Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.26. 17:19:16
Idézet: Kagemusha - 2009.02.26. 17:15:09
Idézet: kgbmaffia - 2009.02.26. 16:00:38
Milyen alakú az elsőbbségadás tábla?
négyszög
kerek
háromszög
nyolcszög


2 ilyen tábla is van. Az egyik háromszög, a másik nyolcszög.

Tévedés! A nyolcszögletûnek "Állj ! Elsőbbségadás kötelező." a neve. "Elsőbbségadás"-nak csak a másikat nevezi a KRESZ!

Viszont így leírva a Stop tábla is elsőbbségadás tábla, hisz az írásmód szerint az elsőbbségadás itt nem a tábla nevét, hanem típusát jelöli.
Én csak azt nem értem, miért akarsz mindenáron időkorlátos megoldást, mikor Miklós világosan kijelentette, hogy szerverterhelési szempontból nem akar időpontokkal kapcsolatos ellenőrzéseket bevezetni.

De az alapötlet, hogy a szövetségben legyen nyilvántartva, hogy adott tag hányadszor jelentkezik, és abból büntetést számolni nem rossz, mert ezzel a sima átlépők egyáltalán nem lenének büntetve.
A jövőbeni megoldás szemszögéből lényegtelen, hogy most nyilván van-e tartva. A lényeg, hogy maga Miklós találta ki, mint egyszerűen nyilvántartható adat.

A megoldási lehetőséget viszont egyszerűbb úgy vázolni, hogy nem jövő időben, meg feltételes módban beszélünk.
Idézet: Miklós - 2009.02.24. 21:26:41


Sokat gondolkodtam rajta, hogy hogyan lehetne ezen a problémán segíteni. Az eredeti helyzet visszaállítása nyilvánvalóan nem jó, okkal lett megváltoztatva. Azonban a kincspontok elvesztése - ami csak magasabb szinten fog számítani - láthatóan nem elég elrettentő erő. Épp ezért a szövetségből való kilépésnek mindenképpen valamiféle hátránnyal kellene járnia. Végül rájöttem a kézenfekvő megoldásra - tartsuk nyilván, hány alkalommal lépett ki valaki szövetségből. Ahányadk alkalommal ezt megteszi, annyival csökkenjen le a szerencséje. így max. 3-4 szövi váltást még be fog vállalni, akinek tényleg szüksége van rá, de nem fognak az emberek minden háborúnál ki-be ugrálni.

Vélemények?


Itt olvastuk.
Dátum: 2009.02.26. 14:30:35
Lehet, hogy felesleges hülyeség, de ha jól emlékszem, a közönségszavazást a sok barom miatt ő nyerte, tehát a hüyeséget nem a kérdésfeltevő, hanem azok találták ki, akik szavazásra bocsátották, hogy mi legyen a neve a hídnak.
A helyesírás más kérdés.
Dátum: 2009.02.26. 14:28:50
Az nem új 500 Ft-os, hanem egy 2006-ban az '56-os forradalom 50. évfordulójára kiadott jubileumi bankjegy. Csak korlátozott ideig nyomták, ha jól tudom.
Ha valóban tárolódik, hogy hányadik váltás ki/be lépés ment végbe adott karakternél, akkor szerintem a legegyszerűbb megoldás az átvihető építés beszámításának lépésszámtól függő csökkentése. Most ugye 80% vihető át. Ha teszem azt a 5. szövibe lépés után elkezdene szépen 5%-kal csökkenni minden újabb belépés után, akkor az összesített 10. váltás után már 25% malusza lenne a beszámításba a 80%-ból, tehát már csak 55%-ot vinne magával.
Aki csak párszor vált szövetséget, azt az első 5 alkalommal szabadon megteheti, ha netán 1-2-vel többször vált szövit, mert nem találja a helyét, még mindig nem éri hatalmas hátrány, de aki ugrál ki be a háborúk miatt, az gyorsan ott találja magát, hogy hoppá, töltenie kell a kútba, mert elfogyott a jóváírható építése.

