Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.03.21. 14:59:27
Mit jelent a Gy.I.K. mozaikszó?
Gyakran Ismételt Kérdések
GYÍK vagy hát nem érted?
Gyere Igazi Kérdésekkel
gyíkoknak való kérdéssor

nc
Mit jelent a Blanka név?
Fehér,fényes,világos
puha,selymes
apró,törékeny
Kedves,jóságos
Válaszok kezdőbetűje legyen egységes
Dátum: 2009.03.21. 14:22:46
Reggelt mindenkinek!
És még szebb lenne, ha nem a héten lett volna ez a kérdé a Széfben
Dátum: 2009.03.21. 13:33:50
Minek a rövidítése a WOW?
wow...csodálkozás
World of Warcraft
world organic weather
nemtudom

törlés
Mit nevezünk lorumnak?
Lovászok itala
Lovas sport
Kártya játék
Loápolo szer

Kártyajáték, lóápoló szer, lórum.
A Harry Potter-könyvekben szereplő Voldemort hogyan alkotta meg nevét?
Tiltott varázsigékből állította össze.
Egy ősi varázsló után nevezte el magát.
Nem kellett megalkotnia, ez volt a születési neve.
Születési nevének betűiből.

Azt hiszem ez elég spec, tekintve, hogy aki nem olvasta a könyveket, talán annyit tud már a kvízekből, hogy Tom Denem-nek hívták. Ha ebből valaki ki tudja rakni Voldemortot...
Az Ericsson és a Sony közös termékének mi a neve?
SonyEricsson
Erony
EricSony
Sosson

primitív
Hol van a világ leghosszabb hídja?
Kiskunlacháza
USA
Dubai
Kína

Kiskunlacháza primitív válasz. Olyanon meg már fenn sem akadok, hogy nincsenek ragozva a válaszok.
Mennyi lába van a póknak ???
6
4
10
8

Primitív
Az alábbi főhősök közül melyik szereplőnek nem világoskék a mindennap viselt ruhája?
Belle (Szépség és a Szörny)
Jázmin (Aladdin)
Pocahontas (Pocahontas)
Alíz (Alíz Csodaországban)
Dátum: 2009.03.20. 23:07:15
Az Agykarbantartóba nyilván nem fogok ilyet beírni. Itt meg a felháborodás is elfér.
Csupán az első négy szinten nincs egy darab olyan új játékos sem aki tud erre a kérdésre válaszolni.

A végzeturas kérdéseket nem javaslom, amire egy első szintű nem tud válaszolni játékon belül fellelhető információk alapján, az rossz kérdés, amik pedig jó kérdések lennének, már bőven szerepelnek több példányban is.
Dátum: 2009.03.20. 22:59:03
Miért hiszi azt mindenki, hogy az Egyéb témákba bármilyen szemetet be lehet pakolni?
Mivel őszintén bevallom, fogalmam sincs hogy kell a japán szavat kiejteni, vagyis tőlem az az u betű lehetne akár néma hang is, aminél kötőjelezni kell, számomra ez nem volt hiba.
És vissza ne tedd, mert naponta egyszer kapom ezt a kérdést más más országokkal, esetleg Taj Mahal/Tadzs Mahal eltéréssel.
Dátum: 2009.03.20. 21:58:37
Némi problémáim vannak.
Hogy nevezzük a talajban lévő meleg vizet?
Karsztvíz
Forrás
Folyó
Gejzír

Tudtommal ez leginkább a termálvíz lenne, a kérdező szerint a karsztvíz. A karsztvíz a mészkőhegységek belsejében mozgó és felhalmozódó felszín alatti víz. A felszínről részben beszivárgással, részben víznyelőkön át jut a hegység hasadékaiba és járataiba. Egy két cseppkőbarlangban már megfordultam, és az ottani karsztforrások vize mindig hideg, kristálytiszta. Ez így nekem viszont nem tiszta.
Mikor találták fel az ablaküveget?
1100-as években
1800-as években
1700-as években
1300-as években

