Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ne haragudj, de egy kicsit el vagy tévedve azzal, hogy az egyes plazma és LCD csúcskategóriás tévék felbontása, és egyéb technikai jellemzői általános műveltség, és nap mint nap használt dolog a játékosok többségénél. A játékosok egy kis hányada, pont a mi 30 körüli korosztályunk az aki érdeklődik az efféle technikai dolgok iránt. Az idősebbek (márpedig szép számmal játszanak 40 felettiek is itt) már nem érdeklődnek ilyen mélységben, a fiatalabbakat meg még nem érdekli. Vagyis a játékosok többségének érdektelen, technikai információ, de semmiképp sem általános, hétköznapi, közismert dolog.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
- Mikor van XY névnapja? A fentiekhez hasonlóan, ez nem műveltségi kérdés, és már van épp elég az adatbázisban, erre rossz kérdést fogsz kapni.
- Autóversennyel, focival, fővárosokkal, zászlókkal, születési dátumokkal kapcsolatos kérdésünk már van elég, köszönjük! Az ilyen kérdések, ha minden szempontból jók és hibátlanok, akkor Rossz kérdés - már szerepelt értékelést fognak kapni.



Pedig még ki is van emelve.
Dátum: 2009.03.29. 01:44:39
Hány JOKER van a "magyar" kártyában?
nincs benne JOKER
3
ahány "szín"
2

primitív
Hogy hívják dr. Bubó aszisztensnőjét?
Gréti
Ursula
Gyere ide
Amanda

hülye válasz
Mark Alan Webber (Red Bull Racing) állampolgársága ?
angol
német
finn
ausztrál

speciális, és még csak jelölve sincs hogy F1
Ha összeadnánk 1-tő 30-ig a számokat mennyit kapnánk?
312
465
3643
252

matek
Jelenleg ki Nagy-Britannia királynője?
II. Erzsébet
Viktória
I. Erzsébet
Anna

Szegény hölgy elég idős már ahhoz, hogy a jelenleg bármikor elavuljon.
Dátum: 2009.03.28. 22:53:28
Az hát, és tudom hogy passzol, jót mosolyogtam rajta. Csak nem akartam egyértelműsíteni a célzást szeleburdi rókadémonkák emlegetésével, hátha valakinek nem esik le, hogy hova kapcsolja.
Dátum: 2009.03.28. 22:49:18
Mi volt Edward de Vere ismertebb neve?
George Chapman
Thomas Kyd
Giovanni Boccaccio
William Shakespeare

Nem vagyok irodalomtörténész, de ez a kérdés nekem sántít. Arról a művészettörténeti dilemmáról/vitáról már hallottam, hogy a Shakespeare neve alatt futó művek tulajdonképpen más írók tollából származnak, köztük Edward de Vere, Marlowe, Bacon. De ez pont ellent mond ennek a kérdésnek.
Melyik fegyver vásárolható őskővek nélkul is?
trollagyar
enyészmester
Yssuf tőre
mithril ékszerpenge
kezdő nem tudja
Melyik TV csatorna nem létezik?
Kiss Tv
Paprika Tv
Eurosport 3
Hallmark

baromság
Dátum: 2009.03.28. 22:21:04
Khetty, príma lett! Bár némi plágiumot véltem felfedezni az egyik vadászatnál.
Dátum: 2009.03.28. 22:17:43
Te nem tévedsz, Mikes Kelemen valóban a képzeletbeli nagynéninek írta leveleit Rodostóból. Ez nem zárja ki, hogy ne lehetett volna Mikszáthnak is egy képzeletbeli nénje, de bevallom erről még soha nem hallottam.
Kagemusha, mielőtt összeesküvés elméleteket gyártanál, ha a labirintusos kérdésed módosított verzióját helyesírás hibával kapod vissza, abban az én kezem van benne, és tudd, hogy ha nem vagyok tisztában a háttértörténettel, az a komment tőlem egy strigulát jelentett volna a törléshez!
Dátum: 2009.03.28. 15:08:18
Idézet: csati777 - 2009.03.28. 09:27:33
Melyik filmben NEM szerepel Jim Charrie?
A maszk
Ace Ventura, állati nyomozó
Én és én, meg az Irén
Láttam, győztem, visszamennék*

ATYAÚRISTEN!!! JIM CARRY. Állato nyomoZOO. Jöttünk, láttunk, visszamennénk. Bár, ha jól belegondolok, mivel sem Jim Charrie nevű színész, sem "Láttam, győztem, visszamennék" című film nem létezik, tulajdonképpen jó a kérdés...



Megtennéd legközelebb, hogy ha hibát akarsz javítani, utánanézel, hogy az adott színész nevét hogy kell leírni, mielőtt csupa nagy betűvel rosszul leírod? Jim Carreynek hívják az úriembert.
A kérdés maga tetszik. Viszont! Azzal, hogy a tömör vashoz írtál terjedési sebességet, a többihez meg nem, sajnos elkövetted azt a hibát, hogy a helyes válaszhoz rásegítésként megadtál plusz információt, kiemelve azt.
Meg legközelebb ne sajnáld az időt kérdésnek megfogalmazni. Nem attól lesz kérdés, hogy raksz egy kérdőjelet a végére.
Dátum: 2009.03.28. 14:12:57
Mindenkinek jó akármit!

Byz, ha állsz éppen úgy, az időmérő alatt biztosan gépközelben vagyok, utána már jelezte anyám, hogy lesz valami programom. De ma korábban jövök mint tegnap.
Dátum: 2009.03.27. 16:46:17
Szia Byzon, láttam beköszöntél nálam! Majd mennék én is, amiről beszéltünk, de most el kell mennem, majd csak estefelé leszek.
És ezt miért nem tetted még fel?
Dátum: 2009.03.26. 22:48:55
Hányszor kell fel a nap 24 óra alatt ?
10
1
5
3

Nem elég hogy írni nem tud, még hülye is. Primitívet akar kérdezni, erre olyat kérdez, amire több megoldás is lehetséges. Még szerencse, hogy a kettő nem szerepel a válaszok közt, mert így tavasszal elég sokszor ki lehetne azt a 24 órát választani, hogy két napfelkelte legyen benne.
Dátum: 2009.03.26. 21:57:15
Nálunk most 14k-s van. Viszont úgy emlékszem, hogy a harmadik.
Dátum: 2009.03.26. 19:43:28
Javaslom olvasd el a fejlesztésekről szóló topicot, egy bizonyos szint után nincs külön értesítés a talált őskövekről.
Dátum: 2009.03.26. 19:30:06
Csak elrettentő jelleggel:

milyen csellel vették be tója városát ?
faló
éheztetés
fakutya
nem is volt csel

három nap alatt talán beszerez egy helyesírási kézikönyvet
Dátum: 2009.03.26. 18:27:01
Mikor volt a Tunguz-esemény néven elhíresült meteorrobbanás?
1907
1909
1910
1908

túl közeli válaszok
Mit jelent az olasz gelato kifejezés?
tenger
ital
fagyi
hajó

szótár; egyébként is fagylaltot jelent, nem fagyit.
Dátum: 2009.03.26. 17:47:06
Egy viszonyszám, az egyes tulajdonságaid pontjának összege. Nagy vonalakban a karakter erősségét jelzi, de alacsony szinten soknak tűnő különbség is keveset számít, magas szinten pedig az eltérő taktikák miatt nem ad pontos képet a karakter erejéről, de egy viszonyítási alapnak megfelelő.