Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.04.01. 15:19:11
Tekintve, hogy a források szerint a Fekete Seregnek, volt nehézpáncélos lovassága, és egyes feltételezések szerint a nevüket is az egységes fekete páncélról kapták, valamint az is történelmi tény, hogy II. Lajos a Csele patakba fulladt (bár én úgy emlékszem, hogy a lova alá szorult), szerintem az ötletes rossz válaszok ellenére sem bonyolult a kérdés.
Dátum: 2009.04.01. 15:07:21
Jack Bruce melyik zenekarban játszott előszőr ?
Taste
Cream
Jimmy Hendrix
Bruce, West, Laingh

Az angol wiki szerint 1962-66 között több zenekarban is megfordult (legalább hármat említenek, pedig csak átfutottam) mielőtt csatlakozott a Creamhoz. Helyesíráshibás, pontatlan, és szerintem speciális is. Töröljük?

Az alábbiak közül, melyik nem állomása a SZIGET fesztiválnak?
VOLT fesztivál
SZIGET fesztivál
Balaton Sound
Szegedi Ifjúsági Napok

A Sziget Fesztiválnak egyik sem állomása, csak a Sziget Fesztivál. Esetleg fesztivál-sorozat néven jó lenne, de ez sem pontos, mert mindkét zenei redezvény önálló, külön rendezvényként fut a Sziget Produkciós Iroda rendezésében
Azt hiszem néhány milliószor el lett mondva, hogy az nem megalapozott gyanú, hogy "szerintem ezt lehetetlen elérni". Ez pusztán rágalmazás, minden bizonyíték nélkül, amit rendszeresen megkap minden top portyás.

Szerintem két dolog biztos.
- A játék kezdete óta biztosan rágták annyian a vezetés fülét a topkarakterek miatt, hogy ők fokozott ellenőrzésnek vannak kitéve, sőt, rendszeresen szoktak kérni is maguk ellenvizsgálatot itt a fórumon.
- A TGY nem engedné meg magának, hogy ragyogását egy kétes tisztaságú játékos elhomályosítsa.
Dátum: 2009.03.31. 23:38:25
Tekintve, hogy még a XIII. században is ugyanaz volt a két név, ezt nem érzem hibának. Egyszerű példa, II. András, az Aranybulla kiadója több történelmi forrásban II. Endreként szerepel. A termek elnevezéséhez nem értek, ahhoz nem tudok hozzászólni.
Dátum: 2009.03.31. 21:48:49
Viszont azzal, hogy kvázi értelmetlen betűkombinációkat adsz meg hibás válaszként, és a helyes választ még ki is emeled nagybetűvel, olyan mértékben degradálod a kérdés színvonalát, hogy csoda hogy csak rossz kérdés értékelést kaptál, nem azonnal törölnit.

Nem beszélve róla, hogy az ilyen melyik márka mit gyárt jellegű kérdések, reklámszagúak, amit nem szeretünk.
Dátum: 2009.03.31. 21:35:21
Idézet: Bally - 2009.03.31. 21:13:34
Melyik egy óramárka?

Breitling
doxax
kázia
videoton

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Ezt nem nagyon értem miért nem egyértelmű, elmagyarázná valaki?


Ezt nem nagyon értem, hogy miért ragad le mindenki a nem egyértelmű kérdésnél. A kulcsszó a rossz. A márkaneveket hibásan, kisbetűvel írtad, a helyes választ pedig naggyal. Ez nem elfogadható.
Dátum: 2009.03.31. 18:32:08
Tojások:
Ha 3 tyúk 3 nap alatt = 3 tojás, akkor 1 tyúk 3 nap alatt = 1 tojás, tehát 9 tyúk 3 nap alatt = 9 tojás, 3*3 nap alatt 3*9 = 27 tojás.

Szerintem is egyértelmű.


Ki a jelenlegi francia Mimiszterelnök?
Dr. Torgyán József
George W. Bush
Nicolas Sarkozy
Antonio Banderas

Ezt ugye nem kell részletezni?
Biztos nem megy át jokerkarakter nélkül? Mintha Miklós írta volna, hogy az automatic cenzúrát egy kicsit finomhangolták, hogy pl a szarvas, és hasonló szavak nem akadjanak fenn a rostán.
Dátum: 2009.03.31. 16:21:37
Mit jelent az "általános műveltség kifejezés" ????
Azt a műveltségi szintet , amellyel egy magyar átlagpolgár rendelkezik
analfabéta,kiscsoportos gyerekeknek is tudniuk kell válaszolni a kérdésre
minden szóköz és vessző stb...a megfelelő helyen van
Ha "jó kérdés"-nek minősíted meghívlak egy sörre/bambira


Meg akartam hívni egy háromnapos wellness üdülésre a válaszlehetőségek miatt, de frissült az oldal, és eltűnt az értékelési rész. Remélem azt kapta, amit érdemel.
Dátum: 2009.03.31. 16:01:23
Mit jelent a puzdra szó???
kazah ünnep
dél- amerikai rágcsáló
vezérműtengely
íj tartó tegez

Szerintem a nyilakat tartják tegezben, nem az íjat.
Mennyi 5*10-60+(123/3*10)=???
410
500
510
400

Matek
Mikor alkult a Beholder Kft.?
1992
i.e. 10000
1990
1995

ie 10000? ...nyád
Melyik varázslat NEM sebez a Végzetúr játékban?
vörös halál
vakító fény
momfordi csapás
mentális robbanás

