Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ezt mondd annak, aki egy kvízolimpiás helyezést bukik el egy ilyen 5 perc alatt úgyis megtalálod kérdés miatt, ahol 18 másodperc van eg kérdésre.
Egész véletlenül nem feledkezel meg az itt játszó nagyszámú tizenéves iskolásról, akiknek közük sincs az autóvezetéshez?
Ezt már az életben nem magyarázom ki, úgyhogy nem is javítom. Igen, bármilyen hihetetlen, én is emberből vagyok.
Dátum: 2009.03.20. 15:17:25
A kvízek egy újabb szintjére süllyedtünk...
Melyik nem brazil szappanopera?
Vészhelyzet
A homok titkai
A pampák királya
Rabszolgasors

Bár pozitív, hogy a helyes válasz nem egy argentin szappanopera.
Melyik hajó sietett a Titanic segítségére ?
Roosevelt
Millenium Falcon
Carpathia
Savannah


Feladó szíves figyelmébe! Az a Millenium Falcon nagyon necces, de csak helyesírást kapott. Kéretik korabeli halyóra cserélni.
Kérdőjel elé pedig nem kell szóköz.
Mert ahol internet van, ott baromi ritka, hogy a tv-műsor szobaantennán keresztül jönne, megkockáztatom, sok fiatalabb játékos azt sem tudja, mi az a szobaantenna.

Ez persze nem a te bűnöd, de hál'istennek ez valóban egyre speciálisabb, főleg egy internetes közösségben. Utáltam, mikor birizgálni kellett a madzagot, hogy Jockey feje ne legyen hullámos.
Ezek alapján akkor nálad az sem menne át, hogy:
Magyarország melyik részén van Balaton?
Dunántúl
Alföld
Északi-középhegység
Tiszántúl

Holott mivel nincs névelő, egyértelműen utal Balaton községre a Bélapátfalvai-kistérségben, de az emberek kapásból böknék a Dunántúlt A Balaton miatt.

És emlékeim szerint ez is előkerült más kvíz topicban, de benn is maradt. Pedig szisztéma ugyanaz, a különbség egyetlen betű. Vagy a múltkorában reklamált Fehér-tó és Fehértó közti különbség, azt is mintha láttam volna azóta is.

Viszont ha mindig mindenben egyet értenénk, az felettébb unalmas lenne.
Az első kérdésed felsőbb utasításra rossz kérdés, játékvezetői döntés alapján, a környéken élők kivételével szinte senkit nem hoz lázba, hogy egy 2-3000 fős települést el tudjon helyezni a térképen rengeteg reklamáció volt, hogy honnan kéne ilyeneket tudni.

2. Szerintem nagyon remek kérdés, mernélek bíztatni, hogy tedd fel még egyszer, ugyanis ha az ember a dátummal nincs is pontosan tisztában, a másik három válasz könnyedén kizárható.

3. Mint te is mondtad, poén kérdés; ezekre szokott menni legsűrűbben a törölni értékelés. Ráadásul nem is helyes a válasz, mert míg az első háromból könnyedén lehet lexikális kérdést feltenni, a negyedik inkább speciális kategória, ha az ember jobban belenyúl.
Dátum: 2009.03.20. 14:15:55
Idézet: Kutyi - 2009.03.20. 14:00:05
Látod pont ezt nem találom, portya menü:
Itt támadhatod a többi végzeturat, ha épp nem vadászol vagy pihensz. A Tulajdonságösszeg mellett, a LE oszlopban ha valakinél 100-nál kisebb számot látsz, azt jelenti, hogy ha le is győzöd az illetőt, annyivel kevesebb LE-t és TP-t szerzel tőle, mivel már támadták az elmúlt 3 órában.
Legfeljebb annyiszor portyázhatsz, ahány portyázáspontod van!
Jelenleg 15 portyázáspontod van.
Megtámadod a(z) nevű végzeturat. | Szimuláció
A szimuláció során nem történik ÉP és VP vesztés, de nem kapsz lélekenergiát és TP-t sem. A szimuláció 1 őskőbe kerül.

