben a formában primitív
Melyik fiu név az alábbiak közül ?
Viki
Anna
Dani
Szilvi
NC
Melyik évszám nem takar magyar vonatkozású történelmi eseményt?
1456
148
1222
1848

Azt hittem, egy szép kérdés lesz. De a helyes válasz rengeteget levon az értékéből.
Dátum: 2009.02.24. 13:13:48
Mea Culpa.

Bár most, hogy utánanéztem, határozottan biztos, hogy Téglagyári Megálló egy kutya, aki onnan kapta a nevét, hogy gazdáját kedves emlékek fűzték a téglagyári megállóhoz.
Az általam említett étterem helyén valaha, mikor még működött a téglagyár, egy kocsma volt, és a villamos megállót hívták téglagyári megállónak, tehát azért annyira mégsem jártam messze. Már feltéve ha Csukás István járt akkoriban Pesten.
30. szintről könnyű okosnak lennem, de mondjuk mivel a pikkelypajzs 13. a buzogány meg asszem 3. szintű felszerelés, valamint mivel a kedvezmények mindkét tárgy árát egyaránt csökkentik, ezek nem számottevő problémák az összehasonlítás tekintetében. De mivel egy 1-2. szintű egyikről sem fogja tudni, hogy egyáltalán mi az, nem fog tudni válaszolni.
Az, hogy egy 4. szint alatti játékos azt sem tudja, mik azok a szakértelmek, de a tanulás 9. szintjére egy átlagos játékos csak úgy 8-10. szint körül jut el jó esetben. Így nekik akár bármelyik robbantás is lehetne valós szakértelem.
Az nem jó, úgy két helyes válasz lenne.
Dátum: 2009.02.24. 12:41:04
Sziasztok!

Tegnap elmaradt egy bejelentés:
Zoltanszon tegnap délután óta a Sherwood szövetség sorait erősíti.
Ugyan nem szokás a bővüléseket kidobolni, de ha már úgyis kezd ő is aktív szerepet vállalni ebben a topicban, meg w3-on, gondoltam közhírré tétetjük!
Dátum: 2009.02.24. 12:32:52
Milyen jelzővel illették Mátyás királyt?
Vérengző
Tapló
Igazságos
Bölcs

Azok voltak taplók akik ezt így elfogadták, a kérdezőről nem is beszélve.
Hol található az Ermitázs, a világ egyik legnagyobb értékű festménygyűjteménye?
Brüsszel
Szentpétervár
Moszkva
Párizs

Jó kérdés, csak pontatlan. Az Ermitázs nem festménygyűjtemény, hanem egy múzeum neve.
Melyik Budapest legészakibb hídja?
Árpád híd
Erzsébet híd
Szabadság híd
Újpesti vasúti híd

Nem vagyok biztos benne, de a Megyeri híd nem tartozik Budapesthez? Bár az egyik végpontja Budakalász, ami már éppen nem Buda, de a másik vége Újpesten van.
Hogy hívják a Kiss együttes hosszúnyelvű gitáros-énekesét?
Gene Simmon
Joacim Cans
Oscar Dronjak
Freddy Mercury

Hosszú nyelvű, és az úriembert Gene Simmonsnak hívják. Egyébként specgyanús.
Mi Liechtenstein államformálya?
köztársaság
alkotmányos monarchia
abszólút monarchia
királyság

Liechtenstein nevét le tudja írni helyesen, de az államformája, és az abszolút már nem megy. Vicces.
Melyik nem egy kémiai vegyület?
HCl
CH4
H2SO4
C3PO


Tetszik!
Dátum: 2009.02.24. 12:17:00
Nem Nobel díj.

A Nobel-díjat a svéd kémikus, feltaláló Alfred Nobel alapította. Nobel 1895. november 27-én kelt végrendeletében rendelkezett úgy, hogy vagyonának kamataiból évről évre részesedjenek a fizika, kémia, fiziológia és orvostudomány, továbbá az irodalom legjobbjai és az a személy, aki a békéért tett erőfeszítéseivel a díjat – és a vele járó, jelenleg körülbelül egymillió dollárt (körülbelül 200 millió forintot, illetve 830 ezer eurót) kiérdemli. 1968-ban a tudományos munkásság nobeli elismerése kiegészül a Közgazdasági Alfred Nobel-emlékdíjjal. Ezt a Svéd Bank (Sveriges Riksbanks) kezdeményezte a pénzintézet fennállásának 300. évében, s a díjat hivatalosan Alfred Nobel-Emlékdíjnak nevezik, tehát nem közgazdasági Nobel-díjnak.
Dátum: 2009.02.24. 12:04:45
Idézet: Awenhai - 2009.02.24. 07:49:43

*Ki Máté Szabolcs, aki Gyulafirátóton született?

Majka
Dopeman
Sub Bass Monster
Richie P

Érdektelen celebkérdés.
*
Melyik nem macska?

Téglagyári Megálló
Tom
Szerénke
Oriza Triznyák

Még nem hallottam Téglagyári Megálló nevű lényről… Jobb lett volna Morzsát beírni, vagy Vahurt, esetleg Kagot… de bármely mást is hasznosabb lehetett volna, mint ezt.


Hatse már nyilván döntött a kérdések sorsát illetően, ehhez a kettőhöz azért hozzászólnék.
Máté Szabolcs ha nem is egy Koós János, de előadóművészként azért letett valamit az asztalra már, nem szép dolog le celebezni, ez a szó Győzike és a többi agyhalott miatt elég degradáló értelmet nyert. Valamint ha nem lenne Sub Bass egyik legismertebb száma a Gyulafirátót, még tényleg lexikális is lehetne akár. Igaz hogy 10 éve volt, de aki akkoriban hallgatott rádiót, nézett tv-t az találkozott vele.
*
A Téglagyári Megállóhoz annyit tennék hozzá, hogy az egy étterem/szórakozóhely Budapesten a XVIII. kerületben. Ezt csak érdekességnek jegyzem meg, hogy lássa mindenki, egyesek milyen idióta baromságot képesek megadni válaszlehetőségnek. Annél még a "mindhárom macska" válasz is színvonalasabb lenne, pedig az is alulról súrolja a járdát
Dátum: 2009.02.24. 11:52:09
És aki Amerikából játszik? Nézzen Híradót? De mondhattam volna bármely határon túli magyar lakta területet is.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.15. 12:54:30
További félreértések elkerülése végett tisztázzuk, ennek a topicnak a témája: Ötletes, JÓ, gondolkodtató kérdések, amit nem lehet fél perc alatt kiguglizni.


A felsorolt jelzők közül szerinted mi alapján illik ide ez a baromság?