Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.03.26. 16:17:50
Sőt, egy múltkori eszmecsere alapján, a 2000-es legjobb filmnek járó Oscart 2001-be adták át.

Idézet: Mormord - 2009.03.26. 16:14:38

Mikor halt meg Caius Julius Caesar?

Kr. e. 44. március 15. *
Kr. e. 44. szeptember 20.
Kr. e. 44. február 3.
Kr. e. 44. november 28.

Óra, perc nem kell? Egyébként azt hiszem, hogy a perc 45. másodpercében döfték bele először a beledöfnivalót.


Nem, nem kell óra perc. Viszont ez egy olyan dátum, amit illik tudni, ha más nem a "március idusán" jóslat kapcsán, amit a 1848-as események után eléggé meghonosodott Magyarországon is.
A pénzes kérdést nagy valószínűséggel egy jószívű értékelőnek köszönheted, aki nem kötött bele abba, hogy Kossuth a most forgalomban lévő pénzeken nem szerepel, és azért küldte vissza már szerepelttel, mert minden mai címlet elő és hátlapjáról többen érdeklődtek már. Ha rosszul feltett kérdéssel küldte volna vissza, (ami amúgy az objektív ítélet lenne Kossuth és Széchenyi keverése miatt), akkor nem tehettél volna fel helyette másik kérdést, míg így nem vesztettél lehetőséget.

A legendás kérdéseddel kapcsolatban az az irányelv, hogy amire egy frissen regisztrált, 1. szintű kezdő játékos nem találja meg az információt játékon belül, az speciálisnak minősül, hisz a játékosok azon speciális csoportja tud csak rá válaszolni, aki már x. szintet lépett, vagy a wikihasználó kiválasztottak egyike. Ez a kérdés éppen határeset a második szint miatt, kicsi az esély rá, hogy pont egy első szintű kapja meg, de általánosságban arra törekszünk, hogy az esély ne kicsi, hanem nulla legyen.
Dátum: 2009.03.26. 15:02:36
Ezt lehetne még egyszer? Mi köze a kút kisütésének az építéshez?
Ahogy cirip mondja, kvíz3. Egyébként a válaszlehetőségeket elnézve valami hiperintelligens a traviant vette történelmi alapul ehhez a kérdéshez, csak azt elfelejtette feltüntetni a kérdésben.
Dátum: 2009.03.26. 13:32:18
A békéscsabai tartózkodási helyet elnézve az már végülis bőven keleti régió!
Egyébként annyira én sem válogatok, a kecskeméti Zwackot ugyanúgy megiszom, mint a szabolcsi házit! De egyértelmű hogy melyik jobb.
Dátum: 2009.03.26. 12:37:41
Látod látod! Én ezért esküszöm az egri és tokaji borokra, valamint a keleti régió pálinkáira.
A munkanélküli viszont nem foglalkozás, és mint olyan, nem elfogadható válasz.
Én is utánaolvastam most. 10 éves kora óta énekelt, városi rendezvényeken szerepelt, díjakat nyert. Az iskola utolsó éveiben már jegyszedőként dolgozgatott a városuk színházában. Érettségi után valóban dolgozott egy darabig kamionsofőrént is, de tekintve, hogy 53-ban érettségizett, és 53-54-ben már stúdióba járt az első felvételeit elkészíteni, nem érze helytálló megállapításnak, hogy az ő eredeti foglalkozása kamionsofőr lett volna. Az ő eredeti foglakozása a zene, csak mellette ofőrködött is egy darabig míg be nem indult a szekér.
Dátum: 2009.03.26. 11:48:38
mikor szűletett Radnóti Miklós?
1848.03.13
1695.10.05
1909.05.05
1900.01.26

