Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.04.02. 11:10:57
Hűbériség, hűbéri rendszer, a középkorra jellemző társadalmi rend.
Abszolutizmus
Pacifizmus
Feudalizmus
Nacionalizmus

Kérdezni akartál valamit?
Az alábbiak küzöl melyik a II. világháború kezdetének dátuma?
1939. szeptember 1.
1939. október 1.
1940. augusztus 1.
1939. augusztus 1.


MI VUK a kisróka teljes neve?
Vadászok utamból kotródj
Vadászok utambol kitérjetek
van, csak nem tudom
nincs jelentése

Mindkettő szerepel szebben is, ezek feleslegesek.
Megmaradnak, ha ez a kérdés célja, mehetsz nyugodtan tanulni.
Dátum: 2009.04.02. 10:17:28
Tekintve, hogy az általad favorizált szó úgy kezdődik, hogy fos, ez nem hiba, ez a rendszer korlátaiból adódik.
És ebben igazad is van, első szintű számára játékban elérhető információ. Az nem kifogás, hogy lusták a kezdők olvasni. Én amondó vagyok, hogy ez szigorú ítélet volt, 99% hogy már szerepelttel kellett volna visszaküldeni.
Megnyugtat, ha azt mondom, az se biztos hogy jó kérdés?

A GYU valóban egy eléggé ismert mű, mind könyv, mint film formában; (sokan fognak emiatt felhördülni) a fő szálak érintőleges ismerete (főszereplők, cselekmény nagy vonalakban) hozzátartozik az általános műveltséghez de már a tünde nyelv, vagy a szereplőknek különböző melléknevei olyan szinten belenyúlhat a részletekbe, ami speciálisnak számít. Jól megválasztott válaszlehetőségekkel a Zöldlomb Legolas név kitalálható, ha az ember nem ismeri a művet közelebbről, csak annyit tud, hogy Legolas tünde, és a tündék és a természet közt szoros kapocs van.

A tiéd csak akkor válaszolható meg, ha az ember olvasta a könyvet, és élvezte annyira, hogy ilyenek megragadjanak benne, ellenkező esetben, csak akkor tud válaszolni, ha a másik 3 válaszról süt, hogy primitív, azt meg ugyebár nem szeretjük.
Hát kérlek, ezzel a stílussal kb azt bizonyítod, hogy a színvonalad konvergál a padlólapok közti fekete fugához. Eddig minden hibás kérdésednél azzal jöttél, hogy bezzeg másét elfogadták, most meg az a bajod, hogy van aki utólag is foglalkozik a kérdésekkel. Pont azért foglalkozunk velük utólag is, hogy előbb utóbb elfogyjanak a korábban bekerült rossz kérdések.

Attól pedig, hogy vannak elfogadott rossz kérdések korábbról, nem lesz indokolt, hogy a mostani rossz kérdések is bekerüljenek.
Az pedig egy teljesen világos, és egyértelmű, hogy csak azok a végzeturas kérdések jók, amelyekre egy első szintű, frissen regisztrált szövetségben nem lévő játékos a játékon belül fellelhető információk alapján válaszolni tud. A wikidot nem hivatalos adatbázis, néhány önzetlen játékos tapasztalat gyűjteménye, esetenként hiányos, pontatlan adatokkal, így nem is található meg játékon belül. És ez nem olyan dolog, amiről vitatkozni érdemes.
Dátum: 2009.04.01. 21:48:34
Az első miniszterelnök kapcsán én is így voltam, ahogy te most, ugyebár ott is Németh Miklós volt az aki a rendzserváltás kikiáltásakor, és az első választásokig miniszterelnök volt; nekem is a nálam okosabbak mondták, hogy ez így van.
Dátum: 2009.04.01. 21:29:12
Kivette belőle Byzont, hogy ne ragadjon a barlangban, és tudjon naplót írni
Dátum: 2009.04.01. 21:24:58
Én is pont ezért kezdtem azzal, hogy nem a kérdés mellett érvelek!


Mormord!
Az, hogy mit szokás ismerni, az egy dolog. Én azt írtam ismerni kéne! Nagy különbség. És nem véletlenül nem azt írtam, hogy a 4-re végződő számok páros hatványai 6-ra, a páratlan hatványai 4-re végződnek minden esetben, mert ezt talán inkább 7-8. osztályban tanulhatják. De hogy 4*4=16, az az én időmben még második osztályos tananyag volt.
Szerintem pont ezek miatt lett a "Túl könnyű" értékelés bevezetve. Azt mégse írhatták oda, hogy primitív.
Dátum: 2009.04.01. 20:06:12
Múltkor már szóba került az első miniszterelnök kapcsán, hogy a 3. Magyar Köztársaság köztisztviselőit az első választásoktól számoljuk. Szűrös Mátyás a függetlenség kikiáltásakor az Országgyűlés házelnöke volt, ő csak megbízott elnöknek, ideiglenes köztársasági elnöknek lett kinevezve, nem az első közt. elnöknek megválasztva.
Dátum: 2009.04.01. 20:01:42
Nem a kérdés mellett érvelek, matekpéldákat nem szeressük. E négy számból a választ kiválasztani egy 12-13 éves gyereknek tudnia kéne számológép nélkül, mivel a 4-re végződő számok négyzete 6-ra végződik minden esetben, innentől kezdve tök mindegy, milyen közeliek a válaszok, amíg csak egy végződik hatra.
Népszerű magyar folyóirat a XX. század elején?
dél
észak
kelet
Nyugat


