Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Nem fura, mióta le lehet mondani a kérdezésről, a kvízadminok bekeményítettek.

Jelen esetben a Döme válasz miatt kaptál egy LÁGYSZÍVŰ értékelést, hogy egy másik isten nevére javíthasd. Tőlem simán rossz választ is kaphattál volna rá.
És az ezernyi primitív kérdésből hányat jeleztél az aktuális kvíz topicban, hogy törölni kéne?

De végülis világos. Ha más hülye, akkor te is nyugodtan lehetsz az.
Tisztában vagyok vele, csak megemlítettem.

Mormord, én a lüdiaiakról még nem is hallottam, viszont emlékszem, hogy az ókor kalmárnépe a föníciaiak voltak, akik szárazföldön és vízen egyaránt kereskedtek, és az első fennmaradt pénzek és a pénz elterjedése hozzájuk köthető. Legalábbis nekem még így tanították.
Nincs olyan indoklás, hogy alacsony színvonalú kérdés/válaszok.


Byzon, szerintem még tanítják, csak ugye a mai diákokat ennyire érdekli a tananyag. Egyébként találkoztam már a kérdéssel korábban.
Dátum: 2009.03.14. 13:53:50
Ami helyesírási hibával kerül vissza, az biztos hogy tartalmaz hibát, nem biztos hogy konkrétan helyesírásit, de javítanivaló van benne. Például ha a válaszok híres művészek, de csak a vezetéknevük van kiírva, arra is helyesíráshibát szoktunk adni.

Ha egyedül nem tudsz rájönni, hogy miért kapott ilyen értékelést, akkor másold be a megfelelő topicba, és választ kapsz rá, hol a hiba.

Bár igazad van, egyszerűbb 15 embert lehülyézni, mint feltételezni hogy te siklottál el valami felett.
Most te nem érted, hogy miről beszélek, vagy én nem értem, hogy mi a te problémád.

Az este azt írtad, hogy írtál a kvíz3-ba, de válaszra sem méltattak. Erre írtam, hogy ott nem is szokás egyesével kitárgyalni a kérdéseket, csak ha a kérdés jó, csak az nem tudja / nem érti, aki bepanaszolta.

Hogy következik ebből, hogy az általad helyesen bepanaszolt kérdés neked magas?
Dátum: 2009.03.14. 02:50:46
Fél három és még senki nem panaszkodott az olimpiára. No, majd én.

Milyen hangot ad ki Spongya Bob csigája Csigusz?
Semmilyet, csak néz és a szemével integet.
Nyávog.
Normálisan beszél.
Ugat.

Anyázni szabad? Ez az egy rossz kérdésem v1-en.

A többi nem bosszant, ott magamtól csesztem el az esélyeim, így ott volt időm szemezgetni:
Az alábbiak közül melyik az a játék amely kizárólag kliensprogrammal játszható?
Gladiatus
Túlélők Földje
Amos - Legendák Hajnala
Monster Island
spec
A 4 futballcsapat közül melyik szerezte a legtöbb bajnoki címet az élvonalban?
Békéscsaba
Szombathely
ZTE
DVSC

Ezt tudtam, de ez meg nem gyengén lexikális
Mit jelent a sárga zászló bedobása az amerikai fociban ?
Pontot szerzett a védekező csapat
Szabálytalanság történt
Időkérés történt
Pontot szerzett a támadó csapat

Naneee... spec
Melyik nem része Az ősök háborúja-trilógiának (Warcraft)?
Klánok ura
Meghasadt föld
Démonlélek
Végtelen forrás

Emész ám a...
Melyik nap van Tibor névnap?
Június 16
Április 14
Március 7
Május 4

lex, még szerencse, hogy unokabátyám Tibor
Melyik nem illik a sorba ? ( A hatalom titkai )
A sárkányok hallgatnak
Sose kezdj sárkánnyal
Keresd a magad igazát
Jól válaszd meg az ellenségedet


Melyik James Bond filmben játszik Madonna?
A világ nem elég
Dr. No
A holnap markában
Halj meg máskor!