Mivel azt, hogy mennyi LE kerül jóváírásra az új szövetségben, nyilván a belépés pillanatában ellenőrzi a program, szerintem nem bonyolítana semmit a programon, ha a jóváírás kiszámításába belekerülne még egy lépésszámtól függő osztó.

A számok most természetesen csak hasraütés szerűek.
Dátum: 2009.02.26. 13:35:25
Ad 4. Mivel a játékosok jelentős része nem budapesti, minimum lexikális kérdés. Valamint hiányzik a válaszok közül a nyócker - gettó helyes válasz, amin közismert.
(természetesen nem akarok senkit minősíteni, aki onnan játszik, valamelyest ismerem Józsefvárost, csak egyes részeire illik az elnevezés)
Dátum: 2009.02.26. 12:53:13
Ugyan, nem kell ehhez olyan öregnek lenni. Én pár évvel ifjabb vagyok nálad (tényleg csak pár, mielőtt valaki gimnazistának néz), de én is tudom. Egyrészt a már említett klasszikus Bujtor filmek, másrészt még szerintem Taki bácsi Ladáján is a régi rendszám volt, harmadrészt ha jól emlékszem valamikor 90 tájékán jött be az új rendszám, de a régiek helyére csak a vizsgáztatáskor kaptak újat, tehát egy elég hosszútávú folyamat volt, mire lecserélődött a rendszámpaletta.
Le ne beszéljétek! Bojkottáljon csak, sőt, szedjen össze minél több embert, aki hasonló cipőben jár, és bojkottáljanak együtt! Ez valóban nem igazságos, gyerünk, sztrájkoljatok!!!

(Lehet le kéne cserélni az aláírásom, hogy népszerűsítsem ezt a bojkottot!)
Dicséretes, hogy így állsz hozzá az értékeléshez, de tudnod kell, hogy sajnos a játékosok egy nem elhanyagolható százaléka, nem korrekt módon értékel, vagy elfogad minden vackot, vagy nem fogad el semmit, és hasra ütve bök valami indokot. Ilyen miatt szoktak jó kérdések is kiesni.
Magyarázat, mint rutinos értékelő:
Az első kérdésedre az indok véleményem szerint az egyik sem/mindkettő válaszok voltak, ezt az aprólékosabb értékelők nem szeretik, mert arra utal, hogy a feltevő lusta volt a helyükre normális választ kitalálni. Emiatt ezek lágyszívű pontozók esetén helyesírási hibával, szigorú esetben rossz válasz értékeléssel (mivel indoknak rossz / nem egyértelmű szerepel, sokan azt hiszik, nem volt elég egyértelmű a válasz, és legközelebb még több együgyű rossz választ tesznek bele, aztán csodálkoznak a törölni értékelésen), a nagyon szőrős szívű értékelőknél előfordulhat az azonnal törölni is egy egyik sem válasz után.

Második kérdés, lényegében ugyebár ugyanaz mint az előző, itt helyesíráshibát kapott, pedig ránézésre hibátlan.
Két indokot tudok feltételezni,
- Erzsébet és Károly neve magyar írásmóddal van, így Lady Di neve is Diána lenne helyesen. Apró hiba, de mivel a helyesíráshiba értékelés nem jelent veszteséget a feltevőnek, a feljebb már említett aprólékos értékelők hajlamosak ennyiért is visszadobni, hisz javítani semeddig nem tart a feltevőnek, de felesleges pluszmunka a kvízadminnak.
- A kérdés jó, csak van benne egy esetleges fogalmazásbeli probléma, Diána a balesete idején hivatalosan már nem volt a királyi család tagja, hisz addigra elváltak Károly herceggel, bár két fia miatt nyilván nem szakadt ki teljesen az uralkodói családból. Valamint a kérdésbe elfért volna egy "alábbiak közül" kitétel, hisz angol királyi családról beszélhetünk lassan ezer éve, és többségük nem kimondottan végelgyengülésben halt meg. Ez esetben ez a két dolog lehet csak belemagyarázás részemről, nem látok azon értékelők fejébe, akik visszadobták ezt a kérdést, de általánosságban ez a két eset szokott előfordulni, ha a helyesírás stimmel, mégis helyesíráshibával kapod vissza. Az itt említett, helyesíráshibának minősülő problémák persze másik verzióban is fennállnak, de mivel csak egy indokot kapsz vissza, a súlyosabb indok a rossz válaszlehetőségek.
Dátum: 2009.02.26. 11:19:00
Húsvét hétfő idén milyen napra esik?
Szerda
Hétfő
Kedd
Szombat