Mivel sok kérdés foglalkozik a Nyugattal, csak már szerepelttel küldtem vissza, de szeretném jelezni, hogy a helyes válasz nagybetűs kiemelése általában nálam szigorúbb elbírálásban részesül.
Melyik regény hősének cipőkrémét ették meg a társai?
Láthatatlan légió
Pál utcai fiúk
Légy jó mindhalálig
Kincskereső kisködmön
Malfunctionról nem tudok nyilatkozni, én csak Csabyt ismerem a 6. helyről. De 25-ön neki is megvan a 33-as árnyékpajzs, ami szintén 80-as (turbózva) kereskedelmet feltételez.
Dátum: 2009.04.01. 18:47:21
KI AZ R-GO EGYÜTTES FRONT EMBERE?
PATAKI ATTILA
HOBO
SZÖRÉNYI LEVENTE
SZIKORA RÓBERT

Nem a koncertjükön vagy, ne kiabálj!
melyik nem egy csoki márka?
Kitekat
Milka
Mars
Kit Kat

Ez régebben általános iskola alsó osztályaiban volt beugratós kérdés. Merem remélni, hogy aki feltette is ilyen korú lehet.
Hány évad jelent meg idáig a Prison Breakből(2009 januar)?
3
2
1
4

érdektelen, lexikális információ, még ha egy felkapott sorozattal kapcsolatos is.
Mely hozzávaló nem kell a White Russian (koktél) elkészítéséhez?
tejszín
citromlé
kávélikőr
vodka

Az egyes koktélok össztevői szerintem speciális tudásnak számítanak, még ha finomak is.
Ki játszotta az eredeti Istán a király rockoperában Koppány szerepét?

Kérnék egy v betűt Istvánba. (viszont a kérdés hatására azóta ezt hallgatom )
Hányszoros olimpiai bajnok Janics Natasa(kajakos)?
13
8
1
3

Szerintem nem csak én bízom benne, hogy ez még változni fog!
Ha Pistinek van 8 körtéje és megeszik belőle hármat nekem hány körtém van?
5
8
semennyi
3

Pont amennyi eszed
Milyen vadászgéppel semmísíti meg Luke az első Halálcsillagot?
Y szárnyú
X szárnyú
MIG 29
TIE vadász

Semmisíti, a MIG 29 pedig különösen intelligens válasz
,,Ember küzdj és bízva bízzál" honnan való az idézet?
Himnusz
Hamlet
Az ember tragédiája
Isteni színjáték

Szerintem szerepel ez az idézet már néhányszor pontosan is. Ha szőrösszívű akarok lenni, azt mondom, nincs helyes a válaszok közt a kérdésre, mert Az ember tragédiájában az alábbi mondat hangzik el:
"Mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál!"

Az "Ember küzdj és bízva bízzál" idézet a Depresszió - Hagyjatok bízni című számból származik.
Dátum: 2009.04.01. 18:14:24
Idézet: Blizzeeee - 2009.04.01. 17:59:50
Milyen színű a jegesmedvék bőre?
-fehér
-fekete

A másik 2 válaszra nem emlékszem.
Az illető a fehéret jelölte meg helyes válasznak, pedig valójában fehér a bőrük:--> kéretik törölni!


Most akkor mi van?
Dátum: 2009.04.01. 17:44:06
Megnyugtatlak, én legalább 5 Robin Hoodos, Sherwoodos kérdéssel találkoztam, már akkor mikor még csak a v1 ment. És mivel az ottani szövetségemet Sherwoodnak hívják, nem egyet még a szövifórumunkra is betettem.
Dátum: 2009.04.01. 15:52:35
Bár a linkeden csak annyi szerepel, hogy sok hadtörténész tartja ezt a csatát a lovagi hadviselés hanyatlásának kezdetének, de mivel kerestem képet a FS páncélzatáról, a könnyű mellvértre vonatkozó állításod igaz, tehát valóban én tévedtem
(Egyébként, ha írsz Hatsepsutnak, ő ki tudja venni belőle a zárójelezést, ő a cenzúra felett áll. Javított már Szophoklészos kérdést is )