Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.28. 12:47:12
Nekem ez határozottan élőnek tűnik:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Cuscus1.jpg
Mondjuk egy helyesíráshibát biztos megért volna mert ha mi kerül a pontok helyére, akkor ne csillagozza a keresett szó helyét, hanem pontozza. Egyébként úgy vagyok vele, hogy gondolva a nagyon fiatal játékosokra, ha valami egyszerű, de nem az a tipikus primitív kérdés, ahol hülyének néz a kérdésfeltevő, akkor már szerepeltnél nem szoktam rosszabbat adni, de van amit el is fogadok.
Dátum: 2009.02.28. 11:36:58
Idézetet ne kérdezz, mert az speciális.

Idézet: Szasz89 - 2009.02.28. 05:32:27
Milyen származású volt Marie Curie francia fizikus-kémikus(radioaktivitás)?
olasz
francia
lengyel
orosz


Attól tartok a kérdés ebben a formában nem igazán állja meg a helyét.
Legyetek szívesek javítani!

De. Ez a kérdés ebben a formában pont tökéletes.
Maria Skłodowska-Curie (Varsó, 1867. november 7. – Passy, 1934. július 4.) lengyel származású francia fizikus és kémikus, a radioaktivitás úttörő kutatója.


Idézet: dorong - 2009.02.28. 06:54:52
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.28. 00:47:48
Kvízolimpia 1. forduló:
Ezúton szeretném megköszönni a két kérdés feltevőjének, rajtuk úszott el a kvízmedálom; önhibámból egy hibám volt, összekevertem a latin jog és törvény szavakat.


Azért ne keseredj el idejekorán. Múltkor a 3 medálosnak 50 jó válasza volt, azaz 1 hibáért már csak gratuláció járt.


A három világ más. v2-n legutóbb 49-cel 2 medálom lett, oda most is beférhettem volna, de a 47 már kevés lesz. v1-en való igaz, ott szinte csak maximális pontszámmal lehet labdába rúgni, ott nem is bosszant a 48-as eredmény. A v3-at, ahol az előzőn 2-10. helyig 47 válaszosok voltak, önerőből baltáztam el.
Ez csak attól függ, éppen ki kapja meg. A d-betűs kifogás csak kekeckedés, de ha egy F1 rajongó kapja meg, neki egyértelmű a Mazda, ha egy motoros kapja meg, neki egyértelmű a Honda, ha egy amerikai autó mániás kapja meg, neki egyértelmű a Ford. Épp ezért vannak tiltva a kakukktojások, mert ahány válaszadó, annyi szűrési variáció, és mindannyian más-más, de helyes választ adnak a kérdésre.
Nem, ez logikus következtetés volt.
Nem vitatom, hogy a gasztronómia történet nem erősségem, ezért nem hallottam a 4000 éves tésztáról.
Viszont 1 dolgot ne felejtsünk el. Lehet hogy Kínában már 4000 éve készítettek tésztát, de Kína az ókorban pontosan arról volt híres, hogy találmányait, vívmányait megtartotta magának. Te nem azt kérdezted, hogy hol készítettek bizonyíthatóan legkorábban tésztát, hanem hogy honnan származik. Hiába volt 3000 évvel korábban kínai tészta, ha az csak a XIII. század legvégén került be Európába Marco Polon keresztül, mikor az I. századból származó recepteket találtak Európán belül.

Ha tehát a kínainál később, de Kínától függetlenül készítettek bármilyen tésztát Európában, Egyiptomban, bárhol a Földközi tenger környékén, és az terjedt el az európai népcsoportok között, akkor a tészták NEM Kínából származnak, de vitathatatlanul ott készítettek legelőször.
A véleményemet, miszerint a téma jó, de a kérdés pontatlanul megfogalmazott, a magyarázatod tükrében is fenntartom. Egyébként annyit hozzáfűznék, hogy ha én értékelek, és vitathatónak érzem a kérdést, akkor nem sajnálom rá az 5 percet, hogy a lehető legalaposabban utánanézzek, este valóban csak felületesen néztem utána.
Vagy a Mazda, mert neki még soha nem volt F1-es csapata, vagy a Toyota, mert abban nincs D-betű, vagy a Honda, mert az világhírű motorgyártó is. A kakukktojásos kérdések, amiben nem határozod meg a kritériumot, nem egyértelműek, ezért rosszak.
Dátum: 2009.02.28. 00:47:48
Kvízolimpia 1. forduló:

Melyik ország autópályáin van kapus rendszer (és nem matricás)?
Magyarország
Svájc
Franciaország
Ausztria

Szerintem enyhén szólva is érdektelen lexikális. Megtaláltam, de emiatt pont lecsúsztam az utolsó kérdésről.