Nem kéne felkiáltójelezni a helyes választ
Mennyi ember ugrókötelezett egyszerre egy kötéllel?
87
148
292
299

Nem szép dolog ilyeneket kérdezni...
Mikor alapították a Microsoftot?
1980
1974
1978
1975

Ezekkel az évszámokkal lexikális
Ki volt már az AS Monaco edzője?
Bicskei Bertalan
Várhidi Péter
Bölöni László
Mezey György

Te is elmehetsz valahova...
Melyik faj tört fel a felszínre?
goblinok
galetkik
törpék
gnómok
Melyik világban?
Hol található a mocsári tigriseiről is híres Sundarbans rezervátum?
Kambodzsa
Japán
Banglades
Pakisztán

Érdekes. A gugli találatai szerint India. Utólag bővebben utánaolvasva Banglades partvidékének nagyobb részét valóban a Sundarban mocsár foglalja el, de a területnek csak egy része tartozik Bangladeshez, és a rezervátum egy az egyben Indiában van.
Ott nem is szoktunk válaszra méltatni senkit csak ha olyn kérdésre panaszkodik, ami jó, csak neki túl magas. A kvíz3 nevű topic alapján a Hatsepsut nevű adminisztrátor bogarássza át az adatbázist, és törli a rosszakat, amikorutóléri atopicot, mindig tesz egy megjegyzést, mintegy szignózva, hogy az addig jelzettek kikerültek a rendszerből.
Ez esetben mea culpa, akkoriban még nem foglalkoztam a politikával, számomra az volt a logikus, hogy ha 89-ben kikiáltották a köztársaságot, akkor onnan már annak is hívták.
Mentségemre szóljon, az értékeléshez semmi közöm!
A harmadik magyar köztársaság első miniszterelnöke 1988 novemberétől 1990 májusáig Németh Miklós volt. Őt nem látom a válaszok között. Viszont a kérdésben szereplő dátum miatt nem a válaszok rosszak, hanem a kérdés van rosszul feltéve, ezért hibás az értékelés egy picit.
A hozzászólás tetején van egy ilyen rész:

(Válasz xy #z hozzászólására.) Ha azt megnézed, láthatod, hogy nem neked szóltam be éppen.
Idézet: Reenah - 2009.03.13. 21:46:00
Elnézést, hogy ilyen hülyeség miatt írok. De egyszerűen érthetetlen számomra, hogy a kérdések fele amiket kapok(már elfogadottan "jó" kérdésként titulálva), tele vannak helyesírási hibákkal, a kérdések nyelvtanilag sokszor értelmetlenek, a válaszok nem egyértelműek stb. És írtam egy kérdést:
Melyik csapatban játszik jelenleg is az NBA tavalyi MVP-je, Kobe Bryant?

Los Angeles Lakers +
Cleveland Cavaliers
San Antonio Spurs
Phoenix Suns

Ez pedig :Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Valóban rossz és nem értelmezhető a kérdésem? Csak a többi kérdéshez viszonyítva nem értem.

Hanyagold a határozatlan időhatározókat, és nem lesz nem értelmezhető a kérdéses. Abból indulj ki, hogy a játék elvileg futni fog még néhány évig, és ha három év múlva kap az ember egy ilyen kérdést, hogy "XY jelenleg mit csinál", és közben a helyes válasz már nincs is a lehetőségek között, akkor jogosan fog anyázni, mert ő nem tudhatja, hogy a kérdést te három évvel korábban tetted fel, amikor még ott volt a helyes válasz.
Dátum: 2009.03.13. 21:10:27
Milyen rágógumi nem létezik?
Winter Fresh
Airwaves
Zabi
Orbit

primitív
Ki micimackó legjobb barátja?
füles
nyuszi
malacka
bagoly

És a nagybetűk
Milyen névnap van Valentin nap?
Éva
Bálint
Rómeó
Jácint

Ööö, Valentin? Létezik ebből normálisan megfogalmazott is.
Mekkora (szint) mágustorony szükséges az akadémiához?
8
7
9
10

És a kezdők?
Melyik varázslatot lehet leghamarabb megtanulni?
villámcsapás
tűzgolyó
energialövedék
méregfelhő

Kezdők nem tudják, bár ez még határeset.
Mi az, száz szeme van, mégsem lát?
50 vak*
csernobili kiskutya
kukorica
mák

Kérdést törölni, kérdezőt tiltani.
Melyik nem internetes játék az alábbiak közül?
Klánháború
Travian
Age of Empires
The END OF time

primitív
Tudod, elég vicces dolog tőled olvasni, hogy a dupla kiszálló milyen közismert dolog azok után, hogy te magad sem tudod, mit jelent, és 180-at emlegetsz tripla 20-akból, holott egyértelműen tartalmazza a kérdés a dupla szót.


