Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.03.07. 13:05:32
A felhővel ne foglalkozz, addig jó, amíg van napocska is. Ha fórumozol aktívan, hosszú távon nehéz lesz úgy hozzászólni, hogy mindig minden mindenkinek tetsszen, lesz aki felpontozza a hozzászólásod, és lesz aki lepontozza. Az időjárás-jelentés annak függvényében változik, hogy milyen irányba pontozzák többen.
Dátum: 2009.03.07. 12:13:01
Az a norvég mitológia jó lesz skandináv / északi germán / egyszerűen germán mitológiának is, de az valóban nem kelta, ez tényleg javítást igényel, törlést nem hiszem.
A te kérdésed azért speciális, mert egyrészt benne van a megtévesztő Középfölde válasz, másrészt egy átlagember, aki látta / olvasta / hallott a trilógiáról, meg esetleg A babóról, annak Középfölde tökéletesen kielégítő válasz arra, hogy hol játszódik, az, hogy Középfölde melyik tágabb világon belül található, már olyan fokú részletre kérdezés, ami speciálisnak minősül.
Dátum: 2009.03.07. 11:24:22
Az ötletelés valóban díjazandó, de több küldetéssel az a baj, hogy egy vagy akár több napig 24 órás jelenlétet igényelnek, márpedig a fejlesztés pont az irányba megy, hogy csökkenjen a brutto játékidő. Sosem voltam híve hogy egyszerűen megoldható, lebeszéléssel pár kattintással letudható küldikért járjon sokezer LE, de ez meg a másik véglet.
Dátum: 2009.03.07. 11:14:32
Ezt akartam először beírni, aztán rájöttem hogy végülis átrendezhető az egyenlet. De igazad van, 0-val nem osztunk, mindegy hogy van felírva.

Egyébként én is tudlak pontosítani, nem a ctg90° nem értelmezhető, hanem a tg90° hiszen az sin90/cos90, és a nullával osztás nem értelmezhető. Mivel a tg90 nem értelmezhető ezért 1/tg90 sem lesz értelmezhető.
Dehogy bántjuk őket. Legalábbis aki nem rajtunk köszörüli a kardját. Crimson beírásain pl nagyon jókat szoktam derülni, ráadásul mikor anno sorra kerültünk a halállistájukon, egy korrekt és becsületes szövetségnek volt szerencsém megismerni a Rubinpalotát (ez most a nyalás helye ), tehát eszembe nem jutna bántani.
Dátum: 2009.03.07. 10:35:24
Mármint a pontok után, de a másik topicban már este válasz kapott, amire reagált is.


Liadas, a matekpélda nem ide való, de azért nem vészes.

sin*cos*tan*ctg=sin*cos*sin/cos*cos/sin=sin*cos, ami 90° esetén 1*0=0
Pontosítsunk, ő már keresi ezeket az idiótákat, hisz tőlük lehet a legjobb zsákmányt összeszedni.
Dátum: 2009.03.07. 10:11:51
Nana, az első, az egy másik rejtvény megoldása, amiben 3 lámpa és 3 kapcsoló van. Itt csak egy égő van a három kapcsolóra. Egyébként a megoldás lényege ugyanaz.
Dátum: 2009.03.07. 01:55:57
Most gonosz leszek. Biztos már másodszor kapta meg.
Mondjuk én a Feuer Frei-t nem hagytam volna ki, szerintem ha valaki nem Rammstein rajongó, azt azért akkor is ismeri a TriplaX-ből (de hülyén néz ki így leírva), no meg a System of a Downt és a Red Hot Chili Pepperst is illett volna kiírni, de szerintem nem lexikális, elég ismert számok egy elég ismert együttestől.
A válaszok tekintetében én sem értem, a három totál lehetetlen válasz miatt maximum rossz válaszok értékelés járhatna, de semmiképp lexikális, egyébként kevésbé elborult rossz válaszokkal szerintem jó kérdés lenne. Azért tekintve hogy az átlagos Föld kerület ~40000 km, az 50.000 km nálam kiverte volna a biztit, a 10 km meg nevetséges legközelebb próbálj reálisabb válaszlehetőségeket adni.
Azért nem vagyok biztos benne, mert a budai hídfő Budakeszin van, ami már nem tartozik Budapesthez tudtommal, de a pesti hídfő vitán felül Újpesten van.
Dátum: 2009.03.06. 20:47:21
Megígértem, hogy többet nem szólok bele, de most még egy észrevételt még muszáj eleresztenem. Azt mondod, játszottál TF-en és ŐV-n is. Én egyikkel sem játszottam, de azon itteni ismerőseim, akitől nem idegen az említett két játék, az itteni randomot az első pillanattól kezdve TM-faktorként emlegették, tehát elvileg jelen volt mindkét helyen, valamint annyira emlékszem a Kaland, Játék, Kockázat regényekből is, hogy ezek a típusú játékok a valós életben dobókockával mennek, itt nyilván egy véletlenszám-generátorral van lemodellezve.

