Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A speciális kérdés marhaság, de a helyes válasz kiemelése, és a többi idióta válasz miatt tőlem is törlés járt volna. Ráadásul a Csillagok háborúja nem egy film címe, hanem az egész történet összefoglaló neve tehát még csak a helyes válasz sincs a felsoroltak közt.
Nem csak te, ha a 0-ás válaszon látszik, hogy igényesen van megfogalmazva, és nem csak lustaság (lustaság alatt nem azt értem, hogy 2 numerikus karakter helyett 6 betű legyen írva, hanem hogy akár jó válasz is lehetne), akkor emiatt én sem szoktam visszadobni.
A hajtóvadászat nem az ilyen jellegű válaszok miatt van, hanem a nem tudom; mikor volt a honfoglalás? - nem is volt honfoglalás jellegűek miatt, amikre azért remélem te sem akarod azt mondani, hogy elfogadható válaszok. Viszont ennek a hajtóvadászatnak esnek áldozatul a tiedhez hasonló válaszok is.
A 0-t pedig technikailag nem fogadja el az adatbázis, null pointernek, üres mezőnek érzékeli. A három szám, egy szöveges nulla pedig stilisztikailag kifogásolható
Kis betűvel írtad Kossuth nevét egy olyan kérdésben, ami azzal foglalkozik, hogy hogyan kell helyesen leírni? És erre azonnal törölnit kaptál? Te szegény, ha tőlem függene, emiatt soha többet az életben nem tehetnél fel kérdést. Főleg az után, hogy a Petőfis kérdésedre, csak lágy szívű helyesíráshibát kaptál, és nem tanultál belőle, sőt, fel vagy háborodva, hogy a lustaságod miatt nem írsz helyesen, akkor az miért baj!

De tudod, mit? Köszönjük a hozzászólásod, ékesen bizonyítod, hogy jó irányba halad a rendszer, hullik a férgese!
Ki szerezte a Himnusz zenéjét?
Fekete Pákó
Erkel Ferenc
Jazz + Az
Bon Bon


A kérdést látva már szerepeltet akartam adni, de a válaszokat látva módosítottam törlésre!
Csak ha valaki reklamálna, hogy mégis miért. Magyar ember a Himnuszt és Pákót nem emlegeti egy lapon!
Nem lett volna jó, már csak azért sem, mert nem lehet annyi a válasz, hogy nulla, azt az adatbázis sem tudja válaszként értelmezni.
A szövegértelmezéssel inkább neked van problémád. Valóban nem "egyik sem" választ írtál, hanem "egy sem"-et, ami valóban a nulla szinonimája, aminek jelen esetben tökéletes szinonimája a "nincs/nem lesz magyar képviselő az Európa Parlamentben" válasznak, ami olyan válasz ami magát a kérdést tagadja, ergo rossz, nem elfogadott válaszlehetőség. Természetesen azon kivételes esetekben, mikor egy beugratós kérdésben pont a kérdést tagadó válasz a helyes (Saját példa: Hány évig aludt Hamupipőke? - semeddig), elfogadott ez a válasz.
Dátum: 2009.03.04. 14:26:03
Ezzel a kérdéssel csak az a baj, hogy 2 jó válasz van. Amit megjelölt, sajnos az is igaz, de az első válasz is helytálló, mert ha csak 1*1 szintű kérdéseket tesz fel, akkor nem fordulhat elő, hogy jó és intelligens kérdésre kapjon rossz értékelést, hisz nem tesz fel olyat.
Dátum: 2009.03.04. 14:22:46
Előfordul, írj egy privátot Hatsepsutnak. De már szerepel.
Lefordítom neked magyarra. Az egyik sem, és minden olyan válasz ami magát a kérdést tagadja, egy rettentő primitív, és kreativitástól mentes helykitöltő, hogy ne kelljen 4. választ írni. Ezért az olyan kvízkérdés, melyben ilyen válasz szerepel, a kvízadminok többségétől, és a színvonalra törekvő értékelőktől rossz válasz értékelést kap.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai
- számtan kérdések. Mennyi (1+5)*3? Melyik a legnagyobb, (4+3)*2 vagy (17/2-1)? A logikát igénylő kérdések rendben vannak, de azok a kérdések nem, amelyek ilyen primitívek, nem az IQ-n múlnak, hanem azon, hogy elő tud-e valaki venni egy számológépet.


