Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ne az legyen a szemed előtt, hogy minden túl könnyű, mert egyszerű interneten megkeresni. Abban gondolkodj, hogy mi az, amit egy művelt ember, de nem elvont zseni jó eséllyel válaszol meg akár internet nélkül is. Például a bostoni teadélutánról hallott mindenki. Ha arra kérdeznél rá, hogy mi történt akkor, sokan tudnák. Ha úgy kérdeznéd meg az esemény évét, hogy a válaszok közt 50-70 év különbségek vannak, atöbbség fejből ki tudja választani. De ha a z utóbbi kérdésre a válaszok 4 egymást követő év, akkor csak a legelvontabb töriszakosok tudják fejből megmondani, és már lexikálisnak számít.
Dátum: 2009.03.24. 21:34:59
Nem pontosan éjfél, az elrablás időpontjától az ajánlás jóváírásáig tart, úgy kb hajnal 4-5. Pontos százalékkal kapcsolatban, hivatalos, pontos infóm nincs, de úgy tudom, 1% körüli az összeg. A nap végén mindenképen kiszabadulsz, de ha nem tudtad legyőzni, akkor hajnalban megkapja a fejpénzt.
Na tudod mikor állok ki melletted legközelebb!
Nekem jobban tetszene a Callisto megnevezés, de mivel a Kallisztó is elfogadott írásmód, hibát nem látok
Dátum: 2009.03.24. 20:42:22
Melyik múzeumban van Michelangelo Dávidja?
Róma: Vatikáni Múzeum
Párizs: Louvre
Firenze: Uffizi
Velene: Dózse palota

Ehhez a kérdéshez segítséget szeretnék kérni. Beött az Uffizi képtár, de csak olyan oldalakat találtam, ahol arról beszélnek, hogy a Galleria dell'Accademiába lett behelyezve, hogy ne rongálódjon szabadtéren, az viszont a firenzei Szépművészeti Akadémia. Van esetleg valaki jártas művészettörténelemben, aki tud valami pontos információt? Összetartozik a Képtár és az Akadémia, vagy át lett szállítva a szobor, vagy pontatlan a kérdés?
Mit jelent az S.O.S. rövidítés?
Save Our Souls
Stranded On Sea
Stop Our Slide
Sink Or Swim

Sokszor szóbakerült már, hogy az S.O.S. nem a Save Our Souls rövidítése, hanem a Save Our Souls,Save Our Ship, Send Our Saviors jelentések lettek utólag hozzárendelve az egyszerűen leadható/könnyen felismerhető morzejel kombinációhoz, tehát a kérdés pontatlan.
Teller is dolgozott a Manhattan-terven, de az atombomba Szilárd Leó nevéhez köthető.
Dátum: 2009.03.24. 16:17:13
Én nem akartam bemásolni, gondoltam, elég volt egyszer az ide írogató hölgyeknek.
Elfogadtam, remélem nem sértődsz meg, hogy nem dobtam vissza túl könnyű megjelöléssel.
Nyilván a "nem tudok elképzelni", sem jelenti azt, hogy kizárt dolog, hogy érdekesség felmerüljön a témával kapcsolatban. Én is tudnék érdekességet kérdezni róla, ha mást nem, az ősi amerikai kultúráját illetően. Vagy ott van a vízipipa a török/arab kultúrában, sokkal régebb óta, mint ahogy a dohány mint növény bekerült Európába.

De azt hiszem ezek azok a kivételek, amik csak megerősítik a szabályt.
Dátum: 2009.03.24. 15:38:00
Köszi a felajánlást, de én egy elfuserált pasi vagyok, nem rajongok a sörért, amit mondhatni hogy szeretek, csak a szűretlen búza; a többit csak megiszom ha nagyon muszáj.


D4vid! A vízzel kapcsolatban asszem meséltem itt még régebben egy anekdotát. Február elején keresd.
Nem szeretek privát üzenetet idézni, de azt hiszem ez most kívánkozik ide.

Idézet: Hatsepsut - 2008.12.03. 11:05:51
Cigarettás kérdés rossz (mert abból nemigen tudok elképzelni olyat, ami igazán érdekes lenne, reklámozni meg nem kéne), kábszeres inkább törölni. Alkoholosból én továbbra is úgy érzem, hogy egy-egy érdekes, nem túl spec. kérdés (pl. a forraltbor ízesítése) maradhat. Olvasni olvashatnak róla a fiatalok is, az nem tilos.

Hatsepsut
Dátum: 2009.03.24. 15:24:37
Idézet: Anababa - 2009.03.24. 15:12:48
megnőnek, ha őt támadják. ... A segítségnyújtás véget ér, ha a megsegített egy nála alacsonyabb szintűt támad,...


Pedig egyértelmű. Csak védekezésben segít, de felfelé támadásnál nem szűnik meg.
Dátum: 2009.03.24. 15:22:01
Én meg csak itt szomjazom!

Sziasztok!
Miért, nem az?
Ne komolytalankodjunk kéremszépen. Ezek tudod milyen káros dolgok? Ha csak meghallom őket, belefájdul a fejem!
És mi a helyes válasz?
Mert ennél kérdésnél pont nem mindegy!
Dátum: 2009.03.23. 23:13:48
34.
Dátum: 2009.03.23. 22:58:58
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.23. 22:48:06


Mennyi vadászatot indithatsz el egyszerre?
20*
25
10
15

maximum, drága fiam, az ki ne maradjon a mondatból, ha már hosszú ékezetied nincsenek


Ááá, ez semmi, az imént volt szerencsém értékelni egy kérdést, a maximálisan egyhuzamban vadászatra fordítható időt firtatta, a kérdés még korrektül is volt megfogalmazva. Csak éppen a 100 perces helyes válasz nem szerepelt, és még nem is a 120 perc volt jó válasz, hanem a 200.
Dátum: 2009.03.23. 22:54:24
Ha nem tetszik, kilépsz, és megnézel egy másikat. Viszont magasabb szinten már akkora bónuszokat adnak a szövetségek, hogy magányosan esélytelen leszel, valamint sok küldetést is csak szövetségben tudsz megcsinálni.
Dátum: 2009.03.23. 21:36:54
Én 30-as sajttal már 3k felett sajtolok idomítás nélkül