Ezt hogy akarod számításokkal levezetni?
Nincs két ugyanolyan csata; egy háborúban, ahol óránként lehet ütni az ellenfelet, vagyis nincs fejlődés két meccs között, simán előfordul olyan, hogy a 80-100-zal kisebb tö-jűt megverem 6x egymás után, majd egyszer kikapok. Miklós is mondta már fórumon, hogy ha lehetőség lenne csatára az első és a 40. szintű között, lehet hogy csak minden 90. meccset, de nyerne az első szintű is néha.
Te most éppen áldozatául estél ennek a randomnak, és e mellé ott jön be az állat, amiről még mindig hallani sem akarsz mint hibaforrás, hogy ha be lett volna kapcsolva, akkor ha elnyeli körönként azt a pár sebzést, az lett volna úgy 35-40, mellé sebzett volna 25-30-at, és az állás máris 120-110 a te javadra, és megvonod a vállad, hogy nocsak, egész szoros volt.
Félreértesz, speciálisnak semmiképpen sem nevezném, esetleg lexikális, de ebben pestiként nem vagyok kompetens, csak azt mondom, hogy ha sok Budapesttel kapcsolatos kérdés lexikálisnak van bélyegezve a távoli vidéki játékosokra való tekintettel, akkor amellett, hogy természetesen a híresebb hidakat illik ismerni, erre is joggal mondhatják, hogy miért kéne tudniuk. Egyébként jó hogy említetted a Megyer hidat, mert ha az is budapesti hídnak számít, akkor már tíz van, tehát a kérdés kapcsán a 8 semmiképp nem jó helyes válasz.

Nálam attól függöen lexikális vagy már szerepelt a településes kérdés, hogy mennyire igényesen fogalmazott a kérdés, vagy mennyire nagyváros.
Ahhoz a kérdéshez, hogy:
Hol van Gemzse?
nem kell semmilyen szellemi munka, nem érdemel másik lehetőséget, míg ahhoz a kérdéshez:
Gemzse a több évszázados, a környező vidéken egyedülálló szerkezetű, fa harangtornyáról ismert, de egy a tájegységből áttelepített, hasonló harangtorony a Szentendrei Skanzenben is megcsodálható. De hol van Gemzse?


Gondolom sejthető hogy a második kérdés simán megérdemli a másik kérdés lehetőségét nálam, sőt ha nem lenne a tilalom, gondolkodás nélkül átengedném, pedig Gemzse egy alig 900 fős település.
Dátum: 2009.03.06. 19:59:06
Akkor matekozzunk egy kicsit.

250-22=228; 228*0,1=22,8; 228*1,1=250,8.
Legutóbbi indulásnál 1-4. szintig mentettem a vadászatokat kvízzel együtt, és biztosan tudom, hogy a kerekítés nem a hagyományos, 0,5-től felfelé kerekítünk elven működik, tehát a kvízre járó +22 teljesen normális.
Dátum: 2009.03.06. 17:45:22
Ehhez az esethez nem szólok hozzá többet, csak hogy az is tisztán lásson, aki nem olvasta a kérdezz-felelek topicot; mint odaát kiderült, a kedves kérdező az állatát elfelejtette nevezni a viadalra, de itt már megint szerepelteti a különbségek közt.
Dátum: 2009.03.06. 16:55:57
Hogy pontosítsunk, mivel visszaminősítették törpebolygóvá, ezért a kisbolygó elnevezési szabályok alapján a hivatalos neve 134340 Plútó. Az más kérdés, hogy ezt miért kéne tudnia egy átlagembernek?
Dátum: 2009.03.06. 16:52:48
Nem lehet indexelni. (némely kérdés láttán befordulok anélkül is)
És a látszat néha csal, nem én tudok cirillül írni, csak nemes egyszerűséggel kimásoltam wikiből. Az meg azért szerintem nem olyan meglepő, hogy egy európai karakterkészlet csomagban benne vannak azok is, hisz azért jónéhány ex szovjet tagállam európai ország.
Valószínűleg mellément az értékelés, mert erre a kérdésre érdektelen, lexikális tudás értékelés járna a kvíz értékelésének szabályai alapján.
Dátum: 2009.03.06. 16:18:11
Feltételezem a 15 éves kapitány című regényre gondolt a kedves kérdező, csak megfeledkezett róla, hogy Vernének kedvelt könyvcíme volt a ... kapitány...