Fontos: Ha csatában győzöl, nem zsákmányolhatsz több lélekenergiát, mint amennyi éppen neked van!


A portyapontod kiírja. Váltani pedig 48 óránál sűrűbben nem tudsz, ha az elmúlt két napban állítottál valamit a portyapontjaidon, nem látsz gombot.
Dátum: 2009.03.20. 12:34:15
Sziasztok!
Dátum: 2009.03.20. 12:33:05
A kijelölés viszont nem tűnik el a friss csatákról az eddigi csatáid ablakban. Volt amit már háromszor megnéztem, de még mindig sárgán "világít"
Na jó, de őt nem is fordították le Karcsira!
Egyébként kilogikázható, mert ő volt tulajdonképpen a főhőse Karl May regényeinek, és bár ő sosem járhatott a Vadnyugaton, mégis egyes szám első személyben írta a történeteket, mint élettörténetet, utazási beszámolót.

Firehand ha jól emlékszem Harry, mint a fia.
Ha valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni. Aki viszont nem, az Heinrich néven hiába keresi valamelyik digitális példány szabadszavas keresőjével.
Egyébként tényleg szép kérdés, csak egy kicsit meredek.
Bár én is erősen filózom rajta, hogy Old Shatterhand keresztneve iránt érdeklődjek.
Igen, ezzel tisztában vagyok, magam is szoktam élni vele, nem megvetendő taktika. Viszont:
- A ruhacsere addig jó taktika, míg néhányszori megfigyelést összevetve ki nem figyelik, hogy milyen tárgyakat szokott az illető cserélgetni, azok mennyi egészséget adnak, vagyis őket lecserélve mennyivel csökken a max ÉP, azt a határt mikor éri el a karakter.
- AranyAlmának egyszer már levezették, hogy hiperaktív topkarikról lévén szó, amikor már számítani lehet a ruhacserére, csak egy kis odafigyelés kell.
- ha nem áll háborúban az ember, és nem kell pofonokra számítania, ezekről hajlamos megfeledkezni.
És ki mondta, hogy azok jók? Afölött valamiért mindenki elsiklik, hogy "művelt, intelligens" játékos számára megválaszolható kérdés.Ez nem azt jelenti, hogy azok a jó kérdések, amelyre a 4 éves óvodás is tud válaszolni, ha felolvassák neki.
Vitatkoznom kell. A kérdés is, a válasz is egyértelmű, a kérdés jó, csak értelmezni kell tudni a leírtakat (ez nem neked szól, veled nem hiszem hogy gond lenne ilyen téren). Az már az ő saját problémája, ha pár nap múlva kiesik a kérdés 25%-on, de a kérdés megérdemli a jutalmát.

Nem kell messzire mennem, múlt héten volt a Széfben (Balázska egy barom, de vannak sokszor jó kérdések), hogy ki tervezte a Lánchidat, és bedobták előre Adam Clark nevét. Aki csak annyit tud, hogy budai hídfő, 0. kilométerkő, alagútbejárat, sikló és Clark Ádám tér, az simán benyalja. Azt sokkal kevesebben tudják, hogy Adam az építésvezető volt, a terveket William Tierney Clark készítette, de még akik hallottak is róla, sokan azt hiszik, testvérek voltak, holott egyikük skót, másik angol. A csajok ezen a kérdésen több mint 18 milliót buktak. Ehhez képest az a 10% LE nevetséges, és a kérdés csak beugratós, nem szándékos félrevezetésen alapszik.
Milyen kiskaput? Hogy ha úgy adódik, belépek a társam helyett epikust ütni, és vadászni kettőt, hogy meglépje a bekészített szintet? Ez nem kiskapu, csak nincs úgy központilag megoldva mint egy másik játékban. Amikor világosan le van írva, hogy ha nem portyázom a másik helyett, alkalomszerűen, szövetségen belüli ügyeket intézni be lehet lépni ha megbízunk egymásban, akkor az nem egy kiskapu kihasználása, hanem szabályos keretek közti játék.