Mikor, született, dátumokba kéne néhány pont. Két dátum együgyű. Szinte biztos vagyok benne, hogy szerepel normálisan is.
Hanyadik századra tehető a "Sturm und Drang" művészetének kezdete?
XVI
XVIII
XVII
XV
A hanyadik, az hányadik, de még szebb lenne a melyik; de ha hanyadik, a századok akkor is sorszámnvek, tehát kell a pont a végükre.
Mi a gömb térfogatának képlete?
Nagy kerek
pí* sugár a négyzeten
pí* a sugár 2szerese
pí* sugár a köbön

mi az, hogy nagy kerek? Kistehén tette fel a kérdést, vagy mi?
ki volt a frontembere a Green Day-nek?
Matt Daemon
Paul Mc Cartney
Billy Joe
Shakira

Mondatot nagy betűvel kezdünk, a kérdés speciális, a válaszok primitívek, és a neveket sem tudja helyesen írni. törlés
Melyik nem vetőmagelőállító cég?
Monsanto
KWS
Pioneer
Samsung

Eltévedtem! Hé, paraszt! Melyik út megyen itt Budára?
Ha az eddigi kérdéseid értékelése a következő volt:9 jó, 2 rossz, 1 törölni,akkor minimum hány kérdésre adtál jó választ?
3000
1000
1200
2000

Szerintem minimum 360-ra. Ez van akkor, ha a kérdező nincs tisztában azzal, amiről kérdez. Viszont egy új játékos nem tud a régi 30-as rendszerről, így ez sehogy sem lesz jó kérdés.
2000? Akkor már láttad kb a kérdések 1,5-2%-át. Én már talán a ~15%-nyi kérdéssel a hátam mögött sem merem vitatni egy egy kérdés kapcsán ha azt mondja rá valaki hogy már szerepel.

Cruze!
Abban igazad van, hogy a kvíz menübe nem ártana egy link, de ami azt illeti, a segítség fül alatt van egy olyan mondat, hogy ha problémád, kérdésed van a kvíz kapcsán, itt bővebben olvashatsz a kvíz értékelésének rendszeréről, és a konkrét hozzászólásra mutató link, tehát az nem igaz, hogy játékon belül nem lehet megtalálni. Megvan az, csak nem a logikus helyen.
Mivel már benn van az adatbázisban, nagy az esély rá, hogy már szerepelttel kapd vissza. Viszont lényegesen szebb, és értelmesebb kérdés, mint egy egynyári sláger ismeretére vonatkozó.

A Britney számok se jobbak, bár megkockáztatom, mivel azok "mai" slágerek, jobban emlékszik rájuk a többség.
Dátum: 2009.03.25. 22:30:39
tuti
Dátum: 2009.03.25. 20:47:42
Csak a tagok!
Dátum: 2009.03.25. 20:36:47
Igen
Dátum: 2009.03.25. 19:58:43
Hát, ezen a két lehetőségen kívül a tudatturbó, és az átokpiramis tudja zabálni a vp-t; valamint célszerű minél erősebb varázslattal portyázni
Dátum: 2009.03.25. 19:35:49
Idézet: Blozbang - 2009.03.25. 19:15:27

Mennyi tapasztalati pont kell egy 1. szintű idomított állatnak hogy 2. szintre lépjen ???
300
100 *
400
200

Kösz vazze!
1; 25. szintű állatom van
2; amikor kezdtem, akkor bizony még 500 Tp kellett neki első szinten is.


Hű, neked valami spéci állatod lehet! Az első szint mindig 100 TP volt.
Dátum: 2009.03.25. 17:53:57
Gratulálok mindkettőhöz!

Szia mindenki!
Dátum: 2009.03.25. 15:25:56
Igazság szerint az lenne az igazi, ha mindenki csak a harc kedvéért csatázna, nem azért mert baja van az ellenféllel.
Ki volt a lőcsei fehér asszony?
Zrínyi Ilona
Széchy Mária
Géczy Julianna
Kanizsai Dorottya
Dátum: 2009.03.24. 23:34:48
De nem azt írta hogy kezdetű, hanem hogy című vers...
Dátum: 2009.03.24. 23:10:05
Neked csak ez a bajod? A vers címe Tiszta szívvel. Ez egy dolog hogy írni nem tud, de hogy azzal sincs tisztában mit megkérdez...