Szerintem ez elég pontosan tiltja a kérdésedet. Az azonnal törölnit pedig azért kaptad, mert sokan nem szeretik, ha ilyen primitív számtanpéldákkal minősítik a szellemi színvonalukat, ráadásul nagyon sok ilyen példában még a műveleti sorrend sem helyes, így az esetek többségében jogos a törlés, ha nálad egy kicsit túl is lőtt a célon.
Dátum: 2009.03.04. 13:27:50
De ő nem is szaladgált a prérin eszeveszett sebességgel!
Dátum: 2009.03.04. 13:19:13
Térkapus relikviával, vagy akadémiás szakértelemmel van asszem még lehetőséged a bénítást növelni.
Dátum: 2009.03.04. 12:58:23
Ki volt Gyalog Kakuk ellenfele?
Szilveszter a macska
Tom
Tazmán Ördög
Préri Farkas

Vissza akartam dobni helyesírási hibával, de újratöltött az oldal, így nem tudtam értékelni. A kérdés egyébként tetszik.
(mielőtt megkapnám, hogy a kakukk tiltott szó, és ezért írta így, jelezném, hogy a prérifarkas is egybe írandó)
Hanyfele elefant faj letezik?
1
3
4
2

A kérdésfeltevő nem csak az ékezetekről nem hallott, hanem arról sem, hogy genetikailag bebizonyították, hogy az Afrika dzsungeleiben élő erdei elefánt egy külön faj, így nem a jó választ jelölte jónak. Én botor meg csak helyesírási hibával dobtam vissza.
Dátum: 2009.03.04. 12:31:32
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.04. 12:26:30

Milyen billentyű kombinációval írhatjuk be a az email címhez szükséges "kukac" jelet?

Ctrl és c
Shift és v
Alt és v
Alt és c
Én speciel az esetek 99%ban angol billentyuzetet használlok, ott meg ez a "Shift + 2". De jó az "Alt + 064" is.



A magyar billentyűzeten meg ugyebár AltGr + v a billentyűkombináció, nem sima Alt.
Dátum: 2009.03.04. 12:29:20
Idézet: Kissolyom - 2009.03.04. 12:03:58
Én úgy tudom, hogy így is szól a film címe mármint X-el a végén de a többiben egyettértek.

Még valami a Kékes magasságát 1024 azért illik ismerni mindenkinek. Tehát lényegtelen, hogy mennyire közel vannak a számok egymáshoz.

Valóban az, a címe, de akkor sem szerencsés választás, pont a látszat miatt.

Mivel a Kékes magasságát mindenkinek illik ismernie, bízom benne, hogy te is csak elgépelted az 1024-et, és 1014-re gondoltál.
Ha helyesírási hibával kaptad vissza, akkor elvileg ott kell lennie a kérdésfeltevő celláknak, írd be még egyszer. De mivel én még nem kaptamvissza így kérdést, ezért csak gondolom, hogy ez a megoldás, a legbiztosabb, ha a privátban megkérdezed Hatsepsutot.
Dátum: 2009.03.04. 12:23:24
Idézet: Kissolyom - 2009.03.04. 12:03:58
Én úgy tudom, hogy így is szól a film címe mármint X-el a végén de a többiben egyettértek.

Még valami a Kékes magasságát 1024 azért illik ismerni mindenkinek. Tehát lényegtelen, hogy mennyire közel vannak a számok egymáshoz.


Jól tudod, a film címe Amerikai história X. Ettől függetlenül nemvolt egy szerencsés válasz, mert elég egyértelmű megjelölésnek tűnik, ha valaki nem ismeri a filmet.

Mivel a Kékes magasságát illik ismerni mindenkinek, bízom benne, te is csak elütötted az 1024-et, és 1014-re gondoltál.
Ha egy férfi ruhadarabra kérdezel rá, és beírsz 2 női ruhadarabot, meg egy edényt, akkor erre sokan hajlamosak azt mondani, hogy a válaszaid rosszak.
Dátum: 2009.03.03. 16:24:44
A szakértelmekről információt leginkább a http://vegzetur.wikidot.com/ címen szedhetsz össze, ugyanaz a leírás van ott feltüntetve, mint a játékon belül a szakértelmek menüben, ennél konkrétabb információt sajnos sehol nem fogsz találni.