Valamint volt egy kérdés, nem másoltam ki, nem hittem hogy gond lesz:

Hány éves korában hunyt el Jászai Joli néni színésznő? (nagyjából)
válaszok 100-103-ig asszem.


Wiki szerint: Rábatamási, 1907. május 21. – Piliscsaba, 2008. szeptember 26. ez 101 év, akár hogy számolom.
A feltevő szerint 102.

Ezúton szeretném megköszönni a két kérdés feltevőjének, rajtuk úszott el a kvízmedálom; önhibámból egy hibám volt, összekevertem a latin jog és törvény szavakat.

2, forduló
A Sárkánydárda Krónikák c. trilógiában ki nem Sárkány Nagyúr?
Lord Soth
Verminaard
Kitiara
Ariakas

Kereséssel sokat piszmogtam, kapkodás miatt lett hibám bőven.

3. forduló
Mennyi n!(n+1)(n+2)(n+3)?
n! : (n-3)
(n+3)!
13!
(n-1)!

remélem töröljük
Mi a kreténség?
Ha valaki nem tud beilleszkedni a közösségbe
Ha valaki törpe növésű és agyilag visszamaradott
Ha valaki nehezen tanul
Ha valaki nem tud írni, olvasni

Ilyet kérdezni, na az kreténség!
Milyen fából készült Harry Potter Varázspálcája?
Mahagóni
Fűz
Ében
Magyal

Nincs sok bajom Harryvel, de ez szerintem már inkább spec.
Melyik típust gyártja legrégebb óta a Honda?
CRX
Accord
Prelude
Legend

Biztos mindenki vágja a Honda típusok gyártási idejét?
(v1-en sajna 48-cal sincs esélyem medálra )
Dátum: 2009.02.28. 00:19:05
Ha ezt írtad volna elsőre, az egy kicsit másképp hangzott volna, de az öcsisajtban igazad van.

Viszont az L betű megkülönböztető jelzés nem egyenértékű azzal, hogy a Lőrincz L László csak írói álnév, amit először írtál.
Tőlem rosszul feltett kérdést kapott volna, mert számomra nem derül ki, hogy milyen fajta tésztára gondolsz. Tudjuk, hogy már az ókori Egyiptomban, Mezopotámiában is termesztettek búzát, feltételezhető, hogy valamiféle kenyeret sütöttek belőle, ami szintén tésztaféle.

Ha pedig a metélt és egyéb hasonló tésztákra gondolsz, úgy tudom, megoszlanak a vélemények, hogy a Marco Polo által Kínából hozott recept, vagy az ókori etruszkoktól származó olasz recept terjedt el Európában. Mert ugye amelyik elterjedt, onnan származik

Azt kifelejtettem, az imént, hogy ettől függetlenül érdekes, és jó téma, csak legközelebb pontosítani kéne.
Dátum: 2009.02.27. 22:51:25
Persze hogy várom. Ezért adok neki ötleteket, hogy legközelebb ne kelljen annyit várni.
Dátum: 2009.02.27. 22:18:24
Byz, a helyedben rászoknék, hogy hétköznap papírra vetem a gondolataim, és mikor hétvégén ez a sok telhetetlen elkezd követelőzni, csak bemásolnám gyorsan.
Na jó, de ha ez is ott van, akkor max azt lehet megkérdezni, hogy ki hunyt el ezen körülmények között Balatonszemesen, azt nem annyira, hogy hol nyugszik, aki így hunyt el, mert akkor meg mi lennénk legjobban felháborodva, hogy ez így milyen feladván, hogy Balaton parton halt meg, vajon Balaton parton van-e eltemetve.