Nem keresgéltem utána, de ami biztos:
Walter Scott - Ivanhoe című regény I. (Oroszlánszívű) Richárd hazatérésekor Angliába való visszatérésekor játszódik, abban már említik a színes ólomüvegből készített ablakokat. A dátum valamikor 1195 körül.
Gárdonyi Géza - Isten rabjai: Egy kisfiúról szól, akinek az anyja cseléd lesz a Nyulak szigetén a kolostorban, amit akkor építenek (Szent) Margitnak. Az ólomüvegből készült, kis karikákból összerakott üvegablak szintén feltűnik; a dátum 1250 körül, hisz Margit még kislány a könyv elején. Vagy a megjelölt helyes válasz, miszerint az 1300-as években találták fel, nem stimmel, vagy a kérdést kell pontosítani.
Tudom hogy egyik regény sem 100%-os bizonyító erejű, de felettébb érdekes, hogy több regény is említ valamiféle üvegablakot, már azelőtt, hogy egyáltalán felfedezték volna azt.
Az alábbiak közül melyik állítás igaz a haiku-ra?
A középkori japánban elterjedt kard.
A hadurak megnevezése japánban.
Tizenhét szótagból álló, háromsoros japán vers.
A szamurájok rituális öngyilkossági formája.


Szépen megfogalmazott, igényes válaszok.
Dátum: 2009.03.20. 21:01:31
Szerinted a végzeturasok fele Westre hogy került át?
Dátum: 2009.03.20. 20:50:40
Én arra tippelnék, hogy mivel egy már szerepelttel visszakapott kérdés helyére tetted fel, de mivel a statisztika csak naponta egyszer frissül, az bizony még az előző kérdés statisztikája.
Dátum: 2009.03.20. 20:47:15
Tegnap került be a szövifórumunkra 24. szintről egy 11000 LE-s portya. És nem gyémántként.
Dátum: 2009.03.20. 20:28:41
Sírásdetektor rulez?
Az a baj, én hiába állnék neki sírni, nekem még 2k TP kell a harmadik szintlépéshez.
Na jó, ez nekem még mindig magas, de igyekszem bólogatni mint aki érti.
(Érdekes, mennyivel kellemesebb ilyen hangnemben megtárgyalni egy-egy kérdést, mint anyázások közt... Persze ehhez kell a reklamáló mentalitása is.)
szerk
Egyébként statisztika ide vagy oda, én magam is többször buktam már súlyos pontokat, egy-egy "ilyen" kérdéssel, tapasztalatból beszélek
("ilyen" alatt nem konkrétan a különböző jogsikra vonatkozó kérdést értem, hisz az nekem is van, hanem az "5 perc alatt kikereshető" kérdéseket
Ezt egy kicsit levezethetnéd, az egyénre vonatkoztatott val.szám nekem nem megy. Én azt tudom, hogy nagy számok törvénye, ha kétszer annyi kérdést kell feltenni, mint ahány kérdés van, akkor egy kérdés átlagosan 2x fog szerepelni. Persze van olyan ami 10x és cserébe van 4 olyan ami egyszer sem, de az átlag 2 lesz.

Az elv egyébként valóban az amit mondtál, hisz arra sincs csak minimális esély, hogy pont egy kezdő kapjon 10+ szintre vonatkozó kérdést, mégis okkal pusztítjuk őket.
Dátum: 2009.03.20. 17:42:19
Melyik eszköz csak output?
Monitor
Scanner
Egér
Billentyűzet

A kolléga még nem hallott az érintőképernyős monitorokról. Pedig már nem új találmány.
Mi a Hopliták csataalakzata?
skorpió
falanx
teknősbéka
mi az a Hoplita???

Ő még úgy látszik történelemórára csak aludni járt be, ha az iránt érdeklődik kik azok a hopliták.
Ha csak 5000 aktív karakterrel számolunk, az akárhogy számolom 250.000 kérdés. Nagy jóindulattal számolva van mondjuk 125.000 kérdés az adatbázisban, szerinted mekkora az esélye, hogy pont ezt kapja valaki?

Nekem is van olyan, korábban feltett kérdésem, ami ma nem menne át, mégsem teszek fel olyan kérdést, mondván, már úgyis van benn ilyen kérdésem, akkor ez is jó.