Alacsony szintű nem tudja
Ki az a magyar főúr, akinek a zászlaján ez olvasható: „Istennel a hazáért és a szabadságért”?
Bocskai István
Bem
Zrínyi Miklós
II. Rákóczi Ferenc

Ha megreklamálná a kérdésfeltevő, hogy mi ebben a helyesírási hiba a Bem válasz nem üti meg a mércét egy ilyen szép kérdésnél. A minimum, hogy kiírjuk Bem József nevét.
Dátum: 2009.03.31. 13:26:50
A tájékozódást Trockij szerintem arra értette, hogy már rengetegszer felmerült ez a kérdés típus a fórumon, mivel nem egyszer megreklamáltuk, azért vannak benn a mai napig, mert a játékvezetés szerint egyrészt ez a mélység még belefér a HKK-val kapcsolatban, másrészt látják a kérdések statisztikáit, és úgy ítélték meg, hogy a túlnyomó többség tudja a választ.
Dátum: 2009.03.30. 23:54:07
Ki jelenleg a FC Liverpool angol focicsapat vezetőedzője?
Szentes Lázár
Arsene Wenger
Rafael Benítez
Garami József


Melyik ország nem része az Egyesült Királyságnak?
Wales
Skócia
Írország
Anglia

A válasz pontatlan, Észak-Írország tagország.
Ki micimackó legjobb barátja?
tigris
malacka
nyuszi
füles

A neveket illenék nagybetűvel kezdeni.

Az Egyéb menüpontban hányadik a Kvíz opció ha felülről számloljuk?
4
3
9
2

primitív
Ki született(és élt) Riminiben?

hiányzik egy szóköz
A következő művek közül melyiket irta Krúdy Gyula?
írta
Hány perc egy negyed az amerikai fociban?
10
15
nem is negyedek vannak!
12
érdektelen+hülye válasz
Melyik évben nyert posztumusz világbajnokságot a Forma 1-ben Jochen Rindt?
1967
1972
1970
1969

lexikális
Milyen pénzzel fizethetsz Londonban?
Forint
Angol Font
Euro
Frank

Tuti hogy fizethetnék euróval is. Az Angol font kiemelés pedig primitívvé teszi a kérdést.

Mi Garfield kedvenc étele?
spagetti
lecsó
lazannya
tökfőzelék


Hogy hívják Pumukli barátját?
Éder mester
Béla
Gyere ide
Jenő
Dátum: 2009.03.30. 17:21:52
Nemáá, ez tök jó! A Macskafogó első része alapműveltség!
Pedig ez jó kérdés! Azt nem kell tudni, hogy hol van, de szerintem ebben a formában érdekes kérdés.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.28. 22:04:50
Kagemusha, mielőtt összeesküvés elméleteket gyártanál, ha a labirintusos kérdésed módosított verzióját helyesírás hibával kapod vissza, abban az én kezem van benne, és tudd, hogy ha nem vagyok tisztában a háttértörténettel, az a komment tőlem egy strigulát jelentett volna a törléshez!
Dátum: 2009.03.29. 23:17:36
Idézet: Apollonoid - 2009.03.29. 23:03:54
A Celsius-skálán mennyi az abszolút 0 fok?
-283
-273
-263
-293

A Celsius-skálán abszolút nulla fok, az a Kelvin-skálán -273. Ezt nem ártana beleírni.

A kérdés teljesen érthető, csak a mértékegység hiányzik a válaszokról. Ellenben a te kommented nem tudom mit akar jelenteni. Az abszolút nulla fok egy definiált hőmérséklet, az abszolút hőmérsékleti skála (közismert nevén Kelvin skála) 0 pontja, az a hőmérséklet, ahol a testekből már nem nyerhető ki hőenergia. Ez a Kelvin skálán 0 fok, a Celsius skálán - 273,15°C.
Szóval mit kellene beleírni, és hova?
Dátum: 2009.03.29. 23:00:11
Ezért kell az egészséget adó tárgyakat megtartani, és mindig átöltözni.
Dátum: 2009.03.29. 22:36:42
melyik római szám éri a legtöbbet ezek küzül?
IX
XIIV
XIV
XI

nc
Hány rossz választ lehet megadni a Végzetúrban kérdés írásnál?
3
1
2
4

primitív a kérdés. és már láttam olyan kérdéseket ahol 1-4 közt változó rossz válasz volt, tehát ebben meg nulla rossz válasz van.
Hány napos a december?
30
31
attól függ szökőév van-e
28

primitív
Mi szolgáltatást adunk???? NEM! Mi vagyunk azok a JÁTÉKOSOK, akinek a legjobban tele van a hócipője a vadászat közben felmerülő hülye kérdésekkel, amik vagy triviális baromságok, mert hülyének néz a kérdésfeltevő, vagy pedig olyan felesleges, érdektelen, lexikális adatok, amiket 5 percen belül elfelejtek, ráadásul olyan szárazon megfogalmazva, mint egy szelet harmadnapos kétszersült, amiknek csak azért nézek utána, mert úgy nem értékelek, hogy nem nézek utána a válasznak.

És akkor egyesek még bezzegelnek is, ha egy indokolhatóan rossz kérdést visszadob 15 másik játékos...