De természetesen abban egyet értünk, hogy az ilyen kérdésekbe praktikus némi érdekes információt csepegtetni, hogy akiket érdekel a kvíz, azok kíváncsiságból nézzenek utána.
Hofi és Bartók természetesen a farkasréti temetőben nyugszanak, Juhász Gyula gondolom Szegeden, Czibort sajna én sem tudom.

Infot én már írtam kettőt is, hogy mi miatt érdekes, megjegyezhető, legalábbis a válaszok közül kiválasztható. Az elsőt elrontottam, mert a farkasréti temető az, ahol kerestem volna Latinovits sírját a Művészparcellában, a fiumei útiba a korábbi nagyságokat temették.
Viszont azt mindenki tudja, hogy József Attilát Balatonszárszón gázolta halálra egy vonat, szerintem felettébb érdekes dolog, hogy Latinovitsot egyetlen faluval arrébb ugyanúgy egy vonat gázolta halálra.
Szerintem elég pontosan szabályozza:
Az írás tagolásában fontos szerep jut a szóköznek is. Szóközt hagyunk a szavak, valamint az írás¬jel¬lel lezárt mondatok és tagmondatok között, a zárójelek és az idézőjelek közé foglalt közlési egységek előtt és után, a gondolatjel előtt és után stb. Nincs viszont szóköz a pont, a kérdőjel, a felkiáltójel, a vessző, a kettőspont, a pontosvessző előtt, továbbá a kötőjel és a nagykötőjel két oldalán; a kezdő zárójel és idézőjel hozzátapad az utána következő, a berekesztő zárójel és idézőjel pedig az előtte álló szóhoz stb. (Hogy mikor kell szóközöket hagyni, annak részletkérdéseit gépírási szabványok és tipográfiai előírások tartalmazzák.)

De tényleg apróság, mert ha amiatt kapsz vissza kérdést, három mozdulat, míg javítod, és felteszed újra.
Viszont ezt a kérdést sajnálom, és nem értem mitől speciális.
Speciális értékeléssel kaptad vissza?
Tőlem csak helyesíráshibát kapott a szóközös kérdőjel miatt.
Dátum: 2009.02.27. 20:38:28
Egye fene, maradhatsz!
Dátum: 2009.02.27. 20:11:31
Idézet: Kagemusha - 2009.02.27. 19:24:54
Idézet: Lowang - 2009.02.27. 19:07:23
Idézet: Kagemusha - 2009.02.27. 17:25:30

Nem azzal van a baj, hogy milyen néven kiadott regényeit szereted, azt pont azért használja, hogy ne vedd meg azt a stílust, ami neked nem klappol. A gond az, hogy a szerzô -anyakönyvezett vagy éppen személyi igazolványában szereplô, polgári- neve igazából Lőrincz L. László, ezért a kérdés értelmetlen ebben a formában. Ha Leslie L. Lawrence lenne az eredeti neve, úgy rendben volna.
De vegyünk egy másik példát: a kén-hidrogénre azt szokták mondani, hogy záptojás-szaga van, holott a dolog pont fordítva igaz: a záptojásnak van kén-hidrogén szaga, mivel a tojás bomlásakor kén-hidrogén keletkezik, ami annak jellegzetes szagát adja.


Tévedés!
A Lőrincz L. László is irói álnév. Azért használja, hogy ne keverjék a tudományos irásaival amit a valódi nevén ir alá!

Ezt benézted, öcsisajt!
http://www.lesliellawrence.hu/index.php?action=eletrajz


Jaja, akartam is kérdezni, ha nem az az eredeti neve, akkor miért hívják a gyerekeit Lőrincznek? Esetleg az L. az írói "álnév" a nevéből.
Dátum: 2009.02.27. 19:37:32
Idézet: Craslorg - 2009.02.26. 20:07:19
Ezt a kvíz 3 topicba írd és javítják/törlik.
Nos, én például meglepődtem, hogy nem a Fiumei úti temetőben nyugszik, mert én úgy tudtam, a nemzet kiválóságait abban az időszakban ott temették el. A másik érdekes tény, ami miatt megjegyezhető, hogy szinte ugyanott és ugyanolyan körülmények között vesztette életét, mint József Attila korábban.