Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ügyes!
Dátum: 2009.03.23. 20:32:54
Ha azt mondom: Drogba, Lampard, Terry, Cech, akkor?
Chelsea
Juvetus
Manchester United
Lyon

Akkor hülye vagy...

mit jelent magyarul:Vino al bicchiere?
borpárlat
üditő
egy csipetnyi só
Kimért bor

szótár
Mely 2 "időszámítás" van Magyarországon?
nyári és téli
tavaszi és őszi
téli és tavaszi
tavaszi és nyári

primitív
Ez konkrétan nem biztos hogy szerepel, azért kapott mégis ilyen értékelést, mert játékvezetői utasítás, hogy technikai sportos, focis kérdés színvonaltól függően csak már szerepelt, vagy speciális/érdektelen értékelést kaphat.
Dátum: 2009.03.23. 17:59:49
Tippelt?

Na jó, van komolyabb indoklásom is. Nem tudva, hogy a három fekete van a fejükön, az alábbi lehetőségek vannak:
F,F,F - A,F,A - F,A,F
A,F,A - a két látható arany bokréta miatt a fekete rájönne, hogy ő a fekete. eset kilőve.
F,A,F - mindkét fekete, egy aranyat, és egy feketét lát. Mivel bölcsek, tudják, hogy ha az ő sapijukon arany bokréta lenne, a másik már kitalálta volna, hogy rajta fekete van, tehát mindketten kitalálják, hogy rajtuk fekete sapka van.

F,F,F - amelyik kitalálta, átgondolta az előző esetet, mivel látja a két fekete bokrétát, és mivel a másik kettő közül egyik sem jött rá, így rajta is fekete kell hogy legyen, hisz ha arany lenne, a két másik már kitalálhatta volna
Úgy lehetséges, hogy sokan értékelnek szubjektíven, vagy csak hasraütve, így előfordul hogy egy kérdés nem azt kapja amit érdemel. Például a te Cristiano Ronaldo-s kérdésednek nem lett volna szabad jó kérdés értékelést kapnia, mert egyrészt így is túl sok focis kérdés van, másrészt érdektelen. Kobe mezszáma szintén speciális, Messi kapta a jogos értékelést.
Lehet csak az az oka, hogy én már több alkalommal csúsztam le kvízmedálról egy-egy "érdekes" kérdés miatt, amit ha van időm átgondolni, probléma nélkül megválaszolok, de ha szorít az idő, már közel sem olyan jó poén, főleg, hogy van ott egy első nézésre jó válasz, ami egyedül van "előrefelé" írva, mintegy hívogatva a válaszadót, hogy jelölje be, ha nem esik le neki azonnal, első ránézésre a kérdés trükkje. (nálam az ilyen "kiemelt, megjelölt" válaszok általában meg szokták kapni a törlést) Nem vagyok zabos, és semmi közöm az értékeléshez, csak saját, negatív tapasztalataim miatt kicsit talán összetettebben gondolom át egy kérdés vonzatait, és mint nemrég le lett vezetve, minden egyes kérdésre 80% feletti esély van, hogy előkerül olimpián.
Való igaz, ez minősít egyeseket. Egyesek túl lágyszívűen értékelnek, ezért simán járna az azonnal törölni!
Dátum: 2009.03.23. 11:31:28
Ki a "didikirály","add ide a didit....."?
Kelemen Annácska
Fekete Laci
Fekete Pákó
Zalatnai Cini

Egyre jobban megdöbbenek, hogy egyeseknek mit jelent a műveltség...
Hány törölni érékelés után nem tehetsz fel kérdést?
10
15
5
20

Én úgy tudom, nem nyilvános a pontos határ. A Kvíz menüben legalábbis nem szerepel.
Nehéz úgy bármit mondani, ha nem látjuk a probléma tárgyát, de elöljáróban ki merem jelenteni, hogy helyesírás hibát soha nem az ad, aki nem tudja/nem hajlandó megkeresni a jó választ. Akkor speciálissal, vagy azonnal törölnivel kaptad volna vissza.
Dátum: 2009.03.22. 20:20:09
Ki nyerte előszőr a Forma1-es világbajnokságot?
Michael schumacher
Fernando Alonso
Alain Prost
Ayrtony Senna

Szerintem Giuseppe Farina, a kérdés maximum egy alábbiak közül-lel lenne értelmes, de a helyesírást tekintve egyszerűbb törölni.
Mennyi TP-t kapsz egy küldetéstől?
Küldetésért nem jár TP
Kettőt
Annyit ahányas szintű vagy
Annyit ahányadik küldetést csináltad

Inkább mondj le a kérdezésről.
KI NEM VOLT MICIMACKÓ BARÁTJA?
FÜLES
TAPSI HAPSI
TIGRIS
ZSEBIBABA