Szerény programozási ismereteim szerint a botok az adott játék "mesterséges intelligenciával" megáldott, valós játékosként fukcionáló, összetett cselekvésre képes karakter, a script pedig egy adott folyamat végrehajtására, automatizálására írt rövid program. Hisz ha összetett, sok dolgot csinál, pár óra, pár nap alatt kiszűrhető. Ez alapján bot számomra sokkal inkább jelenti a robotpilótaként időszakosan belépő szövetségi társat, ami mint rajtam kívül többen leírták teljesen szabályos.

Ha pedig azt mondod, hogy nem elég, hogy scriptelnek, de büszkén ki is írják az adatlapjukra, hogy szigorúan tiltott eszközökkel dolgoznak, akkor igen hülyének nézed az adott emberkéket, ami miatt nem csoda, hogy esetenként szívesen követik figyelemmel az ÉP-det. Még csak script sem kell hozzá, egy kémgömb és egy excel tábla segítségével percre pontosan meg lehet mondani, ki mikor válik üthetővé.

(Nem ide tartozik de amúgy vicces egy olyan szövetség tagjától erkölcsi kirohanást hallani, aki a háború közepén együttműködést ajánl, majd a prémiumból adódó erőkülönbségeket kihasználva lepaktál a másik szövetségesünkkel ellenünk, bontja a békét és hadat üzen. Ez persze nem szabálytalan. De semmivel nem erkölcsösebb.)
Kicsit lehalt, aztán kétszer postolt.
Na most azt kell tudni, hogy ez az indoklás az esetek többségében az érdektelen kitétel miatt szokott kikerülni, én például egy hogy hivják Paris Hilton aktuális pasiját kezdetű kérdésre is simán ezt adnám, ha nem azonnal törölnit.

Mint hogy említetted a földrajzunkat és történelmüket, van tippem, hogy miért ezt kaptad, de ha bemásolod a kérdést, pontosabb választ is adhatunk. Ezekben a témákban ott szokás elkövetni a hibát, hogy mondván "úgyis ott a gugli meg a wiki" érdekességekkel kapcsolatban olyan száraz tényekre tud mindenki rákérdezni, amit egy-két eminensen kívül garantáltan nem jegyzett meg senki. Pl ha azt kérdezed: Mikor volt az ónodi országgyűlés? sokan azt se fogják beazonosítani, hogy miről van szó. Ha azt kérdezed, Melyik országgyűlése hangzott el: "Eb ura fakó, József császár nem királyunk"? Akkor szerintem a többség fejből, kapásból rávágja, hogy 1707. Ónod.

Melyik megyében van Ónod? Alig 2600 fős település Borsodban, ebben a formában központilag lexikálisnak minősül.
Ha azt kérdezed, Miről lett híres az BAZ-megyei Ónod település a Rákóczi szabadságharc idején? Megint bekattan mindenkinek Bercsényi híres mondata, fejből mondja a választ.

Próbálj abban gondolkodni, hogy ugyan vadászat alatt 5 perc van utánanézni egy kérdésnek, de kvízolimpián csak átlag 18 másodperc, Végzetúr talin ha lesz megint kvízolimpia, meg egyáltalán nincs miben utánanézni.
Szóval ez volt az az egy betű lényeges kérdés! Szerintem nem tudnak, mert hogy mennyire emlékszem a tervező-építő Daidalosz is ott van felsorolva!
(a valós építő nyilván néhány ezer rabszolga volt, de akkor is a tervezőt, építésvezetőt tartják az építőnek általában)

Menjünk még egy kőőrt!
(Másodikra csak átmegy!)