Hanyadik szinttől lehet szakértelmeket tanulni?
már az elejétől
ilyet nem is lehet tanulni
4. szinttől
3. szinttől

Egyikért sem kár.
Dátum: 2009.02.26. 10:52:40
Dehogynem tartalmaz.
Hull a hó és hózik, Micimackó...?
A stilisztikáról nem is beszélve.
Hogyan folytatódik a ismert gyerekdal? "Hull a hó és hózik, Micimackó..."
Sőt, hogy tanult-e már vezetni. Mert a manapság divatos akció és minden egyéb filmekben ritkán dívik úgy fogni a kormányt, ahogy azt kell. Éspedig ha jól tudom itt játszik sok kiskorú is, akiknek még lehetőségük sincs vezetni tanulni.
Dátum: 2009.02.26. 09:27:25
El kell keserítselek, ha sorozatban ennyi törlést kapsz, az nem a rendszer hibájára, hanem a helyes működésére utal. Előfordul hogy egy-egy jó kérdésre is érkezik törlés, az értékelők sokrétűsége miatt, de ahol 8 jön egymás után, ott a kérdések színvonalát kell felülvizsgálni, nem a rendszert szidni.
Dátum: 2009.02.26. 09:16:17
Valóban csak szépséghiba, de nem szóközre utalt szerintem az értékelő. Többen szoktuk használni, a helyesírásos visszaküldést, ha a kérdés jó, de némelyik válasz nem az igazi. Jelen esetben, ha a kérdésben uralkodóra kérdezünk, akkor illenék 4 uralkodót felsorolni, vagy ezekhez a válaszlehetőséghez kivenni az uralkodó szót. Utóbbi talán azért praktikusabb, mert mikor megalapította, Napóleon még csak konzul volt, ami inkább diktátor mint uralkodó.
Dátum: 2009.02.26. 02:13:11
Bocsánat. Öcsém meglepett egy Fűrész 5 nézéssel, ilyenkor már nem állok neki az esti mesének.
Dátum: 2009.02.26. 00:01:37
Tiszteletem a Végzethölgyeknek és Uraknak!

Még két szoba üresen áll Sherwood őrtornyában.
Ajánlatunk:
-Térkapu
-Aréna
-Kennel
-Epikus hamarosan
Jelentkezési feltételek: minimum 15. szint, nem harmatgyenge tö, és felszerelés. Átlag feletti, 15. szint alatti karaktert is várunk szeretettel. Prémium, HC aktivitás nem kötelező, de azért javallott a napi több belépés.

Jelentkezés vagy itt a fórumon privátban hozzám, vagy játékban szintén hozzám, StevZ néven megtalálsz.
Dátum: 2009.02.25. 23:58:15
A végtermék még messze van, még nem tökéletes a párlás, de természetesen a minőség ellenőrzés zajlik. Hülye leszek kihagyni, innentől az ingyen pia biztosítva számomra, anélkül, hogy Walkert veréssel kéne fenyegetni.
Dátum: 2009.02.25. 23:53:46
Ha már legalább 4. szintű vagy, akkor szükséged lesz a tanulás negyedik szintjére, és a csapdakészítés, valamint idomítás szakértelmekre. Aztán sok türelemre.