A reklamált kérdésekkel kapcsolatban pedig mindenkinek szíves figyelmébe ajánlom Craslorg és az én aláírásom, valamint azt a tényt, hogy most már kérdésírás nélkül is lehet jutalomhoz jutni, nem muszáj megerőltetni magatokat a kérdésírással!
Dátum: 2009.03.13. 15:47:18
Melyik hegység vonulatán található Bakonybél?
Vértes
Bakony
Bükk
Mátra

Ez így dedós.
Milyen sportágat űz Talmácsi Gábor?
Kézilabdázó
Úszó
Kosárlabdázó
motor versenyző

mi lenne, ha nem csak a helyes válasz kezdődne kisbetűvel
Melyik futamon halt meg Ayrton Senna?
Monaco
San Marino
Monte Carlo
Hungaroring

már szerepel
Három ágon várom párom. Három apja ...
hegedül
nézelődik
hátramegy
odaadja*

Ezt nem is értem
Melyik épületben harcolhatsz szövetségi társaiddal?
Aréna
Gyakorlótér
Katakomba
Palota

Ezt persze minden kezdő tudja
Mikor van szent László napja?
december 12.
július 23.
augusztus 8.
június 27.*
A kérdés jelen formájában hibás, mert azt sugallja, hogy mikor van László névnap, amire két helyes válasz van, az esemény ami iránt érdeklődik Szent László Nap, ami kutakodásom alapján mindenhol máskor van. Iharoson június 28., több helyen június 29-én, Szent László halálának évfordulóján, Győrben egy cikk szerint volt már több napos 25-27-ig tartó megemlékezés is.
Mennyi TP kell állatodnak, hogy 13-ről 14. szintre lépjen?
100
300
200
500

Ezt megint tudja minden kezdő, ugye?
Idézet: ZheldoR - 2009.03.13. 05:56:15

Lehet rossz topicba jött, de igazából nincs is rá jó...


Akkor ez micsoda?
Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
Dátum: 2009.03.13. 00:43:29
Milyen számítástechnikai eszközzel irányíthatod a kurzort?
Hardver
Billentyűzet
BluRay
Egér


Úgy látszik, még nem hallott róla, hogy egyrészt az egeret vezérlőpultból lehet helyettesíteni billentyűzettel, másrészt azt a villogó vonalat írás közben szintén kurzornak hívják, harmadrészt, hogy mind a billentyűzet, mind az egér hardvereszköz.
Dátum: 2009.03.13. 00:24:44
Ha valaki nem ismeri a földrajzot, ne kössön bele ilyen kérdésekbe.

Hága valóban a közigazgatási székhelye Hollandiának, de a főváros bizony Amszterdam. Hogy ne hivatkozhass a a wiki megbízhatatlanságára, a holland wikit idézem:
De hoofdstad van het land is Amsterdam


Ráadásul mivel nem a főváros helytelen leírásába kötöttél bele, feltételezem az helyesen volt leírva, tehát ez gyári kérdés, mert nem lehet fővárosos kérdést feltenni.
Kár érte, én egy két nap múlva futnék vele még egy kört a helyedben!
(mivel magyaráztad is, egye-fene nem kötünk bele a topicválasztásba)
Ezekben legnagyobbrészt igazad van, a fejlesztések arra irányulnak, hogy az átlag játékos egyre inkább kiszorul az értékelésből, nem véletlenül. Ennek köszönhető az is, hogy most már nem jutnak át ezek a kérdések az ellenőrzésen. Nekem is estek ki kérdéseim, én is elég súlyos véleménnyel vagyok a játékosok nagy részének szellemi képességeiről, de nem az a megoldás, hogy én süllyedek le az ő szintjükre, hanem inkább nem teszek fel kérdést, míg az értékelés színvonala nem stabilizálódik. Most már kérdés nélkül is lehet felvenni jutalmat, meg különben is, minél magasabb szinten vagyok, annál többet kapok érte, minek pazaroljam.
Dátum: 2009.03.12. 23:16:30
Melyik angol futballcsapat stadionja Stemford Bridge?
Liverpool
Chelsea
Arsenal
Barnet

Ha már ekkora rajongó, leírhatná helyesen a stadion nevét. Stamford Bridge. De akár törölni is lehet.
Melyik épület nem szükséges a térkapu megépítéséhez?
Energiakristályosító
Palota
Aréna
Aurapjazs

Szevasztok alacsony szintű magányosok!