Psszt, ez titok!
Ki a Manchester united első számú kapusa?
Oliver Kahn
Iker casilas
Van der saar
Lehman

Az ilyen kérdésekről, mindig a régi Halls reklám, és az a felháborodás jut eszembe, hogy miért akarják a focistákat műveletlen parasztnak beállítani (és még az orromat is tisztíccsa). Nem is tudom miért...
Ki nyerte a tavalyi olasz első osztályú bajnokásgot labdarúgásban?
Roma
Milan
Internazionale
Juventus

Melyik tavalyi? Ez a kérdés idei, vagy még tavalyi? Esetleg mi lesz jövőre?
Dátum: 2009.03.22. 18:24:49
Elég sok helyen láttam már Csubakkának írva, többek közt SW könyvben is. Le van szinkronizálva.
Dátum: 2009.03.22. 17:28:17
Sejtettem, de attól próbálkozni még lehet.
Dátum: 2009.03.22. 16:28:56
Grat D4vid!

És persze ciripnek is az újabb epizódhoz. Viszont ha már ilyen ügyesen visszavarázsolta Byzont a cselekvésbe, akár a napló is folytatódhat.
Dátum: 2009.03.22. 15:51:33
Az fel sem merül benned, hogy esetleg ez a régebbi kérdés?
Dátum: 2009.03.22. 15:19:07
Ha a nem őskövezőknek sosincs kedvezés, akkor előbb utóbb elfogynak, az ősköveseknek elfogynak a boxzsákjaik, valamint a redukálódott oldalletöltés miatt nagyot csökken a reklámbevétel, a kieső hasznot a vezetőség az őskövek árán fogja kompenzáni. Valóban ezt akarják az őskövesek?
Dátum: 2009.03.22. 14:24:59
Hogy eloszlassak egy tévedést, az értékelők egy jó része (legalábbis akik objektíven értékelnek) utánanéznek az értékelt kérdésnek, nem az alapján értékelnek, hogy ők tudják-e vagy nem.
Most én is utánanéztem kicsit. A The Strokes egy amerikai, 10 éves együttes, 3 kiadott nagylemezzel. Szerintem nem vagyok egyedül azon a véleményen, hogy messze vannak a közismertségtől.
Az Aurorára vonatkozó kérdés sem jó, viszont ők egy magyar, 25 éve fennálló együttes, több mint 10 kiadott albummal. Kicsit talán ismertebbek idehaza.

Ez a kérdésműfaj alapvetően szerintem nem rossz, csak el kell találni, hogy melyik együttes elég közismert a kérdéshez.
Dátum: 2009.03.22. 14:12:35
Melyik megyénkben található Lesencefalu?
Zala megye
Pest
Veszprém
Vas megye

326 fő - Ez asszem új negatív rekord, ha a borsodi romfalut nem számoljuk.

Hogy írjuk helyesen?
gombnyomással
gómbnyomással
gómbnyomásal
gombnyomásal

Kíváncsi lennék, ez kinek jelent kihívást...
Melyik emlős állát?
delfin
pók
hattyú
pilangó

Visszavonom az előző kérdés iránti panaszt, ez már siralmas
Melyik nem vígjáték?
Torrente
Borat
Fantomasz
War

A Fantomas mindenképpen rosszul van írva, de szerintem a másik 3 filmnek sem csak ennyi a címe.
Ki irta a "Szigetek az áramlatban" c. regényt?
Julies Verne
E.Alain Poe
Ernest Hemingvay
Mikszáth Kálmán

Meglepő módon a magyar nevet sikerült helyesen leírnia.
A magyar nyelvben átlagosan hány t betű szerepel minden 1000 kimondott magánhangzóban?
70
60
100
O

Beugratósnak nem rossz, de az O betű nem 0.
Van-e lehetősg PvP-re a végzetúr játékban?
van, a kvíz menüpontban
nincs
van,a portázás menüpontban
van, a fórumon

ne tegyünk fel eldöntendő kérdést, ha 4 választ kell kitalálni.
Mit kap az 1-ső helyezet kviz olimpián ?
Medált
számizógépet
szint lépést
kupát

És te mit kaptál évvégén nyelvtanból?
Dátum: 2009.03.22. 12:24:45
Aloha!
Dátum: 2009.03.22. 12:24:00
1. Ha nem pontosan a feltett kérdésed másolod be, nem tudjuk megmondani mi a gond.
2. Erre van egy megfelelő topic, nem ez.
3. Tele van helyesírási hibával, ez is szúrhatta a szemét többeknek.
A melyik filmben ki nem játszik kérdések is definiált kakukktojások, nekem a felhasznált művek miatt tetszik.